Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS3 najbardziej przereklamowana?

102 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 21:57, 1602 napisał:

> Ale 8-12 miesięcy. Czyli wtedy kiedy NAS POLAKÓW będzie stać na jej kupno.
Nie sądzę, żeby znalazło się wielu Polaków, którzy byliby w stanie wydać ponad 2000zł na konsolę.
(pomijam maniaków)

Zauważyłem, iż wiele osób łudzi się, że cena PS3 szybko spadnie, tak jak miało to miejsce po
premierze PS2.
Prawda jest taka, że Sony dopłaca ogromne kwoty do każdej PS3 i jakakolwiek obniżka ceny przynajmniej
przez pierwszy rok jest nierealna.

Jeśli tak słabe jest ps3 to czemu wciagu kilku godzin 300 tyś konsol sprzedało się ? Sony nie będzie miał problemów ze sprzedażą pierwszego mln ps3 o ile pozbędzie się problemów z produkcją. Inna sprawą jest to czy uda się jej dokonić x360 czyli dojśc do min 8 mln egzemplarzy, ale i tu myśle że problemu nie będzie, czemu ? ponieważ Sony zawsze zarabiał na grach, nie na sprzecie. Im zależy jak najbardziej na tym aby ps3 się dobrze sprzedawało i jak tylko zobaczą że sprzedaż idzie za słabo to cena będzie iśc w dół, bo mimo wszystko muszą. Jeśli obniżą cene o 10$ i kupi ps3 nie 1 a 5 osób to i tak oni potem wyjdą przy grach na plus. Zaczynaja od wysokiej ceny dla maniaków którzy dadzą za nią ile sobie zechce Sony, a potem bedą jechać z ceną tak samo jak z ps2. Nie mówiac o tym że ps2 jest teraz najlepiej sprzedającą się konsolą także na tym też zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 22:08, PioTRaS napisał:

Jeśli tak słabe jest ps3 to czemu wciagu kilku godzin 300 tyś konsol sprzedało się ? Sony nie
będzie miał problemów ze sprzedażą pierwszego mln ps3 o ile pozbędzie się problemów z produkcją.

Jestem przekonany, że nawet ze sprzedażą 3mln nie będzie większego problemu, ale to i tak kropla w morzu.

Dnia 19.12.2006 o 22:08, PioTRaS napisał:

Zaczynaja od wysokiej ceny dla maniaków którzy dadzą za nią ile sobie zechce Sony,
a potem bedą jechać z ceną tak samo jak z ps2.

I pomyśleć, że zacytowałeś moją wypowiedź w której tłumaczyłem, że cena nie będzie tak szybko spadać jak miało to miejsce z PS2...
Powodem tak chorej ceny jest wysoki koszt produkcji PS3, do każdej konsoli Sony dokłada kilkaset dolarów, dlatego jak już pisałem Sony nie obniży ceny nawet o jednego $ jeszcze przez co najmniej rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo PS3 jedzie po swojej opinii jaka sobie wyrobila przez ten czas poza tym, to co mowia w gazetach sie sprawdza. Tak potezna maszyna na jaka sie zapowiadala nie spelnila wiekszosci oczekiwan. Do tego sporo drozsza od Xboxa, ktory spelnia standardowe wymogi next gena. Wydaje mi sie, ze te standardy wlasnie wywodza sie od Xboxa, bo jest najlepiej znany. Porownujac pewnie PS3 do Xboxa, wielu recenzentow i testerow sie zawiodlo na mozliwosciach PS3. To wlasnie ta konsola miala pobic Xboxa. Zobaczymy w niedalkiej przyszlosci, ale moge sie zalozyc iz sie okaze, ze to na Xboxa beda wydawane gry, ze to Xbox bedzie najwiecej profitow i dobre komentarze zbieral porownujac 3 konsolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy mnie denerwujecie :] Piszecie rzeczy o jakich nie macie bladego pojęcia.
Sony za 3k, buahahahahahahaha. Wybaczcie za ton ale cięgle powtarzacie te brednie i już nie wyrabiam...

Szybki kurs matematyki ;)
X360 to 400$. X360 w POLSCE w MM kosztuje 1400zł + gra, czyli 1300zł za konsole (wersja z dyskiem i padem bez ogona) co daje nam kurs dolara 3zł i 25 groszy. Konsola Sony będzie kosztować 500$ i 600$ co po tym kursie daje nam 1625zł i 1950zł. (obecnie $ to ~2,90)
I tyle będzie kosztować na naszym rynku PS3. Pamiętajcie że są sieci sklepów jak Electro World czy Media Markt i one walczą ze sobą o klienta. CDP sprzedaje X360 za 1600zł :] czyli o 300zł drożej :)

Tak wiec apel do was wszystkich. ZANIM COŚ NAPISZESZ TO SPRAWDŹ I POMYŚL.

Koniec wykładu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miko z tym że w całej europie ma być jedna cena konsoli czyli 500 i 600 euro nie dolarów !! to jest decyzja Sony, może ją z czasem zmieni, ale narazie taka jest ! Patrzac na aktualny kurs euro mamy 500x3.8=1900 zł za tańszą wersje i 600x3.8=2280 zł za droższą. Do tego trzeba doliczyć jakiś procent dla sklepów, stawiam tak min 100 zł na sztuce, także pewnie ceny bedą min 2 i 2.4 tyś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1400zł za X360 to czasowa promocja, która dotyczy wybranych sklepów i można to traktować jako miły prezent od Billa:)
X360 w UE kosztuje 399E, ceny w Europie przelicza się na Euro, a nie dolary, dlatego jeżeli PS3 w USA będzie kosztowało 599$ to w Europie będzie 599E

Koniec wykładu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że X360 też ma w europie stałą cenę, czyli kosztuje 400 UE ;) I w te ceny jest już wliczona marża sklepu więc to 100zł jest zbędne. Naprawdę nie ma co się martwić o cenę póki konsola nie trafi na nasz rynek w oficjalnej dystrybucji. Jak chcecie kupować na allegro to wasza sprawa, ale nie zdziwcie się jak zapłaćcie o 1k więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miko, w EU obowiązuje VAT, dlatego konsole są sprzedawane w stosunku dolara do euro 1:1. I przy okazji żerują na nas, ponieważ różnica pomiędzy dolarem a euro wacha się w granicach 22%, a taki podatek jest wyłącznie w Polsce ^^, więc w innych krajach europy dając taki współczynnik po prostu sobie zarabiają więcej.
To dość irytujący fakt, pomyśleć, że Europa jest jednym z najbardziej rozwiniętych kulturowo rejonów świata, a tak nas w bambuko robią. Czuję się pokrzywdzony :P Kto mnie przytuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, i dla tego CDP sprzedaje za 1650 X360. Ale wielkie sieci sklepów leja na zyski :] Zamiast dać marże na konsole 30% i sprzedać ja za te 1650. Obniżą sobie zysk i sprzedadzą ja za 1400 z grą a te 250 odbiją sobie na sprzedaży płyt z muzyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 00:22, Miko1985 napisał:

Wiem o tym, i dla tego CDP sprzedaje za 1650 X360. Ale wielkie sieci sklepów leja na zyski
:] Zamiast dać marże na konsole 30% i sprzedać ja za te 1650. Obniżą sobie zysk i sprzedadzą
ja za 1400 z grą a te 250 odbiją sobie na sprzedaży płyt z muzyką.

Ja bym bardziej powiedział na grach. Często jest tak że szuka się promocji, ale i tak płaci się tyle samo, czemu ? ponieważ bierze się np konsole za 1400 i grę za 250, klient zadowolony bo ma jeszcze dodatkowo 2 gry, a sklep tak samo bo i tak zarobił więcej niż przy sprzedaży samej konsoli za 1400 :P Tak jest często z ludzkim myśleniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego X360 kupiłem w Media Markt a pada, cooler i gry w Robsonie :)
Co nie zmienia faktu że PS3 w wersji pełnej będzie można bez większego wysiłku kupić za 2000zł W jakimś hiper markecie albo na allegro, ale to nastąpi dopiero i tylko, jeśli Sony oficjalnie wyda konsolę w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku jak to czytam to mi się śmiac chce. Po pierwsze cena PS 3 na dzień dzisiejszy wg Sony Poland to około 2500 PLN (to się może zmienić) ale tyle samo kosztowała PS2 na starcie albo i ciut wiecej więc tragedii nie ma jak kogoś stac to kupi w czasie premiery a jak nie to poczeka i kupi taniej za kilka miesięcy. Co do możliwości PS 3 to jak przyjdzie to wam chętnie opiszę bo jako pracownik MM pewnie będe miał do niej dostęp jako jeden z pierwszych pomijając szczęśliwców z Allegro :) narazie to możemy sobie pogdybac bo 99% z nas tutaj nie widziało konsoli na oczy.

RE 1602:
Cena PS 3 będzie spadac czy się to komus podoba czy nie i Sony dopłaci tyle ile będzie trzeba do sprzetu a zarobi na grach i na PS 2, pamiętaj że liczy się zysk końcowy a kazdy kto kupi PS 3 w dośc szybkim czasie zakupi także kilka gier na ta kosolę co wyrówna straty Sony. Ponadto więcej sprzedanych konsol = więcej sprzedanych gier = większy zysk = tańsza konsola i tak dalej i tak dalej.

Co do BD to ja uwazam że się mylisz i to bardzo bo ktoś kto kupi konsolę zakupi także BD zawarty w niej a osobno kosztujacy około 800 $ i to doprowadzi do rozpowszechnienia nowego formatu a nie na odwrót bo nie odtworzysz płyty nie mając na czym. MS jak nei wypuści zintegrowanego HD DVD z Xklockiem to pogrzebie ten format a przynajmniej da spory handicap dla BD.

Jak przyjdzie PS 3 do Media Markt to zostanie postawiona przy Xklocku żeby można było sobie porównac grafikę na obu konsolach i wtedy możemy się pospierać co jest lepsze a narazie to dyskusja jest lekko jałowa :)

Na dzień dzisiejszy mój rankong konsol wyglada następująco:
1. ....
2. Wii za niesamowita grywalność - kwestia kiedy mi się ona znudzi ale narazie Tenis ruleeez
2. Xkloc 360 za niezłe możliwości graficzne szczególnie w Gears of War i za fajne hostessy :)
2. PS 2 - za Tekkena i spółkę :)

no i gdzies tam PS 3 bo może okaze się następcą PS 2. Pierwsze miejsce jest zarezerwowane dla tej konsoli która faktycznie podbije moje serce i kieszeń :) ale z tym wstrzymuje się do premiery PS 3 aby spokojnie porównać wszystkie ... - geny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale może lepiej jeszcze poczekajmy, zanim zapalimy pierwszą świeczkę na grobie Sony

Ja już mogę zapalić nawet 2. Znam osobę, która grała już na PS3 i jej ufam, a dowiedziałem się, że to co widać na pokazach Sony i co niby jest prawdą okazuje się 2x gorszę, więc już za samo kłamstwo PS3 ma "-". Ja nadal się zastanawiam nad X360, albo Wii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DARO GOTHIC
a ja żeby Microsoft splajtował ... i Nintendo ... to by było piękne:)))))))))))))))))))))))))))))

Nie wiem co w tym pieknego? Brak konkurencji to gorsza jakosc i wyzsze ceny, jak dla mnie moglyby wejsc jeszcze z 3 firmy na rynek konsol, ceny by spadly a i jakosc by wzrosla. Zadziwia mnie czasami brak zdrowego rozsadku u ludzi ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 12:48, Kronikus napisał:

Cena PS 3 będzie spadac czy się to komus podoba czy nie i Sony dopłaci tyle ile będzie trzeba
do sprzetu a zarobi na grach i na PS 2, pamiętaj że liczy się zysk końcowy a kazdy kto kupi
PS 3 w dośc szybkim czasie zakupi także kilka gier na ta kosolę co wyrówna straty Sony. Ponadto
więcej sprzedanych konsol = więcej sprzedanych gier = większy zysk = tańsza konsola i tak dalej
i tak dalej.

Podtrzymuję to co pisałem wcześniej, Sony traci zbyt dużo żeby dokładać jeszcze więcej i przez najbliższy rok nie obniżą ceny nawet o centa.

Dnia 20.12.2006 o 12:48, Kronikus napisał:

Co do BD to ja uwazam że się mylisz i to bardzo bo ktoś kto kupi konsolę zakupi także BD zawarty
w niej a osobno kosztujacy około 800 $ i to doprowadzi do rozpowszechnienia nowego formatu
a nie na odwrót bo nie odtworzysz płyty nie mając na czym.

O tym właśnie pisałem, bo o ile PS2 było promowane przez DVD o tyle to PS3 ma promować BD, co konsoli raczej nie wyjdzie na dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@1602 poczekamy zobaczymy,

Dla mnie DVD staje się już za małe, na DVD nie nagram ani sportu ani filmów w HD. BD stanie się co raz to bardziej popularny właśnie w związku z HD niż sama konsolą. Właśnie ten standard przyśpieszy sukces BD, a nie ps3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HD nawet w znacznie zamożniejszych krajach nie jest jeszcze zbyt popularne, więc nie sądzę żeby BD w najbliższych latach zdobyło rynek, no i dochodzi jeszcze kwestia HD-DVD, które jest tańsze, a jak pokazuje historia cena może mieć ogromne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko dodać do waszej rozmowy że jka narazie miesiąc od premiery WSZYSTKIE konsole schodzą z półek w zastraszającym tępie... Gdyby tylko sony wyrabiało się z produkcją mogli by sprzedać baaaardzo dużo konsol w święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować