Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2008 o 18:06, Doktor14 napisał:

No może wprowadzenie Jar Jar''a wprowadzało sielankowatość do SW, przynajmniej w moim
mniemaniu, ale szczerze mówiąc nie za bardzo mi to przeszkadzało. No, ale trzeba mu przyznać,
że dorósł już w kolejnych częściach i nawet został senatorem pod nieobecność Amidali...

No prawda, dorósł (oglądałem połowę epizodu I i momentami włączyłem TV na epizod II i zauważyłem zmianę w jego zachowaniu) , ale czemu mówisz "wprowadzało sielankowatość" ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie książki polecicie dla kogoś, kto chciałby poznać losy Dartha Vadera pomiędzy trylogiami filmowymi? No chyba, że The Force Unleashed wszystko wyjaśniło ;P. Ewentualnie jakieś opowiadające o wydarzeniach po starej trylogii lub w jej trakcie, między filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 23:03, ak.47 napisał:

Jakie książki polecicie dla kogoś, kto chciałby poznać losy Dartha Vadera pomiędzy trylogiami
filmowymi? No chyba, że The Force Unleashed wszystko wyjaśniło ;P. Ewentualnie jakieś
opowiadające o wydarzeniach po starej trylogii lub w jej trakcie, między filmami.


O Vaderze... ciężka sprawa, nic mi nie przychodzi do głowy, kilkanaście książek SW przeczytałem... Zastanawiam się czy taka książka w ogóle jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, mogę wygłosić swoją opinię o Wojnach Klonów. Tak, nie zaskoczę Was, podobało mi się, nawet bardzo. Intryga jest w porządku, fabuła wciąga, może nie jest to coś w stylu Zagubionych, ale jednak miło się ogląda. Animacja i efekty są świetne, to bez wątpienia. Pozostaje jeszcze kwestia głosów - jest super, zwłaszcza jeśli chodzi o postacie znane z Sagi. Matt Lanter bez wątpienia spisał się bardzo dobrze - Anakin wreszcie jest taką postacią, jaką od początku powinien być - dynamiczną, po prostu narwańcem palącym się do walki, zupełna odmiana po przymulonym Christensenie (inna sprawa, że tamten świetnie walczył, ale przypadek Van Damme''a uczy nas, że do tego trzeba jeszcze interesującej osobowości). Catherine Taber znana skądinąd z roli Mission Vao - więcej mówić nie trzeba. No i oczywiście jest cała reszta, nie mam żadnych zastrzeżeń.
Ba, polubiłem postać Ahsoki Tano, na którą fani psioczą, powstają kolejne kluby anty. Nie rozumiem tego, to bardzo sympatyczna postać. Owszem, infantylizuje nieco cały film, ale nie tak, żeby był przesłodzony, jak to np. jest w przypadku "Mrocznego Widma". W zasadzie tyle mam do powiedzenia na temat tego, co było źle.
Design postaci może być dość kontrowersyjny, ale film jest bardzo zgrabnie zrobiony. Owszem, Saga nadal rządzi, ale jak dla mnie, doskonale się wpisuje w Nową Trylogię i trzyma bardzo wysoki poziom. Szkoda tylko, że znowu John Williams odpowiada za oryginalne motywy, a muzykę komponował ktoś inny, Kevin Kiner. I nie ma już tego czegoś, co Johnny.
Moja ocena? 5/5, biorąc na poprawkę to, że dostałem dokładnie to, czego oczekiwałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 23:03, ak.47 napisał:

Jakie książki polecicie dla kogoś, kto chciałby poznać losy Dartha Vadera pomiędzy trylogiami
filmowymi? No chyba, że The Force Unleashed wszystko wyjaśniło ;P. Ewentualnie jakieś
opowiadające o wydarzeniach po starej trylogii lub w jej trakcie, między filmami.


Czarny Lord. Narodziny Lorda Vadera - niejako epilog Zemsty Sithów.
Książek o Vaderze między trylogiami raczej nie znajdziesz - prędzej komiksy.

Jeśli chodzi o książki w trakcie trwania starej trylogii, to Cienie Imperium (zarówno książka jak i komiks). No i trochę jest go w trylogii Wojen Łowców Nagród, choć raczej występuje epizodycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 20:57, Kalejdoskop86 napisał:

No prawda, dorósł (oglądałem połowę epizodu I i momentami włączyłem TV na epizod II i
zauważyłem zmianę w jego zachowaniu) , ale czemu mówisz "wprowadzało sielankowatość"
? :P


Bo po prostu tak to odebrałem. Film przez Jar Jar''a stał się mniej, jakby to ująć - "dorosły". Po po prostu tak to odebrałem i tak ubrałem w słowa ;]

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 10:44, Doktor14 napisał:

Bo po prostu tak to odebrałem. Film przez Jar Jar''a stał się mniej, jakby to ująć -
"dorosły". Po po prostu tak to odebrałem i tak ubrałem w słowa ;]

To to wiem, że film stał się "mniej dorosły" , ale nie tak bardzo. :]

Dnia 28.09.2008 o 10:44, Doktor14 napisał:

Pozdrawiam...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto znane mi kolory miecza świetlnego.

- niebieski
- zielony
- fioletowy
- czerwony
- szary
- srebrny
- brązowy
- żółty
- pomarańczowy
- szkarłatny
- żółto- pomarańczowy

Są jeszcze jakieś? I szkoda, że w filmach ograniczyli się tylko do 4 kolorów :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:10, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Słyszałem, że niektórzy fani Star Wars mówią, że są również czarne i przeźroczyste miecze
świetlne.


Czarny pojawia się w The Force Unleashed, ale taki kolor jest niemożliwy, więc odpada.

P.S. Ale beznadziejna rozdziałka tego mojego avka :/ trzeba coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:12, Ecko09 napisał:

Czarny pojawia się w The Force Unleashed, ale taki kolor jest niemożliwy, więc odpada.

No, tak samo jak przeźroczysty.

Dnia 28.09.2008 o 13:12, Ecko09 napisał:

P.S. Ale beznadziejna rozdziałka tego mojego avka :/ trzeba coś z tym zrobić.

Hę? Przecież masz ten sam od dawna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 10:44, Doktor14 napisał:

Bo po prostu tak to odebrałem. Film przez Jar Jar''a stał się mniej, jakby to ująć - "dorosły".


Gwiezdne wojny nigdy nie były zbyt ''dorosłe'', a Jar Jar to po prostu sympatyczny człekokształtny, coś na zastępstwo odstawionej na bok pary R2-D2 i C3PO. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 14:37, DJ Szlafrok napisał:

> Bo po prostu tak to odebrałem. Film przez Jar Jar''a stał się mniej, jakby to ująć
- "dorosły".

Gwiezdne wojny nigdy nie były zbyt ''dorosłe'', a Jar Jar to po prostu sympatyczny człekokształtny,
coś na zastępstwo odstawionej na bok pary R2-D2 i C3PO. ;- )

R2-D2 I CP30 rządzą, najlepiejżę zawsze CP30 zawsze zwala winę na R2 i nigdy nie zapomnę sceny w Zemście Sithów gdy R2 jeździł w tą i z powrotem na statku generała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 13:07, Ecko09 napisał:

Oto znane mi kolory miecza świetlnego.
/ciach/
Są jeszcze jakieś?

Możliwe jest wykonanie miecza o ostrzu dowolnego, widzialnego koloru.
Na ten przykład w The Force Unleashed jest złoty kolor ostrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, że na "dwójce" nie będzie ostatnich dwóch epizodów? Wg. internetowych programów telewizyjnych w tym czasie będzie "Gwiazdy tańczą na lodzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z wojny Klonów. Nawet fajny ten film, ale na pewno nie jest tak dobry jaki filmy Lucasa. No i ci lektorzy. Na internecie pisali ,ze z napisami będzie film, a tu dubbing dali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 15:16, Lamb3rt napisał:

Czy mi się wydaje, że na "dwójce" nie będzie ostatnich dwóch epizodów? Wg. internetowych
programów telewizyjnych w tym czasie będzie "Gwiazdy tańczą na lodzie".


To całkowita prawda już nawet o tym wspomniałem kilka dni temu - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1614&pid=2343

Strasznie mnie tym wnerwili, ale wszystko robią niestety pod ciemną publikę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować