Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Jako, że mam mało czasu, a ważne pytanie, postarajcie się odpowiedzieć. :P
Podczas przeglądania Ossusu natknąłem się na podpis pod screenem: " Luke Sk. po ciemnej stronie mocy". Czyżby przeszedł na dark side?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 16:39, Aragloin napisał:

Podczas przeglądania Ossusu natknąłem się na podpis pod screenem: " Luke Sk. po ciemnej
stronie mocy
". Czyżby przeszedł na dark side?


Powiem wprost - ma to związek z powrotem Imperatora. Luke widział w zostaniu uczniem Palpatine''a jedyny sposób na jego pokonanie. Naturalnie cały czas musiał zmagać się z Ciemną Stroną Mocy. Zresztą... a nie łaska jest poczytać? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 16:43, Skywalker560 napisał:

Powiem wprost - ma to związek z powrotem Imperatora. Luke widział w zostaniu uczniem
Palpatine''a jedyny sposób na jego pokonanie. Naturalnie cały czas musiał zmagać się
z Ciemną Stroną Mocy. Zresztą... a nie łaska jest poczytać? :P


Wiesz, niektórzy nie mają dostępu do książek...Ja sam nie mam łatwo, bo w księgarni, gdzie w zeszłym roku były do sprzedania wszystkie książki z serii SW nagle pustki są... Poza tym to drogie wszystko.
Ja jeszcze dodam od siebie, co do pytania Aragloina: Tak, był po ciemnej stronie i nawet się zatracił w niej... Z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 16:51, Aragloin napisał:

A niech go szlag jasny, itd. A niech się "kręci" w tej chloernej mazi, ja tam nigdy Jedi
nie zdradzę. :P


To zadam ci inteligentne pytanie: Czy myślisz, ze ktoś taki, jak Luke mógłby zdradzić Jedi? :) Zwłaszcza wielki mistrz zakonu...

***

Mam pytanie: czy są jakieś podania co do śmierci Luke''a?
Wiadomo,że był, że się starzał... Właściwie doniesienia mamy z 40 roku ABY. A co dalej? Jak rządził Jedi? Co się działo? Jak umarł?
Bo potem mamy jego ducha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:09, Skywalker560 napisał:

Wziął był i umarł gdzieś pomiędzy Drugą Galaktyczną Wojną Domową a Wojną Sith-Imperium
(?). Dokładnych danych nie ma.


No, nie...Nie wierzę! Nie wiadomo jak zginął LUKE? Żarty....
Przecież to jakieś niedopatrzenie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:18, Skywalker560 napisał:

A czy musiał ZGINĄĆ? Po prostu zjednoczył się z Mocą, jak Yoda, umarł w pokoju.
Też musiały być fajerwerki? ;[


Eee...Źle to ująłem.
Nie chodzi o śmierć poprzez bitwę...Po prostu to niedopatrzenie, że jest Luke i nagle go nie ma...Nie w jego przypadku. Powinniśmy wiedzieć, jak umarł, nawet, jeśli tak, jak Yoda.
On jest po prostu zbyt ważną postacią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że gdzieś przed 137 ABY zmarł i zjednoczył się z Mocą. Może jeszcze ten temat zostanie poruszony? Zresztą może też nie być - Lucas zabronił mówienia za dużo o historii Yody i jego rasie. To ma być jedna z tajemnic SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:26, Skywalker560 napisał:

Wiadomo, że gdzieś przed 137 ABY zmarł i zjednoczył się z Mocą. Może jeszcze ten temat
zostanie poruszony? Zresztą może też nie być - Lucas zabronił mówienia za dużo o historii
Yody i jego rasie. To ma być jedna z tajemnic SW.


Nom, ale to o historii Yody i jego rasy, nie Luke''a zabronił...
A co wiemy o Yodzie i jego rasie? Ile możemy się dowiedzieć, bo nigdzie w galaktyce drugiego przedstawiciela Yodowatych nie znajdziemy...Wiemy cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:43, Skywalker560 napisał:

Jak to nie znajdziemy? A Yaddle czy Vandar Tokare to pies? :P A wiemy niewiele.


Ach, faktycznie, zapomniałem o niech... Ale i tak nie są zbytnio ukazani...
A co do rasy Yody...Może to byli ci, którzy po raz pierwszy stworzyli Jedi? ( domysły).
naprawdę nic nie wiemy o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zakon Jedi powstał w wyniku dysput filozoficznych przedstawicieli kilku religii i nurtów w filozofii (np. Bendu). Rasa Yody "wyprodukowała" kilku z największych Mistrzów Jedi w historii Zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Sorka wszystkich, że trochę oftopem... Ale jaką naturę miałeś na myśli, pisząc, że to zjawisko niemożliwe? Jeżeli te naszą na ziemi to przepraszam bardzo, natura to przede wszystkim równowaga, przez miliony lat było ładnie i zielono nic się nie działo, pojawił się człowiek i grozi nam katastrofa naturalna.

To można powiedzieć, że człowiek nie jest wstanie żyć z naturą (czy też mocą w sadze Lucasa). I może dlatego Anakin popadł w złą stronę, bo nie potrafił podporządkować Jedi i mocy. ;) Choć ciekawi mnie, że wizje które widział, były spowodowane tym, że popadł w ciemną stronę, więc tak jakby to było nieuniknione, skoro by je powstrzymać przeszedł na te stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak będę za tym, że to Kaja Sinis stworzył Zakon Jedi i on stworzył pierwszy lightsaber.
Zobaczcie, o której był mój post w temacie o KotORze... W świetlicy był net, ale jakoś się dopchałem na pięć mionut. Zresztą, jak "koledzy" zobaczyli, że ja tylko na fora wchodzę to mnie wyśmiali, foole jedne. Ale mnie to nie uraża- ich umysły nie są na tyle rozwinięte, aby czuć Moc. Skaj, to co s tymi padałankami? :P
BTW Napisz ktoś wreszcie, jak wam się podoba ten mój avek nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 13:46, Aragloin napisał:

Ja i tak będę za tym, że to Kaja Sinis stworzył Zakon Jedi i on stworzył pierwszy lightsaber.


Ja Ci mówię, to info od SuperShadowa, nie ufaj mu! :P Omamia Cię Ciemną Stroną Mocy :P. Zakon Jedi powstał w wyniku dysput filozoficznych na Tython (przynajmniej tak się przyjmuje, że to najbardziej prawdopodobna wersja), a jego pierwowzorem mogą być Zakon Dai Bendu, Akademia Chatos i Wyznawcy Palawy.

Dnia 24.09.2008 o 13:46, Aragloin napisał:

Zobaczcie, o której był mój post w temacie o KotORze... W świetlicy był net, ale jakoś
się dopchałem na pięć mionut. Zresztą, jak "koledzy" zobaczyli, że ja tylko na fora wchodzę
to mnie wyśmiali, foole jedne. Ale mnie to nie uraża- ich umysły nie są na tyle rozwinięte,
aby czuć Moc. Skaj, to co s tymi padałankami? :P


Już parę wskazówek rzuciłem, jak myślisz, czy każda padawanka złapie się na te same sztuczki? Nie sądzę :P.

Dnia 24.09.2008 o 13:46, Aragloin napisał:

BTW Napisz ktoś wreszcie, jak wam się podoba ten mój avek nowy?


Ja już napisałem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kur..de wyłączyli na pół godziny światło. :/
Takty napisałeś, mi się tam Jaina w (prawie) kazdej postaci podoba.
A co do Padałanek... Nie posiadam Mocy Mind Trick, więc...
A co do początków- odczuwam pułapkę zastawioną przez Dark Side.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 14:25, Aragloin napisał:

Takty napisałeś, mi się tam Jaina w (prawie) kazdej postaci podoba.


Mi się najbardziej podoba na tym jednym obrazku, w stroju pilota :P.

Dnia 24.09.2008 o 14:25, Aragloin napisał:

A co do Padałanek... Nie posiadam Mocy Mind Trick, więc...


Szkoda. Pamiętaj, że to działa tylko na słabe umysły, jak np. osy :P.

Dnia 24.09.2008 o 14:25, Aragloin napisał:

A co do początków- odczuwam pułapkę zastawioną przez Dark Side.


Nie wierz SuperShadowowi, to nie jest zaufane źródło, krętacz, on podaje się za współpracownika Lucasa :P. Przyznaj się, od niego masz to info o Sinisie, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować