Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Nelly Furtado

39 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2007 o 07:10, deput666 napisał:

chyba
już nigdy więcej nie będę tolerować przeróbek świetnych klasycznych motywów (refleksja po usłyszeniu
"Another brick in the wall" floydów przerobione przez jakiegoś pryszcz ... Prydza i ze zmienionym
tytłem jako "Proper Education")


Ja tam nigdy ich nie tolerowałem. Często to maksymalne badziewia, w których teledyskach jakaś babka macha tyłkiem i próbuje tym nadrabiać to, że nie umie śpiewać i samemu niczego wymyśleć. Ostatnio tyle jest tych przeróbek i wykorzystywania choć części innych piosenek, że można myśleć, iż ci ludzie nie są w stanie nic nowego napisać, skomponować. Stary nie jestem, ale młodsi ode mnie, często nie wiedzą, że jakaś piosenka jest przeróbką i myślą, że jest całkiem nowa. Niestety ja widzę, że tych wszystkich remiksów i coverów jest coraz więcej.

A co do piosenkarki: słucham zupełnie czego innego, ale jak wiadomo na MTV i VIVA Polska lata wyłącznie pop (możecie mówić, że jeszcze hip-hop i... ale to wszystko dla mnie to pop), więc piosenki słyszałem. Muszę powiedzieć, że nie dojść, że niezła z niej laska, to jeszcze jej piosenki wyróżniają się własnym stylem, zupełnie innym od wszechobecnego "umc umc", szczególnie chyba "Say It Right" zapadła mi w pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda piosenka "All good things" jest trochę nie w moim stylu ale bardzo mi sie podoba a szczególnie wersja koncertowa z Reamonnem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba się "nowa" Nelly Furtado. Nowa znaczy, śpiewająca i grająca troszeczkę inny styl muzyki niż dotychczas. Wszyscy mogliśmy to zauważyć, kiedy ukazał się singiel Maneater, promujący jej nową płytę - Loose. Cała płyta stanowiła pewne odejście od prezentowanej na dwóch poprzednich krążkach folkowo-popowej stylistyki, chyba się ze mną zgodzicie. Hip-hopowe wstawki bardzo mi się podobały, Nelly pokazała trochę "pikanterii" w swojej muzyce. I bardzo dobrze, ponieważ zyska przez to wielu fanów i miłośników. Piosenki: "All Good Things" i "Promiscuous" są także naprawdę przednie. Zupełnie nie pasowała mi ta Nelly, z nudnymi folklorystycznymi kawałkami, które były zupełnie nie w moim stylu. Teraz na brzmienie materiału największy wpływ ma słynny producent Timbaland, który nadał piosenkom Nelly bardziej nowoczesny styl. Mam nadzieję, że Nelly Furtado daleko zajdzie, w tym co robi i zdobędzie jeszcze wiele statuetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo mi sie podoba zarowno "all good things" jak i "say it right". Obie mam na swoim PSP (kolejna okazja zeby poszpanowac- na MOIM PSP :)) i czesto slucham. jak slucham czasem eski, to sposrod gownianego shitu (taka zabawa jezykowa) wybija sie in plus wlasnie ktoras z piosenek nelly albo od biedy takze PCD. i te piosenki maja jakas melodie. a nie kurde to techno uparcie nazywane przez ludzi "dance''em", bo przy tym tancza. ostatnio zamiast "umc umc" zaczynam slyszec "uffu uffu". Tez mi rozwoj. reasumujac (bo jak zwykle odszedlem od tematu) N.Furtado ma fajne ostatnie 2 piosenki i jak na dzis jest jedna z moich ulubionych piosenkarek. Chociaz to jak mowila na Brit Awards to mnie zalamalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o "Give it to me"?
Na moim gramsajcie znajdziecie najwiecej o Nelly Furtado( teledyski, zdjęcia, piosenki i występy na żywo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jeden fakt... "Czemu Nelly często współpracuje z Timbaland-em?" Jeśli ktoś wie to proszę o posta... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 15:00, micaa napisał:

Zastanawia mnie tylko jeden fakt... "Czemu Nelly często współpracuje z Timbaland-em?" Jeśli
ktoś wie to proszę o posta... ;]


Timbaland jest jej producentem podobnie jak Justina Timberlake (co tłumaczy jego obecnosć w klipie "Permicious Girl")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że piosenki All goods thing i Say it''s Right bardzo mi się podobają.
A jeśli chodzi o zmiany stylu itd. to jestem na tak, bo nie lubię codziennie na obiad jeść takiego samego kotleta- mimo iż smaczny to z czasem się przejje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Nelly Furtado!! Jest świetna pod każdym względem, super śpiewa, tańczy, ubiera się ect. xD Jest poprostu wyczepista^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nelly Furtado jest świetna, ale przyznan się, że kiedyś w ogóle nie słuchałam jej kawałków. Dopierod od niedawna spodobała mi się jej muza i ogólnie jej styl :) Fajna piosenkarka!!

20070325195552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie słychałem piosenek Nelly ale płytka "Loose" jest genialna ;) Widać, że Nelly zmieniła swój styl teraz jest naprawde super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"All good things" jest naprawdę świetna.. ALe moim ulubionym kawałkiem Furtado chyba na zawsze pozostnie "Explode" ;)

Swoją drogą ostatnio zastanawiałem się po jakiemu ona śpiewa w "All good things".. Nelly ma taką tendencję do dość niewyraźnego śpiewania.. I może za to ją lubię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 17:38, DemoBytom napisał:

"All good things" jest naprawdę świetna.. ALe moim ulubionym kawałkiem Furtado chyba na zawsze
pozostnie "Explode" ;)

Swoją drogą ostatnio zastanawiałem się po jakiemu ona śpiewa w "All good things".. Nelly ma
taką tendencję do dość niewyraźnego śpiewania.. I może za to ją lubię ;)

A zna ktoś płytę "Folclore"? Stare, ale jare. I super! uwielbiam jej piosenkę "Forca" i "Powerless" i "All good things" i...ech długo by wymawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2007 o 18:40, Kiciok8 napisał:

A zna ktoś płytę "Folclore"? Stare, ale jare. I super! uwielbiam jej piosenkę "Forca" i "Powerless"
i "All good things" i...ech długo by wymawiać


Część piosenek z "Folclore" znam, ale nie dane mi było wysłuchać całej płyty.
Nelly Furtado jest jedną z moich ulubionych piosenkarek.
Z piosenek, które wykonywała najbardziej lubię:

- Explode
- Forca
- All Good Things
- I''m Like a Bird
- Promiscuous

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować