Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: książki

17 postów w tym temacie

Lucas the Great

Dzisiaj coś w rodzaju remanentu, który remanentem nie jest. Przypominamy książki wydane jakiś czas temu w naszym kraju, jeszcze dawniej na świecie. Pretekst do ich opisania w obu przypadkach jest podwójny i na dodatek analogiczny: to świetne powieści, które zostały niedawno zekranizowane. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: książki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekP - "Hmm... ciekawe. Chyba się skuszę :) Szukam jakiejś dobrej książki fantasy."

Ja rozumiem, że ciężko o ścisłą definicję gatunku jaką jest fantasy. Ale która z recenzowanych powyżej książek wpisuje się do tego nurtu? Bo ja, wnosząc z opisu, żadnej do tej kategorii bym nie zaliczył. SF? Tak. Fantasy? Zdecydowanie nie!
Natomiast jeśli idzie o polecanie rodzimych autorów, którzy swą twórczością wpisują się w oba nurty to na pewno warto przyjrzeć się takim autorom jak: J. Dukaj, M. Huberath, A. Pilipiuk, czy wspomniani już J. Grzędowicz i Feliks W. Kres. Od biedy mogą jeszcze być np. A. Ziemiańsk, J. Ćwiek, M. Mortka bądź też R. A. Ziemkiewicz. To oczywiście daleko nie wszyscy rodzimi autorzy, twórczość których warto by poznać. Bo takich tuzów jak A. Sapkowski, S. Lem czy J. A. Zajdel, to nawet wymieniał nie będę. A to tylko sami panowie! A przecież w polskiej fantastyce są i Panie. Że wspomnę tylko takie nazwiska jak Brzezińska, Białołęcka, Kossakowska czy wspaniale debiutująca "Nocarzem" - Magdalena Kozak.
Tak więc jest w czym wybierać :-).

PS. Wszystko powyższe oczywiście IMHO.

Trasce, JeRzemu i Lukasowi the Great z okazji zbliżających się świąt, życzę wszystkiego najlepszego. W tym jakiejś ciekawej książki pod choinką ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie i rzeczy i na gramie! No, no... No co do książek fantasy zaczynam właśnie Sapkowskiego. O, tak późno, ale wychodzi niedługo "The Witcher", a ja trochę mało o tym wiem ;P. I być moze zacznę czytać Forgotten Realms, słyszałem, że to jest naprawdę świetne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj Polską fantasy. Lepsza niż jakikolwiek tytuł zagraniczny (IMHO) jeszcze dodam do tej listy wymienionych Jacka Piekarę ktrórego prawie każda książka jest naprawde godna.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doszedłem do wniosku, że cykl "Poza firewallem" jest niezwykle pożyteczny.
Spisuję sobie najciekawsze książki i tuż przed Świętami zamierzam wybrać się do biblioteki i mam nadzieję, że znajdę kilka z nich.

P.S. Poza firewallem to są studenci na mojej uczelni ;) Firewall, to są drzwi Dziekanatu i tylko najsilniejsze jednostki są w stanie przedostać się przez niego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze książka bardzo dobra ale ciężka i naprawde rozbawił mnie człowiek co porównał ją do eragorna czy innego pottera :) A co do filmu to naprawde polecam ale lepiej wpierw książke przeczytac bo linklater zrobił nieźle zakręcony film (bardzo wierny książce na swój sposób) . Ogólnie nie spodziawałem się po reżyserze Przed wschodem i Przed Zachodem Słońca (2 świetnych swoją drogą filmów) tak innego narracyjnie i technicznie filmu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantasy to to rzeczywiscie nie jest...
ale fantastykka to i owszem a to w sumie dwa rozne pojecia.
zgadzam sie z de99ial -polecam osobiscie achaje ziemnianskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2012 o 22:41, topyrz napisał:

Szkoda, że obecnie prawie już nie ma tego typu recenzji na gramie.


Ciężko się z tym nie zgodzić. Pytanie tylko jakim cudem odkopałeś temat mający tyle lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować