Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2005 o 15:43, Seldon napisał:

Hmmm...w sumie to RotS było jakieś strasznie pod krytyków Nowej Trylogii robione. Tzn. takie jest moje odczucie. Wystarczy
spojrzeć na to co zrobili z Jedi. Mace Windu zginął, bo wypadł przez okno :| Gość, który stanowił praktycznie uosobienie
potęgi bitewnej Zakonu Jedi zginął wypadając przez okno, no to przecież przegięcie jest :[


Ale w tym "wypadnięciu przez okno" pomogli Sidoius i Anakin.. Nie zapominaj o tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 16:40, Stwór napisał:

Ale w tym "wypadnięciu
przez okno" pomogli Sidoius i Anakin.. Nie zapominaj o tym:)


Nie zapominam. Zerwał jeden force lightning, stracił ręce ale ...to był Mace Windu ,a nie pierwszy lepszy Jedi. Anakina prawie upiekło i jakoś wyżył. Luke zerwał dwie błyskawice,a w chwilę później był w stanie całkiem przyzwoicie funkcjonować. Innymi słowy miałem w kinie wrażenie, że nie mieli za bardzo pomysłu jak zabić tak potężnego Jedi, a ten który wybrali był taki nie bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 15:06, Patryk R napisał:

Yoda napewno by zabił Darth Sidiousa ale uznał że lepiej jest pójść na wygnanie, dlatego zgadzam się z Vidmolem.


Nie powiedziałbym, że w tej konkretnej sytuacji Yoda mógł pokonać Sidiusa (sam na sam - jasne), ale za kilka chwil zjawiły się przecież klony, a Yoda musiał wyczuć zbliżające sie oddziały. A Sidius i oddziały klonów z blasterami to chyba jednak trochę za dużo, nawet jak dla Yody.
Po drugie lepiej się wycofać, mając jeszcze czas na "ukrycie się", niż walczyć do końca.
Rozkaz 66 "zrobił" przecież swoje i całe wojsko Republiki polowało na Jedi, Yoda musiał zdawać sobie sprawę, że w tym momencie walka jest bezcelowa (nie mógł szybko pokonac Imperatora) i porażkę Imperium trzeba będzie zrealizować innymi środkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 17:47, Seldon napisał:

Nie zapominam. Zerwał jeden
force lightning, stracił ręce ale ...to był Mace Windu ,a nie pierwszy lepszy Jedi. Anakina prawie upiekło i jakoś wyżył.
Luke zerwał dwie błyskawice,a w chwilę później był w stanie całkiem przyzwoicie funkcjonować. Innymi słowy miałem w kinie
wrażenie, że nie mieli za bardzo pomysłu jak zabić tak potężnego Jedi, a ten który wybrali był taki nie bardzo....


Ja myslę, że cała ta scena nie była spowodowana brakiem pomysłu, a jedynie wymogami filmowego rzemiosła.
Widac, że całość jest pocięta i w założeniach prezentowała sie pewnie nieco inaczej (montaż może bardzo wiele zmienić w odbiorze danej sekwencji)
Poza tym czytałem gdzieś, że jeden z pomysłów polegał na tym, aby przed śmiercią Mace walczył jeszcze z Anakinem i dopiero od jego ciosów, wespół z Imperwatorem, poległ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 18:47, bipal napisał:

Poza tym czytałem gdzieś, że jeden z pomysłów polegał na tym, aby przed śmiercią
Mace walczył jeszcze z Anakinem i dopiero od jego ciosów, wespół z Imperwatorem, poległ.


Ta wersja byłaby już do zaakceptowania. Powiedziałbym nawet, że byłaby świetna,a tak....mamy mało przekonującą scenę śmierci najlepszego szermierza w historii Zakonu. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnym tematem dla filmów byłaby historia Starej Republiki np. Wojna z Exar Kunem, a kto wie może kiedyś się doczekamy filmu o historii Revana i Malaka ( teraz coraz częściej gier jest filmowanych ). Mnie bardziej interesuje Stara Republika niż czasy Vadera i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 20:33, Seldon napisał:

Ta wersja byłaby już do zaakceptowania. Powiedziałbym nawet, że
byłaby świetna,a tak....mamy mało przekonującą scenę śmierci najlepszego szermierza w historii Zakonu. :/


Piszesz tak jakby przez przypadek wypadł przez okno:P

No i ja nie wiem czy to najlepszy szermierz w historii zakonu.. Bo ta historia zakonu jest bardzo długa.. Był najlepszy w tym jednym konkretnym momęcie czasu i przestrzeni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwór <- heh, to by było, gdyby uśmiercili Mace''a Windu w taki sposób :P, ale tak naprawdę powinni zrobić, że ginie przez przypadek, niż zabijać na siłę.
Patryk <- prędzej zekranizują trylogię Thrawna (co Lucas zaprzeczył, ale ja w to nie wierzę :P), która została zapowiedziana jako epizody VII, VIII, IX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:07, Patryk R napisał:

Świetnym tematem dla filmów byłaby historia Starej Republiki np. Wojna z Exar Kunem, a kto wie może kiedyś się doczekamy
filmu o historii Revana i Malaka ( teraz coraz częściej gier jest filmowanych ). Mnie bardziej interesuje Stara Republika
niż czasy Vadera i innych.


Może wpierw "oglądnij" starą trylogię zanim będziesz coś takiego pisać:)

Po pierwsze to Dzięki Lucasowi mamy sagę Star Wars:) To on ją wymyślił:) I jest świetna.. Ale oczywiście ty znawca Star Wars i byś chciał coś z gier komputerowych.. Nie wiem czy bym chciał bo mogli by to zepsuć:P A co takiego ciekawszego w starej republice? To już teraz mają pole do popisu twórcy gier:) Lucas wyraźnie powiedział że to była ostatnia część Star Wars.. Choć nigdy nie wiadomo:)

Ps. "Teraz coraz więcej gier jest filmowanych" - Niestety trzeba to przyznać, ale kiepsko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:16, P3NCZUL napisał:

Patryk <- prędzej zekranizują trylogię Thrawna (co Lucas zaprzeczył, ale ja w to
nie wierzę :P), która została zapowiedziana jako epizody VII, VIII, IX


Hehe.. Podobno kilku aktorów ma podpisane kntrakty na kolejne epizody:) W każdym razie ja jestem Z Lucasem.. Jak coś wymyśli to dla mnie git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wątpiłem w to co pisałem ale historia o Starej Republice mogłaby zostać rozszerzona, ale można poprzestać na grach. Byćmoże kiedyś znajdzie się jakiś entuzjasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:18, Stwór napisał:

coś z gier komputerowych.. Nie wiem czy bym chciał bo mogli by to zepsuć:P A co takiego ciekawszego w starej republice?

Każdy ma inne gusta, mi też się bardzo KoTORy podobają. Za to jestem Twojego zdania, jeśli chodzi o Starą Republikę. Dla mnie jest to jak starożytny Rzym - takie... niejasne, niepewne, niedokładne, trochę nudne. Nie lubię wątku pogrążania Valoruma przez Palpatine''a. To całe zamieszanie z tymi sztabkami, pogrążeniami, przygotowaniami... mam mieszane uczucia co do nich. Bardzo mi się podobały rozwiązania jak to wszystko wprowadzić, ale o niebo bardziej mi się podoba Nowa Republika. Eskadra Łotrów, Widm, walki z Thrawnem, C''Baothem, Iceheart, tworzenie Akademii Jedi, rozwijanie umiejętności Leii - to było bardzo fajne, jeszcze Flota Katańska! Książki o tym zeżarły mi masę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:42, P3NCZUL napisał:

> coś z gier komputerowych.. Nie wiem czy bym chciał bo mogli by to zepsuć:P A co takiego ciekawszego w starej republice?

Każdy ma inne gusta, mi też się bardzo KoTORy podobają. Za to jestem Twojego zdania, jeśli chodzi o Starą Republikę. Dla
mnie jest to jak starożytny Rzym - takie... niejasne, niepewne, niedokładne, trochę nudne.


Dokładnie.. Zresztą po co cofać się w czasie o kilka tysięcy lat w filmie fantastycznym:) Przecież to co jest, jest świetne.. No i to oryginalnalnie wymyślone przez Lucasa;) (a to on stworzył Star Wars:) Ja bym chętnie obejrzał VII, VIII, i IX epizod;) np. odbudowanie pozycji Jedi jako strażników republiki:)

Ale puki co czekam na kolejną część Kosmicznych Jaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 21:26, Patryk R napisał:

---> Stwór
Czemu się czepiasz tego że nie oglądałem Starej trylogii. Jeżeli ktoś kto umie nawet z gry wycisnąć coś więcej
to czemu nie ?


Bo piszesz tak jakbyś wszystko wiedział co było... Większość ludzi woli starą trylogię od nowej, to od niej wszystko się zaczeło, ty chcesz jakieś kolejne filmy o Star Wars, a widziałeś połowe trylogii :) I możesz mi wierzyć efekty specialne są ładne nawet dzisiaj:) Ba niekiedy bardziej mi się podobają;) Musisz to zobaczyć jak Młody Luck jest szkolony przez Obi-Wana, a potem przez samego Yode... Zobacz jak wszystko się dzieje gdy Luck dowiaduje się że Vader to jego ojciec:).. To nie stare filmy co się oglądać nie da.. Ja je dzisiaj z wielką chęcią oglądam:) To Klasyka:) Ten głos Vadera i problemy z oddychaniem:) A ty oglądając tylko nową trylogię piszesz mi o nakręceniu jakiś tam innych części:) Ja bym wolał kolejne epizody, jak powstaje np. Akademia Jedi.. Jeśli uważasz się za fana Star Wars musisz -MUSISZ- obejrzeć Nową nadzieję, Imperium kontratakuje, i Powrót Jedi!:) Przecież to nie czarnobiałe filmy:) Patrz lubisz KOTORA? A myślisz że skąd masz taki fajny samolocik w tej gierce:) on jest do złudzenia podobny do tego Hana Solo:) Polecam:).. Choć nowa też mi się podobała(przeciez to Star Wars:) Przecież tak jak powiedział P3NCZUL jest jeszcze masa książek opowiadające losy galaktyki;) A ta stara republika to jak starożytność:P I jeśli powstaną kolejne części sagi to VII, VIII i IX epizod:) Bo to Lucas decyduje o Star Wars:) I on to wymyślił:) Czemu mamy się nagle cofać w przeszłość? Skoro tyle do opowiedzenia przed nami:)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie Stara Republika ponieważ ogólnie historia to mój ulubiony przedmiot dlatego lubię wiedzieć co było przedtem. Wszystkiego o Star Wars nie wiem ale nie musicie mnie pod tym względem krytykować. Tak jak już pisałem interesuje się historią więc nawet jeżeli jest to historia świata całkowicie wymyślonego to chcę ją znać. Rozumiem że was to nie musi interesować. W tym wątku możemy pisać wszystko o SW w tym swoje myśli, plany mogą być całkowicie nie realne ale nie krytykujcie kogoś kto ma inne poglądy od Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo starej trylogii to naprawdę chce ją obejżeć ale nawet nie mam gdzie, w telewizji tego nie puszczają nie wiem czy można to jeszcze gdzieś wypożyczyć. Kiedyś widziałem w sprzedaży tą trylogię na DVD tylko cena 199 zł odrazu mnie zniechęciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 00:53, Patryk R napisał:

Interesuje mnie Stara Republika ponieważ ogólnie historia to mój ulubiony przedmiot dlatego lubię wiedzieć co było przedtem.


Hehe:D no jakby to napisać... Ja studiuję historię:) I co ty na to:P I wystarcza mi tej historii to w zupełności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 00:58, Patryk R napisał:

Apropo starej trylogii to naprawdę chce ją obejżeć ale nawet nie mam gdzie, w telewizji tego nie puszczają nie wiem czy
można to jeszcze gdzieś wypożyczyć. Kiedyś widziałem w sprzedaży tą trylogię na DVD tylko cena 199 zł odrazu mnie zniechęciła.


Czy wypożyczyć nie wiem.. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem tych DVD:) W TV puszczają co "jakiś" czas:)

Spoko ja nie krytykuje;) Podchodzę do tego jak najbardziej na luzie i przepraszam jeśli zle się wyraziłem:)

Pozdrawiam i niech moc będzie z tobą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 01:08, Stwór napisał:

Czy wypożyczyć nie wiem.. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem tych DVD:) W TV puszczają co "jakiś" czas:)


Wypożyczyć, wypożyczyć;) W TV to ja widziałem tylko wersje barbarzyńskie- film pocięty reklamami, z polskim lektorem, z znaczkiem stacji. Czasami, jakby tego było jeszcze mało to na dole ekranu przewija się pasek z reklamami ramówki tej stacji ( Pamiętam raz taka sytuacja miała miejsce bodajże na Polsacie- Oglądam sobie IV ep a tam na dole przesuwa sie- już dzis o 19:40 awantura o kasę !!). Wtedy powiedziałem sobie, że to ostatni raz gdy oglądam tak sprofanowany ep SW;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować