Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

HL2 i kłopoty ze steamem..... Baaardzo prosze o pomoc

9 postów w tym temacie

Jestem od wczoraj nieszczęśliwym posiadaczem Half-Life 2 a oto dla czego...
po instalacji i odpalenia Steamu nastąpiła pierwsza niemiła niespodzianka: brak plików dll
uporałem się z tym problemem dzięki netowi i pomocy kolegi, jednak po wpakowaniu brakujących plików
(nadmienie że wcześnijeje przeinstalowałem gre 2 razy i 2 razy z instalki z netu)
dostałem 2 ciios, komunikat o takiej treści:
steam.exe (main exception): Unable to start steam engine: *SteamStartEngine(0x12e8c8) failed with error 201: cannot perform this operations while offline
i jestem załamany, steam dostał pełny dostęp do netu u firewalla, nie mam pmysłu co z tym zrobić
niestety nie zachowałem paragonu więc wymiana zostaje w sferze marzeń, czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić?
naprawde błagam was o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj aktualnego steama (całośc).
Wyłącz firewall i antywira (całkowiecie na czas instalacji).
Odpal instalacje HL2 z płyty którą masz, najpierw zainstaluje się steam a potem HL2.
Odpal steama - powinien zaktualizowac sam siebie jak i grę.

Pamiętaj że cały czas powinieneś byc połączony z internetem (ale nie zapomnij i całkowitym wyłączeniu firewalla i antyvira !!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:58, BiShopKF napisał:

Odinstaluj aktualnego steama (całośc).
Wyłącz firewall i antywira (całkowiecie na czas instalacji).
Odpal instalacje HL2 z płyty którą masz, najpierw zainstaluje się steam a potem HL2.
Odpal steama - powinien zaktualizowac sam siebie jak i grę.

Pamiętaj że cały czas powinieneś byc połączony z internetem (ale nie zapomnij i całkowitym
wyłączeniu firewalla i antyvira !!!)

hmmm
wszystko fajnie ale co ma antyvir i firewall do brakujących plików dll???
ale postąpie jak mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały problem z tym Steamem jest taki, że aby cos działało na nim bez problemu to musimy go ściągnać z Netu, założyć konto, wpisac cd-key z gry i ściągnąć grę ze Steama, instalacje na Steam wypadają kiepsko, ale wiele tak robi gdyż mają za wolny net by ściągac cała grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:00, Dark SMG napisał:

wszystko fajnie ale co ma antyvir i firewall do brakujących plików dll???
ale postąpie jak mówisz


To że z komunikatu który napisałeś wynika, że steam musi działac offline. Plików dll od gry nie może brakowac gdyż wszystkie niezbędne do uruchomienia gry są zawarte na płycie. Może natomiast brakowac plików dll od sterów czy DirectX - w takim wypadku przydałaby się aktualizacja sterowników (zwłaszcza od grafiki, ale od płyty głównej też nie zaszkodziłoby), a także pakietu DirectX 9.0c (pamiętaj że są różne wersje tego pakietu i zawsze warto miec NAJNOWSZE 9.0c).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 12:19, BiShopKF napisał:

> wszystko fajnie ale co ma antyvir i firewall do brakujących plików dll???
> ale postąpie jak mówisz

To że z komunikatu który napisałeś wynika, że steam musi działac offline. Plików dll od gry
nie może brakowac gdyż wszystkie niezbędne do uruchomienia gry są zawarte na płycie. Może natomiast
brakowac plików dll od sterów czy DirectX - w takim wypadku przydałaby się aktualizacja sterowników
(zwłaszcza od grafiki, ale od płyty głównej też nie zaszkodziłoby), a także pakietu DirectX
9.0c (pamiętaj że są różne wersje tego pakietu i zawsze warto miec NAJNOWSZE 9.0c).


mam najnowsze stery od grafy, od płyty już nie za to DX zawsze wole mnieć najnowwszy, teraz używam wersji z października/listopada 2006

no i teraz pytanie, włąśnie się steam aktualizuje, czyli cdziała :D
ale teraz pytanie mama takie, czy to oznacza że za kadym razem jak nbęde chciał sobie pograć to musze wyłączać antywira i firewalla????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok a więc jest chyba wszystko oki ale mam pytanie, po zarejestrowaniu gry i restarcie systemu postanowiłem zagrać i tu mi wtsyskakuje komunikat że steam jeszcze nie zrealizował transakcji, lookam na maila a tam nic, żadnego maila d potierdzenia, w takim razie jak i po jakim czasie to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 13:00, Dark SMG napisał:

ok a więc jest chyba wszystko oki ale mam pytanie, po zarejestrowaniu gry i restarcie systemu
postanowiłem zagrać i tu mi wtsyskakuje komunikat że steam jeszcze nie zrealizował transakcji,
lookam na maila a tam nic, żadnego maila d potierdzenia, w takim razie jak i po jakim czasie
to działa?


Też posiadam oryginał i powiem Ci co o tym sądze. Na początku kiedy instalowałem nie miałem większych problemów z instalacją, ani firewallem ani antywirem.
Natomiast po jakimś czasie, kiedy odinstalowałem (musiałem zwolnić miejsce :P) a potem zainstalowałem, żeby sobie znowu pograć napotkałem problemy :|.

Ale to tylko przejsciowe, bo nie chciał mi sie aktualizować, po paru dniach sam z siebie ruszył.
A co do Twojego problemu, jeśli nadal go masz, to poczekaj pare dni, albo sprawdz w menu Steam czy przypadkiem nie aktualizuje sie w tym momencie, jesli tak to musisz poczekać aż skończy. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować