Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2015 o 22:46, lis_23 napisał:

A czy w przypadku Dark Empire nie mogą po prostu sięgnąć po tłumaczenie z 1997
roku?


Ale co im to da? Jesli maja problem z prawami do komiksu, to samo tlumaczenie tu nie ma nic do rzeczy. A skoro nie wiemy tak naprawde, w czym jest problem (rownie dobrze moze dotyczyc np. oplaty za licencje), mozemy tylko gdybac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą to robić tak jak z Marvelem (jedno uniwersum, ale jednego roku mamy Thora, innego Iron Mana itp. i co jakiś czas zwieńczenie fali) to będzie dla nich kolejna kura ze złotymi jajami. I na to się zapowiada. Ale mogą też zrobić z tego drugiego Asasyna, gdzie tak naprawdę ciągnie się jeden i ten sam wątek zmieniając tylko scenerię. Wtedy urwą kurze złote jaja.

BTW. Widziałem dzisiaj w Empiku te książkowe adaptacje pierwszej trylogii, bardzo ładnie się prezentują i jeśli ktoś szuka jakiegoś upominku dla fana SW to wydaje się to być dobrym pomysłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni Carrefour mnie zarzuca na facebooku informacjami, ze wkrotce ma ruszyc u nich jakas promocja dotyczaca Gwoezdnych Wojen. Zastanawiam sie, czy bedzie tak, jak z Angry Birds SW w Tesco jakis czas temu, ze za zakupy zbieralo sie kupony, a potem mozna bylo sobie taniej kupic pluszowego Wscieklego Ptaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo zaczną się różne promocje i wysyp produktów związanych z filmem.
Ja mam nadzieję, że wydadzą po polsku the art of i może jeszcze coś? Nie wiem, co. Może Panini lub inni wydadzą album z naklejkami? Zawsze lubiłem je zbierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 23:27, Evertsen_Dante napisał:

Jeśli będą to robić tak jak z Marvelem (jedno uniwersum, ale jednego roku mamy Thora,
innego Iron Mana itp. i co jakiś czas zwieńczenie fali) to będzie dla nich kolejna kura
ze złotymi jajami.


Problem z tym jest taki, że bardzo ciężko jest utrzymać w miarę równy poziom przy takim cyklu produkcyjnym. O ile pierwszy Iron Man był genialny, o tyle dwójka i trójka były już takie sobie (dwójka była wręcz słaba). Pierwszy Thor bronił się "nowością", drugi był już mdły. Co ciekawe, w przypadku Kapitana Ameryki było odwrotnie - jedynka była taka sobie, dwójka jest, moim zdaniem, świetnym kinem akcji. Tak naprawdę to dopiero Strażnicy Galaktyki byli jakimś przełomem i wprowadzili do uniwersum powiew świeżości. Ale na nowych Avengersów nie poszedłem i zupełnie mnie nie ciągnie do ich oglądania... Zresztą zauważ, że podobna sytuacja ma miejsce z Transformersami. Jedynka była świetna, a potem było już tylko gorzej.

Jeśli z Gwiezdnymi Wojnami postąpią podobnie, to skończy się tym, że będziemy dostawać raz na rok czy dwa mdłą papkę, mającą stanowić rozrywkę, a będącą tak naprawdę ciągle tym samym, tylko w nowym opakowaniu. Jasne, to uniwersum jest tak rozległe, że można z niego wyciągnąć bardzo wiele, co udowodnił już EU, ale nawet tam w pewnym momencie doprowadzono do przesytu. Lata dziewięćdziesiąte, tak gdzieś do 1997-1998 były "renesansem" gwiezdnowojennym, potem zaczęto produkować książki taśmowo i jakość poleciała na pysk. Po premierze I epizodu było już tylko gorzej i na każde 5 wydanych książek, jakiś poziom trzymała jedna. Zwykle autorstwa Timothy Zahna ;) Oby nie doprowadzono do tego samego w wersji filmowej.

@ Lis_23

Dnia 19.11.2015 o 23:27, Evertsen_Dante napisał:

Może Panini lub inni wydadzą album z naklejkami?


Nie pamiętam, czy to było Panini, ale mam gdzieś jeszcze album z naklejkami z Parku Jurajskiego (czyli połowa lat dziewięćdziesiątych) :D Szkoda, że u nas nie ma jeszcze tej "kultury" gadżetomanii. Właściwie to chyba sieci fastfoodowe jako jedyne skorzystały na premierach prequelowych epizodów, dodając różne radosne śmietki do zestawów, a poza tym szału nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2015 o 14:44, Ring5 napisał:


@ Lis_23

> Może Panini lub inni wydadzą album z naklejkami?

Nie pamiętam, czy to było Panini, ale mam gdzieś jeszcze album z naklejkami z Parku Jurajskiego
(czyli połowa lat dziewięćdziesiątych) :D Szkoda, że u nas nie ma jeszcze tej "kultury"
gadżetomanii. Właściwie to chyba sieci fastfoodowe jako jedyne skorzystały na premierach
prequelowych epizodów, dodając różne radosne śmietki do zestawów, a poza tym szału nie
było.


Phi, tylko Park Jurajski ;)
Z pamięci:

Star Wars - klasyczna trylogia
Mroczne Widmo
Atak Klonów
Zaginiony Świat
Kosmiczny Mecz
Niesamowity Spider Man
Niesamowity Spider Man 2
Toy Story
Zakochany Kundel
Król Lew
Pocahontas
Dzwonnik z Notre Dame
Herkules
Mulan
Tarzan - 2 razy bo pierwszy ktoś mi wyprał ;)
Nowe Szaty Króla
Księżniczka i Żaba
Harry Potter - wszystkie prócz Insygniów Śmierci
itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 16:02, lis_23 napisał:

Phi, tylko Park Jurajski ;)


A bo widzisz, ja w tym czasie zbierałem co innego... Star Wars Customizable Card Game od Deciphera :) Mam tego draństwa dwa pełne segregatory (jeden Sojuszu, drugi Imperium) plus, w osobnym pojemniku, dwie gotowe do gry talie po 60 kart. Poczekam jeszcze kilka lat i postawię sobie za to willę z basenem :P

Bardzo żałuję, że Decipher stracił licencję. To była jedna z najlepszych karcianek, w jakie miałem przyjemność grać (choć cholernie trudna do opanowania), do tego świetnie zaprojektowana, bez żadnych dodatkowych żetonów, bez zbanowanych kart itp. Super fotki, kupa informacji (które wtedy były kanoniczne! Popatrz na górny tekst karty z Owenem Larsem), sporo humoru idealnie pasującego do klimatu. Na dodatek pod względem sprzedaży tylko Magic: The Gathering mogła pochwalić się lepszym wynikiem. Potem licencję przejęli Wizards of the Coast, wypuścili własną karciankę, która nawet w 10% nie dorównywała tej od Deciphera. Ani pod względem atrakcyjności, ani sprzedaży. Najlepszym dowodem na to, że Decipher trafił w dziesiątkę jest fakt, że turnieje są organizowane do dziś, a fani sami projektują i wypuszczają nowe karty.

20151120165833140

20151120165839593

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zbierał ktoś z Was Tazo ze Star Wars? To było w czasie premiery poprawionych wersji starej trylogii w 1997 r. Miałem tego cały worek ;0
Z kart mam tylko dwie talie z LofR ;)

Wie ktoś, gdzie można by nabyć niemiecką Cinemę poświęconą, min. Przebudzeniu Mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 17:14, lis_23 napisał:

A zbierał ktoś z Was Tazo ze Star Wars?


A zbierał. Ale przyznaję się bez bicia, że nie mam pojęcia, gdzie one są.

Dnia 20.11.2015 o 17:14, lis_23 napisał:

Wie ktoś, gdzie można by nabyć niemiecką Cinemę poświęconą, min. Przebudzeniu Mocy?


Hmm... w Niemczech? ;) Nie ma opcji wysyłki jednego egzemplarza na ich stronie? Ewentualnie może spróbuj pogadać z EMPIKiem, oni czasem sprowadzają różne dziwne rzeczy, może będą mieli dojścia i do Cinemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 17:57, Ecko09 napisał:

A w ogóle teraz z okazji nowego filmu są w chipsach czy gdzieś jakieś karty czy cokolwiek
do zbierania?


Jest takie dziwne coś w Empiku:

http://www.empik.com/star-wars-abatons-mega-zestaw-startowy,p1117333887,zabawki-p

http://www.empik.com/star-wars-abatons-box-30-saszetek,p1117480723,zabawki-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 17:57, Ecko09 napisał:

A w ogóle teraz z okazji nowego filmu są w chipsach czy gdzieś jakieś karty czy cokolwiek
do zbierania?


W płatkach Nestle są jakieś nakładki na ołówki - popiersia postaci z filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nowy clip:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=DVDfNz0yfkg

Spoiler

Nie żebym miał coś przeciwko szturmowcom nie ustępującym "jedi" (jeśli tak można nawet nazwać Flinna) pod względem umiejętności, ale mam mieszane uczucia do toporka... Czyżby adeptus astartes zgubili część swego ekwipunku z 41 millenium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 00:55, Alamut napisał:

Spoiler

Nie żebym miał coś przeciwko szturmowcom nie ustępującym "jedi" (jeśli tak można nawet
nazwać Flinna) pod względem umiejętności, ale mam mieszane uczucia do toporka... Czyżby
adeptus astartes zgubili część swego ekwipunku z 41 millenium?


Spoiler

Nie wiem ale ten toporek to jak dla mnie blado wypada.... co to: toporek z barierą rodem z niszczycieli ? :D Przecież to mi już podeszło pod groteskę. xD
Każda broń teraz może mieć barierę i Jedi swoimi latarkami mogą ..... się po głowie podrapać Do You ? ;>. Hmmmmmmm Jeszcze będzie tak że grymas twarzy podczas seansu będzie odzwierciedlał politowanie ;[. Ale nie ma co generalizować to tylko i aż toporek :P

Był kiedyś taki film. [Całkiem udany zresztą]: "Biali nie potrafią skakać"
Nie jestem rasistą choć nie rozróżniam barw ;-)
ale po tym spocie mogę stwierdzić, że "Czarni nie potrafią być Jedi"... "Czarni nie potrafią walczyć z impetem jak Jedi" ?? ;>

Liczę na walkę na latarki i to nawet jeśli jedną to niech będzie na poziomie z Mrocznego Widma [i będzie grać gitara! nie wiem jak reszta :P] a nie taka dość średnia jak pierwsze starcie Luke''a z Vaderem.... ale to już by była gruba przesada :D. Obym się nie przeliczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 06:30, Daronn_Darker napisał:

/.../

Spoiler

Gdzie wy widzicie ten toporek, bo czym dłużej się przyglądam tym mniej widzę toporka



Spoiler

To ustrojstwo - ma dwa "ostrza" i "trzonek", a więc "toporek" xD

2015112114314078

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2015 o 14:32, Alamut napisał:


Spoiler

To ustrojstwo - ma dwa "ostrza" i "trzonek", a więc "toporek" xD



Bardzo mi się ta broń podoba. Przypomina trochę te pałki siepaczy " czterorękiego " z Zemsty Sithów, Gniewrusa, czy jak mu tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 15:38, lis_23 napisał:

Bardzo mi się ta broń podoba. Przypomina trochę te pałki siepaczy " czterorękiego " z
Zemsty Sithów, Gniewrusa, czy jak mu tam ;)


Mi się od razu uzbrojenie Space Wolves przypomniało ;]
http://vignette2.wikia.nocookie.net/warhammer40k/images/2/2f/Grimnar_wargear.png/revision/latest?cb=20140106092607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować