Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Zagadki

2618 postów w tym temacie

Ta zagadka nie ma rozwiązania bo Mianownik:kto?co? np.:człowiek,Dopełniacz:kogo?czego? np.:dziecko, i Biernik kogo?co? np.: nie lubię.

A więc nasze zadanie wyszło by takie "człowieku odłóż to dziecko ([Bo nie chce być nie lubię???]).

Za każdym razem zdanie wyjdzie nam nieprawidłowe.

(Nie wiem czy coś mi się nie pomieszało.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 21:56, Arti 101 napisał:

Ta zagadka nie ma rozwiązania bo Mianownik:kto?co? np.:człowiek,Dopełniacz:kogo?czego? np.:dziecko,
i Biernik kogo?co? np.: nie lubię.

A więc nasze zadanie wyszło by takie "człowieku odłóż to dziecko ([Bo nie chce być nie lubię???]).

Za każdym razem zdanie wyjdzie nam nieprawidłowe.

(Nie wiem czy coś mi się nie pomieszało.)



No chyba ci sięcoś pomieszało. Dopełniacz dziecko?? Chyba troche źle zrozumiałeś. Tu nie ma być jako kogo: kogo mam odłożyć, tylko... O jeny skomplikowane do tułmaczenia. Tak samo biernik. Jak już jest kogo nie lubie, to musisz na to pytanie odpowiedzieć a nie to pytanie pisać. Trochę nie jasno piszę, więc jak jeszcze nie wiesz co jest źle to się zapytaj swojego polonisty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 21:52, Treant napisał:

Ani z piciem, ani z jedzeniem.

Zagadka już dawno spalona, zlituj się, podaj odpowiedź, nie dręcz nas więcej, ok? Bo dość już tego jest. Dobrze? Pro-si-my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 21:56, Arti 101 napisał:

Ta zagadka nie ma rozwiązania [..]

.. gdy podąża się niewłaściwym tropem.

To nikt nie chce zdobyć punktu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 15:26, Angel of Sorrow napisał:

To może ja zadam zagadkę "Gdzie można znaleść drogi bez wozów lasy bez drzew i miasta bez domów?"

Nie za łatwe? (xD) Odpowiedź brzmi: mapa, albo globus (dziękuję za oklaski, naprawdę nie trzeba, dziękuję, dziękuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 15:26, Angel of Sorrow napisał:

To może ja zadam zagadkę "Gdzie można znaleść drogi bez wozów lasy bez drzew i miasta bez domów?"


To oczywiste na mapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 15:33, Union Pacific napisał:

Może powiedział te słowa user Treant? Nie mam pomysłu....

Nie wygłupiaj się. Kiedy ktoś udzieli poprawnej odpowiedzi, niejeden "zgadywacz" puknie się w czoło , mówiąc że to było przecież oczywiste. Albo mam zbyt wysokie mniemanie co do pomysłowości i umiejętności kojarzenia polujących na punkty w tym wątku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 17:30, Arti 101 napisał:

> To może ja zadam zagadkę "Gdzie można znaleść drogi bez wozów lasy bez drzew i miasta
bez domów?"

To oczywiste na mapach.


Dobrze.A teraz:Oko jej nie widzi,ucho nie słyszy, nos nie czuje gdzy bez ciał kroczy wokół gwiazd zalega, w morskiej otchłani i hen pod wzgórzami,pierwsza przychodzi i ostatnia mija kres niesie życiu i radość zabija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 15:08, Angel of Sorrow napisał:

Dobrze.A teraz:Oko jej nie widzi,ucho nie słyszy, nos nie czuje gdzy bez ciał kroczy wokół
gwiazd zalega, w morskiej otchłani i hen pod wzgórzami,pierwsza przychodzi i ostatnia mija
kres niesie życiu i radość zabija?

Zapewne chodzi ci o ciemność.

Na tą zagadkę proszę żeby nie odpowiadali ci którzy ją znają:
Ma jeden kolor, kształtów tysiące, pojawia się kiedy świeci słońce, lata i pląsa, lecz by nie uciekł, u dołu stoi na twardym gruncie. Nie czyni krzywdy, bólu nie czuje, samotnie nigdy nie podróżuje. (mam nadzieję, ze trochę czasu wam zajmie odgadnięcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 15:24, spam to ja napisał:

> Dobrze.A teraz:Oko jej nie widzi,ucho nie słyszy, nos nie czuje gdzy bez ciał kroczy wokół

> gwiazd zalega, w morskiej otchłani i hen pod wzgórzami,pierwsza przychodzi i ostatnia
mija
> kres niesie życiu i radość zabija?
Zapewne chodzi ci o ciemność.

Na tą zagadkę proszę żeby nie odpowiadali ci którzy ją znają:
Ma jeden kolor, kształtów tysiące, pojawia się kiedy świeci słońce, lata i pląsa, lecz by nie
uciekł, u dołu stoi na twardym gruncie. Nie czyni krzywdy, bólu nie czuje, samotnie nigdy nie
podróżuje. (mam nadzieję, ze trochę czasu wam zajmie odgadnięcie)



Hmm... może światło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farciarz ze mnie :).

Pan Smith mieszka na 9 piętrze. Gdy pada deszcz, wjeżdża na 9 piętro, ale gdy pogoda jest ładna wjeżdża tylko na 7 piętro, po czym resztę pokonuje schodami. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 17:36, Ildrian napisał:

Farciarz ze mnie :).

Pan Smith mieszka na 9 piętrze. Gdy pada deszcz, wjeżdża na 9 piętro, ale gdy pogoda jest ładna
wjeżdża tylko na 7 piętro, po czym resztę pokonuje schodami. Dlaczego?

CZyżby na piętrach 7-9 ktoś się wtedy opalał?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować