Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Po spokoju w tym temacie wnioskuje, że nie ma na forum szczęśliwców, którzy obejrzeliby film w premierowych pokazach? ;)

Tak w ogóle na jaką wersję filmu się wybieracie? Ja dubbingu nie lubię, pasuje to jedynie do filmów animowanych (Harrison Ford mówiący nie swoim głosem - oh please), więc zostają mi dwie opcje 3D i 2D z napisami. I chyba wybiorę się na najbardziej tradycyjną wersję czyli 2D, choć poczekam jeszcze na opinie, bo może 3D miażdży i oglądając film w "zwykłym wymiarze" sporo się traci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 12:02, Wszystkozajete napisał:

Po spokoju w tym temacie wnioskuje, że nie ma na forum szczęśliwców, którzy obejrzeliby
film w premierowych pokazach? ;)


Jeszcze 543 minuty do początku seansu :P

Dnia 18.12.2015 o 12:02, Wszystkozajete napisał:

Tak w ogóle na jaką wersję filmu się wybieracie?


Nie trawię dubbingu, cała grupa, z którą idę (żona, dwie przyjaciółki i chłopak jednej z nich) również, więc zdecydowanie wersja oryginalna. Nie jestem też fanem wrzucania 3D wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe (plus od 3D moja Najukochańsza Izba Kontroli dostaje bólu głowy), więc 2D. To tak w ramach pierwszego oglądania. Jeśli okaże się, że film jest naprawdę świetny, pewnie przejdę się na niego raz jeszcze, może tym razem do IMAXa. A wersję 3D obejrzę sobie na spokojnie w domu. Mam wrażenie, że na BR wygląda to lepiej, niż w kinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do kina wybieram się dopiero jutro. Niestety, nie udało mi się ( albo nie chciałem ) uniknąć spoilerów i jestem nieco zawiedziony ...
Zakupiłem dziś soundtrack, klaser na karty ( ale tego raczej nie będę kolekcjonował ) oraz album z naklejkami. Z albumem wiąże się jednak spory przekręt wydawniczy - podobnie jak i z innymi wydawnictwami z " Przebudzenia Mocy ":
Album nie opowiada fabuły filmu, podzielono go tematycznie:
- Rey
- Finn
- Poe
- BB-8
- R2-D2 i C3-PO
- Luke Skywalker
- Han Solo
itp. itd.
Naklejki ( saszetki ) podzielono na dwie części / serie; część 1 i część 2
część pierwsza zawiera 3 naklejki ze starej trylogii i dwie z " Przebudzenia Mocy "
część 2 zawiera 3 / lub więcej naklejek z najnowszego filmu
saszetki z części 1 są już od dzisiaj w sprzedaży, a te z części drugiej ... od lutego 2016 roku ...

Dodam jeszcze, że album " Star Wars Przebudzenie Mocy Słownik Obrazkowy " pojawi się dopiero 20 stycznia, a powieść na bazie nowego filmu - 18 maja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 13:54, lis_23 napisał:

Ja do kina wybieram się dopiero jutro. Niestety, nie udało mi się ( albo nie chciałem
) uniknąć spoilerów i jestem nieco zawiedziony ...


Jesteś zawiedziony tym, czego się dowiedziałeś w spoilerach, czy samym faktem, że nie udało się ich uniknąć?

Ja o filmie wiem tyle, że znam imiona niektórych bohaterów. Udało mi się uniknąć spoilerów i nie interesuje mnie, czy J.J. Abrams zginie, czy Finn i Chewie nawiążą romans. Nie chcę wiedzieć absolutnie nic do momentu, w którym sam to zobaczę w kinie :) Naprawdę nie sądziłem, że uda się uniknąć spoilerów przez tyle czasu. A tu proszę, ani na fejsie, ani na forach czy innych portalach nie widziałem nic na temat fabuły. Teraz trzeba jeszcze wytrzymać 6 godzin i 6 minut :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2015 o 15:29, Ring5 napisał:


Jesteś zawiedziony tym, czego się dowiedziałeś w spoilerach, czy samym faktem, że nie
udało się ich uniknąć?

I jednym i drugim ale nie chcę psuć CI niespodzianki, pogadamy jak wrócisz z kina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 15:29, Ring5 napisał:

Teraz trzeba jeszcze wytrzymać 6 godzin i 6 minut :]


Też się wybieram w tych godzinach, o dziwo widziałem tylko pierwszy trailer, wiem, że zło biega ze śmiesznym mieczem świetlnym i mamy jednego zagubionego bez afro na pustyni. No i siwego Solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 15:31, lis_23 napisał:

I jednym i drugim ale nie chcę psuć CI niespodzianki, pogadamy jak wrócisz z kina ;)


Coś mi mówi, że w najbliższych dniach ten wątek zostanie zalany całą falą postów ubranych w spoilery :D

@Shinigami

Dnia 18.12.2015 o 15:31, lis_23 napisał:

Też się wybieram w tych godzinach, o dziwo widziałem tylko pierwszy trailer


Ja widziałem dwa trailery plus spoty telewizyjne. Nic więcej. Nawet nie wiem, jak prezentuje się muzyka w filmie.

Dawno już mi się tak czas nie dłużył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 15:52, Ring5 napisał:

Coś mi mówi, że w najbliższych dniach ten wątek zostanie zalany całą falą postów ubranych
w spoilery :D

Chyba lepiej przestać w ogóle wchodzić w ten watek. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojler odnośnie filmu!

Spoiler

Ren aka Snape? Dwie sceny, tekst do maski Vadera i potem do ojca, tak jakby miał sekretną misje by od środka rozwalić organizację.
Kiedy Solo wszedł na most wiedziałem, że będzie trupem :( szkoda, ale reakcja Lei dość słaba moim zdaniem.
W jaki szybki sposób nauczyła się korzystać z mocy, nie to co Luke, który trenował i trenował, a Rey od razu góry przenosi.
I to zakończenie, ja chcę już kolejną część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 16:02, Kadaj napisał:

Chyba lepiej przestać w ogóle wchodzić w ten watek. ;d


Za pare godzin juz nie bede musial sie martwic spojlerami, ale za to bede musial podzielic sie wrazeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 16:02, Kadaj napisał:

Chyba lepiej przestać w ogóle wchodzić w ten watek. ;d

Lepiej w ogóle wyłączyć internet. Dziś grajałem ladder w Starcrafta, w rewanżu za przegraną jakiś niemilec zaserwował mi spory spoiler o Kaylu Reno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja już po seansie. Szczerze? Moc może i się przebudziła, ale nadal jest słaba... Film jest przewidywalny i właściwie odtwarza to co już było.

Spoiler

Włącznie z olbrzymią stacją bojową -.-

Epizod VII może się już bardziej podobać komuś kto nie oglądał poprzednich części. Za to na plus należy uznać lekkie i zabawne dialogi oraz odejście od polityki i powrót do "awanturniczej" historii. Zatem ja odhaczam ten epizod, nieprędko do niego wrócę, ale patrzę z nadzieją na epizod VIII.
Ostatecznie uważam, że lepiej obejrzeć jeszcze raz Nową Nadzieję niż Przebudzenie Mocy. Właściwie to to samo.
Co do możliwych spojlerów - właściwe to są dwa olbrzymie (przy czym o jednym było właściwie wiadomo od dawna). Więc już tak się nie obawiajcie się internetów w najbliższym czasie ;)

BTW. Ktoś tu kiedyś pisał o tym, że Disney odchodzi od numerowania epizodów. Nic bardziej mylnego. Na początku wita na olbrzymie "Episode VII".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 16:56, Evertsen_Dante napisał:

Ok, ja już po seansie. Szczerze? Moc może i się przebudziła, ale nadal jest słaba...
Film jest przewidywalny i właściwie odtwarza to co już było.

Spoiler

Włącznie z olbrzymią
stacją bojową -.-

Epizod VII może się już bardziej podobać komuś kto nie oglądał
poprzednich części. Za to na plus należy uznać lekkie i zabawne dialogi oraz odejście
od polityki i powrót do "awanturniczej" historii. Zatem ja odhaczam ten epizod, nieprędko
do niego wrócę, ale patrzę z nadzieją na epizod VIII.
Ostatecznie uważam, że lepiej obejrzeć jeszcze raz Nową Nadzieję niż Przebudzenie Mocy.
Właściwie to to samo.

>
Bo ja wiem?
" Nowa Nadzieja " to była prosta historyjka z prostym przekazem i z czytelnym systemem wartości, a aktorsko wyróżniał się tylko Ford i Guinness. W EVII aktorstwo jest ponoć na lepszym poziomie i czuć chemię pomiędzy nowymi bohaterami a przyznam, że miałem spore obawy co do nowych postaci.

Spoiler

Mnie czerpanie garściami z poprzednich filmów jakoś nie razi, gdyż nie da się wynaleźć koła na nowo i każdy skądś czerpie ( choć mogliby to robić subtelniej ) ale wiadomo, że twórcy chcieli czegoś bezpiecznego co spodoba się starym fanom, a najlepiej jest grać na sentymencie. No ale jeżeli to granie na uczuciach i sentymencie wypadło dobrze to chyba ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to rozumiem. Jest bardzo dobrze, myślę, że fani oryginalnej trylogii/nie-fani prequelów będą zachwyceni. Aktorstwo również na dobrym poziomie, wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale kurde,

Spoiler

rozwalanie wielgachnej stacji bojowej poprzez niszczenie jej jednego słabego elementu, szukanie mistrza Jedi który się gdzieś schował na odludziu i tam sobie duma

to nie jest sentyment tylko pójście na łatwiznę na zasadzie "hej, zróbmy jeszcze raz to samo, ale teraz wszystko ma być większe".
Co do gry aktorskiej - mistrzem był Poe w pierwszej połowie filmu, miałem wrażenie w pewnym momencie, że się przedstawi jako: "Jack O''Neill. Dwa L." (chodzi mi szczególnie o jego zawadiacki dialog z Kylo), z kolei Finn przez ten czas tylko dyszy. Ale ogólnie jest dobrze, pod tym względem najlepiej w całej sadze. No i BB-8 przebija R2D2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po seansie! Ogólnie to chyba najlepsza część sagi, jednak swoje wady ma ;) Na pewno na plus gra aktorska, niezłe efekty specjalne, mniej patosu, więcej luzu :)
Szkoda tylko, że kilka bezsensownych motywów się powtarza :D Generalnie nie ma co szukać w tym wszystko sensu ;)

Film ma jednak mnóstwo uroku i wiele razy "puszcza" do fanów oko :)
Starałem się nie śledzić przecieków i spekulacji, więc fabuła mnie naprawdę zaskoczyła - szkoda tylko, że akurat poznałem wcześniej chyba największy zwrot akcji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2015 o 20:13, pawbuk napisał:

Starałem się nie śledzić przecieków i spekulacji, więc fabuła mnie naprawdę zaskoczyła
- szkoda tylko, że akurat poznałem wcześniej chyba największy zwrot akcji :(


Ten?:

Spoiler

śmierć Solo?


Spoiler

Niestety, ale twórcom nie udało się tego zachować w tajemnicy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować