Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2007 o 14:41, Vesania666 napisał:

i mam pytanie do osób, którzy przeszli poziom Temper of Spiders, jak zabić cyklopa? co prawda
jest to zadanie dodatkowe, ale chcę je zrobić

na poczatek to Temple of Spider, a nie Temper(znajdź w słowniku to zobaczysz jaką gafę trzepnąłeś:)
A wracając do cyklopa:
możesz go załtwic w dowolny znany ci sposób. Najbezpieczniej szyć do niego z łuku(koniecznie w łeb) o ile ma sięjuż kołczan nieskończoności.
Można też się użerać wręcz o ile wiesz jak(ja do dzisiaj nie skumałem jak walczyc mieczem z cyklopem:)
Trzeci sposób to tradycyjnie na pułapkę, tu potrzebny jest refleks i wyczucie czasu/odległości. Gdy cyklop wchodzi przez ścianę, należy podbiec do przeciwległego końca sali tam gdzie stoi podpierana deskami statua. Gdy cylkop podejdzie bliżej (a na pewno zaatakuje jeśli wejdziesz do tej sali, poza nią nic ci nie zrobi-to jakiś bug chyba) należy zniszczyć deski tak by upadający posąg trzepnął go w łeb, potem wystaczy tylko dźgnięcie w oko i kłopot z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 23:39, zadymek napisał:

Można też się użerać wręcz o ile wiesz jak(ja do dzisiaj nie skumałem jak walczyc mieczem z
cyklopem:)

Ciężka walka jest to, młody Padawanie. Satysfakcję jednak największą daje ona.
:P
Jakoś nie miałem problemów z walką z cyklopem za pomocą miecza. Trzeba celować w głowę i ciachać. Jednak z powodu dość wysokiego osadzenia tejże cyklopowej głowy, niektóre ciosy tam nie dochodzą, więc walka może trochę potrwać. Ale w końcu i przy mieczu cyklop będzie zmuszony uklęknąć na chwilkę, a wtedy robimy mu szybkie badanie dna oka i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 14:41, Vesania666 napisał:

serwerów jest w sumie mało i widziałem tylko kilka pełnych serwerów i jeszcze mniej serwerów,
na których gra około 4-10 osób, ale multiplayer strasznie mi się nie podoba, wg mnie jest beznadziejny...


Ja widzę po kilkadziesiąt serverów i około 70-80 graczy wieczorami. Multi jest dopracowany, gdyż robiła go oddzielna firma. Wczoraj nabyłem grę, i po dłuuugiej aktualizacji w końcu mogłem się zagłębić ;] Zróżnicowanie klas i walki międzyklasowe dwojga wojowników ... coś pięknego. Włącznie ze zdobywaniem kolejnego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem grę z topseller i mam problem bo filmiki się nie pokazyją(nawet reklama ubisoftu) zmiast ich mam czarny ekran z bilała linią na przekątnej dźwięk chodzi normalnie w czasie filmików tylko obrazu nie ma czy ktoś takie coś miał
mój sprzęt celeron 2.66 ati radeon9200 1 giga ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 15:28, bosman697 napisał:

witam kupiłem grę z topseller i mam problem bo filmiki się nie pokazyją(nawet reklama ubisoftu)
zmiast ich mam czarny ekran z bilała linią na przekątnej dźwięk chodzi normalnie w czasie filmików
tylko obrazu nie ma czy ktoś takie coś miał
mój sprzęt celeron 2.66 ati radeon9200 1 giga ramu

a ile pamieci ma ta karta graficzna? DM potrzebuje 128MB, ale mniejsza o to, wiele osób ze starym sprzetem ma takie problemy z grafiką, zwykle przez słaby sprzęt, ale różnie to bywa. Co na to pomoc techniczna CD Projekt''u?
Spróbuj na początek zainstalować nowsze sterowniki do k.graficznej i najnowszego DirectX''a.

BTW Jaki masz system operacyjny? Jesli XP to czy zainstalowałeś wszystkie krytyczne łatki i service packi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj wszystkie łatki do windowsa xp (jeżeli go masz :P) i ci pójdzie też tak kiedyś miałem :)
PS. Na tej karcie gierka będzie ci się niemiłosiernie cięła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z początku byłem przekonany sceptycznie do tej pozycji. Wizualnie prezentowała się ładnie ale nie mogłem wyczuć w niej "tego czegoś". Zamiast klimatycznego cRPG z widoku FPP miałem wrażenie, że gram w jakiegoś moda do HL2. Początek gry właśnie tak wyglądał, istny Half-Life 2 osadzony w świecie Might&Magic. Z czasem dopiero zacząłem wyłapywać jej prawdziwe smaczki. Teraz już nie przytoczę wszystkich, gdyż dawno grałem w Dark Messiaha ale z tego co pamiętam najbardziej podobały mi się efektowne walki ze smokami i sposób ich wykańczania. Profesie i zdolności postaci też były ciekawie wykonane, walki dynamiczne i wymagające wprawy. System sterowania, przemyślany i wygodny dla gracza. Również na zwrócenie szczególnej uwagi zasługuje ciekawie zobrazowana możliwość wykucia własnego oręża. Po wtopieniu się w fabułę gra zaczyna nabierać wartkości co sprawia że im dłużej gramy tym bardziej nie możemy się od niej odkleić. Po przejściu mogę śmiało dać bite 9/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 08:29, 88Bonzo napisał:

Z początku byłem przekonany sceptycznie do tej pozycji. Wizualnie prezentowała się ładnie ale
nie mogłem wyczuć w niej "tego czegoś". Zamiast klimatycznego cRPG z widoku FPP miałem wrażenie,
że gram w jakiegoś moda do HL2.

Tyle że nikt z twórców nie kreował DM na grę cRPG. Mówili oni o grze akcji z elementami RPG.
Poza tym trudno nie odnieść wrażenia podobieństwa do HL2, skoro są one stworzone na tym samym silniku.

Dnia 15.12.2007 o 08:29, 88Bonzo napisał:

Początek gry właśnie tak wyglądał, istny Half-Life 2 osadzony
w świecie Might&Magic. Z czasem dopiero zacząłem wyłapywać jej prawdziwe smaczki. Teraz już
nie przytoczę wszystkich, gdyż dawno grałem w Dark Messiaha ale z tego co pamiętam najbardziej
podobały mi się efektowne walki ze smokami i sposób ich wykańczania.

Dobijanie "zwykłych" przeciwników też nie było złe IMO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest zła. Ale mam z nią trochę problemów. Powiem szczerze multiplayer nie chce mi chodzić, trzeba jakieś programy instalować, nie chce mi odpalić ikona multi... gram więc na singlu. Macie też takie problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 20:09, Jabłoński napisał:

Gra nie jest zła. Ale mam z nią trochę problemów. Powiem szczerze multiplayer nie chce mi chodzić,
trzeba jakieś programy instalować, nie chce mi odpalić ikona multi... gram więc na singlu.
Macie też takie problemy??

to tylko kwestia zarejestrowania gry...i poczekania kilka godzin aż ściągnie wszystkie uaktualnienia do gry:)
Na Steam''ie to sie czasami nieźle ciągnie, juz rejestracja Singla pociągnęła za soba bite 2 godziny ściągania na pełntych obrotach, a podobno Multi jest "cięższe". W kazdym razie dopóki nie przestanie ci się ściągac Multi nie będziesz mógł w niego grać. Przede wszystkim nie pauzuj uaktualniania plików Multiplayera.

PS A tak wogóle masz tą ikonę aktywną czy może jest tak jak na screenie?

20071217204604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić grę ,ale głównie żeby grać przez neta. Jak wiele osób gra teraz przez internet w tą gre ,bo nie chciałbym się rozczarować (kupię a na serwerach nikogo nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 12:58, bubek207 napisał:

Mam zamiar kupić grę ,ale głównie żeby grać przez neta. Jak wiele osób gra teraz przez internet
w tą gre ,bo nie chciałbym się rozczarować (kupię a na serwerach nikogo nie ma).

gra trochę osób, ale mało :P jednak nie zdarzy ci się, żeby servery były puste... minimum 70 osób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę problemów:
1.Mam AMD Athlon X2 3800 dual core 2GHz 512RAM GeForce7300 256Mb +zintegrowana 256. i sie tnie przy 2 misji,
2.Jak grać przez neta??? Ciągle mi wyświetla że gra w przygotowaniu a uzupełnienia są już ściągnięte,
3.Składam po świętach kompa od nowa i mam pytanie jakie części kupić żeby grać na najwyższych detalach i żeby się nie cieło (także inne gry)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 14:41, fajlozof napisał:

Mam parę problemów:
1.Mam AMD Athlon X2 3800 dual core 2GHz 512RAM GeForce7300 256Mb +zintegrowana 256. i sie tnie
przy 2 misji,
2.Jak grać przez neta??? Ciągle mi wyświetla że gra w przygotowaniu a uzupełnienia są już ściągnięte,
3.Składam po świętach kompa od nowa i mam pytanie jakie części kupić żeby grać na najwyższych
detalach i żeby się nie cieło (także inne gry)???

Jesli pisze, że gra gotowa do grania to po prostu kliknij "Graj"
Jeśli chodzi ci o sprzęt do grania na max detalach wystarczy ci X1950Pro gra nie ma cudacznych wymagań, inna rzecz, że może ci sięciąć na dowolnej konfiguracji w kilku momentach z powodu kilu niedoróbek, miedzy innymi w Rozdziale 2 jak napisałes, ale także przy prawie kazdym starciu z Cyklopem i w poblizu zbiorników wodnych. Sprzęt nie ma tu nic do rzeczy, a owe zciachy zdarzają się losowo(raz taki błąd spowodował u mnie, że cyklop bez powodu wyleciał w powietrze na 10 metrów i wpadł do przepaści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 19:29, Borówa1992 napisał:

Cześć


Ahoj ;)

Dnia 21.12.2007 o 19:29, Borówa1992 napisał:


Polecałbym przeinstalować gierkę (o ile tego nie zrobiłeś)... jak nie pomoże to pomyślimy co dalej ;)

Dnia 21.12.2007 o 19:29, Borówa1992 napisał:

Mój PC:
Pentium 4 3.0GHz
Radeon X550 256MB
1GB DDR2 RAM


Sprzęt aż taki zły nie jest, więc to raczej nie jego wina... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 19:59, hunter22 napisał:

> Cześć

Ahoj ;)

> Wyświetla mi się taki komunikat:
> http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3a5d83879e0d8db7

Polecałbym przeinstalować gierkę (o ile tego nie zrobiłeś)... jak nie pomoże to pomyślimy co
dalej ;)

> Mój PC:
> Pentium 4 3.0GHz
> Radeon X550 256MB
> 1GB DDR2 RAM

Sprzęt aż taki zły nie jest, więc to raczej nie jego wina... :P


Zgadłeś przeinstalowałem grę jeszcze zanim napisałem na forum.
Szukałem też troch w necie ale nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:12, Borówa1992 napisał:

Zgadłeś przeinstalowałem grę jeszcze zanim napisałem na forum.
Szukałem też troch w necie ale nic nie znalazłem.


A najnowsze sterowniki masz do grafy? Być może chodzi tu o sterowniki... tylko dokładnie wyczyść rejestr ze starych sterów... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 20:12, Borówa1992 napisał:

> > Cześć
>
> Ahoj ;)
>
> > Wyświetla mi się taki komunikat:
> > http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3a5d83879e0d8db7
>
> Polecałbym przeinstalować gierkę (o ile tego nie zrobiłeś)... jak nie pomoże to pomyślimy
co
> dalej ;)
>
> > Mój PC:
> > Pentium 4 3.0GHz
> > Radeon X550 256MB
> > 1GB DDR2 RAM
>
> Sprzęt aż taki zły nie jest, więc to raczej nie jego wina... :P

Zgadłeś przeinstalowałem grę jeszcze zanim napisałem na forum.
Szukałem też troch w necie ale nic nie znalazłem.


Najprawdopodobniej to sterowniki jak nie może wczytać pamięci. Jak masz najnowsze to wgraj starsze najlepiej te które były dołaczone do pudełka(o ile jeszcze takie posiadasz;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować