Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Zmienię trochę temat - ostatnio po raz trzeci obejrzałem film Star Wars: The Clone Wars i pomimo wewnętrznych wątpliwości, jakie we mnie zostały wzbudzone ten film nadal jest dobry. Owszem, nieco infantylny, pasowałoby przyciąć trochę dziecinnych tekstów Ahsoki i może lekko ją utemperować, a ostatnia scena to w pewnym sensie porażka - jeszcze brakowało, by sobie machali, ale film urzekł mnie świetną oprawą i dobrym klimatem. Chociaż zamiast Kinera wolałbym Williamsa, ale to oczywiste. Gdyby nie wstawki gitarowe to byłoby dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 11:28, Revanchist napisał:

Zmienię trochę temat - ostatnio po raz trzeci obejrzałem film Star Wars: The Clone Wars
i pomimo wewnętrznych wątpliwości, jakie we mnie zostały wzbudzone ten film nadal jest
dobry. Owszem, nieco infantylny, pasowałoby przyciąć trochę dziecinnych tekstów Ahsoki
i może lekko ją utemperować, a ostatnia scena to w pewnym sensie porażka - jeszcze brakowało,
by sobie machali, ale film urzekł mnie świetną oprawą i dobrym klimatem. Chociaż zamiast
Kinera wolałbym Williamsa, ale to oczywiste. Gdyby nie wstawki gitarowe to byłoby dużo
lepiej.


Film osadzony jest w ciekawym okresie uniwersum Gwiezdnych Wojen, dlatego jest potencjał i dobry grunt pod filmy i seriale, tak, aby dopełnić książkowe wydania. Do samego filmu trzeba podejść z nastawieniem, że jest przeznaczony dla młodszej widowni i nie oczekiwać po nim zbyt wiele. Tak to przynajmniej wygląda moim zdaniem. Film i serial jest jedynie swego rodzaju rozwinięciem wskazanego okresu, oby nie do przesady, a fajniejszy, w moim odczuciu, jest okres starej republiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, do serialu trzeba mieć nieco inne podejście, bo nie dość, że dostał rating PG-13 (albo cały serial, albo tylko drugi sezon, ale i tak jest "mocniejszy" i bardziej dosadny niż prawie wszystkie filmy SW poza Zemstą Sithów), to już drugi sezon jest mroczniejszy i pełen raczej drastycznych scen (

Spoiler

śmierć Mistrza Jedi Ropala podczas tortur przeprowadzonych przez Bane''a, miotacze ognia i palący się Geonozjanie, dość mocny pod względem niejednoznaczności odcinek "Senate Spy", wreszcie scena przesłuchania Poggle''a Mniejszego - to kilka przykładów

).

Dla mnie mimo wszystko najciekawszy jest chyba okres Galaktycznej Wojny Domowej, a na pewno wydarzenia ukazane w Oryginalnej Trylogii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


/.../

To co podoba mi się w serialu, to przedstawienie postaci, mistrzów Jedi, a także innych rycerzy i padawanów, którzy w filmach i książkach byli traktowani zwykle pobieżnie. Można też spojrzeć na ten aspekt z innej strony, a mianowicie, jest sporo postaci i trudno dopatrzeć się jednego głównego bohatera, chociaż niewątpliwie najczęściej pojawia się Anakin ze swoją padawanką.
Jak dla mnie takich scen i innych podobnych, które wskazałeś powinno być jak najwięcej. W tej kwestii widać znaczną różnicę w porównaniu z pierwszym sezonem, co mnie bardzo cieszy :) Jednakże tak jak wspomniałem już wcześniej, potencjał upatruję w rozwinięciu wątku łowców nagród, przemytników, a nawet wszelkiego rodzaju karteli przestępczych, a także samej postaci Anakina, w aspekcie jego relacji z padawanką i innymi Jedi, bo nie można zapominać, że przecież został on wykreowany na rycerza Jedi o ponadprzeciętnej Mocy i umiejętnościach, a także w aspekcie samego ukształtowania i rozwoju jego charakteru, przekonań, spostrzeżeń oraz sposobu rozwiązywania problemów, które to aspekty leżały właśnie u źródła jego późniejszej przemiany. W sumie chodzi mi tylko o to, aby w sensowny sposób łączyły się ze sobą poszczególne etapy życia Anakina i łączyły się w całość historii jego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero skończyłem lekturę Furii, dobra książka, bardzo mi się podoba jak jest prowadzona postać Caedusa/Jacena. Porównywany jest do Vadera, i robi się podobny. Jak zwykle dialogi pomiędzy Hanem i Leią przyprawiają mnie o ból głowy ;(. Teraz się wziąłem za Darth Bane: Rule of Two, mam nadzieję, że druga część będzie lepsza niż część pierwsza, która była również wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 21:39, Diverso napisał:

Teraz się wziąłem za Darth Bane:
Rule of Two, mam nadzieję, że druga część będzie lepsza niż część pierwsza, która była
również wspaniała.


Wyszła już polska wersja, czy czytasz w oryginale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś dobre i łatwo dostępne książki w uniwersum SW? Nie czytałem nic, a ostatnio jakoś mnie naszło na SW. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 01:25, Diverso napisał:

Ja osobiście polecałbym trylogię Thrawna, ale nie wiem jak z dostępnością. Najłatwiej
zdobyć ostatnie tomy z serii Dziedzictwa Mocy.


Akurat z dostępnością tych pozycji będzie ciężko, gdzieś na poprzednich stronach była krótka debata na temat najlepszych książkowych tytułów z uniwersum SW.

deif33 -> Seria Dziedzictwo mocy jak zaznaczył już Diverso jest obecnie najłatwiej dostępna, gdyż są to stosunkowo najświeższe tytuły, mowa oczywiście o polskim przekładzie. Natomiast anglojęzyczne wydania są dużo bardziej aktualne i oferują większy wybór książek, oczywiście jeżeli angielski nie jest dla Ciebie problemem. Decydując się na serię Dziedzictwa Mocy, musisz przygotować się, że niewyjaśnione pozostaną do końca wszystkie wątki, które miały chronologicznie miejsce przed okresem Dziedzictwa Mocy, ale w ostateczności można to przeboleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a mniej więcej w jakim okresie dzieje się akcja tej serii. Nie czytałem żadnych książek, więc czy będę się mógł zorientować w akcji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 lat po Bitwie o Yavin. Ja ze swojej strony polecę może jeszcze Luke Skywalker i Cienie Mindora - niedawno się w Polsce ukazała. Sam jeszcze nie mam i nie czytałem, ale słyszałem, że dobra. No, i rozgrywa się jedynie 5,5 roku po Bitwie o Yavin :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 12:11, deif33 napisał:

Dzięki, a mniej więcej w jakim okresie dzieje się akcja tej serii. Nie czytałem żadnych
książek, więc czy będę się mógł zorientować w akcji itp.


W przybliżeniu akcja tej serii dzieje się w okresie, gdy Luke, Han Solo i Leia mają orientacyjnie ok. 60 lat, a głównym bohaterem serii jest Jacen Solo, syn Hana i Lei oraz Jaina Solo i Ben Skywalker, syn Luke''a. Zatem jak widać pomiędzy Nową Nadzieją, a akcją tej serii jest sporo lat, w których sporo się w świecie SW dzieje, a o wydarzeniach tych jedynie napomyka się w Dziedzictwie Mocy. Natomiast jeżeli nie przeszkadza Ci ta niewiedza, to oczywiście serię da się czytać i ewentualnie uzupełnić ją książkami z poprzedniego okresu. Zresztą najważniejsze postacie powinieneś znać, więc tutaj nic się nie zmienia. Osobiście twierdzę, iż można zabrać się za tą serię, nawet w przypadku, gdy nie czytało się książek z poprzednich okresów, a ewentualne luki "wypełnić" informacjami wyszukanymi w internecie np. Wookiepedia lub Ossusie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:00, deif33 napisał:

I o taką odpowiedź mi chodziło. Wielkie dzięki!


No i zapomniałem jeszcze dodać, że jeżeli bardzo zależałoby Ci na jakiś wcześniejszych pozycjach. to warto poszukać na wszelakich aukcjach, gdyż są tam dostępne zarówno egzemplarze wydane po polsku, jak i te po angielsku, a i znam takie osoby, które wolą o wiele bardziej te angielskie pozycje.
Natomiast jeżeli nie jesteś jeszcze dokładnie zorientowany w kwestiach książek z uniwersum SW to polecam zapoznanie się chociażby z tym linkiem, jest tu cała aktualna chronologia wszystkich powieści z recenzjami czytelników oraz ocenami, którymi jednak nie trzeba się kierować, gdyż są bardzo subiektywne. Możliwe, iż znasz tą stronkę, ale przy okazji zapodam linka, może akurat po bliższym przyjrzeniu się znajdziesz coś odpowiadającego Twoim gustom, gdyż każdy czytelnik (fan SW) ma często swój własny ulubiony okres, no ale jak obiecałem, proszę ;) -> http://gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=91

Mam nadzieję, iż pomoże Ci to w dokładniejszym rozeznaniu się w książkowych wydaniach i wybierzesz sobie coś odpowiadającego Tobie;)

ps. Jeżeli urodzą się jakieś nowe pytania, to oczywiście pytaj, postaram się pomóc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to kolejna wersja jakiegoś mega rancora, mega niebezpieczna i zabójcza, możliwe, że będzie bossem w grze ;o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darth Bane: Rule of Two, przeczytane, bardzo gorąco polecam, świetna książka, pojawiły się kolejne dwa holokrony, więc wiedza o dawnych Lordach Sith wzrasta, pojawiło się także coś więcej o aspektach jasnej i ciemnej strony mocy oprócz tego, że Sith to błyskawica, a Jedi nie ma żadnej wyróżniającej się mocy oprócz lewitacji i manipulowania otoczeniem. Zakończenie sugeruje, że trzecia część będzie bardzo intrygująca. I teraz pytanie, czy sprowadzać sobie Dynasty of Evil, czy poczekać na Polską premierę w maju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie kupić wszystkie epizody na DVD, ale z tego co widzę, to niestety tylko III część ma polski dźwięk, reszta angielski i polskie napisy. Mnie napisy nie przeszkadzają, ale mam młodsze rodzeństwo, a i starsi ludzie wolą słuchać w ojczystym języku. Widzieliście gdzieś może w jakichś sklepach wersje z polskim lektorem albo dubbingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować