Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer: Mark of Chaos - okiem Myszy

62 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2006 o 21:45, dobrakos napisał:

Jest to poczatek
dosc udany i gra ma spory potencjal , jezeli sie komus nie podoba grac nie musi - zamiast niego
mozna kupic nowy dodatek do Dawn of War

Potencjał gra ma, ale nie wiadomo czy zostanie on wykorzystany. Czas pokaże jaka będzie żywotność gry jeśli chodzi o multi i mody powstające do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po tym tkescie sie zastanawiam co robić. chcialem iść i kupic, ale może poczekam do momentu ukazania się dodatku. miejmy nadzieje że bedzie zawieral wiecej ras bo 4 to nie jest to czego oczekiwałem.
Szkoda ze Cd Project nie zajął się wydaniem gry, wtedy i tak bym ja kupił, a tak czekam do dodatku albo pożycze od znajomego. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- liniowa kampania
- przegięci bohaterowie
- zbyt zręcznościowy charakter rozgrywki
- praktycznie brak planowania strategicznego
- cała masa kiepsko wykorzystanych, a potencjalnie dobrych pomysłów

HAHAHA to samo proszę wkleić w recenzji DAWN OF WAR ... hahaha ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2006 o 23:42, Wo_Oc1ek napisał:

HAHAHA to samo proszę wkleić w recenzji DAWN OF WAR ... hahaha ... :D


Tak na dobrą sprawę, to możesz sobie to wkleić do recenzji każdego RTSa !!! ... no, może poza TA ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzodobrze ze cdp nie zajelo sie wydawaniem tej gry bo skoro ja bardzo lubie to zapewne wyszlaby rownie kaszaniasta wersja polska jak herosow 5

moim zdaniem warto kupic MoC - zabawy jest na prawde sporo aszczegolnie kiedy siedzisz na multi
Kampania jest tylko wprowadzeniem i uczy obejciaz gra ktora swoje skrzydla rozklada dpiero w multi - ktore moim zdaniem jest bardzo dobrze zrealizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 22:54, MateoKiszlo napisał:

Recenzja gry Cenegi na łamach serwisu CD-Projektu - chyba ciężko tu o obiektywizm, tyle powiem
:)

Masz rację, bardzo trudno, bo wystarczy uczciwie wytknąć kilka błędów, a już pojawiają się takie posty, więc człowiek od startu stara się pisać tak, by potem nie dostawać tony podobnych bezsensownych komentarzy. Mysza w życiu nie przekroczył progów CDP (Cenegi zresztą też). Jest pracownikiem firmy telekomunikacyjnej.

Autorzy MoCH zapowiadali grę 100% wierną bitewniakowi - a jest? Zapowiadali też mnóstwo innych rzeczy, a ich nie dotrzymali. Ja na przykład poczułem się głęboko oszukany i tę grę oceniłbym znacznie ostrzej niż Mysza (zresztą zrobiłem to, też jestem najemnikiem i pracuję na różne zlecenia, nie tylko rednaczuję gram.pl). Nim coś napiszesz, przemyśl, proszę, kogo właśnie próbujesz obrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 06:32, Lucas the Great napisał:

Masz rację, bardzo trudno, bo wystarczy uczciwie wytknąć kilka błędów, a już pojawiają się
takie posty, więc człowiek od startu stara się pisać tak, by potem nie dostawać tony podobnych
bezsensownych komentarzy. Mysza w życiu nie przekroczył progów CDP (Cenegi zresztą też). Jest
pracownikiem firmy telekomunikacyjnej.


dla mnie to nie jest istotne czy Mysza pracuje w TPSA czy w CDP czy w innym Tele2...
recenzje gry Cenegi na gram.pl bede traktowal z dystansem - i nie jest to wcale wina Myszy...

po prostu to jakbym czytal recenzje nowego Forda na stronach Opla :)

BTW: w poprzednim poscie sie walnalem... chodzilo mi o klawisz [V] - niech Mysza teraz sprawdzi i ewentualnie sprostuje czy to jest niewystarczajace oddalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moonman...

przecież to nie jest gra wyprodukowana przez Cenegę...oni są tylko jej dystrybutorem. Recenzja nie wspomina też nawet słowem o polskiej wersji MoCh więc o co Ci chodzi ?

Mysza zrobił recenzję gry BH Games, a gdzie tu cokolwiek o Cenedze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pomijając generalnie bezprzedmiotową dyskusję nad obiektywnością recenzji (recenzja z natury rzeczy nie jest obiektywna, ale to detal)...

Ja na Mark of Chaos też się zawiodłem. Walka jest baaardzo średnia, gdzie jej tam do dynamizmu starć z Dawn of War. Dalej - bohaterowie - moim zdaniem sposób ich rozwoju jest nieprzemyślany i trochę przekombinowany, a pojedynki między herosami to już niemal kpina z graczy (przypominają mi się gry, które "grają" same, a gracz jedynie wciska w odpowiedniej chwili sekwencję klawiszy). Gra jest monotonna w zasadzie, rozstawianie wojsk na początku - jaki to ma praktyczny sens (w większości misji chyba żadnego, ja nie zauważyłem). Graficznie gra jest średnia, nie umywa się do BfME, za to gra, przynajmniej u mnie, chodzi gorzej od tego ostatniego... Ale największy minus - w grze nie czuć specyficznego klimatu Warhammera... Wogóle, no może poza intrem, które jest genialne. To tylko kolejny, taki sobie RTS fantasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 08:41, the-logan napisał:

przecież to nie jest gra wyprodukowana przez Cenegę...oni są tylko jej dystrybutorem. Recenzja
nie wspomina też nawet słowem o polskiej wersji MoCh więc o co Ci chodzi ?


pisalem o swoich odczuciach, a nie o odczuciach spoleczenstwa
Cenega jest dystrybutorem, a tekst pojawil sie na stronie CDP - takze dystrybutora, dla ktorego Cenega jest konkurencja...

to moje odczucia... tak samo, z dystansem czytalbym recenzje np. HoMM5 na stronie Cenegi.

gdyby faktycznie tekst bylby obiektywny... chyba warto wspomniec o skopanej polonizacji... bo to od razu sie rzuca w oczy, a raczej w uszy.. no ale przeciez wtedy to byloby wytykanie garnkowi przez kocioł ;D

w kazdym razie ja gre mam, gram, gra jest miodna - mam nadzieje, ze patche/dodatki/turnieje online/itd. spowoduja ze multiplayer bedzie popularny - bo ja dlugo czekalem na taki tryb multiplayer - gdzie nie musze miec wolnego dnia zeby rozegrac gre (jak np. w HoMM5 - ktore tez bardzo lubie)

bez zbednej gospodarki, sojuszy itd. - tylko bitwa - szybko, konkretnie i na temat.

moja ocena WH:MoC 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 09:45, moonman napisał:

pisalem o swoich odczuciach, a nie o odczuciach spoleczenstwa
Cenega jest dystrybutorem, a tekst pojawil sie na stronie CDP - takze dystrybutora, dla ktorego
Cenega jest konkurencja...

Pamiętaj, że gram.pl sprzedaje gry różnych dystrybutorów... a redakcja gram.pl składa się całkowicie z ludzi niepowiązanych z CDP, aby właśnie nie było stronniczości i nacisków. Teksty zatwierdzam osobiście, lub robi to Hakken. CDP może je sobie obejrzeć, kiedy już zostaną opublikowane :)

Dnia 18.12.2006 o 09:45, moonman napisał:


to moje odczucia... tak samo, z dystansem czytalbym recenzje np. HoMM5 na stronie Cenegi.

Oceniamy gry, nie wydawców. Staramy się nie dać wmanewrować w starcia na rynku.

Dnia 18.12.2006 o 09:45, moonman napisał:


gdyby faktycznie tekst bylby obiektywny... chyba warto wspomniec o skopanej polonizacji...
bo to od razu sie rzuca w oczy, a raczej w uszy.. no ale przeciez wtedy to byloby wytykanie
garnkowi przez kocioł ;D

Niewykonalne niestety. Cenega oferuje gry i spolonizowane i nie. Otrzymałem do recenzji dla pisma z którym współpracuję wersję angielską (sklepową, nie prasową). Przekazałem ten egzemplarz Myszy i na nim pracował. Nie znamy obaj jakości polonizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje pograć na prezentacji w empiku i powiem wam szczerze, że gra totalnie mnie zniechęciła. creeney owszem robia wrazenie ale sama rozgrywka na poziomie przedszkola. Czyżby groziła nam inwazja gier o ładnej grafice i fatalnej grywalności (ten sam problem co w "Company of heroes"i). Wg mnie niestety tak. Jeśli ktos pamięta niezdetronizowanego do dziś Starcrafta to niech da sobie spokój z Warhammerem. Od warhammera juz na odległośc czuć Warcraftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 11:33, Hansin napisał:

Miałem okazje pograć na prezentacji w empiku i powiem wam szczerze, że gra totalnie mnie zniechęciła.
creeney owszem robia wrazenie ale sama rozgrywka na poziomie przedszkola. Czyżby groziła nam
inwazja gier o ładnej grafice i fatalnej grywalności (ten sam problem co w "Company of heroes"i).
Wg mnie niestety tak. Jeśli ktos pamięta niezdetronizowanego do dziś Starcrafta to niech da
sobie spokój z Warhammerem. Od warhammera juz na odległośc czuć Warcraftem.


Czuć Warcraftem? Możesz rozwinąć tą enigmatyczną myśl? I co oznacza "ten sam problem co w COH". Bo z tego co zauważyłem to właśnie CoH dorównał grywalnością Starcraftowi a może nawet ustanowił nowy poziom. Chociaż oczywiście to moja opinia. Ale MoC również uważam za nieudanego wiec jest tu jednak jakas niespojnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów wyjaśnienia... po pierwsze, o czym już wspominał Lucas, nie pracuję ani dla Cenegi, ani dla CDP, więc to co piszę, wynika wyłącznie z własnych obserwacji i przemyśleń na temat danej gry... jeśli dostałbym w ręce dobrą grę firmowaną przez Cenegę - nie próbowałbym wyciągać na siłę jej wad, tylko dlatego, że w logo portalu widnieje nazwa konkurenta... MoCh nie jest jednak w moim odczuciu tytułem, który określić takim mianem... ba, gra mnie bardzo rozczarowała, w co duży wkład miały szumne zapowiedzi twórców, z których tak naparwdę niewiele doczekało się realizacji... jest po prostu bardzo przeciętnym rtsem, z potencjalnie grywalnym multi... gdyby nie znakomita i nośna licencja, byłaby zwyczajnie nijaka...
po drugie, do dyspozycji miałem jedynie wersję eu, wydaną na zachodzie... więc kwestia polonizacji w tekście się nie pojawiła... co wydaje mi się dość logiczne w takim przypadku... :)
po trzecie zaś - jeśli pojawi się mozliwość publikowania na portalu mega-recenzji, obiecuję solennie mniejszą ogólnikowość... ;) naprawdę nie da się opisać dokładnie każdego aspektu gry na tylko czterech stronach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2006 o 13:38, Myszasty napisał:

Kilka słów wyjaśnienia... po pierwsze, o czym już wspominał Lucas, nie pracuję ani dla Cenegi,
ani dla CDP, więc to co piszę, wynika wyłącznie z własnych obserwacji i przemyśleń na temat
danej gry... jeśli dostałbym w ręce dobrą grę firmowaną przez Cenegę - nie próbowałbym wyciągać
na siłę jej wad, tylko dlatego, że w logo portalu widnieje nazwa konkurenta... MoCh nie jest
jednak w moim odczuciu tytułem, który określić takim mianem... ba, gra mnie bardzo rozczarowała,
w co duży wkład miały szumne zapowiedzi twórców, z których tak naparwdę niewiele doczekało
się realizacji... jest po prostu bardzo przeciętnym rtsem, z potencjalnie grywalnym multi...
gdyby nie znakomita i nośna licencja, byłaby zwyczajnie nijaka...
po drugie, do dyspozycji miałem jedynie wersję eu, wydaną na zachodzie... więc kwestia polonizacji
w tekście się nie pojawiła... co wydaje mi się dość logiczne w takim przypadku... :)
po trzecie zaś - jeśli pojawi się mozliwość publikowania na portalu mega-recenzji, obiecuję
solennie mniejszą ogólnikowość... ;) naprawdę nie da się opisać dokładnie każdego aspektu gry
na tylko czterech stronach... :)


Obiecywali gruszki na wierzbie, a dostaliśmy nadgniłe jabłko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować