Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

/.../

Niezłe, ale mi się w zasadzie żaden bug nie przytrafił... uważam, że Dark Messiah jest dopracowany. Zabugowany to jest morrowind, albo gothic 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 10:32, Budo napisał:

Niezłe, ale mi się w zasadzie żaden bug nie przytrafił... uważam, że Dark Messiah jest
dopracowany. Zabugowany to jest morrowind, albo gothic 3.


Ja mam wręcz przeciwnie. W Dark Messiah''u co chwila napotykam jakiś nowy bug i uważam tą grę za bardzo niedopracowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To chyba masz jakąś inszą wersję niż moja, mi się nic nie działo... a mam premierówkę, chyba bez żadnych łatek.
No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 10:52, Budo napisał:

(...) a mam premierówkę, chyba bez żadnych łatek.


A może to właśnie przez to, że posiadam najnowszą wersje, napotykam w grze aż tyle bugów. ;] A tak w ogóle, to dużo też od szczęścia zależy, a tak się składa, że szczęście w grach omija mnie szerokim łukiem. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 10:04, Sebat1 napisał:

Matko, ale ta gra jest zabugowana, momentalni to aż psuje przyjemność płynącą z gry,
np. tutaj http://www.xfire.com/video/75306/ podrzucam sobie kamieniem... który waży co
najmniej kilkaset kilogramów. ;] Takich i o wiele gorszych bugów w grze jest niestety
mnóstwo. :(

Przede wszystkim gra nie przewidziała, że przeżyjesz pod naporem takiego kamulca, więc może to stąd. Swojadroga to tylko jeden ze znanych błędów Havoc''a, sprawdź jak łatwo się kopie np. sarkofagami. Mnie osobiście nie podobnego nie spotkało ale takie i dziwniejsze rzeczy się mi zdarzają(np znikajajakieś przedmioty czy przeciwnicy, jakiś skrypt kuleje itp). Zauważyłem, że tylko w grze pod Steamem. Jakoś żadnych problemów nie było w grze bez niego.

Dnia 09.02.2009 o 10:04, Sebat1 napisał:

PS. W tej grze w walce z pająkami, to normalnie można dostać ataku arachnofobii. xD

To jak nazwiesz to co mnie bierze w walce z ghulami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 16:53, zadymek napisał:

Przede wszystkim gra nie przewidziała, że przeżyjesz pod naporem takiego kamulca, więc
może to stąd.

No właśnie stąd się biorą bugi w grach, twórcy czegoś tam nie przewidzieli, w tym przypadku kamienia, który spadł na mnie i nic mi nie zrobił, i z tego braku przewidywalności powstaje bug. ;P

Dnia 09.02.2009 o 16:53, zadymek napisał:

Swojadroga to tylko jeden ze znanych błędów Havoc''a, sprawdź jak łatwo się kopie np. sarkofagami.

Niestety nie wiem o co dokładnie chodzi. ;)

Dnia 09.02.2009 o 16:53, zadymek napisał:

Mnie osobiście nie podobnego nie spotkało ale takie i dziwniejsze rzeczy się mi zdarzają(np
znikajajakieś przedmioty czy przeciwnicy, jakiś skrypt kuleje itp). Zauważyłem, że tylko w
grze pod Steamem. Jakoś żadnych problemów nie było w grze bez niego.

Przez Steama gram tylko na multi, na singlu nie. Zarzucę jeszcze kilkoma bugami, dla tych co nie wierzą jaka ta gra jest zabugowana http://www.xfire.com/video/5b167/ , http://www.xfire.com/video/5b169/ . ;]

Dnia 09.02.2009 o 16:53, zadymek napisał:

To jak nazwiesz to co mnie bierze w walce z ghulami:)

Ghulofobia ? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 11:34, Sebat1 napisał:

> Przede wszystkim gra nie przewidziała, że przeżyjesz pod naporem takiego kamulca,
więc
> może to stąd.
No właśnie stąd się biorą bugi w grach, twórcy czegoś tam nie przewidzieli, w tym przypadku
kamienia, który spadł na mnie i nic mi nie zrobił, i z tego braku przewidywalności powstaje
bug. ;P

...albo stąd, że pliki gry są uszkodzone i silnik fizyczny nie działa prawidłowo.

Dnia 10.02.2009 o 11:34, Sebat1 napisał:

> Swojadroga to tylko jeden ze znanych błędów Havoc''a, sprawdź jak łatwo się kopie
np. sarkofagami.
Niestety nie wiem o co dokładnie chodzi. ;)

Chodzi o charakterystyczne działąnie silnika fizycznego Havoc, które sprawia, że niektóre przedmioty są zbyt lekkie a przynajmniej tak się zachowują(jak np ten głaz).

Dnia 10.02.2009 o 11:34, Sebat1 napisał:

Przez Steama gram tylko na multi, na singlu nie. Zarzucę jeszcze kilkoma bugami, dla

to nie kwestia uruchamiania gry pod Steam em ale rejestracji na nim. Jeśłi Steam ściągał ci jego własny single (ten angielski) to chcesz czy nie korzystasz z te wersji gry. Pewność że to nie ta wersja będziesz miał tylko gdy zainstalujesz grę pod Windą i jej pliki pozostaną tam gdzie została zainstalowana a nie w folderze Steam. A słyszałem,ze pewne ustawienia do gry Steam zapisuje nawet w rejestrze, więc i to może nie pomóc.

Dnia 10.02.2009 o 11:34, Sebat1 napisał:

tych co nie wierzą jaka ta gra jest zabugowana http://www.xfire.com/video/5b167/ , http://www.xfire.com/video/5b169/

no, to teraz widać jasno, że coś z twoją wersją jest nie tak. Klasyczne blędy pojawiające się gdy ma się kilka plików uszkodzonych. Radzę zrobić chekdic partycji z grą i sprawdzić czy nie ma błędów na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie ,że podczas grania w mutli to często zamienia się wam Y na Z i na odwrót, a gdzie indziej(poza multi) wszysto jest ok ?

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 01:03, albinskia napisał:

Czy też macie ,że podczas grania w mutli to często zamienia się wam Y na Z i na odwrót,
a gdzie indziej(poza multi) wszysto jest ok ?

pozdr.

Ja się dopiero za multi zabieram, więc jeszcze tego nie przetestowałem, ale czasem zdarzało mi się to na forum, więc może to negatywny wpływ serwera jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 01:03, albinskia napisał:

Czy też macie ,że podczas grania w mutli to często zamienia się wam Y na Z i na odwrót,
a gdzie indziej(poza multi) wszysto jest ok ?

pozdr.

A nie wciskasz przypadkiem jednocześnie CTRL i SHIFT? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2009 o 18:25, zadymek napisał:

no, to teraz widać jasno, że coś z twoją wersją jest nie tak. Klasyczne blędy pojawiające
się gdy ma się kilka plików uszkodzonych. Radzę zrobić chekdic partycji z grą i sprawdzić
czy nie ma błędów na dysku.

Grę mam już prawie ukończoną, to nie będę się w to bawił. ;] A błędy na dysku to na pewno jakieś mam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy ta gierka pójdzie na moim lapku?? Dodam zdjecie z systemrequirementslab. Pisze, że nie ale wszystkie wymogi są spełnione oprócz grafiki, ale np oblivion na średnich mi chodzi (Far Cry na high)

20090213174153

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynik był negatywny, bo to akcelerator grafiki laptopowy. Producenci gier zastrzegają, że na notebookach właśnie gry mogą po prostu nie działać, nawet jeśli karta grafiki jest porównywalna z pecetowymi kartami obsługującymi grę.
Poszczególne wymagania szczegółowe kart są spełnione, więc myślę, że nie powinno być problemu z odpaleniem gry.
Jednak najpewniej będzie ściągnąć demo i je odpalić - jeśli ono będzie działać bez zarzutów, pełna wersja też zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, ściągnołem demo i gra chodzi płynnie na full detalach, ale tylko w pomieszczeniach. Na zewnątrz troszkę się tnie. Niby da sie grać ale poszukam czegoś innego albo kupie nowego kompa, bo gra jest świetna jak na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z 2-3 tygodnie temu , znalazłem stronkę na której można było się zarejestrować i dostawało się za darmo cd-keya do tej gry , full wersji która teraz mam na steamie : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ukończyłem Dark Messiaha i pora na małe podsumowanie z mojej strony.

Podsumowanie Dark Messiah of Might & Magic by Sebat:

plusy:

Xana - Boże, jaki ona ma powalający urok osobisty to klękajcie narody ;] , ironia w jej wykonaniu to prawdziwa poezja dla uszu, a sarkazmami to ona potrafi rzucać jak mało kto, oprócz tego jest jeszcze piekielnie piękna i diabelnie wręcz cyniczna. ]:-> IMO jedna z najlepszych damskich postaci w grach forever. :D
Leanna - Jest zupełnym przeciwieństwem Xeny, obdarzona jest niebiańskim wdziękiem i anielską urodą. ;] Obie te postaci doskonale się uzupełniają, Leanna jest dobra, grzeczna, pogodna, silna jeśli trzeba i aż nadto rozsądna, i ostrożna (kto grał ten powinien wiedzieć o co chodzi :D).
Sareth - jest to główny bohater gry, najbardziej podoba mi się to, że przez twórców został on przedstawiony w taki sposób, że autentycznie czułem pewną więź z tą postacią, co w grach jest moim zdaniem rzadkim zjawiskiem. :)
Fabuła - To trio (Xana, Leanna i Sareth) i ich przygody, o których ta gra opowiada sprawiają, że fabuła jest po prostu znakomita. Co z tego, że jest przewidywalna, mnie osobiście bardzo się podoba. :)
System walki i rzucania zakręć - Strzelanie z łuku, machanie mieczem i sztyletami oraz czarowanie jest w tej grze tak realistyczne, widowiskowe, i fajne, że słowami się tego nie opisze. ;P
Kilka różnych zakończeń - To gracz a nie twórcy, decyduje jak chce zakończy tą przygodę. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. :]
Klimat - Wszystko to co wymieniłem powyżej, buduje naprawdę niesamowity klimat świata Might & Magic.

minusy:

Bugi i błędy - w stopniu karygodnym. ;/ Oprócz dziwacznych bugów, które można napotkać prawie na każdym kroku, napotkałem w grze też kilka kwiatków takie jak: 1. postać potrafiąca zaklinować się ''''na amen'''' nawet na malutkim kamieniu czy skrzynce, 2. gra dokładnie cztery razy wysypała mi się do Windowsa...
Drobne niedociągnięcia i niedopracowania - które niestety skutecznie zmniejszają trochę grywalność.
SI wrogów - nie zachwyca, krótko mówiąc.
Fizyka ciał - to jakieś nieporozumienie (wiem, czepiam się).
Multi - Nie takiego multi się spodziewałem, schematyczność rozgrywki stoi zdecydowanie na zbyt wysokim poziomie, jest to niestety zupełnie coś innego niż na singlu.

PS. Mam nadzieję, że o niczym ważnym nie zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 14:52, mikim napisał:

Mam pytanie, czy w edycji z eXtra Klasyki ta gra ma aktywację w Steam?

We wszystkich wersjach aktywacja jest wymagana tylko by móc uzywać trybu Multiplayer, Single nie wymaga aktywacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Mióóóóóóóód. Przed chwilą ukończyłem. Co prawda liczyłem po cichu

Spoiler

na jakąś ,,scenę" z Xaną (ale bez skojarzeń:P), a tak trochę krótki ten filmik końcowy.

Czy po napisach końcowych coś jest? Gra jest genialna, jak dla mnie to bliska 10/10, świetna walka z pierwszej osoby, klimat, Xana i mimo ogólnej liniowości możliwość dokonania kilku istotnych wyborów. Pora zabrać się za multi. Ja ukończyłem grę neutralnie -
Spoiler

tj. nie uratowałem Leanny z jamy (bo grała mi podobnie jak Xanie na nerwach:)), z przyjemnością ją zatłukłem, nie pozbyłem się Xany, ale ojca nie uwolniłem, a skorzystałem z czerepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:54, tomoliop napisał:

Cholera... Mióóóóóóóód. Przed chwilą ukończyłem. Co prawda liczyłem po cichu

Spoiler

na jakąś
,,scenę" z Xaną (ale bez skojarzeń:P), a tak trochę krótki ten filmik końcowy.

Czy
po napisach końcowych coś jest? Gra jest genialna, jak dla mnie to bliska 10/10, świetna
walka z pierwszej osoby, klimat, Xana i mimo ogólnej liniowości możliwość dokonania kilku
istotnych wyborów. Pora zabrać się za multi.

żebyś się nie rozczarował. Mi osobiście multi wydało się nieludzko statsiarski i ociężałe: nie dość ,że bieganie wyczerpuje znacznie szybciej a walka pozbawiona jest kilku znanych z Singla "feature''ów" to jeszcze gra premiuje w walce postaci na wyższych levelach nie dając nowym zadnych szans, no i jeszce te durne tryby gry: kto w tak powolną i bazującą na na statystykch rozgrywkę wrzuca tak dynamiczne z natury tryby jak deathmatch i CTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować