Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe z Mikołajem

40 postów w tym temacie

Wielkie brawa dla Ciebie !!!

Jak niewielu ludzi pamieta, ?e tradycyjny "miko3aj" by3 biskupem, a tego? atrybutami by3 pastora3 i infu3a, a nie czapa z pomponem i czerwony nos. Oczywiście tytu3 kościelny wcale nie przeszkadza Św. Miko3ajowi miea worka prezentów i bya mi3ym, starszym cz3owiekiem.

Najgorsze w tym jest to, ?e przez okres PRL propaganda lansowa3a laicki wizerunek tego świąt Bo?ego Narodzenia, m.in. przez postaa Dziadka Mroza. Ludzie nie chcieli zaakceptowaa i na filmach dokumentalnych z czasów pó1nego Gomó3ki i Gierka mo?emy zobaczya, ?e na ulicach istotnie stoi chrześcijanski świety.

Przez kilkanaście lat ludzie zapomnieli o tej tradycji i kupili amerykanski odpowiednik. Nie mam tu jednak pretensji do m3odego pokolenia, bo samemu trudno jest oprzea sie manipulacji, ale przede wszystkim do rodziców, którzy zapomnieli albo widzą ró?nicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:06, SirKamil napisał:

PRECZ Z ZACHODNIM IMPERIALIZMEM!!!!! TO IMPERIALIZM WPROWADZIŁ DO NAS TEGO CZERWONEGO GRUBASA,
ORAZ PSUJE Z KAZDYM ROKIEM ŚWIĘTA!!


Nasłuchałeś się za dużo Radia Maryja.
Odpowiedzialni jesteśmy za to tylko i wyłącznie my, jeśli dajemy sobie nowe zwyczaje sprzedawać.
Nie wiem jak Twoje, ale moje święta bynajmniej nie są popsute.

A Coca-cola to koncern prywatny i nie ma nic wspólnego z polityką imperialną - to samo można by zarzucić Polo-kokcie, gdyby okazała się smaczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt... Mnie rodzicie od razu spytali co chcę na święta, rzucili kilka propozycji... wątpię czy będę pamiętał że gram na komputerze który rodzice sprawili mi na święta. Zapewne po jakimś czasie zapomnę że to prezent, lub przestanę zdawać sobie z tego sprawy. Chociaż wciąż liczę na drobnostkę, jakąś niespodziankę, coś co mi się spodoba chociaż nawet o tym nie wiem.

Drugą sprawą jest jeszcze ocenianie prezentów. W dzisiejszych czasach jeżeli rodzice kupią dziecku coś, czego nie chciały a chciały co innego, to mogą się spotkać z niezadowoleniem pociech. Często zapominamy, że jeżeli jesteśmy czymś naprawdę obdarowywani, to tylko i wyłącznie z serca, nie koniecznie z konieczności i temu "że tak trzeba".

Pamiętajcie gramowicze, prezent to prezent, za każdy należy podziękować i nie wyrażać złych opinii po rozpakowaniu. Ktoś się mógł starać, przecież nie wszyscy mają ten sam gust.

Miłych świątecznych zakupów życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 17:16, Backside napisał:

> PRECZ Z ZACHODNIM IMPERIALIZMEM!!!!! TO IMPERIALIZM WPROWADZIŁ DO NAS TEGO CZERWONEGO
GRUBASA,
> ORAZ PSUJE Z KAZDYM ROKIEM ŚWIĘTA!!

Nasłuchałeś się za dużo Radia Maryja.
Odpowiedzialni jesteśmy za to tylko i wyłącznie my, jeśli dajemy sobie nowe zwyczaje sprzedawać.
Nie wiem jak Twoje, ale moje święta bynajmniej nie są popsute.

A Coca-cola to koncern prywatny i nie ma nic wspólnego z polityką imperialną - to samo można
by zarzucić Polo-kokcie, gdyby okazała się smaczna.



Jakiego Radia Maryja? Lenina prędzej

PRECZ Z WYZYSKIEM, PRECZ Z ZACHODNIM IMPERIALIZMEM, PRECZ Z ZACHODEM!!!

tylko socjalizm jest w stanie dać nam wielkie szczęście!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 12:30, Domek napisał:

Bardzo dziękuję za sprowadzenie mojej miłej bądź co bądź umowy z ukochaną osobą do roli "kuriozalnego
przykładu" odchodzenia od idei szczerych prezentów i miłych, ciepłych świąt, a kierowania się
w stronę komercji. To naprawdę wzruszające.


Nie przejmuj się. JA i moja luba robimy podobnie. Na święta często kupujemy coś co będzie dawało nam obojgu radość, no bo co w tym złego:D Święta są okazją do zrytualizowanego obdarowywania się. Dla mnie to rytułał- nic więcej. No ale jak widać są różne podejścia do tego rytułału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postać uśmiechniętego czerwonego grubaska z worem prezentów bardzo mi się podoba. I co z tego, że jest to produkt marketingowy. Mnie to nie przeszkadza. Ludzie lubią wierzyć w mity, legendy, zabobony. Nie zabierajcie im tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tej samej stronie microsoft poleca produkt optimusa, nie jestem na 100% pewien ale to chyba ten nasz:) Wiem że od jakiegoś czasu szykują podobny gadżet - cała klawiaturę na oled-ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Luc z tymi prezentami to różnie bywa. Czasami trzeba iść na kompromis i wybrać coś co akurat nabardziej będzie potrzebne danej osobie, a dowiemy się tego pytają Ją o to. Moi znajomi urządzali wesele, zdawali sobie sprawę że wiele z prezentów może się powtórzyć, wiec zarzyczyli sobie określone artykuły z listy którą sporządzili i co??? Mieli pewność, że żaden prezent sie nie powtórzył, a oni urządzili sobie w ten sposób mieszkanie. Może znikła niepewność i ciekawość przy otwieraniu prezentów, ale to chyba lepiej niż otrzymać np. 4 pary pościeli:-))). Całkiem inaczej możemy podejść do tego w dniu urodzin, czy imienin lub np. gwiazki. W Walentynki kupiłem swojej Pani różę, jak to czyni większość panów i... doładowałem Jej konto w komórce;-)))) II co ciekawe z tego ucieszyła się z tego najbardziej. Więc... czasami opłaca się wysilić mózgownicę:-))) Oby te Święta nie przyniosły kolejnej pary skarpet, a coś co nas zaskoczy:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszły mroku przez cały miesiąc dyskretnie podpowiadałem zonie cobym chciał dostać, rzecz jasne by jej ułatwić ;-) Wyobraźcie sobie moja minę jak z pod choinki wyciągnąłem komplet bielizny koronkowy skrzętnie zapakowany i podpisany moim imieniem ;-) A żona kurtko skwitowała to najlepszy prezent jaki mógłbyś sobie wymyślić i wiecie co, miała racje to był najlepszy prezenty jaki kiedykolwiek dostałem. A tak na marginesie to u mnie prezenty przynosi Dzieciątko nie Mikołaj ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacząć baczniej przyglądać się ludziom sprzedającym hot-dogi... Kto wie, może zjade ''iluś-tam-letniego'' Elvisa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 18:17, SirKamil napisał:

> > PRECZ Z ZACHODNIM IMPERIALIZMEM!!!!! TO IMPERIALIZM WPROWADZIŁ DO NAS TEGO CZERWONEGO

> GRUBASA,
> > ORAZ PSUJE Z KAZDYM ROKIEM ŚWIĘTA!!
>
> Nasłuchałeś się za dużo Radia Maryja.
> Odpowiedzialni jesteśmy za to tylko i wyłącznie my, jeśli dajemy sobie nowe zwyczaje sprzedawać.

> Nie wiem jak Twoje, ale moje święta bynajmniej nie są popsute.
>
> A Coca-cola to koncern prywatny i nie ma nic wspólnego z polityką imperialną - to samo
można
> by zarzucić Polo-kokcie, gdyby okazała się smaczna.


Jakiego Radia Maryja? Lenina prędzej

PRECZ Z WYZYSKIEM, PRECZ Z ZACHODNIM IMPERIALIZMEM, PRECZ Z ZACHODEM!!!

tylko socjalizm jest w stanie dać nam wielkie szczęście!!



Taaak, napewno słuchałeś Radia Maryja... Ale nie martw sie - w V RP napewno już bedzie socjalizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2006 o 20:55, gogowitczak napisał:



Taaak, napewno słuchałeś Radia Maryja... Ale nie martw sie - w V RP napewno już bedzie socjalizm
:)



Przecie radio Maryja krytykuje socjalizm, komunizm i tym podobne.. A w V RP wątpie, prędzej w VI RP... Taaa, musze sie naszykować, aby w V RP zrobić wielką rewolucje socjalistyczną..
przydziele wszystkim rente, powrócą PGRy, Zbudujemy w Polsce raj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, prezent powinien być od serca, wybrany, najlepiej taki, który kupiłoby się też sobie samemu (biorąc poprawkę na wiek i płeć). ale czy to zbrodnia, jeśli to akurat pokrywa się z zamówieniem?....


pewnie, że ten grubas przypomina obleśnego alkoholika, a nie biskupa, Św. Mikołaja, co dziwniejsze, jeszcze parę lat temu były i kartki z biskupem i dyskusje o komercjalizacji Świąt i w ogóle jakoś te krzykliwe dekoracje zaczynały się poóźniej...... w sumie szkoda, że to tak za mojej akurat pamieci postępuje.... a co będzie z moimi dziećmi? przykro i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować