Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 12:48, Aragloin napisał:


>


Te profesje to na potrzeby gry RPG (Kotory) był wymyślone. A jak przyjmowano? Albo rodzice oddawali dziecko albo Jedi sami wykryli w kimś Moc i go brali. A swój miecz świetlny uczeń buduje w wieku 13 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:07, Ecko09 napisał:

>
> >

Te profesje to na potrzeby gry RPG (Kotory) był wymyślone. A jak przyjmowano? Albo rodzice
oddawali dziecko albo Jedi sami wykryli w kimś Moc i go brali. A swój miecz świetlny
uczeń buduje w wieku 13 lat.

A sprawa z kryształami? Jak zdobywali ów cenny kruszec?( bądź przedmiot :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:16, Aragloin napisał:

> >
> > >
>
> Te profesje to na potrzeby gry RPG (Kotory) był wymyślone. A jak przyjmowano? Albo
rodzice
> oddawali dziecko albo Jedi sami wykryli w kimś Moc i go brali. A swój miecz świetlny

> uczeń buduje w wieku 13 lat.
A sprawa z kryształami? Jak zdobywali ów cenny kruszec?( bądź przedmiot :D)


Taki uczeń szedł z Mistrzem na poszukiwania jaskini, w której są takie kryształy. Gdy ją znaleźli uczeń wchodził do niej sam, zdobywał kryształ i budował miecz. Wychodził z jaskini już ze swoim mieczem. Mistrz nie pomaga, nawet nie wchodzi do jaskini. Poza tym kolor miecza świetlnego nie ma znaczenia. Sith może np. walczyć niebieskim, a Jedi czerwonym. Tyle, że Jedi swoje kryształy brali z tych jaskiń, w których najczęściej był niebieskie czy zielone (co widać :]). A Sith sam tworzy swój kryształ, a taki stworzony najczęściej miał kolor czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że Cię tak męczę, ale... jak oni go w jaskini budowali? Nie mieli żadnych narzędzi? No i wiek 13 lat i samemu do jaskini gdzie MOGĄ być jakieś niemiłe stworzenia... No, ale pewni już trochę umiejętności w posługiwaniu się Mocą już mają, więc to aż takie trudne nie musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:36, Aragloin napisał:

Wybacz, że Cię tak męczę, ale... jak oni go w jaskini budowali? Nie mieli żadnych narzędzi?
No i wiek 13 lat i samemu do jaskini gdzie MOGĄ być jakieś niemiłe stworzenia... No,
ale pewni już trochę umiejętności w posługiwaniu się Mocą już mają, więc to aż takie
trudne nie musi być...


Nie wiem jak oni budowali ten miecz, z tego co czytałem i pamiętam to po znalezieniu kryształu zapadali w jakiś mocny trans z mocą, coś takiego, i wtedy tak podświadomie tworzyli ten miecz. Coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 16:41, Ecko09 napisał:

Nie wiem jak oni budowali ten miecz, z tego co czytałem i pamiętam to po znalezieniu
kryształu zapadali w jakiś mocny trans z mocą, coś takiego, i wtedy tak podświadomie
tworzyli ten miecz. Coś takiego.

Ciekawe skąd brali "rączkę" w takim razie... A znasz mistrzów Jedi po 6 epizodzie, łącznie z Lukiem? I czy, np. Kyle Katarn gdzieś tam figuruje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:10, Aragloin napisał:


> Nie wiem jak oni budowali ten miecz, z tego co czytałem i pamiętam to po znalezieniu

> kryształu zapadali w jakiś mocny trans z mocą, coś takiego, i wtedy tak podświadomie

> tworzyli ten miecz. Coś takiego.
Ciekawe skąd brali "rączkę" w takim razie... A znasz mistrzów Jedi po 6 epizodzie, łącznie
z Lukiem? I czy, np. Kyle Katarn gdzieś tam figuruje? :)


Tjaa, Luke był mistrzem, Kyle Katarn też był mistrzem ,ale innych nie pamiętam niestety. Zresztą Luke ogłosił sie później Wielkim Mistrzem Jedi (dotychczas ten tytuł miał tylko Yoda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2008 o 15:23, Ecko09 napisał:

Tjaa, Luke był mistrzem, Kyle Katarn też był mistrzem ,ale innych nie pamiętam niestety.
Zresztą Luke ogłosił sie później Wielkim Mistrzem Jedi (dotychczas ten tytuł miał tylko
Yoda).

I "zjodział" i żył długo i pracowicie? Hmm.. A Jaina czy jej brat, nie Anakin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:28, Aragloin napisał:

A Jaina czy jej brat, nie Anakin?



Hm? Jaka Jaina? ;P

EDIT: aaa, już wiem, była też w radzie. ;p
EDIT2: już 5 osób mi sie przypomniało
Luke Skywalker, Jaina Solo, Jacen Solo i Anakin Solo. Kyle katarn nie był w radzie nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:30, Ecko09 napisał:

> A Jaina czy jej brat, nie Anakin?


Hm? Jaka Jaina? ;P

EDIT: aaa, już wiem, była też w radzie. ;p

A z mego avatara. SPOILER! Jaina SOLO, córka Lei i Hana, miałą dwóch braci, została dżedajem, tak samo jak bracia, z czego Anaki to jezd zuooo!!( hhmm.. brak inwencji??)/SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:34, Aragloin napisał:

> > A Jaina czy jej brat, nie Anakin?
>
>
> Hm? Jaka Jaina? ;P
>
> EDIT: aaa, już wiem, była też w radzie. ;p
A z mego avatara. SPOILER! Jaina SOLO, córka Lei i Hana, miałą dwóch braci, została
dżedajem, tak samo jak bracia, z czego Anaki to jezd zuooo!!( hhmm.. brak inwencji??)/SPOILER


Tak , pamiętam. Własnie sprawdziłem na ossusie, Katarn był w radzie, ale później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2008 o 15:35, Ecko09 napisał:

Tak , pamiętam. Własnie sprawdziłem na ossusie, Katarn był w radzie, ale później.

To ciekawe, kiedy dizeje sie akcja Jedi Outcast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:23, Ecko09 napisał:

Zresztą Luke ogłosił sie później Wielkim Mistrzem Jedi

No sorry...ale on sam nie ogłosił się Wielkim Mistrzem Jedi...
To by było do niego nie podobne - on taki skromny, co rusz ratujący galaktykę człowiek.
Po prostu zaczęto go tak nazywać, by podkreślić jego rolę w Nowym Zakonie Jedi, a także by odróżnić go od innych Mistrzów, których on szkolił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:42, balduran2 napisał:

> Zresztą Luke ogłosił sie później Wielkim Mistrzem Jedi
No sorry...ale on sam nie ogłosił się Wielkim Mistrzem Jedi...
To by było do niego nie podobne - on taki skromny, co rusz ratujący galaktykę człowiek.
Po prostu zaczęto go tak nazywać, by podkreślić jego rolę w Nowym Zakonie Jedi, a także
by odróżnić go od innych Mistrzów, których on szkolił.

Nowy Zakon Jedi? Ile już ich było? Wojny Mandaloriańskie i później( z tego co wiem, gry to także expanded universum), po feralnym rozkazie numer 66...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:44, Aragloin napisał:

Nowy Zakon Jedi? Ile już ich było?

No...2:
Stary Zakon, za czasów Starej Republiki.
Nowy Zakon, za czasów Nowej Republiki.
Chyba logiczne...

P.S. Google nie gryzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:58, balduran2 napisał:

> Nowy Zakon Jedi? Ile już ich było?
No...2:
Stary Zakon, za czasów Starej Republiki.
Nowy Zakon, za czasów Nowej Republiki.
Chyba logiczne...

P.S. Google nie gryzą...

Nie, ale niechcę mi się szukać, przyunajmnie dopóki, dopóty nie będę miał internetu.
No tak.. To teraz takie pytanko: Czy w końcu urodził się Ten Co Ma Przywrócić Równowagę W Galaktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 16:01, Aragloin napisał:

Nie, ale niechcę mi się szukać, przyunajmnie dopóki, dopóty nie będę miał internetu.

A teraz nie korzystasz z internetu? O.o

Dnia 02.09.2008 o 16:01, Aragloin napisał:

Czy w końcu urodził się Ten Co Ma Przywrócić Równowagę W Galaktyce?

No raczej: Anakin Skywalker - w końcu proroctwo nie mówiło, po jakiej stronie ma być ta równowaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 16:21, balduran2 napisał:

> Nie, ale niechcę mi się szukać, przyunajmnie dopóki, dopóty nie będę miał internetu.

A teraz nie korzystasz z internetu? O.o

Korzystam, w biblotece. A u siebie nigdy nie miałem, a będę miał za około tydzień, moreover miałem juz 3 próby zakaładania, ale.. no signal. Ale żeby to nie był offtop- rzeczywiście, przepowiednia nie mówiła po jakiej stronie ma być ta "równowaga", aj, że też "Kłajgon" tak wpadł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 16:21, balduran2 napisał:

No raczej: Anakin Skywalker - w końcu proroctwo nie mówiło, po jakiej stronie ma być
ta równowaga...


Równowaga nie jest po jakiejś stronie. To tak, jakbyś powiedział że obie strony huśtawki są w równowadze gdy jedna spoczywa na ziemi, a druga jest w górze. Za to proroctwo nie mówiło nigdy, że ta równowaga będzie przywrócona na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować