Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2014 o 22:43, rob006 napisał:

Cały serial jest dziecinny. Ogólnie daje radę, ale nie ma co się oszukiwać - serial zrobiony
pod sprzedaż figurek i naklejek do chipsów...

No tak, lekki serial w świecie Star Wars, ale pooglądać można. :) Mi tam się podoba hehe. Nie są to Wojny Klonów, ale jest dobrze - myślałem, że będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:19, Damianuss1 napisał:

> Zwiastun:
Jaram się! Ale ten miecz... co to ma być? :p


Na necie już jest hejt ;) że to Disney, że jest czarny szturmowiec, że miecz z jelcem, itd. A to przecież tylko tester, który właściwie nic nie pokazuje. W ogóle nie pokazano starych bohaterów, ale jest Sokół i są X-Vingi oraz TIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:23, lis_23 napisał:

Na necie już jest hejt ;) że to Disney, że jest czarny szturmowiec, że miecz z jelcem,
itd. A to przecież tylko tester, który właściwie nic nie pokazuje.

No sorry, ale jako fan GW uważam, że ten miecz to małe nieporozumienie :P. No i właśnie, gdzie są starzy bohaterowie? Myślałem, że to właśnie ich pokażą aby podgrzać atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2014 o 17:28, Damianuss1 napisał:

No sorry, ale jako fan GW uważam, że ten miecz to małe nieporozumienie :P. No i właśnie,
gdzie są starzy bohaterowie? Myślałem, że to właśnie ich pokażą aby podgrzać atmosferę.


Przed testerem było mówione, że pokażą w nim tylko nowych bohaterów. Dla mnie miecz jest ok, nie oceniam go po krótkim urywku. Miecz Maula też wyglądał dziwnie, a teraz jest już klasyką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:31, lis_23 napisał:

ok, nie oceniam go po krótkim urywku. Miecz Maula też wyglądał dziwnie, a teraz jest
już klasyką ;)

Tyle, że lightstaff był już wcześniej znany jako broń dawnego imperium Sithów więc nie wiem co w nim dziwnego mogło być. A ten Claymore ze zwiastuna to coś zupełnie nowego więc nie dziwię się, że ludzie to odbierają jako coś dziwacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:23, lis_23 napisał:

że to Disney


To akurat mi w żadnym stopniu nie przeszkadza, robią też filmy na podstawie Marvela i wychodzi im świetnie, więc tu również nie widzę problemu.

Dnia 28.11.2014 o 17:23, lis_23 napisał:

że jest czarny szturmowiec


A tu już widzę problem. I zanim podniesie się krzyk, że jestem rasistą, pozwolę sobie wyjaśnić, że nie, nie jestem, po prostu pamiętam politykę Imperium (BARDZO mocno ksenofobiczną, do tego stopnia, że nawet geniusz, jakim niewątpliwie był Thrawn, był postrzegany jako policzek dla reszty Wielkich Admirałów) i raczej wydaje mi się mało realnym przyjęcie w szeregi szturmowców kogoś, kto, przepraszam za określenie, się wyróżnia, w tym przypadku kolorem skóry. Ale ok, zobaczymy, teoretycznie gdyby pokazali Luke''a z "Nowej Nadziei" w stroju szturmowca, też bym się czepiał, że trochę za niski. Zresztą nie muszę, Leia zrobiła to za mnie. Bardzo możliwe, że to, co widzimy, to nie szturmowiec, tylko jeden z nowych bohaterów w przebraniu szturmowca.

Dnia 28.11.2014 o 17:23, lis_23 napisał:

że miecz z jelcem


Co już mi kompletnie nie leży. Nie. Po prostu nie. Zbytnie udziwnienie i tyle. O ile nie mam nic przeciwko dziwnym kształtom rękojeści, z różnymi zawijasami, ogonami, szponami itp, o tyle takie coś...

Dnia 28.11.2014 o 17:23, lis_23 napisał:

jest Sokół i są X-Vingi oraz TIE.


Gdyby jeszcze nie bawili się w latanie parę metrów nad poziomem ziemi, byłoby super, ale i to na upartego da się przełknąć, wszystkie te pojazdy (poza TIE fighterami) miały repulsors (eee... jak to przełożyli na polski?) i teoretycznie dawałoby się na włączonych lecieć.

Ogólnie wrażenia mieszane. Od samego tytułu, który wydaje mi się świetnym polem do kpin (które zresztą od razu się pojawiły - "a kiedy Moc poszła spać?", "czy Moc umyła ząbki przed snem?" itp.), po obecne w trailerze udziwnienia. Przypomina mi się genialny wręcz trailer KotOR ( https://www.youtube.com/watch?v=iYgpLIuKQPo), z przepięknie dobraną muzyką, który oglądałem raz za razem w oczekiwaniu na premierę. A tu... obejrzałem raz i właściwie tyle. Jedyne, co mogę o tym trailerze powiedzieć, to to, że jest. I właściwie niewiele więcej, bo jest tak nijaki, że ani nie zachęca do oglądania filmu (co jest wadą), ani do niego nie zniechęca (co jest w teorii zaletą).

Poczekam na porządny trailer, mam nadzieję, że tam postarają się bardziej. Bo tu pewnie chęci były, ale trochę nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bardzo możliwe, że to, co widzimy, to nie szturmowiec, tylko jeden

Dnia 28.11.2014 o 17:55, Ring5 napisał:

z nowych bohaterów w przebraniu szturmowca.

Też tak mi się wydaje.

Dnia 28.11.2014 o 17:55, Ring5 napisał:


Dnia 28.11.2014 o 17:55, Ring5 napisał:



Ogólnie wrażenia mieszane. Od samego tytułu, który wydaje mi się świetnym polem do kpin
(które zresztą od razu się pojawiły - "a kiedy Moc poszła spać?"


Oj, tam, ze wszystkiego można się pośmiać: " Nowa Nadzieja " - a gdzie stara?, itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:00, lis_23 napisał:

Oj, tam, ze wszystkiego można się pośmiać: " Nowa Nadzieja " - a gdzie stara?, itp. ;)


Warto pamiętać, że ten podtytuł pojawił się dopiero przy premierze ESB, wcześniej były po prostu "Gwiezdne Wojny" i tyle. Wraz z tym, czego Luke dowiaduje się na Dagobah, tytuł "Nowa Nadzieja" nabiera sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:40, Damianuss1 napisał:

Tyle, że lightstaff był już wcześniej znany jako broń dawnego imperium Sithów więc nie
wiem co w nim dziwnego mogło być. A ten Claymore ze zwiastuna to coś zupełnie nowego
więc nie dziwię się, że ludzie to odbierają jako coś dziwacznego.

Widzę, że nawet tutaj są ludzie określający się fanami SW i którzy nie wiedzą, że podobny tematyp miecza w EU był i nie był to najdziwniejszy typ broni, jakiego używali Jedi/Sith.
http://starwars.wikia.com/wiki/Crossguard_lightsaber
http://starwars.wikia.com/wiki/Lightwip
http://starwars.wikia.com/wiki/War_Dragon_rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:55, Ring5 napisał:

>


Mi zawsze wydawało się, że ta ksenofobia ogranicza się do ras nie będących ludźmi. A ludzie to sobie mogą być jacykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:55, Ring5 napisał:

ale i to na upartego da się przełknąć, wszystkie te pojazdy (poza TIE fighterami) miały
repulsors (eee... jak to przełożyli na polski?) i teoretycznie dawałoby się na włączonych
lecieć.

Repulsory - tak było przetłumaczone w Niesamowitych Przekrojach. A co do TIE latających w atmosferze - nie popisałeś się, ich operacje w atmosferze są kanoniczne. Obejrzyj Imperium Kontratakuje jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 17:23, lis_23 napisał:

> > Zwiastun:
> Jaram się! Ale ten miecz... co to ma być? :p

Na necie już jest hejt ;) że to Disney, że jest czarny szturmowiec, że miecz z jelcem,
itd. A to przecież tylko tester, który właściwie nic nie pokazuje. W ogóle nie pokazano
starych bohaterów, ale jest Sokół i są X-Vingi oraz TIE.

Nie widziałem tego trailera (nie chcę) i nie wiem czy chodzi o kolor skóry, czy pancerza, ale:
http://starwars.wikia.com/wiki/Shadow_stormtrooper
Obecnośc w uniwersum razcej skromna, ale istnieje nie od dzisiaj, ani wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:44, Henrar napisał:

A co do TIE latających w atmosferze - nie popisałeś się


Pokaż mi, proszę, fragment, w którym piszę cokolwiek o lotach w atmosferze jako takich. Bo wydawało mi się, że napisałem bardzo wyraźnie i jednoznacznie Gdyby jeszcze nie bawili się w latanie parę metrów nad poziomem ziemi. Kluczowy fragment pogrubiłem. Biorąc pod uwagę fakt, iż repulsory (dzięki za podpowiedź) działają na bardzo ograniczonej wysokości (kilka - kilkanaście metrów IIRC), samo latanie w atmosferze nie ma tu nic do rzeczy. Chodziło o latanie NISKO, koniec, kropka. W przypadku TIE latanie w atmosferze na takiej wysokości byłoby wyjątkowo głupim pomysłem ze względu na mocno ograniczoną przez skrzydła zdolność manewrowania (o czym pisano w cyklu X-Wing).

@Ecko09:

Dnia 28.11.2014 o 18:44, Henrar napisał:

Mi zawsze wydawało się, że ta ksenofobia ogranicza się do ras nie będących ludźmi.


Teoretycznie tak. W praktyce... No właśnie. A w przypadku szturmowców ma to szczególne znaczenie, bo tam dobierano ich bardzo starannie, by byli jednakowi. I teraz tylko pytanie, jak ustalimy wygląd "typowego" szturmowca. Bez odwołania się do ś.p. C-Canonu, czyli obecnych Legends, raczej będzie ciężko. Czemu akurat do tego? Bo mamy tam m.in. cykl Crimson Empire (w Polsce to chyba było Karmazynowe Imperium), gdzie obserwujemy ćwiczenia kandydatów na Royal Guards, a tych wybierano właśnie z szeregów szturmowców. Wszyscy kandydaci, których twarze widzimy, są biali, dzięki czemu możemy założyć, że tak właśnie wyglądał typowy szturmowiec. Biorąc pod uwagę obsesję Palpatine''a na punkcie tego, by coś takiego, jak "jednostka" w Imperium nie istniało, nie sądzę, by pozwolił na to, aby szturmowcy różnili się od siebie kolorem skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 19:01, hans_olo napisał:

http://starwars.wikia.com/wiki/Shadow_stormtrooper
Obecnośc w uniwersum razcej skromna, ale istnieje nie od dzisiaj, ani wczoraj.


Wiesz, że nie o to mi chodziło ;)
fani ogólnie chyba już zapomnieli, że w starej trylogii grał, np. Billy De Williams i razi ich czarnoskóry aktor w obsadzie. A Mace Windu?

Ring5 - Weź pod uwagę, że akcja filmu toczy się ponad trzydzieści lat po upadku Imperium ( choć zwiastun sugeruje, że jednak nie upadło ), więc i zasady przez ten czas mogły ulec zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 19:05, lis_23 napisał:

razi ich czarnoskóry aktor w obsadzie.


Nie czarnoskóry aktor, tylko czarnoskóry szturmowiec ;) To jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 19:05, lis_23 napisał:

>

Ring5 - Weź pod uwagę, że akcja filmu toczy się ponad trzydzieści lat po upadku
Imperium ( choć zwiastun sugeruje, że jednak nie upadło ), więc i zasady przez ten czas
mogły ulec zmianie.


Ma sens, w końcu to Palpatine miał fioła na punkcie tej ksenofobii głownie, bez niego następca może już nie jest tak wybredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 18:37, Henrar napisał:

tematyp miecza w EU był i nie był to najdziwniejszy typ broni, jakiego używali Jedi/Sith.

Zapomniałem dodać, że skromnym fanem :p. Już niech się dzieje co chce. Nie mam 15 lat żeby zastanawiać się nad takimi duperelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować