Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

UE zaostrzy regulacje dotyczące brutalnych gier

84 postów w tym temacie

Panie Zbrodni, problem tylko w tym, że "zainteresowane strony" to politycy szukający głosów, dziennikarze szukający sensacji i konserwatywni rodzice szukajacy winnego... Najbardziej zainteresowanych, czyli graczy, o opinię nikt nawet nie spyta. Widze że w gadce o tym, że UE to komuna jest jednak trochę prawdy - walą po łbie represyjnymi prawami, które nie dośc, że są bez sensu, to jeszcze wprowadzane są w atmosferze propagandowego wrzasku i histerii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten koleś wymiata :) Przecież oznaczenia dla rodziców na pudełkach są już od dawna (tzw. PEGI drogi polityku). On chyba chce żeby takim przydzielaniem kategorii zajmował się rząd... Wyobraźcie sobie Kaczyńskiego, który przechodzi Quake''a, a potem wystawia znaczek :D Zresztą problem tkwi w ludziach. W GTA może grać 4-letnie dziecko i nic mu nie będzie, a jeśli dorwie się (nie)odpowiedni 30-latek... może być nieciekawie... Gry są złe..., ale tylko wtedy kiedy człowiek, który w nie gra ma słabą psychę. Dlaczego nie chcieli zamknąć J.K. Rowling po tym kiedy małe dzieci skakały z miotłami z dachów ? Bo to pisarka ? A to usprawiedliwiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bez sensu jezeli ktos ma nierówno pod sufitem to napewno nie przez gry ja gram w gry od 4 roku zycia i jakos nie skacze przez okno albo nie stzelam w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten news jest troche nie tak. Oni chca karac za wydawanie takich gier np GTA IV rokiem wiezienia czy grzywnam ale grajacy tez mieliby byc karani. TO jest juz jakas paranoja prosto z matrixa. Do kur... nedzy jak ktos jest tak popie....lony ze wychodzi po zagraniu w far cry na ulice i strzela to co ja na to poradze.W takim razie zakazac filmow bo tam tez krew sie leje wogule wszystkiego zakazac.Gram w gry od 10 roku zycia juz na atari 65 xe i jakos jestem calkiem normalny a mam juz 27 lat.i nawet mi sie nie sni by wyjsc do roboty i wybic szefostwo ( chociaz mam czasami taka ochote wejsc z jakas siekiera i porobac tych wazonow). Powtarzam kto ma zorana psyche to i tak wczesniej czy pozniej popelni jakis czyn karalny . Jesli to wejdzie w zycie to ludzie sie zbuntuja. To chyba prima aprilis tylko data nie ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa newsa trochę dezinformuje. Spotkanie dopiero ma się odbyć, i nigdzie nie jest powiedziane że procedury regulacji dostępności brutalnych gier zostaną zaostrzone.
Mimo to,jest to zdecydowanie lepszy pomysł,niż bezwzględne cenzurowanie gier w Niemczech.

P.S W sumie niezbyt mnie to obchodzi, 18 lat już skończyłem:) Chociaż krążą plotki o możliwości bezwzględnego zakazu sprzedaży brutalnych gier w krajach Unii Europejskiej.Czyli także w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni bardziej zająć się tym by nieodpowiednie gry nie trafiały do dzieci. Znając życie następny przepis, który będzie nie używany ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

leprze to niz ,,wsadzanie twórców brutalnych gier do więzienia'''' :D dla mnie moze byc gra bardziej obklejona niz zwykle bedzie lepsza niz jakby nie miało jej byc wogle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenia kierują do rodziców, w sumie dobrze, tylko, żeby jeszcze rodzice zwracali uwagę w jakie gry ich dzieci grają. Niestety, nieuświadomieni nie patrzą na opakowania, więc dzieci grają w co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry ten pomysł... a piratów też trzeba zwołać na ten kongres, aby również swoje gry oklejali specjalną informacją dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że mordercy wychowali się na Doomie, HL, CS-ie czy tam farcry... A może grali w pokemony? Jakby ktoś zauważył tam też jest przemoc - im silniejszy atak tym większa szansa na zabicie... A więc uważajcie rodzice, pokemony to przemoc! tak samo jak jedzenie wędlin /.../ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą walczyć z czymś co robi dzieciakom wodę z mózgu to proponuję zacząć od pisemek Bravopodobnych lansujących tezę, że jak nie masz na sobie "markowych" szmat to jesteś niczym. Oprócz tego jest jeszcze parę innych godnych uwagi zjawisk. A co do gier to jeśli starzy nie interesują sie swoim przychówkiem to on i tak bedzie grał w to w co lubi. Co najwyzej będzie to w Europie w tzw. drugim obiegu od Wani na bazarze. Zresztą cały ten zgiełk wygląda na sponsorowany z tego kierunku. Obecnie gry staniały bardzo i np. w mojej okolicy Wanie potraciły klientów. Gdzieś z rok temu już zniknęli na dobre. Teraz będą mogli wrócić w chwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie kompletna paranoja
jak mozna wytrzymac z takimi ludzmi
chyba znowu sie powtarzam ale ci ludie robia z nas kompletncy de****i i ktorzy chcea zabic wszystko co sie rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet to popieram. Gry, zwłaszcza brutalne demoralizują małe dzieci. ;)
Boję się nawet pomyśleć co dzieje się w psychice takiego brzdąca, który zagra sobie Np. w Punishera...
Z tego nie warto się smiąć, trzeba działać, a to właśnie robi UE. I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować