Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2015 o 12:50, NeroNarmeril napisał:

Osobiście dalej twierdzę, że rzeczy ze Starej Republiki są viable.


Ale... dla Ciebie czy ogólnie? O_o

@ McFlash

Dnia 19.12.2015 o 12:50, NeroNarmeril napisał:

Jak wygląda sytuacja polityczna w galaktyce? Co z Imperium i Republiką/Rebeliantami?


Właściwie to niewiele wiadomo.

Spoiler

Większość informacji pewnie pojawi się w drugim i trzecim tomie trylogii Aftermath (pierwszy tom ukazał się we wrześniu, drugi ma być w przyszłym roku, trzeci w 2017. Tak naprawdę to czuję się trochę tak, jak za pierwszym razem, gdy oglądałem Epizod IV - dostajemy informację, że istnieje pewien polityczny twór, jest niby jakiś konflikt, ale nie mamy za bardzo żadnych dodatkowych informacji "zakulisowych". Widz zostaje poinformowany, że First Order jest, ma się dobrze, przypomina Imperium, i ma się z tą informacją pogodzić. Sojusz przerodził się w Republikę (nawet ich oficjalne logo zawiera logo Rebelii, które kiedyś było herbem rodu Marek), są legalnie działającym bytem politycznym, ale nadal wspierają nieco mniel oficjalny (i mniej legalny zapewne) Ruch Oporu. To właściwie tyle z rzeczy, które obecnie wiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 12:56, Ring5 napisał:

> Osobiście dalej twierdzę, że rzeczy ze Starej Republiki są viable.

Ale... dla Ciebie czy ogólnie? O_o



Lel, dla mnie. Może dlatego, że zawsze wolałem czasy przed-imperialne niż te po RotJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 12:54, McFlash napisał:

Jak wygląda sytuacja polityczna w galaktyce? Co z Imperium i Republiką/Rebeliantami?

Spoiler


Niestety, ponoć całe tło polityczne nie istnieje. Jest tak, jak w Nowej Nadziei, widz jest wrzucony w wir wydarzeń bez zbędnych wyjaśnień co się stało i dlaczego.


Ring5 - myślę, że nic takiego nie zdradziłem, to był tylko ogólnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 12:50, NeroNarmeril napisał:

Osobiście dalej twierdzę, że
rzeczy ze Starej Republiki są viable. Zwłaszcza (...) Bane i Plagueis.

Do Plagueisa jest wiele nawiązań w "Tarkinie", więc w zasadzie to pewne.
Bane

Spoiler

jako duch ukazał się Yodzie w 6 sezonie

"The CloneWars".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 12:59, Kadaj napisał:

Do Plagueisa jest wiele nawiązań w "Tarkinie", więc w zasadzie to pewne.


Ale przecież Plagueis jest kanoniczny O_o. Palpie opowiadał jego "legendę" Anakinowi podczas baletu krewetek w Ep. III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2015 o 13:03, Ring5 napisał:

Ale przecież Plagueis jest kanoniczny O_o. Palpie opowiadał jego "legendę" Anakinowi
podczas baletu krewetek w Ep. III.


To że był, to jedno, ale cała ta otoczka związana z Sithami i szkoleniem Palpatine''a jest bardziej interesująca, niż to, że ''był, kombinował z Mocą by uzyskać nieśmiertelność'' i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 13:03, Ring5 napisał:

Ale przecież Plagueis jest kanoniczny O_o. Palpie opowiadał jego "legendę" Anakinowi
podczas baletu krewetek w Ep. III.

Lucerno w "Tarkinie" nawiązuje do wielu wydarzeń ze swojej wcześniejszej powieści, która przestała być kanoniczna. Legenda staje się postacią umieszczoną w konkretnym czasie i wydarzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 13:12, Kadaj napisał:

Legenda staje się postacią umieszczoną w konkretnym czasie i wydarzeniach.


A w tym sensie to ok :)

Z innej beczki, właśnie rezerwuję bilety na kolejne wyjście do kina (jutro wieczorem). Po prostu muszę ten film obejrzeć jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z jeszcze innej beczki - zaczynają się pojawiać pierwsze recenzje nowych zestawów LEGO. Ciekawe czy dostawa zdąży do sklepów przed Gwiazdką, bo bym sobie jakiś sprawił. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 12:56, Ring5 napisał:

> Jak wygląda sytuacja polityczna w galaktyce? Co z Imperium i Republiką/Rebeliantami?

Właściwie to niewiele wiadomo.


W sumie to nie wiemy praktycznie nic :D

Spoiler

Nie wiemy dokladnie jaka jest siła Republiki, jak wygląda podział w galaktyce pomiędzy Nowy Porządek, a Republikę, jak wygląda organizacja Ruchu Oporu... Pewnie dowiemy się tego z kolejnych części, choć bez tych dziesiątek książek informacji nadal będzie niewiele.
Logicznym wydawało się, że Imperium w jakiejś formie przetrwa, bo było zbyt potężne, a Rebelia zbyt słaba, choć nie spodziewalem się, że po tylu latach nadal w galaktyce będzie duopol władzy.
Ciekaw jestem skąd wziąl się w ogóle Snake - kolejny Sith?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Randomowy tekst, żeby nie wyświetlało na dzień dobry.

Dnia 19.12.2015 o 13:33, pawbuk napisał:

Spoiler

Ciekaw jestem skąd wziąl się w ogóle Snake - kolejny Sith?




Spoiler

*Snoke



Nie zdziwiłbym się, oni zawsze gdzieś się zaszyją i wyjdą z cienia. Albo Palpatine miał sekretnego ucznia albo Vader. Albo jakiś samozwańczy Sith jak Darth Ruin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 13:42, NeroNarmeril napisał:

Randomowy tekst, żeby nie wyświetlało na dzień dobry.

Dnia 19.12.2015 o 13:42, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

*Snoke



Żeby łatwiej zapamiętać skojarzyłem go z wężem i teraz nawet tak napisałem :D

Dnia 19.12.2015 o 13:42, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Nie zdziwiłbym się, oni zawsze gdzieś się zaszyją i wyjdą z cienia. Albo Palpatine miał
sekretnego ucznia albo Vader. Albo jakiś samozwańczy Sith jak Darth Ruin.



Spoiler

Mogli by wymyślić coś nowego, a nie kolejni Lordowie Sithów wyskakują z kapelusza :D Oby jednak starczyło im inwencji, bo trochę już nakopiowali ;)



Swoją drogą, jak tam ten Nowy Kanon w ogóle sie prezentuje? Warto czytać? Od czego zacząć - od "Lordów Sithów"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blablablablablabla blablabla bla.

(czy naprawdę przy każdym poście ze spoilerami trzeba będzie to wklejać? :/)

Dnia 19.12.2015 o 13:33, pawbuk napisał:

W sumie to nie wiemy praktycznie nic :D


Spoiler

Niestety. Ciekawe, czy spowodowane jest to względami fabularnymi i informacje te będą uzupełniać w kolejnych epizodach, czy uznali, że skoro ludzie niecałe 40 lat temu po prostu pogodzili się z tym, że jest Imperium, jest Sojusz, i raczej się wzajemnie nie lubią, to teraz też przyjmą to bez szemrania? Moim zdaniem trochę źle robią, bo nie biorą pod uwagę tego, że spora część osób oglądających Ep VII to będą ludzie znający EU, którym tego tła "historycznego" będzie tym razem brakować.

A skoro mowa o EU, zauważyłem u siebie tendencję do dopowiadania sobie z niego "faktów" podczas filmu. Wspomnieli o Republice, ja od razu widzę Nową Republikę z siedzibą na Coruscant. Leia - Chief of State. Dziecko Hana i Lei, które przeszło na Ciemną Stronę - Darth Caedus. A Ben, jeśli już, jest synem Luke''a i Mary Jade. Ciężko będzie pozbyć się tych przyzwyczajeń...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla.

Ponieważ jestem strasznym gadżeciarzem, nie mogłem oprzeć się pokusie kupienia zestawów popcornu z dodatkami. Popcorn był w metalowym kubełku (który małżonka już zaanektowała na doniczkę, pod warunkiem, że nie zostanie poddany jakimkolwiek modyfikacjom w rodzaju przycinania, doginania czy dziurawienia), natomiast napoje były w plastikowych kubkach z nasadkami.

PS. Z tego miejsca pragnę złożyć podziękowania dla M. oraz S. za to, że to oni zapłacili za cały prowiant w kinie. Wprawdzie nie do końca tak to miało wyglądać, ale zrewanżuję się na Deadpoolu :)

20151219142202312

20151219142213718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ciekawego.

Znajdźcie na youtubie utwór

Spoiler

''Snoke''

. Potem ''Palpatine''s Teachings''. Porównajcie. Potem spójrzcie na
Spoiler

Dartha Plageuisa i Snoke''a

.

Jakby to powiedział Antoni M. - przypadek? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Spoilery!

http://www.cdaction.pl/news-43576/gwiezdne-wojny-przebudzenie-mocy--recenzja-cdactionpl.html

Gość idealnie opisuje moje wnioski po obejrzeniu wczorajszego filmu :D Natomiast ja nie oczekiwałem po Przebudzeniu Mocy wybitnego filmu. Ba, moim zdaniem żadna część sagi nie była nawet bardzo dobra :D
Nie to zdecydowało o popularności Gwiezdnych Wojen. Kiedy na pokazie filmu wyłączymy częśc mózgu odpowiadającą za logiczne myślenie, to będziemy sie bawić naprawdę bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2015 o 19:20, pawbuk napisał:

Nie to zdecydowało o popularności Gwiezdnych Wojen. Kiedy na pokazie filmu wyłączymy
częśc mózgu odpowiadającą za logiczne myślenie, to będziemy sie bawić naprawdę bardzo
dobrze.


Tylko jak się zrobiło maraton przed seansem to ciężko nie zauważyć, że coś tu nie gra (w zasadzie kalka z ANH). Do tego są rzeczy, których nie da się załatwić ''wyłączeniem mózgu'' jak brak wyrazistego soundtracku (poza Binary Sunset nic nie wyłapałem, może jeszcze motyw

Spoiler

Snoke''a

zapadł w pamięć, a tak to nic, E1 miał Duel of the Fates, E2 Across the Stars, E3 Anakin vs. Obi-Wan, o starej trylogii nie wspomnę) czy fakt, że poza Hanem Solo i Rey (i trochę BB8) aktorstwo jest trochę lipne (Finn mi nie pasował od momentu, gdy wylądował z Hanem i spółką na tej leśnej planecie, Leia miała za mało czasu ekranowego, a o Wielkim Zaginionym to w ogóle szkoda gadać. Kylo Rena pominę milczeniem).

Co tu dużo mówić, pojechali na nostalgii i tyle. Nie jest to imho zawód na miarę czwartego Indiany Jonesa, ale trochę jestem zawiedziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować