Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2009 o 22:31, shinoda napisał:

Gram w Dark Messiah:) Bardzo fajna gra, podoba mi sie interakcja z otoczeniem, sposobów
na pokonanie przeciwników jest kilka od zabicia mieczem po rzucenie w niego beczką, to
bardzo urozmaica sporo rozgrywke. Mimo, że zagrałem dopiero z 3 godziny(jestem w świątyni
na tej wyspie opanowanej przez orków. 4 rozdział chyba), wydaje mi sie, że gra fabuła
w grze jest mocno liniowa. Jak na razie nie mam żadnego wpływu na decyzje mojego bohatera,
ani nawet na co to powie. Czy przez cały gre, tak będzie, czy później będę mógł decydować

Można w dwóch czy trzech momentach zadecydować np o uratowaniu kogoś, z tym, że te decyzje nie mają żadnego wpływu na fabułę: ot zmienia się zakończenie gry (4 wersje) ew kogoś nie spotykamy później.

Dnia 20.05.2009 o 22:31, shinoda napisał:

o moich dalszych losach. Gra my kilka zakończeń, czy tylko jedno? A czy jest możliwość

Patrz wyżej.

Dnia 20.05.2009 o 22:31, shinoda napisał:

kupowania ekwipunku u NPC?

Niestety, wszystko zdobywasz na żywca, nie ma tu handlarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Source Engine jak na razie nie jest za bardzo dopracowany do generacji wielkich połaci terenu (bo większość graczy bez tego każdą grę uważa za liniową), a takie małe "decyzje" gracza zdarzają się i tutaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:42, Mafioso_PL napisał:

Source Engine jak na razie nie jest za bardzo dopracowany do generacji wielkich połaci
terenu (bo większość graczy bez tego każdą grę uważa za liniową), a takie małe "decyzje"
gracza zdarzają się i tutaj :P

A ja myślę, że jest. Tyle, że nie ma gdzie tego wykorzystać ;] Swoją drogą patrz Age of Chivalry - mapy są bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:17, shinoda napisał:

Jak zabić tego robaczka?


Nie da się, musisz uciekać. Unikaj jego ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:25, Ecko09 napisał:

> Jak zabić tego robaczka?

Nie da się, musisz uciekać. Unikaj jego ataków.


Gdzie uciekać? Drzwi za mną są zawalone, a raz udało mi sie zrobić unik, ale jak zeskoczyłem w dół, z nadzieją, że coś sie stanie, to umarłem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:31, shinoda napisał:

> > Jak zabić tego robaczka?
>
> Nie da się, musisz uciekać. Unikaj jego ataków.

Gdzie uciekać? Drzwi za mną są zawalone, a raz udało mi sie zrobić unik, ale jak zeskoczyłem
w dół, z nadzieją, że coś sie stanie, to umarłem:P

Jakbym stawiał na marketing to skierowałbym cięmna mój GS, ale akurat w moim poradniku dość skąpo opisałem ucieczkę przed robalem. Tutak akurat musisz poczekać aż robal się przyczai i wyskoczyć mu przed nosem i gnac w lewo, a jesli czujesz się na siłach możesz zgarnąć towar znajdujacy się na prawo od wyjścia(nie powiem, da się, ale ciężko jest). W każdym razie i tak trzeba wrócić na ściezkę po lewej stronie i gnać do kolejnego schronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dokonałem swojego pierwszego, chyba ważnego wyboru. Pozbyć sie mocy diabełka czy zostawić. Dobro czy zło? Tak mi sie wydaje, że gdybym nadal miał Xane w sobie byłbym zły;] Pozbyłem sie Obcego z swojego ciała(tak sobie nazwałem, bo z tym ogonkiem i łapami mi Aliena przypominał). Czy ten wybór ma duży wpływ na zakończenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Nie za bardzo- po prostu albo jedna, albo druga będzie Ci truć tyłek po drodze ;]
>

Ehh to mogłem już ją zostawić. Xana przynajmniej mnie nie spowolniała, czasami coś podpowiedziała ostrzegła, a tamta to tylko spowalnia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 11:30, shinoda napisał:

>>


Ja tam wolałem się pozbyć Xany, w zamian dostajemy przecież najlepszy oręż w grze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA Możecie uznać to za spoilery, więc jak nie graliście to nie czytajcie ;D

Przez całą gre próbowałem grać dobry charakter i tak zostało do końca:) Uwielbiam zakończenie, gdy zły okazuje sie dobry, a dobry zły:) Mam nadzieje, że tatuś mi wybaczyć, że go nie uwolniłem;] Może następnym razem:) Jestem ciekaw, czy co gadałaby mi Xana, jeśli bym ją zachował w sobie;]
Gra wg b.dobra, tylko troche krótka na jakby nie patrzeć RPG. Najlepszą stroną gry, był jednak system walk. Niby coś takiego było już w Morrowind oraz Oblivion, ale w Mrocznym Mesjaszu mieliśmy większą swobodę w eksterminacji przeciwników. Z miecza, z kopa, beczką, czarem, po cichaczu. Sporo kombinowania z dostaniem do wybranego punktu, przy pomocy łuku z linią. Muzyka dobra, szczególnie motyw z końcowej walki z latającym szkieletem Smoka ;D Do gry na pewno jeszcze wróce, ale dopiero za jakiś czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 20:16, shinoda napisał:



Dark Messiah to nie jest RPG ;P To gra akcji/slasher z elementami RPG. A długość jest ok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam dalej tego czerepu i jestem w pajęczej świątyni. Poszedłem schodzami w górę i doszedlem koniec końców do jakiegoś mechanizmu od windy i pieca hutniczego. Teraz mam polecenie żeby odnaleźć kryształową komnatę i udać się zpowrotem schodami do windy. Kiedy ja tej windy nie mogę znaleźć, gdzie ona jest?
Liczę na Waszą pomoc;)

Z góry dzięki za odp.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 21:19, kuki288 napisał:

Witam!
Szukam dalej tego czerepu i jestem w pajęczej świątyni. Poszedłem schodzami w górę
i doszedlem koniec końców do jakiegoś mechanizmu od windy i pieca hutniczego. Teraz mam
polecenie żeby odnaleźć kryształową komnatę i udać się zpowrotem schodami do windy. Kiedy
ja tej windy nie mogę znaleźć, gdzie ona jest?
Liczę na Waszą pomoc;)

A kojarzysz taki taran na samym początku tuż za pierwszymi schodami? To tam z boku jest winda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2009 o 01:28, zadymek napisał:

A kojarzysz taki taran na samym początku tuż za pierwszymi schodami? To tam z boku jest
winda.


Aha, no tak jest taki taran... gdzie po wyburzeniu tych drzwi wchodzi się do komnaty gdzie jest grobowiec i kilka goblinów... jeśli to tam to spox:D
Zobaczę co da się zrobić, i dzięki za pomoc^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam witam,forumowiczów pytam(heh):pójdzie mi DMoM&M na kompie:1,5 Ghz, 768 mb ram,Radeon 9600 128 mb sm 2.0????Chciałbym też poinformować,że demo gry chodziło mi bez zarzutu(tak przy okazja zarombista giera z równie zarombistym(a może lepszym) systemem walki i efektami tego systemu;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 08:57, konio1073 napisał:

Witam witam,forumowiczów pytam(heh):pójdzie mi DMoM&M na kompie:1,5 Ghz, 768 mb ram,Radeon
9600 128 mb sm 2.0????Chciałbym też poinformować,że demo gry chodziło mi bez zarzutu(tak


Jak demo zadziałało, to i sama gra powinna. Przynajmniej teoretycznie ;)

Dnia 09.06.2009 o 08:57, konio1073 napisał:

przy okazja zarombista giera z równie zarombistym(a może lepszym) systemem walki i efektami
tego systemu;))


Zaiste zarąbista ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować