Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2015 o 14:44, lis_23 napisał:

Ja dodatki lubię. Zawsze kupuję wydania dwu i trzypłytowe na BD.


Szczerze przyznam, że jedyne dodatki, jakie kiedykolwiek obejrzałem w całości, pochodzą z Edycji Kolekcjonerskiej Drużyny Pierścienia. Tych z Dwóch Wież czy Powrotu Króla nie dokończyłem. Mam też DVD Epizodu II i III (z dodatkami) i kompletnie mnie one nie interesują. Kwestia preferencji. W takiej sytuacji dopłacanie do czegoś, z czego raczej nigdy nie skorzystam, raczej mija się z celem. Wolę, żeby to ładnie wyglądało na półce, a steelboxy zdecydowanie ten warunek spełniają.

Dnia 17.11.2015 o 14:44, lis_23 napisał:

Wiesz, ja akurat popieram zmiany w starej trylogii, zwłaszcza te wizualne z 1997 roku.


Jak najbardziej. Żeby była jasność - Edycja Specjalna w 90% jest strzałem w dziesiątkę i sprawia, że świetne filmy stały się jeszcze lepsze. Jest jednak kilka zmian, które były bezsensowne i kompletnie niepotrzebne. #HanShotFirst

Natomiast późniejsze zmiany, wprowadzane wraz z kolejnymi edycjami, są dla mnie kompletnie bez sensu. Przykładowo - zmiana wyglądu Imperatora w ESB na McDiarmida jest ok. Zmiana jego rozmowy z Vaderem - po diabła? Zmiana głosu Fetta na głos Temuery Morrisona - w porządku. Zmiana Sebastiana Shawa na Haydena Christensena - duuuuuży błąd. Dodanie durnego krzyku "No. NOOOOOO!" gdy Palpatine atakuje Luke''a błyskawicami - kompletna głupota, rozwalająca klimat.

Dnia 17.11.2015 o 14:44, lis_23 napisał:

Tak więc, gdybym miał taką możliwość to sam bym te filmy poprawił
od strony wizualnej - plus wydałbym oryginalne wersje bez zmian


Dopracować i poprawić wygląd - popieram w całej rozciągłości. Ale nie zmieniać! I zdecydowanie popieram ideę wydania wersji poprawionej z dodatkową wersją oryginalną (kinową).

Dnia 17.11.2015 o 14:44, lis_23 napisał:

Co do książek:


Wstyd się przyznać, ale.... hmm... nie znam ani jednej z tych książek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowych zmian jeszcze nie widziałem ale podmiana starego Anakina na młodego ma sens - pamiętaj, że po pojedynku z Obi Wanem, Anakin przestał być Anakinem, umarł. Tak więc można przyjąć, że w tym momencie rycerz Jedi, którym był, umarł, a gdy umarł Sith Vader to powrócił ten Anakin, który umarł w pojedynku z Obim.

Książki wychodzą jutro więc nie dziwota, że ich nie znasz ;) Poza tym, cztery z nich to tzw. nowy kanon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 15:33, lis_23 napisał:

Nowych zmian jeszcze nie widziałem ale podmiana starego Anakina na młodego ma sens


Pisałem o tym jakiś czas temu - moim zdaniem nie ma sensu, bo oznacza, że Luke tak naprawdę nie pomógł ojcu w odkupieniu win. Skoro Force Ghost pokazuje Jedi w stanie, w jakim był tuż przed śmiercią (Kenobi nie był przecięty na pół), to znaczy, że za "śmierć" Anakina rzeczywiście uznano moment pojedynku z Kenobim. A to z kolei oznacza, że wszystko to, co miało miejsce w Powrocie Jedi, w tym poświęcenie Vadera, by uratować syna, nie miało sensu i nie zostało "uwzględnione". Ergo, nie było odkupienia win i cała fabuła się sypie.

Dnia 17.11.2015 o 15:33, lis_23 napisał:

Książki wychodzą jutro więc nie dziwota, że ich nie znasz ;) Poza tym, cztery z nich
to tzw. nowy kanon.


No to biegusiem do czytania i czekam na recki.

A tak z innej beczki - wie ktoś, czy Super Star Wars na PS4 ma się ukazać również w Europie? W Stanach ma wyjść jeszcze dziś, ale nie ma żadnej informacji o Europie. Nie wiem, czy wydadzą na równi z Battlefrontem (czyli pojutrze), czy w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 15:41, Ring5 napisał:

Skoro Force Ghost pokazuje Jedi w stanie, w jakim był
tuż przed śmiercią


Swoją drogą, masz na to jakieś źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 16:11, rob006 napisał:

Swoją drogą, masz na to jakieś źródło?


Poza samymi filmami, w którym widzimy "ducha" Kenobiego (wyglądającego tak, jak w momencie śmierci, ale bez obrażeń od miecza świetlnego Vadera) oraz Yodę (zmęczonego, starego mistrza Jedi z siwymi włosami i powolnymi ruchami, a nie małego, złośliwego gnoma z ESB)? Jest jeszcze książka The Jedi Path ( http://goo.gl/CyCrx8) , gdzie poświęcono ostatni rozdział właśnie Force Ghosts. Zgodnie z obecnymi wytycznymi, jest ona niekanoniczna. Zawiera także trochę nieścisłości z kanonem i EU, więc jej wiarygodność jest taka sobie. Jest kilka książek i komiksów, w których Force Ghosts się pojawiają, ale te również są obecnie niekanoniczne. W prawie wszystkich, o których wiem (z jednym wyjątkiem), duchy wyglądają tak, jak ich "właściciele" tuż przed śmiercią, tyle, że pozbawione są obrażeń.

W chwili obecnej jedynymi kanonicznymi przykładami "duchów" są właśnie Yoda, Kenobi i młody Anakin. Mamy też głos Qui-Gona, który słyszymy gdy Anakin zabija Tusken Raiderów w Ep II, ale to wiele nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że wcześniej nie pisałem ale byłem w szpitalu ;)
Układając na półce nowe komiksy z Batmanem, schodząc tyłem z taboretu i ... stanąłem na psie ;) wyrżnąłem orła do tyłu i wybiłem sobie prawy łokieć, więc jestem teraz pół kaleką ;)

W drodze powrotnej zakupiłem sobie Star Wars Koniec i Początek oraz Upadek Króla Artura Tolkiena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 19:39, lis_23 napisał:

jestem teraz pół kaleką ;)


Witamy w klubie, ja jestem wlasnie w trakcie rehabilitacji po zlamaniu nogi ;) Jeszcze miesiac zwolnienia, wiec akurat sie nagram w Battlefronta :D

Dnia 17.11.2015 o 19:39, lis_23 napisał:

W drodze powrotnej zakupiłem sobie Star Wars Koniec i Początek oraz Upadek
Króla Artura
Tolkiena ;)


No to milej lektury. Daj znac, jak wrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015 o 19:50, Ring5 napisał:


No to milej lektury. Daj znac, jak wrazenia.

Najpierw sięgnę po te młodzieżówki, które powinny mi przyjść we czwartek ( jeszcze nie wysłali paczki, leniwce ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screen Junkies widzę dalej w topowej formie. Jak zwykle zaległem i zakwiczałem. Fragment z "niezręcznym nalotem" na gwiazdę śmierci niszczy system ["Look at the size of that thing!!", "It came from behind!" - no jak ich nie kochać =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 21:53, Alamut napisał:

Fragment porównujący Anakina i Luke''a naprawdę daje do myślenia o_O


Porownanie jak porownanie, ale atak na Gwiazde Smierci juz nigdy nie bedzie taki sam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś wszystkie książki:

Star Wars. Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine - czyli Nowa Nadzieja w nowym przekładzie ;)

Star Wars. Ucieczka szmuglerów - pomiędzy NN a IK

Star Wars. Miecz Jedi - pomiędzy NN a IK

Star Wars. Zatem Jedi zostać chcesz? - czyli Imperium Kontratakuje

Star Wars. Ruchomy cel - pomiędzy IK a PJ

Star Wars. Powrót Jedi. Strzeż się potęgi ciemnej strony! - czyli Powrót Jedi

Do tego:

Star Wars. Koniec i początek - zaraz po PJ

Tarkin - pięć lat po Zemście Sithów

Lirdowie Sith - osiem lat po Zemscie Sithów

Wydania książek są bardzo ładne, filmowe adaptacje to miękkie okładki ze skrzydełkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 11:55, lis_23 napisał:

Zakupiłem dziś wszystkie książki:

Z tego wszystkiego chyba najbardziej mnie Tarkin ciekawi. Dawaj znac na biezaco, jak wrazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 12:50, Ring5 napisał:

> Zakupiłem dziś wszystkie książki:
>
Z tego wszystkiego chyba najbardziej mnie Tarkin ciekawi. Dawaj znac na biezaco, jak
wrazenia.


Ja to czekam na Lost Stars, ale z tego co patrzyłem to na razie nie ma nawet planów wydania tego u nas :( No i może Aftermath sobie ogarnę (zdaje się, że u nas nazwane"Koniec i Początek"?), na angielską wersję ludzie narzekają jak cholera, że się czytać nie da, za dużo przecinków czy coś.Mam nadzieje, że PL ma zmieniony styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie siedzę na zwolnieniu, z nudów oglądam SW Rebels na AXN Black i zastanawiam się, czy ktoś jeszcze w ogóle pilnuje zgodności z kanonem. Pomijam tu już miecze świetlne wyglądające jak rapiery (wąziutkie ostrze z bardzo długim, cienkim sztychem), ale jestem właśnie na 15 odcinku pierwszego sezonu i leciutko się zdziwłem, widząc Zeba, Sabine i Herę w myśliwcu TIE. Do tej pory żyłem w przekonaniu, że kokpity tych myśliwców są dość ciasne i na dodatek nie mają zapasu tlenu (to dlatego piloci myśliwców noszą aparaty tlenowe). A tu proszę - cała trójeczka bez problemu mieści się w środku, latają sobie radośnie bez żadnych masek i nikogo to nie dziwi.

I pomyśleć, że zdaniem niektórych, to EU wprowadzało zamęt i bałagan w EU... :/ Takiego bajzlu, jaki pojawił się po premierze filmów animowanych, w EU nie było nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2015 o 16:16, Ring5 napisał:

właśnie na 15 odcinku pierwszego sezonu i leciutko się zdziwłem, widząc Zeba, Sabine
i Herę w myśliwcu TIE. Do tej pory żyłem w przekonaniu, że kokpity tych myśliwców są
dość ciasne i na dodatek nie mają zapasu tlenu (to dlatego piloci myśliwców noszą aparaty
tlenowe). A tu proszę - cała trójeczka bez problemu mieści się w środku, latają sobie
radośnie bez żadnych masek i nikogo to nie dziwi.

Popatrz sobie na nowy model TIE z Lego z Przebudzenia Mocy, mieszczą się tam aż trzy ludziki, więc może i w starych się mieściły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 16:28, lis_23 napisał:

Popatrz sobie na nowy model TIE z Lego z Przebudzenia Mocy


Trzeba brać poprawkę na to, że modele z GW rzadko kiedy trzymają się skali.

Dnia 18.11.2015 o 16:28, lis_23 napisał:

może i w starych się mieściły?


Raczej nie -> http://vignette1.wikia.nocookie.net/starwars/images/f/fc/TIEf_xsect.jpg/revision/latest?cb=20081114155833

Obawiam się, że animowane Gwiezdne Wojny korzystają ze znanych już zabiegów hollywoodzkich, gdzie wnętrze dowolnego budynku lub pojazdu jest zdecydowanie większe, niż jego wymiary zewnętrzne. Innymi słowy - Imperium ma flotę TARDISów do dyspozycji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Egmont się w końcu wypowiedział na temat komiksów - z forum Bastionu Star Wars:

Informacja z konta SWK na FB:

" Z przykrością informujemy, że z przyczyn, na które nie mamy wpływu, jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę drugiego numeru magazynu "Star Wars Komiks". Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, pismo trafi do kiosków 8 grudnia. Niestety, nawet tej daty nie możemy dzisiaj jeszcze ostatecznie potwierdzić.
O powodach takiego stanu rzeczy nie możemy niestety opowiedzieć, ale zapewniamy, że leżą one poza naszym wydawnictwem.
Z tych samych przyczyn zmuszeni jesteśmy przełożyć premierę "Mrocznego Imperium", wydanego w ramach kolekcji "Legendy", na styczeń 2016 roku.
Wszystkich najmocniej przepraszamy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2015 o 19:37, lis_23 napisał:

Egmont się w końcu wypowiedział na temat komiksów - z forum Bastionu Star Wars:


Skoro nie mogą o tym mówić, to znaczy, że chodzi prawdopodobnie o kwestie prawne, czyli zapewne o prawa autorskie. Oj, coś nie mają gwiezdnowojenne komiksy szczęścia w naszym kraju. Przy tylu komiksach, jakie wyszły w tym uniwersum, w ojczystym języku zobaczyliśmy ułamek procenta. Nie wiem też, jak wygląda kwestia tłumaczenia tym razem, ale poprzednie wydania Egmontu (sprzed kilku/kilkunastu lat, nie pamiętam już dokładnie) wołały o pomstę do nieba, bo momentami miałem wrażenie, że czytam coś, co wrzucono w tłumacza google, po czym przeklejono na żywca do komiksu bez żadnej korekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować