Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

A kto to wie? Tak na serio to sami scenarzyści i pisarze pracują nad umiejscowieniem tego filmu i serialu w chronologii SW. Na pewno dzieje się to gdzieś po tym, jak Anakin został pasowany na Rycerza Jedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 14:02, KrzyniuBDG napisał:

Dobra mniejsza z tym, powiedz jedynie gdzie chronologicznie jest ten film...


W ważnym momencie dla uniwersum Star Wars... gdy Anakin zapuszczał włosy ;P

Widziałeś serial Tartakovskiego? W pierwszym odcinku drugiej serii widzimy,

Spoiler

jak Anakin zostaje pasowany na Rycerza Jedi. Wtenczas ma jeszcze krótkie włosy i szaty Padawana. W następnych scenach ma już długie włosy i strój bardziej podobny do tego z Clone Wars.



Dodając jeszcze to, co możemy odczytać z Wookipedii - "Skywalker fought in the Clone Wars with his master and became a Jedi Knight in 20 BBY, taking Ahsoka Tano as his own apprentice." możemy wnioskować, iż film The Clone Wars odbywa się gdy Anakin miał 21 lat, czyli w samym środku wojny, a w poprzednim serialu miała się ku końcowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do indywidualności klonów. W normalnych oddziałach różnorodność kończyła się mniej więcej na różnych imionach. W oddziałach komandosów (czyli w "Republic Commando", czy w serii książek "Komandosi Republiki") było jednak inaczej, ponieważ posiadali oni większą swobodę ''genetyczną''. Doszło nawet do tego, że jeden z komandosów miał dziecko z Jedi. Mi takie uczłowieczanie się podoba, gdyż jeszcze bardziej podkreśla zdemoralizowanie Republiki i prawdziwe oblicze kanclerza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2009 o 17:50, Paluch_222 napisał:

> Dobra mniejsza z tym, powiedz jedynie gdzie chronologicznie jest ten film...

W ważnym momencie dla uniwersum Star Wars... gdy Anakin zapuszczał włosy ;P

Widziałeś serial Tartakovskiego?


Ta widziałem, co najmniej 3 razy i tamten wiedziałem gdzie upchnąć, bo prócz charakterystycznej kreski, która na początku boli jest moim zdaniem bardzo dobry, w przeciwieństwie do tego nowego... Postać Ahsoki - porażka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:

Ja tam go obejrzałem całego i jest całkiem nieźle, ale muzyka jest dosyć przeciętna,
zupełnie bez jaj i też niezbyt starwarsowa, dużo jest tutaj przesady (choćby Mace Windu
wykonujący kilkukilometrowe skoki czy razem z Yodą jednym pchnięciem Mocy rozwalający
połowę armii droidów), niektórzy aktorzy to straszne muły (w zasadzie i przede wszystkim
jeden - podkładający głos Anakinowi; nie wiem, jak można było stworzyć jeszcze bardziej
drętwą postać od tej haydenowskiej). Ale jak najbardziej da się oglądać, chociaż nowy
serial bije ten na głowę.


Mówię o tym, że Clone Wars to takie niezauważalne niemal coś - do przełknięcia, ale także zbędne.
A "roli" Christensena z AotC gorzej zagrać nie można, więc nie wiem skąd takie wnioski :P

Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:

No właśnie, a potem jest lepiej. Ale przecież "Rookies" jest dobrze skonstruowane i na
fabułę nie ma co narzekać, nie?


Rookies to jedyne, co podobało mi się w TCW (ale muzyka jest BEZNADZIEJNA, zupełnie bez polotu), animacja klonów jest naprawdę dobra.
Jednak ogólnie też nic specjalnego to dla mnie nie jest.
Ale nie ma tam Ahsoki, a to ogromny plus.

Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:


I Zemsty Sithów w pierwszej połowie filmu... Ogółem całość NT. Poza tym nie wiem, co
chcesz od AotC, akurat klimat tam jak najbardziej był.

W AotC jak już jakiś klimat się pojawiał (co w drugiej połowie było bardzo trudne ze względu na sztuczne CGI) to dzięki muzyce i skutecznie zostawał unicestwiony przez Christensena.

O RotS natomiast już z Tobą pisałem - dla mnie klimat ma świetny, Rozkaz 66 i wiele innych rzeczy wyszło wyśmienicie. Kilka beznadziejnych dialogów tego nie zmienia (chociaż bez nich byłoby o wiele lepiej).

Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:


E tam, znowu gagów z droidami nie ma w serialu aż tak wiele, w późniejszych odcinkach
z tym przystopowali (przynajmniej do pewnego stopnia).


Ale jednak są... ?

Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:

Bo jest młody i w sumie niewiele starszy od Ahsoki?


I stąd wiedziała, że to cwaniak? :|

Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:


Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:

Jakbyś oglądał serial dalej, to zobaczyłbyś, że Ahsoka dała sobie z tym spokój i zaczęła
się zwracać do Anakina per Mistrzu.


Ale jednak tak robiła...

Dnia 12.05.2009 o 09:33, Revanchist napisał:


Nawet i podczas II WŚ dochodziło do wielu absurdalnych sytuacji, jak choćby ta, gdy pilot
zestrzelonego myśliwca, który zabrał karabin żołnierzom i popędził rozwalić tych debili,
którzy go zdmuchnęli z powietrza ;P.


Mnóstwo sytuacji jest tak naciąganych, że aż boli - o to mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 15:00, Safiram napisał:

A "roli" Christensena z AotC gorzej zagrać nie można, więc nie wiem skąd takie wnioski
:P


Clone Wars Tartakovsky''ego pokazują, że można.

Dnia 14.05.2009 o 15:00, Safiram napisał:

Ale nie ma tam Ahsoki, a to ogromny plus.


Sezon I to 22 odcinki. Ahsoka występuje tam dość rzadko, bo w 14 odcinkach, z czego jeśli chodzi o kilka z nich, to jest to jedynie epizodyczna rólka... Mamy tutaj też i Aaylę Securę, Kita Fisto, Mace''a Windu...

Dnia 14.05.2009 o 15:00, Safiram napisał:

Ale jednak są... ?


No i?

Dnia 14.05.2009 o 15:00, Safiram napisał:

I stąd wiedziała, że to cwaniak? :|


Nie wiem, bo wywnioskowała to? Zanim się w ogóle odezwała do Anakina, to ten najpierw protestował chyba, nie? I potem dopiero Ahsoka zdaje się zaczęła cwaniakować.

Dnia 14.05.2009 o 15:00, Safiram napisał:

Ale jednak tak robiła...


KIEDYŚ. Czy Ty jesteś zwolennikiem herezji predestynacji czy co?

Dnia 14.05.2009 o 15:00, Safiram napisał:

Mnóstwo sytuacji jest tak naciąganych, że aż boli - o to mi chodzi.


Naciągane to były w pierwszych Clone Wars. I cały ten "przesadyzm".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 18:30, Revanchist napisał:

Sezon I to 22 odcinki. Ahsoka występuje tam dość rzadko, bo w 14 odcinkach, z czego jeśli
chodzi o kilka z nich, to jest to jedynie epizodyczna rólka...


ALE JEST!

Dnia 14.05.2009 o 18:30, Revanchist napisał:

No i?


No i nic. Dla mnie to już jest przesada.

Dnia 14.05.2009 o 18:30, Revanchist napisał:

Nie wiem, bo wywnioskowała to? Zanim się w ogóle odezwała do Anakina, to ten najpierw
protestował chyba, nie? I potem dopiero Ahsoka zdaje się zaczęła cwaniakować.


E... No i co?

Dnia 14.05.2009 o 18:30, Revanchist napisał:

KIEDYŚ. Czy Ty jesteś zwolennikiem herezji predestynacji czy co?


A skąd taki wniosek? :|
Już mówiłem, że powinna za takie coś wylecieć z Zakonu i w ogóle nie wiem, jak Yoda mógł ją wysłać na front.

Dnia 14.05.2009 o 18:30, Revanchist napisał:


Dnia 14.05.2009 o 18:30, Revanchist napisał:

Naciągane to były w pierwszych Clone Wars. I cały ten "przesadyzm".


Ale czy ja mówię, że nie były naciągane? Były. Ale Clone Wars przeszło bez echa i jest po prostu takim zbędnym "czymś". A z TCW robi się nie wiadomo jaki hit i obecność tego żenującego "czegoś" w kinach to największa porażka Lucasa. Tak uważam i zdania nie zmienię.
Serialu też nie akceptuję i pozostaje mi tylko czekać, aż Lucas sobie wymyśli, że Ahsoka przeżyła, ale gdzieś się ukrywała i przeżyła wszystko i powróci w 70 ABY jako wielka mistrzyni Jedi i rozwali całą Galaktykę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 22:37, Safiram napisał:

ALE JEST!


Base Delta Zero, Safiram''s house, NOW!

Dnia 14.05.2009 o 22:37, Safiram napisał:

No i nic. Dla mnie to już jest przesada.


Humor w ROTS opierał się wyłącznie na kilku gagach z droidami i to jest dla mnie przesada.

Dnia 14.05.2009 o 22:37, Safiram napisał:

E... No i co?


Base Delta Zero, dwie porcje! To to, że była to prowokacja :P.

Dnia 14.05.2009 o 22:37, Safiram napisał:

A skąd taki wniosek? :|


Bo mimo iż ktoś się zmieni i coś, to i tak oceniasz go negatywnie, bo KIEDYŚ COŚ TAM BYŁO.

Dnia 14.05.2009 o 22:37, Safiram napisał:

Już mówiłem, że powinna za takie coś wylecieć z Zakonu i w ogóle nie wiem, jak Yoda mógł
ją wysłać na front.


A tam wylecieć. Utemperować i spokój będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 22:42, Revanchist napisał:

Base Delta Zero, Safiram''s house, NOW!


A ponoć miałeś tylko patrolować... :P

Dnia 14.05.2009 o 22:42, Revanchist napisał:

Humor w ROTS opierał się wyłącznie na kilku gagach z droidami i to jest dla mnie przesada.


Bo RotS to posępny film ze smutnym zakończeniem?

Dnia 14.05.2009 o 22:42, Revanchist napisał:

Bo mimo iż ktoś się zmieni i coś, to i tak oceniasz go negatywnie, bo KIEDYŚ COŚ TAM
BYŁO.


Mówię ciągle o tym, że Ahsoka to postać idiotyczna, kompletne nieporozumienie, nie pasująca do SW, irytująca jeszcze bardziej niż Jar Jar (bo to był tylko rdzenny mieszkaniec Naboo, a to jest ZAKON JEDI)...
Nie oceniam jej negatywnie, "bo KIEDYŚ COŚ TAM BYŁO", a z powodu jej samego pojawienia się w SW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 22:54, Safiram napisał:

A ponoć miałeś tylko patrolować... :P


I namierzać cele Niszczycielom Gwiezdnym.

Dnia 14.05.2009 o 22:54, Safiram napisał:

Bo RotS to posępny film ze smutnym zakończeniem?


Smutnym? Zakończenie właśnie było bardzo optymistyczne, zresztą wszyscy już wiedzą, jak to się zakończy :P. W każdym razie Imperium Kontratakuje również było mroczniejsze itd., ale jakoś nie silono się na mhrok, było w tym sporo świetnego humoru.

Dnia 14.05.2009 o 22:54, Safiram napisał:

Nie oceniam jej negatywnie, "bo KIEDYŚ COŚ TAM BYŁO", a z powodu jej samego pojawienia
się w SW.


I o tym ja mówię :P. Nieważne, co by z niej zrobili, nawet jeśli postać wybitną, i tak byś jej nienawidził :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 23:03, Revanchist napisał:

I namierzać cele Niszczycielom Gwiezdnym.


:(

Dnia 14.05.2009 o 23:03, Revanchist napisał:

Smutnym? Zakończenie właśnie było bardzo optymistyczne, zresztą wszyscy już wiedzą, jak
to się zakończy :P.


Podsumowanie RotS:
1. Zakon Jedi został niemal całkowicie wytępiony - Rozkaz 66
2. "Wybraniec" przeszedł na Ciemną Stronę Mocy - narodziny Dartha Vadera
3. Palpatine przemianował Republikę w Imperium
4. Padme zmarła przy porodzie - pogrzeb

Bardzo optymistyczne zakończenie, naprawdę :P

Dnia 14.05.2009 o 23:03, Revanchist napisał:

W każdym razie Imperium Kontratakuje również było mroczniejsze itd.,
ale jakoś nie silono się na mhrok, było w tym sporo świetnego humoru.


Bo TESB to jeden z najlepszych filmów wszech czasów?

Dnia 14.05.2009 o 23:03, Revanchist napisał:

I o tym ja mówię :P. Nieważne, co by z niej zrobili, nawet jeśli postać wybitną, i tak
byś jej nienawidził :P.


No. Cieszę się, że wreszcie to zrozumiałeś ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie ROTS: Beru i Owen patrzą sobie na zachód słońc i leci Force Theme. Bardzo optymistyczne ;D.

Dnia 14.05.2009 o 23:14, Safiram napisał:

Bo TESB to jeden z najlepszych filmów wszech czasów?


Ale to teraz nie ma nic do rzeczy. To, że film jest mroczny (a ROTS wcale znowu nie jest takie ciężkie klimatycznie, bez przesady) nie znaczy, że ma być ponury, posępny i 100% serio.

Dnia 14.05.2009 o 23:14, Safiram napisał:

No. Cieszę się, że wreszcie to zrozumiałeś ^^


Heretyk! :P

Dawać mi tu koktajl Mołotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 23:21, Revanchist napisał:

Zakończenie ROTS: Beru i Owen patrzą sobie na zachód słońc i leci Force Theme. Bardzo
optymistyczne ;D.


:P

Dnia 14.05.2009 o 23:21, Revanchist napisał:


Dnia 14.05.2009 o 23:21, Revanchist napisał:

Ale to teraz nie ma nic do rzeczy.


Ma - RotS takiego poziomu po prostu nie posiada. TESB ma fantastycznie napisany scenariusz, a z RotS jest różnie i to właśnie jego największa wada.

Dnia 14.05.2009 o 23:21, Revanchist napisał:

To, że film jest mroczny (a ROTS wcale znowu nie jest
takie ciężkie klimatycznie, bez przesady)
nie znaczy, że ma być ponury, posępny i 100%
serio.


No tak, ale to nie znaczy, że TCW musi być durne, naiwne i silące się na bycie zabawnym.
A RotS to akurat ma prawo takie być i akurat tu mi się ten ponury i posępny klimat podoba (chociaż też uważam, że AŻ TAK ciężkie klimatycznie nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 23:55, Safiram napisał:

Ma - RotS takiego poziomu po prostu nie posiada. TESB ma fantastycznie napisany scenariusz,
a z RotS jest różnie i to właśnie jego największa wada.


Właśnie tak to jest, jak za pisanie scenariusza bierze się Lucas, a nie np. Lawrence Kasdan...

Dnia 14.05.2009 o 23:55, Safiram napisał:

No tak, ale to nie znaczy, że TCW musi być durne, naiwne i silące się na bycie zabawnym.


Takie znowu naiwne nie jest - owszem, na początku może i tak, ale później jest dużo lepiej. Mamy tutaj między innymi

Spoiler

test Grievousa, który zaczyna robić się zbyteczny, bombardowania ludności cywilnej i inne takie

.

Dnia 14.05.2009 o 23:55, Safiram napisał:

A RotS to akurat ma prawo takie być i akurat tu mi się ten ponury i posępny klimat podoba
(chociaż też uważam, że AŻ TAK ciężkie klimatycznie nie jest).


Ale mimo wszystko głupio jest, że jedyny humor w filmie to te kilka scenek z udziałem droidów na początku filmu. Christensen zawalił sprawę (dzięki Bogu, że nie wzięli go do TCW), Portman tym bardziej (straszne drewno), dialogi są słabe i zbyt pompatyczne. Niestety, to już się zaczyna robić śmieszne. Pod względem emocji ten film w ogóle się nie porównuje do "Return of the Jedi", które było pod tym względem filmem genialnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 08:56, Revanchist napisał:

Właśnie tak to jest, jak za pisanie scenariusza bierze się Lucas, a nie np. Lawrence
Kasdan...


I doskonale o tym wiem i się z Tobą w pełni zgadzam. Lucas ma świetne pomysły, ale często przesadza i jeśli sam pisze scenariusz, to jest to masakra :P

Dnia 15.05.2009 o 08:56, Revanchist napisał:

Takie znowu naiwne nie jest - owszem, na początku może i tak, ale później jest dużo lepiej.
Mamy tutaj między innymi

Spoiler

test Grievousa, który zaczyna robić się zbyteczny, bombardowania
ludności cywilnej i inne takie

.


No tak, ale wszystko jest przerywane tą naiwnością. Oglądając TCW muszę się doszukiwać ciekawych momentów wśród morza głupot.

Dnia 15.05.2009 o 08:56, Revanchist napisał:


Ale mimo wszystko głupio jest, że jedyny humor w filmie to te kilka scenek z udziałem
droidów na początku filmu. Christensen zawalił sprawę (dzięki Bogu, że nie wzięli go
do TCW), Portman tym bardziej (straszne drewno), dialogi są słabe i zbyt pompatyczne.


Dialogi Anakin-Padme są słabe, ale np. Sidious kwestie ma naprawdę wyborne, a potęguje ich moc (Moc!) świetny Ian McDiarmid. Do reszty też raczej nie mam zastrzeżeń. Yoda jest, jaki ma być. Windu też. Bo przecież taki był Zakon Jedi - poważny.

Dnia 15.05.2009 o 08:56, Revanchist napisał:

Niestety, to już się zaczyna robić śmieszne. Pod względem emocji ten film w ogóle się
nie porównuje do "Return of the Jedi", które było pod tym względem filmem genialnym.


Nie próbuję nawet powiedzieć, że dorównuje (chociaż scena Rozkazu 66 miażdży). Tylko takich filmów, jak Stara Trylogia już nie będzie, więc oceniam to, co nam w Nowej Trylogii Lucas dał. A w porównaniu do AotC RotS wypada świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 14:37, Safiram napisał:

I doskonale o tym wiem i się z Tobą w pełni zgadzam. Lucas ma świetne pomysły, ale często
przesadza i jeśli sam pisze scenariusz, to jest to masakra :P


Zresztą gdzieś circa 1997 czy 1999 Lucas przemienił się z Lucasa-fantasty w Lucasa-biznesmena. Przecież "Mroczne widmo" było oklepane jak baba na wiejskiej potańcówce. Motywy z Oryginalnej Trylogii upchnięte w jeden film... W pierwszym Knights of the Old Republic takie coś działało, tutaj niestety raczej nie.

Dnia 15.05.2009 o 14:37, Safiram napisał:

No tak, ale wszystko jest przerywane tą naiwnością. Oglądając TCW muszę się doszukiwać
ciekawych momentów wśród morza głupot.


Nie oglądałeś dalej, więc nie wiesz, jak to jest z kolejnymi odcinkami. A tam już słabych jest raczej niewiele.

Dnia 15.05.2009 o 14:37, Safiram napisał:

Dialogi Anakin-Padme są słabe, ale np. Sidious kwestie ma naprawdę wyborne, a potęguje
ich moc (Moc!) świetny Ian McDiarmid. Do reszty też raczej nie mam zastrzeżeń.
Yoda jest, jaki ma być. Windu też. Bo przecież taki był Zakon Jedi - poważny.


Stary Zakon Jedi. Ostatnio odnoszę wrażenie, że dobrze, że Nowy Zakon Jedi również trafił szlag...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 14:53, Revanchist napisał:

Nie oglądałeś dalej, więc nie wiesz, jak to jest z kolejnymi odcinkami. A tam już słabych
jest raczej niewiele.


Dorzuciłbym swoje 3 grosze, ale recenzje na www.outerrim.pl są wystarczająco wymowne :

3 najgorsze odcinki pierwszej połowy sezonu :
Destroy "Malevolence" 4/10
Downfall of a Droid 5/10
Bombad Jedi 5/10

suma ocen : 14

3 najlepsze odcinki :

Ambush 9/10
Rookies 9,5/10
Duel of the Droids 9/10

suma ocen : 27,5

podsumowanie generalne : 81

... i drugiej połowy :
Blue Shadow Virus - 5/10
Mystery of a Thousand Moons 3/10
Hostage Crisis 2/10

suma ocen : 10

najlepsze :

Jedi Crash 9/10
Defenders of Peace 9/10
Storm Over Ryloth 8,5/10

suma ocen : 26,5

podsumowanie generalne : 74

Jako "połowę" przyjąłem odcinek 11.

Druga połowa jest gorsza :-)
Swoją drogą, z podsumowania wynika też, że najgorsze odcinki to te gdzie pojawia się Padme(uratuj mnie jeszcze raz!) i/lub Jar Jar (moja przepraszać, moja spieprzyć kolejny odcinek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować