Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Za kilka dni DVD z EIII, czy jest ktoś kto nie zamierza kupować TAKIEGO wydania (brak kasy nie jest akcepotowalnym powodem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 19:53, bipal napisał:

Za kilka dni DVD z EIII, czy jest ktoś kto nie zamierza kupować TAKIEGO wydania (brak kasy nie jest akcepotowalnym powodem)?


Ja poczekam na wydanie kolekcjonerskie:D o ile bedzie a jak nie to zadowole sie normalnym :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem temat, więc nie mogłem się powstrzymać i kliknąłem... Na ostatniej stronie nic nadzwyczajnego, lecz z ciekawości przejrzałem pozostałe strony... i... nie wytrzymałem... EPIZODY VII, VIII, IX ?! Od kiedy???
Czyżbym był do tyłu z informacjami na tyle, że Lucas zdążył zmienić swoje zdanie, że (uwaga, uwaga!!!) "Nie będzie dalszych epizodów Star Wars"? Jedyne co było planowane to serial i (tu nie jestem pewien) dalsze serie kreskówek. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co się działo w sadze od imprezy na Endorze, przed zablokowaniem Naboo, a nawet pomiędzy poszczególnymi epizodami to polecam przeczytać książki (w Polsce wydano ponad setkę - mogę się pochwalić - przeczytałem prawie wszystkie), które choć nie są idealne pod względem artystycznym, to lekko się je czyta i po takiej lekturze może nie będzie przynajmniej błędów w zapisie nazw własnych (choć w pewnych przypadkach i te zdarzają się fanom SW). Co do gier to przyznaję się - nie stać mnie na wszystkie, więc grałem tylko w oba KotOR''y, X-wing Alliance, JO i JA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 20:31, Furrbacca napisał:

przejrzałem pozostałe strony... i... nie wytrzymałem... EPIZODY VII, VIII, IX ?! Od kiedy???
Czyżbym był do tyłu z informacjami
na tyle, że Lucas zdążył zmienić swoje zdanie, że (uwaga, uwaga!!!) "Nie będzie dalszych epizodów Star Wars"? Jedyne co
było planowane to serial i (tu nie jestem pewien) dalsze serie kreskówek. Jeżeli chcecie dowiedzieć się co się działo w
sadze od imprezy na Endorze, przed zablokowaniem Naboo, a nawet pomiędzy poszczególnymi epizodami to polecam przeczytać
książki (w Polsce wydano ponad setkę - mogę się pochwalić - przeczytałem prawie wszystkie)

Więc musiałeś się natknąć na trylogię Thrawna napisaną przez Tomothy Zahna. Genialne książki. Z moich źródeł wynika, że George Lucas zapowiedział, iż je zekranizuje i będą to epizody VII, VIII, IX. Zresztą na starym forum też o tym była rozmowa. Lucas jakiś czas potem powiedział iż nie będzie więcej filmów, o czym też była rozmowa :P, ale na jakiejśtam stronie GW polskiej (nie wiem czy nie przypadkiem oficjalnej) są nawet działy epizod I, epizod II, epizod III... epizod VI i epizody VII, VIII, IX - tam nawet były zdjęcia aktorów (ja za bardzo w to wszystko nie chcę wierzyć, ale chociaż fajnie jest się nastawić że będą te nowe filmy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 21:37, P3NCZUL napisał:

Tak naprawdę to głupio opisywać - lepiej przeczytaj. Ale... to admiral imperialny :P Starczy?


Jemu może starczy ;) Ale mimo wszystko powinien być tytułowany "wielki admirał" :). Jak myślicie, jak by wyglądała inwazja Yuuzhan Vong, gdyby to on rządził galaktyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2005 o 22:27, Furrbacca napisał:

Ale mimo wszystko powinien być tytułowany "wielki admirał" :). Jak myślicie, jak by wyglądała inwazja Yuuzhan Vong, gdyby
to on rządził galaktyką?


Biorąc pod uwagę ,że było ich ledwo dwunastu to faktycznie należy zaznaczyć ,że to Wielki Admirał.

Co do Vongów....hmmm...Thrawn opierał się w znacznym stopniu na psychologii danej rasy więc sądze,że z Vongami mógłby mieć pewien "problem". Podejrzewam, że byłoby tak jak z pewną planetą której sztuki nie mógł zrozumieć. Tyle, że tu byłby pewien problem z usunięciem tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, kto wie... Gdyby przejął władzę już wtedy, to prawdopodobnie nie byłoby skorumpowanej, upolitycznionej i ubiurokratycznionej Nowej Republiki. Powstałoby prawdopodobnie drugie imperium, ze wspaniałym strategiem i taktykiem na czele (Imperatora za takowego nie uważam). Jako imperium, opierałoby się na zasadzie militaryzacji i wrogów państwa, przez co cały czas jednostki wojskowe byłyby szkolone i zdobywałyby doświadczenie. Z tego wynika, że gdyby Yuuzhanie przylecieli już do tej galaktyki, napotkaliby potężnego wroga, o przeważającej liczebnie i doskonale wyszkolonej flocie. Dzięki geniuszowi Thrawna, po planowanych atakach na Sernpidal i tę drugą planetę (nie pamiętam jak jej tam było :/), prawdopodobnie byłaby już określona taktyka walki podczas spotkań, oraz w odróżnieniu od scenariusza jaki wydarzył się przy władzy Republiki, natychmiast nastąpiłaby akcja odwetowa... Raczej zniechęciłoby to agresorów i nawet przy wszelkich wróżbach zrezygnowali by z wojny ;). A co do sztuki... Sztuką Yuuzhan była specyficzna architektura, konstrukcja statków i sposób prowadzenia wojny (a ich cechy bardzo łatwo jest odkryć. Nawet dla takiego ignoranta jak ja ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisane przez Ciebie państwo nie miałoby racji bytu. Wyglądałoby to tak jak ze starym Imprerium. Rodzi się Rebelia,wybucha wojna domowa itd. Thrawn raczej by nie mógł na to nic poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się i radujcie!

Przypominam, że w dniu dzisiejszym ma miejsce polska premiera dvd RoTS;)- cena około 60zł. Parę dni temu na półkach sklepowych pojawiła się kolekcjonerska edycja Obsesji- cena 37zł. Więc na co jeszcze czekacie? Do szturmu na sklepy, przystąp!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 15:38, Seldon napisał:

Opisane przez Ciebie państwo nie miałoby racji bytu. Wyglądałoby to tak jak ze starym Imprerium. Rodzi się Rebelia,wybucha
wojna domowa itd. Thrawn raczej by nie mógł na to nic poradzić.


I tu się mylisz... Rebelia tylko dlatego była w stanie się rozwinąć, ponieważ Palpatine jej nie doceniał. Thrawn raczej nie dał by żadnych szans rozwoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest dziwne, Palpatine był kanclerzem Republiki, miał wielkie wpływy w senacie, a mimo wszystko znieważył rebelię, tyle lat przebywał wśród swoich wrogów a oni go zaskoczyli, przecież to głupota i jescze Jedi wiedział przecież że choć jeden z nich przeżył to czemu ich nie zniszczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 22:31, Patryk R napisał:

I to jest dziwne, Palpatine był kanclerzem Republiki, miał wielkie wpływy w senacie, a mimo wszystko znieważył rebelię,
tyle lat przebywał wśród swoich wrogów a oni go zaskoczyli, przecież to głupota i jescze Jedi wiedział przecież że choć
jeden z nich przeżył to czemu ich nie zniszczył.


No wiesz, może właśnie dlatego, że był kanclerzem w Republice sprawiło iż nie doceniał siły demokracji... Chociaż sposób dowodzenia rebelią był bardziej oligarchiczny, lub nawet autorytarny niż demokratyczny. Rebelia nie mieściła się chyba w jego planie rządzenia galaktyką - nie pasowała organizacja sprzeciwiająca się władzy i słuszności Imperatora, której nie dało się zniszczyć jednym silnym uderzeniem. A jeśli zakładając, że Palpatine był obłąkany/zniszczony przez ciemną stronę, to miałoby to pewien sens - nie ma tego w jego planie (który uważał za znakomity) - nie jest w stanie nic zmienić. I powtarzam: Imperator Palpatine nie był taktykiem i tylko uważał się za stratega... Działał tylko dla swojej idei i tylko jej rozpędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale można doszukać się jescze jednego błędu, oczywiście był on specjalnie stworzony ale mimo wszystko dość poważny, otóż Jedi ze 100% pewnością potrafili by wyczuć w Palpatinie Ciemną Stronę, a oni się o tym dowiedzieli tuż przed pamiętnym rozkazem 66.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 23:20, Patryk R napisał:

Ale można doszukać się jescze jednego błędu, oczywiście był on specjalnie stworzony ale mimo wszystko dość poważny, otóż
Jedi ze 100% pewnością potrafili by wyczuć w Palpatinie Ciemną Stronę, a oni się o tym dowiedzieli tuż przed pamiętnym rozkazem
66.


No jak to Yoda Kiedyś określił.. Że ciemna strona przysłania prawdę czy jakoś tak:P Nie ujawniał swojej mocy i nie wiem czy tak łatwo by można wykryć u niego ciemną stronę:P Ale To Star Wars:) Jak Lucas to określił tu ma być więcej fantastyki niż realizmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 23:20, Patryk R napisał:

Ale można doszukać się jescze jednego błędu, oczywiście był on specjalnie stworzony ale mimo wszystko dość poważny, otóż
Jedi ze 100% pewnością potrafili by wyczuć w Palpatinie Ciemną Stronę, a oni się o tym dowiedzieli tuż przed pamiętnym rozkazem
66.


Mylisz się. Nawet jeśli Yoda i Mace Windu byli jednymi z najlepszych mistrzów Jedi (możliwe, że Yoda był nawet najlepszym z Jedi), to jednak Palpatine był Lordem Sith - a tych było naprawdę niewiele (szczególnie po wprowadzeniu zasady ucznia i mistrza) i do tego tytułu dochodzili tylko wyjątkowi, najinteligentniejsi i najsilniejsi... do czegoś to zobowiązuje. Na pewno nie mogli pozwolić sobie na odkrycie się jakiemuś Jedi. A Palpatine był niezwykle zuchwały i inteligentny, był świetnym retorykiem, potrafił sobie zjednać ludzi - również Jedi. (cóż za podobieństwo do Hitlera :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 16:40, shinian napisał:

Cieszcie się i radujcie!

Przypominam, że w dniu dzisiejszym ma miejsce polska premiera dvd RoTS;)- cena około 60zł. Parę
dni temu na półkach sklepowych pojawiła się kolekcjonerska edycja Obsesji- cena 37zł. Więc na co jeszcze czekacie? Do szturmu
na sklepy, przystąp!:P


W sklepie "nie dla idiotów" jest dostepne DVD z dodatkową płytą do komutera za ok. 50 zł. (3xDVD za taką cenę - powinni tego zabronić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować