Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2008 o 19:29, cedricek napisał:

Dlatego plazma...Ale czy plazmę da się wykreować w kształt miecza i co najważniejsze-
długość? Hm!


Pamiętaj o polu magnetycznym - u wylotu ostrza znajduje się "magnes", który wytwarza pole magnetyczne utrzymujące kształt ostrza. Polecam poczytać o mieczach świetlnych, ja gdzieś czytałem, że klinga to strumień fotonów (czy coś w tym stylu), info znajdziesz na Wookiepedii ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w "Wiedzy i Życiu" był świetny artykuł, czy technika z SW mogłaby być wprowadzona do naszego świata. Była też oczywiście poruszona kwestia mieczy świetlnych - no i oczywiście,
1. Najpierw musimy umieć stworzyć źródło zasilania na tyle potężne, żeby utrzymać przez dłuższy czas wiązkę ostrza (nie mówiąc już o mieczach niewymagających drugiego ładowania, chyba tylko w jednej książce z EU, Luke doładowywał baterię swojego miecza ;))
2. Musimy znaleźć lub wytworzyć kryształ, dzięki któremu skupimy energię (zresztą, kto mi wytłumaczy, jak energia z baterii, przepuszczona przez jakiś kryształ zamienia się w plazmę? :P Zresztą z tego co pamiętam w innej książce EU była zamiennie używana nazwa laserowe miecze <<ale to mogłabyć głupota tłumacza ;)>>)
3. Niby jak ograniczyć wiązkę na długość? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:25, Marrbacca napisał:

1. Najpierw musimy umieć stworzyć źródło zasilania na tyle potężne, żeby utrzymać przez
dłuższy czas wiązkę ostrza (nie mówiąc już o mieczach niewymagających drugiego ładowania,
chyba tylko w jednej książce z EU, Luke doładowywał baterię swojego miecza ;))


Jeśli już jesteśmy przy tak prozaicznych czynnościach to ja sobie nie przypominam żadnej książki w którek Luke, Han czy ktokolwiek inny korzystałby z ubikacji (widocznie nie muszą, tak samo jak nie trzeba ładować baterii :P). A generalnie jeśli chodzi o SW to kwestię realizmu najlepiej odłożyć na półkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie no, akurat kwestia ubikacji jest pomijana we wszelakich książkach i filmach zazwyczaj ;)
Nie wiem, czy ładowanie miecza jest czynnością tak prozaiczną ;)
Edit: no i gdyby miecze rozładowywały się jednak, to nie uważasz, że któryś z autorów jednak kiedyś by to wykorzystał? ;) Rozładowanie podczas długiej walki, czy cuś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:50, Marrbacca napisał:

Rozładowanie podczas długiej walki, czy cuś? :)


Momentalnie pojawił mi się przed oczami widok Sitha wyjmującego bateryjki AA z kieszeni i wymieniającego je z rozładowanymi. ;- )
Tak czy inaczej zastanawiałem się nawet nad tym podczas oglądania filmów i osobiście dużo bardziej podoba mi się idea 'nierozładowalności' lightsaberów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:59, DJ Szlafrok napisał:

> Rozładowanie podczas długiej walki, czy cuś? :)

Momentalnie pojawił mi się przed oczami widok Sitha wyjmującego bateryjki AA z kieszeni
i wymieniającego je z rozładowanymi. ;- )


xD To by było dobre w jakieś parodii jak Sith Vader w trakcie walki z Obi- Wanem wymienia baterie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:50, Marrbacca napisał:

No nie no, akurat kwestia ubikacji jest pomijana we wszelakich książkach i filmach zazwyczaj
;)
Nie wiem, czy ładowanie miecza jest czynnością tak prozaiczną ;)


OMG, a przypominasz sobie, żeby Bond kiedyś ładował komórkę? Tudzież inny hi-tech super agent?

Dnia 18.09.2008 o 21:50, Marrbacca napisał:

Edit: no i gdyby miecze rozładowywały się jednak, to nie uważasz, że któryś z autorów
jednak kiedyś by to wykorzystał? ;) Rozładowanie podczas długiej walki, czy cuś? :)


Niezbyt, podobnie jak Bondowi się jeszcze nigdy nie zdarzyło żeby mu padła komórka albo zasięg :D
Edit: albo żeby mu się skończyła amunicja w teoretycznie 17nabojowym magazynku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ołkej, przyznaję rację :). Zgodnie z Wookieepedią, jedna z części miecza świetlnego: "A power cell (for the most part, unlimited in power; requires little recharging)".
Powinienem poczytać, ale mi się nie chciało, wybacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila, przypomnę sobie z kotora II... tak jakiś tam cell na pewno( który wymieniłeś), emitter, niech ktoś wrzuci screena z upradgowania lightsaberów, bo nie przypomnę sobie. :/ Dobra lecę do Łukich. ;)
EDIT: Wiecie, że jestem wyższy od Anakina Solo? ^^( mierzyłem się wczoraj, i Skajowi zaniżyłem swój wzrost o 3 cm. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ładowanie miecza, to jeśli jest włączony, ładuje się sam - natomiast przy uderzeniach energia się wyzwala, więc przez to bateria wymaga doładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skaj- Tak, to miecz Anakinka, który dostał od "starego Bena Kenobiego", o krysztale cyan( hmmm.. w trzeciej części miał on bardzo ciemny niebieski, a w czwartej części już właśnie cyan)
Ecko- ten od góry to lens, co by to nie znaczyło, w środku emitter, a na dole to... hmm.. w dwójce jest najlepszy o kolorze czerownym, który zadaje +5 damage. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę i nie wierzę... Dessan był uczniem Luke''a... No patrzcie, okaże się jeszcze, że shawdow troopers to pomysł biednego Luke''a. :P
EDIT: Matko, ale ten młody Katarn był brzydki... na starość spiękniał. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 15:27, Aragloin napisał:

Patrzę i nie wierzę... Dessan był uczniem Luke''a... No patrzcie, okaże się jeszcze,
że shawdow troopers to pomysł biednego Luke''a. :P
EDIT: Matko, ale ten młody Katarn był brzydki... na starość spiękniał. xD


I z tej encyklopedii sie dowiedziałeś? Przecież to było powiedziane w jedi Knight 2, sam Luke to mówił w rozmowie z Katarnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale odnośnie czego? Shawdow trooperósów, czy tego, że brzydki jest? xD W Dark Forces II nie grałem.
EDIT: makto ale to skomplokowane... Chodzi mi o Marę Jade Sky., była ona uczniem Palpatine'a, Luke'a i Kyle'a. Chyba jest "wiadomo o co" chodziło. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować