Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe z Mikołajem

40 postów w tym temacie

Lucas the Great

Nadchodzą święta, więc tego tematu nie mogło zabraknąć i u nas. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co Naczelny myśli o prezentach, niespodziankach i wymuszeniach. Ujawniona też zostanie zbrodnia, jakiej czerwono odziany grubas dokonał na niejakim Gwiezdorzu oraz pewnym biskupie z Miry...

Przeczytaj cały tekst "W samo południe z Mikołajem" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sprowadzenie mojej miłej bądź co bądź umowy z ukochaną osobą do roli "kuriozalnego przykładu" odchodzenia od idei szczerych prezentów i miłych, ciepłych świąt, a kierowania się w stronę komercji. To naprawdę wzruszające.

Dobrze przynajmniej, że nie stałem się przy okazji odpowiedzialny za inkorporowanie pogan, czy coś takiego.

----

Lucas, wiem że mnie podburzasz. I naprawdę szczerze chętnie walnąłbym Ci polemikę na 5 tysięcy słów. ;) Ale kurczę, akurat nie teraz. Może wieczorem mnie jeszcze szlag trafi to się wyżyję w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no muszę powiedzieć, że się po części zgadzam z tymi prezentaki, ale (zawsze jakieś musi być) nie możesz też zmuszać ludzi, żeby na siłę organizowali jakieś niespodzianki... Z własnego doświadczenia: mam przyjaciela u którego w rodzinie od wielu, wielu lat nigdy nie ma czegoś takiego jak niespodzianki. Każdy wie, czego może się spodziewać jako prezentu, ba często mówi co chciałby dostać.
Ale jednocześnie, przyjaciel wie, że u mnie w rodzinie prezenty to zawsze niespodzianki, więc na urodziny nigdy nie pyta się mnie co chciałbym dostać. Szanujemy nawzajem swoje tradycje, choć sami kultywujemy inne.
Więc o ile zgadzam się, że święta dzisiejsze stają się coraz bardziej i bardziej skomercjalizowane, to jednak uogólnianie nie może mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Gramiś, Gramiś .. chlip ;)

I skarpetki dla Gramisia. ;>


A co do niespodzianek - Luc, a co jeśli ktoś nie znosi niespodzianek, hm? Nawet tych miłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, osobiscie nie podoba mi sie takie uogolnianie, ale pewnie nie powinienem brac tego co Lucas powypisywal, jesli mnie to nie dotyczy... Ale naprawde, nie jest jeszcze tak zle, z tym naszym skomercjalizowanym spoleczenstwem. Co prawda, gdyby nie 1 listopada, to Mikolaja widzielibysmy juz w pazdzierniku, ale zdarzaja sie jednostki, a nawet ich grupy, ktore do teorii autora artykulu nie pasuja. I dobrze ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł bardzo dobry, ale osobiście wolę dostawać np. grę czy jakiś film zamiast niespodzianki, gdyż w grę to zawsze mogę sobie pograć, niezgodzę się z:

Zagrywając się w ukochaną grę raczej nie wspomnimy z biciem serca, że otrzymaliśmy ją w świątecznym darze od bliskiej osoby.

Gdy po formacie instaluję HL2 z CSS, to zawsze pamiętam, że dostałem go od rodziców i sobie wspominam te chwile, gdy się zagrywałem w tamte święta, aż odejść od komputera nie mogłem ;) A te "niespodzianki", to lądują u mnie zazwyczaj gdzieś w kącie czy szafie i się kurzą, a i tak nie pamiętam od kogo je dostałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najwazniejsze jest to aby zrobic komus przyjemnosc z wlasnej woli, bo nie lubie tgo ze czesto mozne odniesc wrazenie, ze na swieta musisz komus cos kupic, anurodziny tak samo. Ja sobie zrobilem taka zasade, ze jak nie mam opmyslu to nie kupuje/ nie daje nic, bo uwazam ze lepiej jest nie dawac nic niz dawac g... byle by odbebnic obowiazek, ja lubie zrobic komus czasem orginalny prezent, np samodzielnie wykonana kartke urodzinowa, przyjaciolce w odpowiedzi na nase wspolne zdjecie w ramce dalem swoje zdjecie... tyle ze RTG :) ze srubami w nodze:)glupi prezent? moze i tak ale napewno go zapamieta, tak samo jak ostatni jechalem na impreze nie majac prezentu bo nic ciekawego eni wymyslilem, ale w drodze znalalzem plakat reklamujacy koncert Hey''a ktory to zespol bardzo kupi wiec powiedzialem ze dostanie odemnie w prezencie jak bedzie mozna kupic jzu i napewno bylo to leszpe niz kupic jakies dziadostwo na chama. Sam jak robie urodziny to zapraszam nap znajomych na ognisko wspolne kupie najwyzej jakies jedzonko i piwo i mowie ze nie che prezentow i jak cos to niech lepiej kupia piwo to bedzie ku uciesze wszystkich:) lepiej czasem nic nie dostac, niz dostac dziadostwo na ktore sie wyda kase a mi sie nie spodoba i bede musial zlom nosic do chacjendy :) tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja CDP wysle kartkę na święta tylko mam do nich pytanie planujecie jakiś konkursik bożonarodzeniowy akurat 25 grudnia mam urodziny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 12:30, Domek napisał:

Lucas, wiem że mnie podburzasz. I naprawdę szczerze chętnie walnąłbym Ci polemikę na 5 tysięcy
słów. ;) Ale kurczę, akurat nie teraz. Może wieczorem mnie jeszcze szlag trafi to się wyżyję
w tym temacie.

Oczywiście, że Cię podburzam :) Nie tak dawno zafundowałeś polemikę dłuższą od felietonu, liczę że i tym razem się postarasz, choć nieco podniosłem poprzeczkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zostałem przybity do podłogi przez Lucasa. Szczególnie Lordem Raydenem. Jako żywo mam przed oczami (tak, celowo unikam powiedzenia, ze mi "przed oczami stanął") C. Lamberta wznoszącego iskrzący się palec i cedzącego "I don''t think so" [do tego kiwającego głową] :D Też jestem trochę niewyraźny jak ktoś mnie pyta "co byś chciał"? Wielki plik studolarówek. Niekoniecznie z Eurobiznesu. Ani w formacie jpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 12:58, Soleila napisał:

No Gramiś, Gramiś .. chlip ;)

I skarpetki dla Gramisia. ;>


Aż chce się rzucić tytułem pewnej gry MMORPG, osiągającej zdecydowanie najlepsze wyniki... :)

No cóż, hehe, miło. Będzie mu ciepło :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas, nie nażekaj, psujesz atmosferę :P
Co do drobnych prezentów, jest taki kłopot, że nigdy nie wiadomo co kupić..... a i tak nie ucieszy tak bardzo jak coś droższego.

I nie wydaje mi się, aby umartwianie się w Mikołajki, jakby tego sobie życzył KK, było sposobem na "radosne i pogodne święta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 12:58, Soleila napisał:

No Gramiś, Gramiś .. chlip ;)

I skarpetki dla Gramisia. ;>


O! Wiesz co?! :D
Daj zdjęcie Gramiś - rok później :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wole wiedzieć co dostanę a nie ze pożniej dostanę na święta i ,,o ale super dzięki,, powiem z ironią.Ja swojej rodzinie kupiłem niespodzianki ,nie drogie prezenty na Giełdzie minerałów i kamieni szlachetnych w Poznaniu.Mam 16 lat ,a kasę wytrzasnąłeś więc samolubny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować