Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Zainteresowałem się tą grą gry ściągałem filmiki i przeglądałem screeny z Hirołsów 5. W pierwszym momencie gra mnie oszołomiła. Dosyć szczegółowe modele postaci i system używania magii i jej praktycznego zastosowania np. zamrożenie gościa i rozwalenie mostu na którym stoi, lub zrobienie lodowej kałuży po której przeciwnik spada gdzieś w dół, ognisty pocisk niszczący rusztowanie podtrzymujące posąg pod którym stoi goblin (domyślcie się co dalej :D). Dobry system walki na miecze (przynajmniej z tego co widać). Zresztą co tu dużo opowiadać zobaczcie sami:

[url] http://www.mightandmagic.com/uk/downloads.php [/url]

Pierwsze 2 strony czyli 6 filmików do Heroesa 5, a na 3 stronie 3 filmiki o Dark Messiah.

Wg. mnie gra zapowiada się bardzo fajnie (momentami z możliwościami jakie ze soba niesie przypomina mi HL2, a tak ogólnie to coś z rodziny Morrowinda albo Might & Magic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 18:06, HumanGhost napisał:

Mam nadzieję, że nie wyjdzie coś na kształt Crusaders of Might and Magic. Bo tamta gra była totalną porażką.

Rozczaruję cię... To najprawdopodobnie będzie niemal cover Legends i Crusaders :( Tylko z lepszym enginem i grafą.
W każdym razie nie będzie to nic na kształt Might and Magic, jakie znamy i kochamy :(

Oby była tam jakaś fabuła... a nie sam dungeon crawling i hack''n''slash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 19:55, Valed napisał:

o holender... ja pamiętam M&M :P. Gierka była nawet fajna ^_^.

MM1, czy którąś z późniejszych części? :)
Wszystkie były świetne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 19:46, Monastor napisał:

> Mam nadzieję, że nie wyjdzie coś na kształt Crusaders of Might and Magic. Bo tamta gra była totalną porażką.


A ja mam nadzieję, że się mylisz :P
Póki co niewiele o tej gierce wiadomo w necie mało info, parę screenów i te filmiki co podałem.
Premiera ma być mniej więcej taka sama jak Heroesów 5.
Co do obaw to myślę, że będzie podobnie jak z Heroesami bo to już Ubisoft wydaje a nie 3DO, a w Hirołsach zmiany widać, no a o nowym Might & Magic jakoś niesłychać. Być może Dark Messiach ma być jego następcą - oby... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie, jako gracza niezbyt RPG-owego akurat takie połączenie interesuje. Mam nadzieję, że zrobią coś, co nie zostanie szybko zapomniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 20:07, Monastor napisał:

Zacznijmy od tego, że MM to cRPG... a Dark Messiah to FPS z elementami RPG


Zgadza się, ale jednak osadzony w świecie magii i miecza ze sporą ilości magii i w użyciu broń biała.
Bardziej jednak bym powiedział, że to RPG z elementami FPS.
No, ale narazie nie wiadomo zbyt wiele(rozwój postaci, fabuła ipt.) więc nie możemy osądzać. Aczkolwiek filmiki mi się baaardzo spodobały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 20:37, Ninja Seba napisał:

> Zacznijmy od tego, że MM to cRPG... a Dark Messiah to FPS z elementami RPG

Zgadza się, ale jednak osadzony
w świecie magii i miecza ze sporą ilości magii i w użyciu broń biała.
Bardziej jednak bym powiedział, że to RPG z elementami
FPS.


Cytowałem w tamtym poście twórców :P

To jest ewidentny FPS... może będzie podobny do sprinter cella... a może do Quake :) Zależy jaką postacią zagrasz i jaką strategię wybierasz.
Obstawiam grę o liniowości Die by the sword i grywalności FPS''a :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 20:39, Monastor napisał:

To jest ewidentny FPS... może będzie
podobny do sprinter cella... a może do Quake :) Zależy jaką postacią zagrasz i jaką strategię wybierasz.
Obstawiam grę o
liniowości Die by the sword i grywalności FPS''a :/


Dobra nie kłócę się bo o grze naprawdę mało wiadomo, a ja wnioskuje tylko na podstawie wywiadu, filmików i screenów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 20:07, Monastor napisał:

Zacznijmy od tego, że MM to cRPG... a Dark Messiah to FPS z elementami RPG


>Cytowałem w tamtym poście twórców :P

Gdzie takie coś znalazłeś?
Twórcy wyraźnie powiedzieli action game z (niewielkimi) elementami RPG, a nie FPS.
Oprócz strzelania/rzucania czarami/machaniem mieczem trzeba też czasami pomyśleć :)
Czyli ogólnie ma to być o wiele lepszy Crusaders of Might nad Magic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Action game... czyli strzelanina/nawalanina w FPP, może z elementami skradanki... Dla mnie gra wygląda jak FPS, zarówno jeśli chodzi o tradycyjną dla MM perspektywę (która jest jak najbardziej OK), jak też o grywalność

Dnia 11.01.2006 o 17:40, Sheltem napisał:

Czyli ogólnie ma to być o wiele lepszy Crusaders of Might nad Magic.

Tak... to trafne porównanie...
Wiele to niestety za mało, żeby polepszyć Crusaders of Might and Magic do znośnego poziomu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 18:30, Monastor napisał:

Tak... to trafne porównanie...
Wiele to niestety za mało, żeby polepszyć Crusaders of Might and Magic do znośnego poziomu


Z tego co czytałem to ma dużo bardziej przewyższać Crusaders of Might and Magic bo co tu dużo gadać to było mało grywalne. Jednak po Dark Messiah się spodziewam czegoś lepszego - naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 12:47, moonman napisał:

wlasnie patrze, ze na stronie Cenegi jest news o DMMM.
WTF?

Sadzilem, ze mesjasza wyda CDP.


No właśnie wróciłem ze szkółki i też to zobaczyłem. Sam nie mam pojęcia o co chodzi... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej lekturze CDA zaczynam zywo myśleć o 5 lipca, kiedy to ma się pojawić demo Dark Messiash''a. Zapowiada się super h&s. Tylko ciekawe czy mój komp pociągnie ten silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 08:20, HumanGhost napisał:

Po wczorajszej lekturze CDA zaczynam zywo myśleć o 5 lipca, kiedy to ma się pojawić demo Dark
Messiash''a. Zapowiada się super h&s. Tylko ciekawe czy mój komp pociągnie ten silnik.


No ja właśnie między z powodu tej recenzji chciałem znowu kupić CDA. Jednak nie umiem się do kiosku wybrać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2006 o 18:52, Ninja Seba napisał:

No ja właśnie między z powodu tej recenzji chciałem znowu kupić CDA. Jednak nie umiem się do
kiosku wybrać :P


Radzę najpierw zajrzeć na poniższą stronę (i poczytać screeny - są po angielsku), zaoszczędzisz trochę pieniędzy i pewnie dowiesz się wiecej niż z CDA.

http://www.factornews.com/news-16481-Dark_Messiah_des_scans_a_la_pelle.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować