Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 22:15, Furrbacca napisał:

I tu się mylisz... Rebelia tylko dlatego była w
stanie się rozwinąć, ponieważ Palpatine jej nie doceniał. Thrawn raczej nie dał by żadnych szans rozwoju...


Thrawn był z kolei trochę za bardzo zapatrzony w swoją zdolność dedukcji i łączenia pozornie nie powiązanych faktów w spójną całość. Jak pamiętamy nawet Wielcy Admirałowie się czasem mylą , wbrew pogłoskom rozpuszczanym przez Imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 12:44, Seldon napisał:

> I tu się mylisz... Rebelia tylko dlatego była w
> stanie się rozwinąć, ponieważ Palpatine jej nie doceniał. Thrawn
raczej nie dał by żadnych szans rozwoju...

Thrawn był z kolei trochę za bardzo zapatrzony w swoją zdolność dedukcji i
łączenia pozornie nie powiązanych faktów w spójną całość. Jak pamiętamy nawet Wielcy Admirałowie się czasem mylą , wbrew
pogłoskom rozpuszczanym przez Imperium.


Owszem, tu masz rację, lecz jednak w trylogii Thrawna wszelkie porażki imperium były spowodowane tylko przypadkami (kody specjalne tych maszyn górniczych, "zdrada" Rukha etc), gdyby nie szczęście Republiki, to właściwie zwycięstwo Imperium byłoby nieuniknione.
A wracając do książek, to polecam także "Punkt Przełomu", "Labirynt Zła", "Spisek na Cestusie" i serię X-wingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 21:01, Alexei Kaumanavardze napisał:

> Jako że nie wiem co dzieje się po Zemście Sithów czyli stare epizody powiedziałby mi ktoś kim jest Han Solo ? a tak
swoją
> drogą to raczej mało wiem o Star Wars, no ale z filmów i gier można wynieść jakąś wiedzę.
Han Solo to główny
pomagier Luka w częściach IV-Vi w tym czasie był zamrożony, postrzelony i ogólnie nie miał łatwego życia. Był on też właścicielem
najszybszego złomu na świecie "sokoła Milenium" To to cacko wynajęte na Tatooine woziło wszędzie naszych Hiłosów. Jak coś
pomieszałem to niech ktoś mnie poprawi, ale chyba to najogólniejsza charakterystyka Sama. A i jescze jedno. Miał słabość
do Amidali. Krótko mówiąc podwalał się do niej


Hmmm, przejrzałem jeszcze raz posty i to mnie zaskoczyło lekko (jak ja mogłem to przeoczyć :P). Jako że nie zostało to dostatecznie wyjaśnione to:
Nic nie wiadomo o ojcu Hana Solo, jednak pewnym jest to, że nie był nim Jango ;). W trylogii Hana Solo Było wyjaśnione jego dzieciństwo i częściowo pochodzenie. Zaspoileruję lekko, ale i tak pewnie nikt nie przeczyta tych książek :/. Han był tak zwanym dzieckiem wyrzutkiem, został zabrany i "wychowywany" przez jednego z "władców" podświatka kryminalnego Korelii (planety, skąd pochodził). Był jednym z tych dzieci, które kradną dla jakichś wykorzystujących ich dorosłych. Tam między innymi poznał język Wookiech. Później, dowiedziawszy się kilku informacji na temat swojej rodziny, wyruszył by ją znaleźć. Jak się pewnie domyślacie, znalazł krewnych. Dokładniej matkę i brata (niestety nie pamiętam imion, dodam tylko, że o bracie Hana było po głośno podczas kryzysu na Korelii i pojawiła się wzmianka w czasie Nowej Ery Jedi). Po paru perypetiach, Han uciekł do Akademii Imperialnej (tutaj jest przerwa i dopiero w innych książkach jest wyjaśniona jego rola w akademii). Wyrzucili go z niej po tym, jak wstawił się za pewnym Wookiem - tak, właśnie Chewbaccą - który to z tego powodu przyrzekł mu wierność do śmierci. Później zaczęły się przygody Hana jako jednego z przemytników i w tym momencie przerwę swój wykład. To chyba wystarczy, jak na historię Hana Solo. Jeśli coś przeoczyłem, lub popełniłem jakiś błąd, to mnie poprawcie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za trzy posty pod rząd, lecz zapomniałem jeszcze dodać: Sokół Millenium to była własność Hana, statek ten nie został wynajęty. Należał wcześniej do Lando Carlissiana, kiedy prowadził on jeszcze komis statków na Nar Shadaa (tak, tym księżycu z KotOR''a II). Han wygrał go od Landa podczas zawodów sabbaca (w których to Lando postawił do puli jeden, dowolnie wybrany statek z jego "sklepu" - myślał, że wybiorą jeden z nowych statków, jednak się nieco pomylił :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 07:57, bipal napisał:

W sklepie "nie dla idiotów" jest dostepne DVD z dodatkową płytą
do komutera za ok. 50 zł. (3xDVD za taką cenę - powinni tego zabronić ;)


A mógłbyś jeszcze dodać co jest na tej dodatkowej płycie? Bo szczerze mówiąc to pierwsze słysze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:18, shinian napisał:

> W sklepie "nie dla idiotów" jest dostepne DVD z dodatkową płytą
> do komutera za ok. 50 zł. (3xDVD za taką cenę
- powinni tego zabronić ;)

A mógłbyś jeszcze dodać co jest na tej dodatkowej płycie? Bo szczerze mówiąc to pierwsze słysze;)


Chyba to jak powstawał film:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:20, Stwór napisał:

Chyba to jak powstawał film:)


To jest na płycie dvd2 dostępnej w każdym sklepie, ja mam natomiast na myśli tę 3 oferowaną tylko w MediaMarkt (czyżby mieli jakiegoś exclusive''a)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:22, shinian napisał:

> Chyba to jak powstawał film:)

To jest na płycie dvd2 dostępnej w każdym sklepie, ja mam natomiast na myśli tę 3 oferowaną
tylko w MediaMarkt (czyżby mieli jakiegoś exclusive''a)?


Nie to jest płyta chyba dostepna w sprzedaży oddzielnie. Firmowana przez UBI SOFT, zawartość (podaje za reklamą): tytuł: Activity Centre, "setki róznych plakatów, ulotek zaproszeń, klaendarzy, naklejek, tapet na pulpit, wygaszaczy, filmy, mini gry, puzle i wiele innych"
Nie mam tego jeszcze więc nie mogę zweryfikować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 20:47, Puszkin napisał:

czy ktoś mi może powiedzieć jak przejść poziom na Nar Shaddaa tym mały robotem zaciąłem się przy kombinacji z tymi drzwiami
;p


Szczerze mówiąc, to z pamięci ci nie podam, ja ta lamigłówkę mam już za sobą. Z tego co pamiętam to była ona banalnie łatwa:P Mam dla ciebie 3 rozwiązania tego problemu:
1)Spróbuj jeszcze raz nad tym pogłówkować, wydaje mi się że powinieneś zacząc robić obrót środkowym blokiem, ale nie jestem tego do końca pewien.
2)Możesz z tym pytaniem zwrócić sie na http://www.kotor2.pl/forum/viewforum.php?f=12&sid=2d3207affeb4af762c6c5d060cf44f05 tam większość osób zna tę grę na pamięć.
3)Możesz wysłać swojego save''a na shinian@wp.pl a ja ci go odeśle po rozwiązaniu tej łamigłówki;)

Czekam na odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. mam troche kasy i niewiem co kupic, wszystkie Epizody na DVD, czy jakis zestaw ksiazek w siwiecie Star Warsow. Jednym z argometow zeby niekopowac teraz wszystkich filmow jest mozliwosc, ze za niedlugi czas wyjda wszystkie w wydaniu kolekcjonerskim. Czytalem gdzies o tym ale, ze to dopiero moze wyjsc na 30 rocznice starwarsow czy jakas inna rocznice zwiazana z tym uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 04:57, roctez napisał:

Mam dylemat. mam troche kasy i niewiem co kupic, wszystkie Epizody na DVD, czy jakis zestaw ksiazek w siwiecie Star Warsow.
Jednym z argometow zeby niekopowac teraz wszystkich filmow jest mozliwosc, ze za niedlugi czas wyjda wszystkie w wydaniu
kolekcjonerskim. Czytalem gdzies o tym ale, ze to dopiero moze wyjsc na 30 rocznice starwarsow czy jakas inna rocznice zwiazana
z tym uniwersum.


Na 30. rocznice Lukas na pewno wypuści wszystkie filmy w technologi 3D - do I-MAX''ów. Ja na twoim miejscu kupił bym filmy, bo zawsze będzie mozliwość czekania na jakieś specjalne wydania i nigdy tych filmów się nie kupi.
Oczywiście ksiązki też mozna kupować - ale są one raczej dodatkiem do filmów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 09:17, bipal napisał:

Oczywiście ksiązki też mozna kupować - ale są one raczej dodatkiem do filmów


Nie wiem, czy wiesz, ale patrząc objętościowo, to raczej filmy są dodatkiem do książek ;). Dodatkowo za książkami przemawia fakt, że historii w nich opisanych, nie znajdziesz w żadnym z filmów (chyba że są to książki na podstawie scenariusza). Oczywiście nie neguję znaczenia filmów w uniwersum SW, wręcz przeciwnie - twierdzę, iż są bardzo ważną częścią sagi. Ale jeżeli nie przeczytałeś książek, to skąd możesz wiedzieć kto to był Darth Maul, Grievous (i czemu miał astmę :P), czemu Wedge Antilles był tak ważny, jakie znaczenie dla pokonania imperium mieli generał Bel Iblis i admirał Ackbar, czemu Sokół był najszybszym i jednym z najsławniejszych statków w galaktyce...? Mógłbym tak wymieniać bez końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(i czemu miał astmę :P),

No to akurat było wyjaśnione w serialu SW: Clone Wars (świetny był swoją drogą).

Filmy oczywiście są ważne ale jak mam być szczery to sporo wydarzeń jest lepiej przedstawionych w książkach niż na filmach np. śmierć Amidali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 16:24, Seldon napisał:

No to akurat było wyjaśnione w serialu SW: Clone Wars (świetny był swoją drogą).


Nie mogę się nie zgodzić z tym zdaniem :). Oczywiście w CW wystąpiło kilka błędów, lecz nie były one zbyt rażące (pomijając wejście jednej z kanonierek w nadprzestrzeń z atmosfery planety :/).
Jednak również w komentarzu do swoich poprzednich postów chciałbym dodać jeszcze jedno pojęcie - Expanded Universe - do EU należą książki, komiksy, CW itp zatwierdzone przez Lucasa (bez filmów - one teoretycznie są najważniejsze, lecz z powodu niedociągnięć, fanowie wykorzystują czasami książki i komiksy do rozstrzygania sporów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 17:19, Furrbacca napisał:

Nie mogę się nie zgodzić z tym zdaniem
:). Oczywiście w CW wystąpiło kilka błędów, lecz nie były one zbyt rażące (pomijając wejście jednej z kanonierek w nadprzestrzeń
z atmosfery planety :/).


Tzn. z tym ,że serial był swietny, czy z tym ,że wyjaśniono astmę Greviousa ??
Co do tej kanonierki to też pamiętam, że się mocno skrzywiłem przy oglądaniu. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 17:27, Seldon napisał:

Tzn. z tym ,że serial był swietny,
czy z tym ,że wyjaśniono astmę Greviousa ??


I z tym, i z tym ;). Jednakże przesadzili również nieco ze "skocznością" Mace''a Windu... Wiem, że był wielkim Mistrzem, ale bez przesady... Kilku kilometrowe skoki we wszystkich kierunkach? Ale poza tym, serial był oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 17:38, Furrbacca napisał:

I z tym, i z tym ;). Jednakże
przesadzili również nieco ze "skocznością" Mace''a Windu... Wiem, że był wielkim Mistrzem, ale bez przesady... Kilku kilometrowe
skoki we wszystkich kierunkach? Ale poza tym, serial był oki :)


Z tego co pamiętam to np. Yoda miał tendencje do lewitowania w czasie medytacji, więc skoki Mace Windu nie powinny nikogo dziwić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 godziny temu w moje łapki wpada Obsesja- wydanie kolekcjonerskie. Chciałbym podzielić się z wami moimi refleksjami. Dla nieobeznanych Tom1 tego wydania, składa się z pierwszych 5 zeszytów Obsesja, opowidających o losach Anakin''a oraz Obi-wan''a na parę miesięcy przed kinową wersją RoTS. Pierwsze, co rzuca się w oczy to śliczna, twarda okładka, przedstawiająca Grevious''a (identyczna jak okładka zeszytu nr.4). Po przerzuceniu pierwszej strony robi się jeszcze ciekawiej;)- dwustronnicowy monochromatyczny art przedstawiający bitwę nad Coruscant. Komiks jest rysowany naszczęście kreską trochę bardziej ''realistyczną'' niż miało to miejsce w Clone Wars Mircro Series. Nie będę wam psuł zabawy i streszczał fabuły, jednak w moim przekonaniu jest ona bardzo wciągająca;) Jak dla mnie jedynym mankamentem wydania, są reklamy komiksów pokroju Lobo czy Spawn, znajdujące się na końcu każdego rodziału. Nie muszę chyba dodawać, że dla mnie, jako fana SW takie postępowanie jest niemal równe profanacji;). Ah jest jeszcze jedna taka mała, irytująca wada. Tom pierwszy ma niestety tylko 144 strony, w związku z tym źdźiebko, zbyt szybko się kończy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować