Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2007 o 11:28, DevilQ napisał:

A gra nie waży ci teraz przypadkiem coś koło 16 giga ?


mno więc w steamie waży 9 GB a osobno ( polski singiel) gra ma 7 GB,,, no w sumie masz racje mam DM co ma 16 GB :P
a najgłuposze jest to że zapewne kupe miejsca zajuje sam singiel w steamie którego nie używam :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem VII rozdział i... Jestem pod wrażeniem big robaka :D Fajny stworek :D Co do pozostałego poziomu, to trochę nudny (może to dlatego, że część była w demie)... Gobliny, łuk linowy, gobliny, łuk linowy, pająki, gobliny, łuk linowy, orki, plaża... Nothing exciting... Oczywiście adrenalinki dodał wspomniany wyżej robal :) Ale i tak poprzedni rozdział fajniejszy, a już żaden nie pobije ścigania ghula!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2007 o 15:51, Dark SMG napisał:

mno więc w steamie waży 9 GB a osobno ( polski singiel) gra ma 7 GB,,, no w sumie masz racje
mam DM co ma 16 GB :P
a najgłuposze jest to że zapewne kupe miejsca zajuje sam singiel w steamie którego nie używam
:P:P:P

To go nie dodawaj do steama i przeinstaluj grę no ale to się wiąże z tym że ubdeit multi musisz zrobić niewim czy to jest standardowy błąd czy tylko ja tak mam jak singla dodam do steama i zrobię ubdeit to mi się polskie napisy tracą a jak dam naprawę instalacji to napisy wracają ale gra waży wtedy dodatkowe 6 giga to chyba przez to że steam przenosi pliki gry do swoich katalogów Chyba się nabawię uczulenia na ten program ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fragmenty tej misjii były w demie, ale były specjalnie "zmontowane".
Sam się zdziwiłem, gdy doszło do walki z cyklopem. Byłem przekonany, że przebieg będzie taki, jak w demiue. A tutaj miła niespodzianka :D
To się chwali twórcom, że podjęli trud zmontowania dema, a nie wycięcia kawałka gry i bez modyfikacji nazwania go demem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 19:12, windows00 napisał:

Fragmenty tej misjii były w demie, ale były specjalnie "zmontowane".
Sam się zdziwiłem, gdy doszło do walki z cyklopem. Byłem przekonany, że przebieg będzie taki,
jak w demiue. A tutaj miła niespodzianka :D
To się chwali twórcom, że podjęli trud zmontowania dema, a nie wycięcia kawałka gry i bez modyfikacji
nazwania go demem.


Rzeczywiście, schodzę schodami patrzę, a tu nie ma żadnej kolejeczki linowej :D Tylko jakieś drzwi, a w środku pełno goblinów :) No i łatwiej było zabić cyklopa, dałem dwa strzały piorunem w wodę, kiedy akurat na niej stał i padł chłopina :) No i mogłem się dogłębniej przyjrzeć zrzuceniu goblina przez orka (w demie próbowałem go zestrzelić :P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 20:04, Full Wypas napisał:

No i mogłem się dogłębniej przyjrzeć zrzuceniu
goblina przez orka (w demie próbowałem go zestrzelić :P)...

A to nie był przypadkiem człowiek? Jak patrzyłem w demie i w pełnej wersji, to mi ofiara orka na człowiek wyglądała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 18:40, DevilQ napisał:

Chyba się nabawię uczulenia na ten program ;-(

a tam nie przesadzaj :P
takie są skutki jeśli gra nie jest zrobina bezpośredio pod steam, no ale gdyby była jak HL 2 np. to by jęczało pół polski że trzevba neta by w nią zagrać :P
ale wtedy nie było by problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 02:07, Dark SMG napisał:

a tam nie przesadzaj :P
takie są skutki jeśli gra nie jest zrobina bezpośredio pod steam, no ale gdyby była jak HL
2 np. to by jęczało pół polski że trzevba neta by w nią zagrać :P
ale wtedy nie było by problemów

Jakoś przeżyje ale i tak najszczęśliwszy będę jak będą w końcu polskie serwery na których nie będzie cięło no i jak boty do gry napiszą czasami lubię się wyżyć samemu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 20:34, windows00 napisał:

> No i mogłem się dogłębniej przyjrzeć zrzuceniu
> goblina przez orka (w demie próbowałem go zestrzelić :P)...
A to nie był przypadkiem człowiek? Jak patrzyłem w demie i w pełnej wersji, to mi ofiara orka
na człowiek wyglądała...


Wątpię, wrzeszczał jak goblin, ale może masz rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 20:34, windows00 napisał:

> No i mogłem się dogłębniej przyjrzeć zrzuceniu
> goblina przez orka (w demie próbowałem go zestrzelić :P)...
A to nie był przypadkiem człowiek? Jak patrzyłem w demie i w pełnej wersji, to mi ofiara orka
na człowiek wyglądała...

Kolo ma rację, na bank to był goblin. Zresztą możesz łatwo powrócić do tejh misji,(lub zagrać w demo) i na zbliżeniu z łuku zobaczycz, że to gobin leci w dół. Co prawda w demie ta scenka pokazana jest wcześniej(podczas js=azdy kolejką) ale jest z tymi samymi "bohaterami".
Dodatkowo po wszystkim ork dorzuca- Orki silne, orki zawsze silne(specjalnie stylizuje na orkowy "angielski").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę... Świetna! Szczególnie podobała mi się muzyczka przy walce a Arantirem :) A zrobiłem tak- uwolniłem Leanę od pająka, zabiłem Xanę i na koniec zaniosłem czerep mojemu tatusiowi :) Zresztą dobrze, że pozbyłem się tego demona, bo dostałem fajny mieczyk i łuk, a wolę to niż jakieś ponętne głosy w głowie (oczywiście w świecie wirtualnym :D). Gra naprawdę wciąga, zresztą nie myślałem, że to takie trudne ubijać mieczem, a ta gra mi to pokazała :) Mocne 9+/10, mały minusik za dwa bugi, jeden przy wielkim pająku (zabiłem go, ale Leana nie mogłą przejść pod odnóżami, musiałem robić misję od nowa), a drugi przy cyklopie w Stonehelm (nie mogłem się ruszyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOILER]

Co trzeba zrobić na końcu gry, aby zobaczyć wszystkie trzy zakończenia? Widziałem juz dwa (uwolnienie ojczulka i władanie z sukubką), zostaje to trzecie z Ashą.

[/SPOILER]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOILER]

Dnia 24.02.2007 o 13:31, Bambusek napisał:

Co trzeba zrobić na końcu gry, aby zobaczyć wszystkie trzy zakończenia? Widziałem juz dwa (uwolnienie
ojczulka i władanie z sukubką), zostaje to trzecie z Ashą.

Z tego co kojarze, to są cztery zakończenia (choć różnice są minimalne).
Żeby mieć możliwość zobaczenia dwóch pozostałych musisz w trakcie poprzedniego poziomu oczyścić swoją duszę w fontannie w świątyni (S)Ylatha. Oczywiście wszystko to jest możliwe, jeśli uratowałeś Leanne, kiedy plądrowałeś siedzibę Arantira.
[/SPOILER]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2 rozdziale, po wejściu do piwnicy Menelaga, ukazuje się komunikat "Łuk Ucznia znajduje się gdzieś w pobliżu. Owocnych poszukiwań". Przeszukałem całą piwnicę łącznie z ukrytym pomieszczeniem i nic! O co chodzi z tym łukiem? Będę b. wdzięczny za odpowiedź bo jestem niezmiernie ciekawy czy źle szukam czy może w grze jest bug. Przeglądnąłem również poradniki i nie natrafiłem w nich na Łuk Ucznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:21, windows00 napisał:

[SPOILER]
> Co trzeba zrobić na końcu gry, aby zobaczyć wszystkie trzy zakończenia? Widziałem juz
dwa (uwolnienie
> ojczulka i władanie z sukubką), zostaje to trzecie z Ashą.
Z tego co kojarze, to są cztery zakończenia (choć różnice są minimalne).
Żeby mieć możliwość zobaczenia dwóch pozostałych musisz w trakcie poprzedniego poziomu oczyścić
swoją duszę w fontannie w świątyni (S)Ylatha. Oczywiście wszystko to jest możliwe, jeśli uratowałeś
Leanne, kiedy plądrowałeś siedzibę Arantira.
[/SPOILER]


[SPOILER]
Zobaczyłem wszystkie cztery (chyba, że jest sześć). Dwa z Leann''ą: jak poszedłem do ojca i mu dałem czachę i jak mu nie dałem. Tak samo z Xaną. Niewiele się różnią. A może można by jakoś obie zabić i wtedy byłyby dwa dodatkowe zakończenia? :D
[/SPOILER]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOILER]

Dnia 25.02.2007 o 11:24, daycrawler napisał:

A może można by jakoś
obie zabić i wtedy byłyby dwa dodatkowe zakończenia? :D

Nie da się zabić obu. Co najwyżej da się obie zachować przy życiu. Zadymek tego dokonał i według jego słów, nie ma żadnego wyjątkowego zakończenia, bo autorzy nie uwzględnili takiej sytuacji.
[/SPOILER]

@ PtaQ15
A co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:40, zolenderek napisał:

W 2 rozdziale, po wejściu do piwnicy Menelaga, ukazuje się komunikat "Łuk Ucznia znajduje się
gdzieś w pobliżu. Owocnych poszukiwań".


Łuk ucznia jest tam gdzieś napewno. Wiem, bo go zdobyłem. Nie jestem tylko dokładnie pewien gdzie. Najpewniej jest albo na bibliotece na wyższym piętrze, albo w małej biblioteczce w tajemnym przejściu za paleniskiem. Poszukaj dokładnie, napewno go znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować