Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2007 o 20:47, Baluk25 napisał:

Wie ktoś może co trzeba zrobić gdy się goni takiego ghoula i się wchodzi do ,,świątyni" i trzeba
iść na góre tylko nie wiem jak...po ścianie?jak tak to co trzeba ,,dusić"?

nie za bardzo kjarze tego momentu, jedyne co mogę powiedzieć, to to że podczas pościgu zawsze trzeba gdzieś się wspiąć(normalnie ,po drabinie lub linie) i szukać różnych takich kładek i krawędzi skalnych do wsppinaczki, zawalenia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 11:54, Gall historyk napisał:

Mam pytanko czy istnieją jakieś polskie grupy, klany itp. do gry w multi??

zapewne gdyby istniały jakieś polskie serwery byłyby i klany, na razie ani widu ani słychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 12:07, zadymek napisał:

> Mam pytanko czy istnieją jakieś polskie grupy, klany itp. do gry w multi??
zapewne gdyby istniały jakieś polskie serwery byłyby i klany, na razie ani widu ani słychu


Trochę szkoda spotkałem sporo polaków i myślałem że został już utworzony jakis klan:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem wszystkie opcje graficzne maksymalnie, ale jakoś grafa nie wygląda imponująco... co jest nie tak? Przynajmniej modele postaci fajnie wyglądają... :P

20070916220548

20070916220624

20070916220656

20070916220726

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:07, hunter22 napisał:

Ustawiłem wszystkie opcje graficzne maksymalnie, ale jakoś grafa nie wygląda imponująco...
co jest nie tak? Przynajmniej modele postaci fajnie wyglądają... :P



Hmmm nie u mnie na max detalach tak samo jest....

P.S: Masz angielską wersję???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:07, hunter22 napisał:

Ustawiłem wszystkie opcje graficzne maksymalnie, ale jakoś grafa nie wygląda imponująco...
co jest nie tak? Przynajmniej modele postaci fajnie wyglądają... :P


Generalnie to nie podałeś sprzętu jaki masz, a idzie ci to wogóle płynnie?
Jakoś na screenach nie widać environmental mappingu ani HDR(daj cioś oświetlonego ślońcem np . świątynię 7 smoka), ale pomijając takie bajery jak AA i HDR...to tak właśnie wygląda DM, ja nie narzekam, bo do porównania mam tylko F.E.A.R., a tam wymagania są wyśrubowane a gra jest gorsza i podw względem fizyki i pod względem grafiki. A poza tym to tak właściwie jakiego przepychu graficznego się spodziewałeś, bo gra nie miała błyszczeć tylko jak najwierniej oddawać środowisko i otoczenie. To raczej ma wyglądać mniej plastikowo, a bardziej realistycznie i nawet na twoich screenach widać, że tak jest, czego chcieć więcej?

BTW Zołożę się, że w lokacji ze screena 1 FPS spada ci czasem do 2, u mnie się to okazyjnie zdarza(sprzęt nieistotny bo ja gram na max detalach z 1024x768 przy sprzęcie A643500+, 2GB Ram i grafie EAX16000XT 256MG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:17, Gall historyk napisał:

Hmmm nie u mnie na max detalach tak samo jest....


To chyba zależy od posiadanego sprzętu...

Dnia 16.09.2007 o 22:17, Gall historyk napisał:

P.S: Masz angielską wersję???


Kupiłem dwa miesiące przed polską premierą, bardzo się na tą grę napaliłem... tylko że jak mój stary komp dostał awarię, gra leżała do teraz na półce i się kurzyła... do wczoraj... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:18, zadymek napisał:

Generalnie to nie podałeś sprzętu jaki masz, a idzie ci to wogóle płynnie?


Generalnie to myślałem, że ktos zobaczy konfigurację mojego sprzętu w tym miejscu, którego na forum nie można reklamować, no ale dobrze: Intel Core 2 Duo E6600 (2.40 GHz), 4 GB RAM, GeForce 8500 GT 512 MB... tak w ogóle to przy ustawianiu grafiki w opcjach gwiazdką zaznaczone jest optymalne ustawienie dla kompa, heh... w niektórych opcjach mam ustawić na "medium", niektóre wyłączyć. Nie wiem jak to z tym sprzętem, ale najsłabsza z mojej konfiguracja jest karta graficzna... może przez nią grafa nie imponuje?

Dnia 16.09.2007 o 22:18, zadymek napisał:

Jakoś na screenach nie widać environmental mappingu ani HDR(daj cioś oświetlonego ślońcem np
. świątynię 7 smoka), ale pomijając takie bajery jak AA i HDR...to tak właśnie wygląda DM,


Do takich bardzo słonecznych miejsc jeszcze nie doszedłem...

Dnia 16.09.2007 o 22:18, zadymek napisał:

ja nie narzekam, bo do porównania mam tylko F.E.A.R., a tam wymagania są wyśrubowane a gra
jest gorsza i podw względem fizyki i pod względem grafiki. A poza tym to tak właściwie jakiego
przepychu graficznego się spodziewałeś, bo gra nie miała błyszczeć tylko jak najwierniej oddawać
środowisko i otoczenie. To raczej ma wyglądać mniej plastikowo, a bardziej realistycznie i
nawet na twoich screenach widać, że tak jest, czego chcieć więcej?


W tych prologu a dokładnie na screenie numer 3 grafa wygląda jakoś lepiej, później na tym zamku trochę gorzej wygladało. Ja mam do porównania granie w Gothic''a 3, Call of Juarez (nawet fajna grafa) na maksymalnych detalach. Gdzieś tam czytałem, że graficznie można DM i G3 można porównać... czy aby na pewno?

Dnia 16.09.2007 o 22:18, zadymek napisał:

BTW Zołożę się, że w lokacji ze screena 1 FPS spada ci czasem do 2, u mnie się to okazyjnie
zdarza(sprzęt nieistotny bo ja gram na max detalach z 1024x768 przy sprzęcie A643500+, 2GB
Ram i grafie EAX16000XT 256MG)


Na FPS''y nie patrzyłem :P Dziś po pracy zobaczę jak to idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 07:47, hunter22 napisał:

Generalnie to myślałem, że ktos zobaczy konfigurację mojego sprzętu w tym miejscu, którego
na forum nie można reklamować, no ale dobrze: Intel Core 2 Duo E6600 (2.40 GHz), 4 GB RAM,
GeForce 8500 GT 512 MB ...


Wszystko piękne poza tragiczną kartą - należało dołożyć już do prawie dwukrotnie wydajniejszej 8600 GT. Tak poza tym te 512 MB to tylko haczyk dla naiwnych klientów ;] Nie zdołasz nigdy wykorzystać w pełni z potencjału jakii niesie ze sobą 512 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 07:38, Baluk25 napisał:

Wie ktoś może co trzeba zrobić gdy się ukradnie ten kamień (po gonieniu ghula)?

Jak uda Ci się ukraść kamień, musisz uciec z podziemi. Jedyna droga wiedzie kanałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 11:19, MateoKiszlo napisał:

Wszystko piękne poza tragiczną kartą - należało dołożyć już do prawie dwukrotnie wydajniejszej
8600 GT. Tak poza tym te 512 MB to tylko haczyk dla naiwnych klientów ;] Nie zdołasz nigdy
wykorzystać w pełni z potencjału jakii niesie ze sobą 512 ...


Co do karty, to już dziś pisałem jak to było http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2297&pid=7146

Ja bym wolał mieć lepszą kartę, ale jak dawali taką... wolę każdą kartę niż Radeona 9200 SE 128 MB, z którym męczyłem się około 3,5 roku... zamierzałem w tym roku jeszcze kupic jakieś GeForca (Radeona) z wyższej pólki, ale niestety teraz jest u mnie marnie z kasą, a chce kupić jeszcze nowy monitor, głośniki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 11:34, hunter22 napisał:

Ja bym wolał mieć lepszą kartę, ale jak dawali taką... wolę każdą kartę niż Radeona 9200 SE
128 MB, z którym męczyłem się około 3,5 roku... zamierzałem w tym roku jeszcze kupic jakieś
GeForca (Radeona) z wyższej pólki, ale niestety teraz jest u mnie marnie z kasą, a chce kupić
jeszcze nowy monitor, głośniki... ;)


Cóż, czyli i tak odnotowałeś zabójczy skok wydajności ;] Dawali w sensie kupowałem gotowy zestaw czy polecali ? W każdym razie też mam zamiar zaopatrzyć się w DM, i mam nadzieję, że liczba egzemplarzy będzie dla wszystkich wystarczająca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 13:45, MateoKiszlo napisał:

Cóż, czyli i tak odnotowałeś zabójczy skok wydajności ;]


No :) Wszystko jest lepsze od Radka 9200 :P

Dnia 17.09.2007 o 13:45, MateoKiszlo napisał:

Dawali w sensie kupowałem gotowy zestaw
czy polecali ?


Gotowy zestaw, miał tam być GF 8500 GT 256 MB, jak w domu zrobiłem pierwszy rozruch nowego kompa okazało się, że jest 512 MB na karcie... i tak wiele nie zyskałem..

Dnia 17.09.2007 o 13:45, MateoKiszlo napisał:

W każdym razie też mam zamiar zaopatrzyć się w DM, i mam nadzieję, że liczba
egzemplarzy będzie dla wszystkich wystarczająca ;]


Na pewno starczy... ;)


Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 07:47, hunter22 napisał:

Na FPS''y nie patrzyłem :P Dziś po pracy zobaczę jak to idzie...

o akurat to czy gra ci idzie na poziomie 2FPS to bardzo łatwo zauważysz(pokaz slajdów:))
A jeśli chodzi o porównanie z G3, no cóż G3 wysysa ostatnie soki ze sprzętu ale daje porównywalną jakość grafiki(niestety) co nasz DM, dopieszczony bo dopieszczony, ale to jednak nadal jest stary dobry SOURCE(wyprodukowany ok 2003 roku) i sam fakt, że G3 ma porównywalną jakość grafiki(a przy tym wszystko nieco mniej wiarygodnie wymodelowane, plastikowe jakieś i w ogóle niczym taki Doom3) nie stawia go w najlepszym świetle. Ale wracając do DM, pokaż mi grę o niebo lepiej wyglądającą (Crissis się nie liczy a Lost Planet ma porównywalną aczkolwiek mniej kompleksową oprawę graficzną, w końcu tam chodzi o strzelanie i szybkie myślenie, a nie zachwycanie się krajobrazem). Jak juz pisałem gry na enginie FEAR również nie dorównują DM jakością grafiki(ni chodzi tu o liczbę dostępnych efektów i filtrów) a żrąmoc obliczeniową niemal jak G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 22:07, hunter22 napisał:

Ustawiłem wszystkie opcje graficzne maksymalnie, ale jakoś grafa nie wygląda imponująco...
co jest nie tak? Przynajmniej modele postaci fajnie wyglądają... :P



nie wygląda imponująco... no coz wedle gustu :) mi tam sie grafa podoba.
poza tym dzieki temu mi gra chodzila na średnich przy konfiguracji:
amd athlon XP 2500+ 1024ramu 400mhz i nvidia 5200 FX :) czyli na slabszych komputerach (nie spodziewalem sie ze moja grafa jest w stanie taki obraz wyswietlic xD)
teraz zmienilem karte graf na 7600gs i chodzi na full :D
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 18:33, zadymek napisał:

o akurat to czy gra ci idzie na poziomie 2FPS to bardzo łatwo zauważysz(pokaz slajdów:)) (...)


Az tak źle nie jest. W full detalach (wszystko ustawione maksymalnie) gra chodzi płynnie... po pewnym czasie licznik FPS''ów mi zanika ale z tego co widziałem nigdy nie był poniżej 30. Coś takiego jak "pokaz slajdów" u mnie na szczęście nie występuje.

Dnia 17.09.2007 o 18:33, zadymek napisał:

DM, (...)


Grafika nie jest najgorsza. Zrobiłem jeszcze kilka screenów w rożnych miejscach i widzę, że w niektórych gra wygląda lepiej w niektórych gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 22:19, Ziomczysław napisał:

nie wygląda imponująco... no coz wedle gustu :) mi tam sie grafa podoba.
poza tym dzieki temu mi gra chodzila na średnich przy konfiguracji:
amd athlon XP 2500+ 1024ramu 400mhz i nvidia 5200 FX :) czyli na slabszych komputerach (nie
spodziewalem sie ze moja grafa jest w stanie taki obraz wyswietlic xD)
teraz zmienilem karte graf na 7600gs i chodzi na full :D


Mam dobry sprzęt i liczyłem na super grafę, no ale będę musiał się zadowolić obecną :)

Dnia 17.09.2007 o 22:19, Ziomczysław napisał:

pozdrawiam


Również pozdrawiam :D
____________________________


Mam jeszcze takie pytanie: czy będę mógł rozwinąć moją postać we wszystkich możliwościach do oporu? Dobry wojownik, mag w jednym... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 07:40, hunter22 napisał:

Mam jeszcze takie pytanie: czy będę mógł rozwinąć moją postać we wszystkich możliwościach do
oporu? Dobry wojownik, mag w jednym... ?


nie będziesz mógł, za jednym razem możesz nieć tylko np. dobrego wojownika a innym razem maga, w tej grze nie ma postaci "idealnej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować