Zaloguj się, aby obserwować  
rob006

SZACHY - Temat ogólny

82 postów w tym temacie

ej no ja tez z tatą tylko lubie grać jak już gram wogóle ;D bo jak gram z siostrą i ona przegrywa to oszukuje i mi przestawia te (pionki) xD (chyba nie tak to sie nazywa, ale mniejsza o nazwę :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gram w szachy z każdym kto ma ochotę i umiejętności grania w szachy.
Bynajmniej można kogoś wyzwać na pojedynek na najbardziej męską grę świata - szachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 20:25, szerszeń45 napisał:

Tetris ? ;-D

No tak, nie pomyślałem - przecież tetris był popularny już w epoce kamienia łupanego. Egipcjanie się w niego zgrywali :)

Dnia 24.05.2007 o 20:25, szerszeń45 napisał:

Porównam szachy do... Wormsów. Tam też praktycznie każda mapa jest inna, robale też są często
w innych miejscach, maja różne bronie, sposoby ataku, taktyki. Jednak w końcu nawet to nuży,
choć Wormsy (i szachy) są nadal grywalne i warto czasem do nich wrócić i zagrać ten jeszcze
jeden, ostatni raz... :-)

To ja porównam to do piłki nożnej - każdy mecz rozpoczyna się tak samo: po każdej ze stron 11 zawodników, piłka leży na środku, gwizdek sędziego i... I choć początki sa do bólu podobne, każdy mecz jest inny. Tysiące kibiców przychodzi na trybuny aby dopingować swoją drużynę, a tysiące dzieci kopię piłkę z kolegami marząc, aby w takim meczu zagrać. I nikomu to sie nie nudzi. Tam też zasady sa ciągle te same i nie ma żadnych większych zmian. A mimo to niektórzy ciągle interesują się piłka nożną. Prawda? ;)

Dnia 24.05.2007 o 20:25, szerszeń45 napisał:

> A nudzą się zapewne dlatego, bo wyglądają mało atrakcyjnie i wymagają
> myślenia, co dla niektórych jest już barierą nie do pokonania :)
Wszystko nudzi, nawet jak nie wymaga myślenia. Bezmyślne strzelanki też w końcu się znużą.
Taki los :-)

Jeśli ograniczamy się tylko do 1 rzeczy, to wszystko w końcu się znudzi. Jeśli ktoś przez cały czas będzie grał tylko w szachy, to może pier***ca dostać. :) Podobnie z Wormsami, ale 2-3 partyjki dziennie zarówno w szachy, jak w Wormsy mozna sobie z kumplem spokojnie zagrać i nigdy to się nie znudzi. To jest wg mnie gra nieśmiertelna, tylko trzeba ja odpowiednio dawkować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 22:04, rob006 napisał:

(...) A mimo to niektórzy
ciągle interesują się piłka nożną. Prawda? ;)

No w sumie prawda, ale w piłce są od czasu do czasu jakieś korekty w przepisach.

Dnia 24.05.2007 o 22:04, rob006 napisał:

(...) To jest wg mnie gra nieśmiertelna, tylko trzeba ja odpowiednio dawkować.
:)

No dokładnie, jeśli się ograniczyć i grać kilka partyjek dziennie i nie więcej to można grać i grać i grać... i tak bardzo długo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- ooo czemu dopiero tera widzę ten temat?

W szachy gram od dawna. Jasne że w turnieju szachowym startowałem i to paru. Turniej organizowany przez miasto - 2 miejsce, 1 miejsce zajmuje mój wuj który mnie uczył. Turniej szkolny - 1 miejsce ale to nie dziwne, graliśmy na czas 15 min. a gościu który się najdłużej ze mną utrzymał grał 6 min. ale kto gra dziś w szachy? Goście poprostu lekcji chcieli nie mieć. Ale i tak pucharek ładny z tego mam :)

Szachy to piękna gra... nigdy nie wiadomo kto wygra ( no chyba że jesteś mistrzem - tacy ludzie co grają zawodowo wiedzą po paru ruchach kto wygra, niesamowite moim zdaniem ) każdy ma równe szanse, no i jak się gra to jest to bardzo emocjonujące (wbrew pozorom, rozgrywki są bardzo ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W szachy gram od kiedy skończyłem 6 lat. Nigdy nie chciałem trenowaćtego sportu, ale uważam, że nie ma lepszego sportu "siedzącego" od szachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 07:46, evilADM napisał:

W szachy gram od kiedy skończyłem 6 lat. Nigdy nie chciałem trenowaćtego sportu, ale uważam,
że nie ma lepszego sportu "siedzącego" od szachów.


Jest lepsza gra siedząca - Heroes of Might and Magic 5 ^^ co prawda reguły zupełnie inne, chociaż na polu bitwy można znaleźć podobieństwo do szachów ^^ tak samo jest tu potrzebne myślenie strategiczne, minimalizowanie strat etc. Kiedyś grałem w szachy, i to bardzo często, jednak teraz nie mam już z kim, więc poszły w odstawkę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 06:35, szerszeń45 napisał:

No w sumie prawda, ale w piłce są od czasu do czasu jakieś korekty w przepisach.

W szachach też. :) Tylko że jest to widoczne dopiero na prawdziwych turniejach, o których większość ludzkości nawet nie wie...

@Lfdracon
Mi też HoMM zawsze kojarzył się z szachami - ale to nie to samo. Tu duże znaczenie ma przypadek - czy oddział zada większe obrażenia, czy mniejsze, czy dostanie bonus za morale, czy nie... W szachach mamy czystą matematykę i wszystko zależy od umiejętności gracza, a nie od wyliczeń komputera. I to jest właśnie piękne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna i brutalna!

A tak serio to lubie sobie czasami pograć, chociaż muszę mieć ochotę żeby grać- inaczej rąbie wszystkie ruchy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem na poziomie Cheesmaster w dziewiątej części o tym samej nazwie.
Dotrwałem max do sześćdziesiątej tury a potem mat i akaputo :D. Po wielu walkach z kompem stwierdziłem, że istnieje tylko z nim remis. Trzeba odkryć tylko gdzie on ma luke wgranych patiach. Sądzę, że nie ma człowieka na ziemi aby z nim wygrał z zegarkiem sieka ile wlezie.

P.S. Jeżeli ktoś chce się z nim zmierzyć to proponuję wymianę hetman za hetman bo gdy on ma tą figurę mimo że ty też możesz ją mieć to jego pole manewru jest zdecydowanie większe niż twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam drogich szachistów.
kto z was gra na www.kurnik.pl?
jesli gracie to napiszcie do mnie wiadomość i sobie partyjke zagramy...
mój nick to kacakandzer_jo :P dobry nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja umiem w nie grać, ale po prostu nie lubię ;)

Poprzez "umiem" rozumiesz to, że znasz ruchy, tak?


DO TYCH CO NIE GRAJĄ W SZACHY:
Szachy to najlepsza gra pod słońcem. Nic nie daje takiej przyjemności, emocji, adrenaliny (zwłaszcza na turniejach granych szybkim tempem, gdzie czasem dostaje się zadyszki jak po biegu), satysfakcji. Pewnie nie rozumiecie o czym mówię, może nawet myślicie, że szachy to bezsensowna, nudna gra. Ale wystarczy spróbować, i wtedy żadna gra komputerowa nie będzie się równać z szachami... To jest przygoda, atak, wojna dwóch ludzi, nie taka bezsensowna, w której wygrywa ten, kto jest silniejszy, ale ten sprytniejszy i bardziej błyskotliwy, potrafiący przechytrzyć przeciwnika. Nie ma wspanialszego uczucia, niż zwycięstwo, nie ma lepszej przygody, niż gra w szachy. Spróbujcie, a wszystkie inne gry staną się nic nie warte.

Gram w szachy już 4 lata i nie wyobrażam sobie już życia bez szachów. Ludzie, wyłączajcie gry na pc, bierzcie szachownicę, grajcie. Na wikipedii są zasady, zapraszam. A na kurnik.pl można pograć. Zachęcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 21:46, pretorianie napisał:

>. A na kurnik.pl
> można pograć. Zachęcam.
A na jakich zasadach można zagrać na kurniku?


Eee... nie rozumiem, o co ci chodzi. Zasady gry (ruchy itp) są na wikipedii, a na kurniku trzeba się najpierw zarejestrować (szybka rejestracja, nie trzeba nawet podawać maila), potem wchodzimy do "pokoju", siadamy przy "stole", gramy. O to ci chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 21:51, Aniaoh193 napisał:

a na kurniku
trzeba się najpierw zarejestrować (szybka rejestracja, nie trzeba nawet podawać maila),
potem wchodzimy do "pokoju", siadamy przy "stole", gramy. O to ci chodziło?

Tak o to mi chodziło, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Ja zanim zacząłem grać uważałem tę grę za bezsensowną i ,że to tylko przesuwanie figurek. Ale gdy zacząłem grać to ta gra była dla mnie lepsza od wiedźmina. Mnie dziadek nauczył grać. Czasem jak równy trafi na równego to gra trwa kilka godzin. Jak dla mnie szachy to takie herosy 3 tylko ,że musisz bronić bohatera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szachy pamiętam tylko z kółka szchowego na ktore uczeszczałem z kolegą i rozbiłem wtedy dzbanek ;/ Szachy gra nie dla mnie . Zanm ruch figur , ale marny ze mnie strateg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować