Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Jestem już pod koniec gry (przechodzę ją drugi raz) i mam niemały problem. Otóż po pokonaniu Pao-kai mam dostać się do Nekropolii. W tym celu otwieram bramę i... zonk! Brama lekko drgnie, trochę się uchyli, ale ja nie mogę przedostać się dalej. Kilka razy próbowałem, bez skutku... Jakieś pomysły?

Rozdział 9: Miasto w płomieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 00:31, DJ_Danielus napisał:

Jestem już pod koniec gry (przechodzę ją drugi raz) i mam niemały problem. Otóż po pokonaniu
Pao-kai mam dostać się do Nekropolii. W tym celu otwieram bramę i... zonk! Brama lekko
drgnie, trochę się uchyli, ale ja nie mogę przedostać się dalej. Kilka razy próbowałem,
bez skutku... Jakieś pomysły?

Pierwszym razem jak grałeś też tak miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 00:31, DJ_Danielus napisał:

Jakieś pomysły?

Afair to była brama oparta o kołowrót - jak tylko go puściłeś brama zaczynała się zamykać. Żeby przejść dalej trzeba było maksymalnie podnieść kratę i biec póki się nie zamknie. Może za krótko ją otwierasz i dlatego nie masz szans przejść dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że kołowrót dochodzi do pewnej pozycji i się zacina - ani się dalej nie otwiera ani nie zamyka. Do kołowrotu doszedłem po zabiciu pao-kai.

Po uruchomieniu wcześniejszego save''a kiedy przed zabiciem próbuję otworzyć bramę, wszystko działa dobrze.


Za pierwszym razem nie miałem problemów, ale to byłpo dawno i już nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam prośbe...
Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie znajdują sie savy do tej gry po odinstalowaniu?
Gra znajdowala sie w folderze C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Dark Messiah of Might and Magic
Oczywiście zaznaczyłem opcje zachowania zapisanych.
Kilka razy powtarzałem tą"operacje" aby sprawdzic czy aby wszystko robie dobrze ale za kazdym razem sejwy gdzies "znikaly".
Prosze o pomoc :D i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś sprostować:
Savy były w folderze grą. (przed odinstalowaniem)
Nie zrobilem ich kopii poniewaz gdy zobaczylem opcje "zachowaj savy" stwierdzilem ze to niepotrzebne.
Jednak coś sie we mnie odezwalo zeby sprawdzic czy te savy sie zapisaly i niestety nie moge ich znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 22:35, zerohunter napisał:

W tej grze jest jakikolwiek handlarz, bo tyram ze sobą trochę sprzętu, i nie wiem czy
to ma nawet sens:D

Nie ma.

Spoiler

W dodatku pewien miecz przyssie się do ciebie na zawsze, więc warto pomyśleć przed zabraniem go;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 22:37, zadymek napisał:

Spoiler

W dodatku pewien miecz przyssie się do ciebie na zawsze, więc warto pomyśleć przed
zabraniem go;)


Hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzi ktoś coś na wyskakujący co chwilę błąd "Program mm.exe przestał działać"? Korzystałem z tego rozwiązania ( http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2431463), lecz pomogło ono tylko częściowo, tj. błąd nie wyskakuje już w tym samym miejscu, dzięki czemu mogę pchnąć fabułę do przodu, ale za to pojawia się w losowych momentach, co sprowadza się do tego, że jestem zmuszony do robienia quick save co minutę. A 20-minutowe sesje z grą (mniej więcej co tyle czasu pojawia się ww. błąd) strasznie wkurzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 14:46, Gumisiek2 napisał:

Poradzi ktoś coś na wyskakujący co chwilę błąd "Program mm.exe przestał działać"? Korzystałem
z tego rozwiązania ( http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2431463),
lecz pomogło ono tylko częściowo, tj. błąd nie wyskakuje już w tym samym miejscu, dzięki
czemu mogę pchnąć fabułę do przodu, ale za to pojawia się w losowych momentach, co sprowadza
się do tego, że jestem zmuszony do robienia quick save co minutę. A 20-minutowe sesje
z grą (mniej więcej co tyle czasu pojawia się ww. błąd) strasznie wkurzają.

Woh, woah, wolnego: system, wersja gry, config etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 14:50, zadymek napisał:

system


64-bitowy Windows 7. Z tego, co wyczytałem, problem występuje tylko na tym systemie i w tej właśnie wersji (na 32-bitowej jest już OK).

Dnia 09.04.2014 o 14:50, zadymek napisał:

wersja gry,


Mam ją na Steamie, więc pewnie najnowsza.

Dnia 09.04.2014 o 14:50, zadymek napisał:

config etc.


http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-15R-SE-7520.78294.0.html

Gram na najwyższych ustawieniach graficznych, ale mój sprzęt spełnia wymagania z nawiązką. Gra informuje o konieczności posiadania 512 MB pamięci na karcie i 2 GB pamięci RAM, tymczasem ja posiadam 2 GB pamięci na karcie i 8 GB RAM. Sprawa z DirectX i sterownikami jest oczywiście załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 8 gra chodzi prawidłowo, ale problem jest powszechny z tego co czytałem. Wykopałem takie 4 remedia na ten problem.
1. Startujesz grę z parametrem "-autoconfig" - ustawiasz to w opcjach startowych skrótu albo oknie Właściwości pod Steam.
2. P-klik na Mój komputer, klikasz Właściwości i dalej Zaawansowane. Potem w sekcji Wydajność na Ustawienia. Następnie Zapobieganie wykrywaniu danych i ustawiasz Włącz punkcję DER dla wszystkich programów... Na koniec wybierasz mm.exe jako wyjątek.
3. Ponownie parametr: tym razem na końcu ścieżki dostępu skrótu dopisujesz "+ mat_forcemanagedtextureintohardware 0"
4. Jeśli używasz jakichś apek producenta, które wtrącają się do gry typu Control Center czy Setpoit, warto ustawić w nich by pozwalały aplikacji kontrolować działanie urządzenia i nie stosowały specjalnych profili dla gier.
5. Na koniec pytanie podstawowe: masz aktualne sterowniki, aktualizacje systemu itd ? Niby to firmowy lapek, więc aktualizuje się sam ale nie zaszkodzi zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2014 o 16:17, zadymek napisał:

U mnie na 8 gra chodzi prawidłowo, ale problem jest powszechny z tego co czytałem. Wykopałem
takie 4 remedia na ten problem.
1. Startujesz grę z parametrem "-autoconfig" - ustawiasz to w opcjach startowych skrótu
albo oknie Właściwości pod Steam.
2. P-klik na Mój komputer, klikasz Właściwości i dalej Zaawansowane. Potem w sekcji Wydajność
na Ustawienia. Następnie Zapobieganie wykrywaniu danych i ustawiasz Włącz punkcję DER
dla wszystkich programów... Na koniec wybierasz mm.exe jako wyjątek.
3. Ponownie parametr: tym razem na końcu ścieżki dostępu skrótu dopisujesz "+ mat_forcemanagedtextureintohardware
0"


Wypróbuję każdy z tych sposobów i dam znać, jeśli któryś z nich pomoże ;-) Dzięki za pomoc.

Dnia 09.04.2014 o 16:17, zadymek napisał:

4. Jeśli używasz jakichś apek producenta, które wtrącają się do gry typu Control Center
czy Setpoit, warto ustawić w nich by pozwalały aplikacji kontrolować działanie urządzenia
i nie stosowały specjalnych profili dla gier.


Nie korzystam z takich programów.

Dnia 09.04.2014 o 16:17, zadymek napisał:

5. Na koniec pytanie podstawowe: masz aktualne sterowniki, aktualizacje systemu itd ?
Niby to firmowy lapek, więc aktualizuje się sam ale nie zaszkodzi zapytać.


Oczywiście, napisałem o tym już w poprzednim poście ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować