Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Zagadki

2618 postów w tym temacie

Ten wątek jest dość długi, a ta zagadka już była ;) Takie bardziej znane to już na pewno były. Musiałbyś jakichś niej popularnych poszukać, bo tak to sobie osoba przjrzy ten wątek i znajdzie odpowiedź zamiast samemu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj liczbę 10-cyfrową, składającą się z 10 różnych cyfr, mającą taką właściwość, że liczba utworzona z pierwszych 2 cyfr dzieli się przez 2, z pierwszych 3 cyfr dzieli się przez 3, z pierwszych 4 cyfr dzieli się przez 4, ... z pierwszych 9 cyfr dzieli się przez 9, z pierwszych 10 cyfr dzieli się przez 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna zagadka:

Trzech gości zrzuciło się na pół litra. Każdy dał po 10zł. kelner oświadczył że wódka kosztuje 25zł. aby resztę wydać równo oddał każdemu z nich po złotówce i sam wziął 2zł napiwku. Skoro oddał po złotówce to wycghodzi na to że każdy z trzech kumpli dał 9 zł. 9 razy 3 to jest 27zł. A 27zł + 2zł napiwku = 29zł. A gdzie podziała się złotówka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zgineli John i Merry???????
W pewnym pokoju na dywanie leżą John i Merry. Są martwi. Nie ma krwi. Dywan jest mokry i lezą na nim szkla. W jaki sposób zgineli? Teraz zastanów się nad odpowiedzią i przewiń ekran do dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 13:33, mathiew napisał:

Jeszcze jedna zagadka:

Trzech gości zrzuciło się na pół litra. Każdy dał po 10zł. kelner oświadczył że wódka kosztuje
25zł. aby resztę wydać równo oddał każdemu z nich po złotówce i sam wziął 2zł napiwku. Skoro
oddał po złotówce to wycghodzi na to że każdy z trzech kumpli dał 9 zł. 9 razy 3 to jest 27zł.
A 27zł + 2zł napiwku = 29zł. A gdzie podziała się złotówka??


Zjadł:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 13:33, mathiew napisał:

9 razy 3 to jest 27zł. A 27zł + 2zł napiwku = 29zł. A gdzie podziała się złotówka??


przecież zapłacili 25 złotych za wódke i dali 2 złote napiwku, w sumie 27 złotych plus jeszcze trzy złote zwrócone przez sprzedawce, czyli wszystko jest wporządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro kazdy dal po 10 zl to uzbierali 30 zl. kupili wodke za 25 zl i zostalo im 5 zl reszty. 2 zl wzial kelner jako napiwek a im oddal po 1 zl (bylo ich trzech wiec dal im 3 zl). 25 zl + 2 zl + 3 zl = 30 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, proszę i kto by pomyślał, że ten temacik tak się rozwinie? Ale zapomnieliście o jednym, a mianowicie o tym że należałoby analizować listę rankingową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 11:00, Slave napisał:

> chodzilo mi o rozwiazanie a nie o sama odpowiedz ;p

podobno da sie to jakos rozwiazac ale nie mam pojecia jak :P


papier w kratke i dlugopis :P

btw. nie wiem czemu wszyscy sie tak podniecaja ta zagadka (za mojej mlodosci w gazetach bylo mnostwo takich zadan, i nikomu nie byl potrzebny einstein do ich wymyslania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 13:28, pawel0071413 napisał:

Podaj liczbę 10-cyfrową, składającą się z 10 różnych cyfr, mającą taką właściwość, że liczba
utworzona z pierwszych 2 cyfr dzieli się przez 2, z pierwszych 3 cyfr dzieli się przez 3, z
pierwszych 4 cyfr dzieli się przez 4, ... z pierwszych 9 cyfr dzieli się przez 9, z pierwszych
10 cyfr dzieli się przez 10.


3816547290

Przyznam się bez bicia, że po bezowocnych próbach własnoręcznego szukania tej liczby napisałem program, który ją znalazł (i tak zajęło mu to trochę czasu). Doszedłem do wniosku, że zagadka pozostała na forum bez echa i nikt się nie nią nie zajmował, a tak przynajmniej poznam rozwiązanie. Jeżeli źle myślałem to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Latniak - 36 pkt,
2.Kukowsky - 34 pkt,
3.Bartlord - 31 pkt,
4.Lord Ya -14 pkt
5.bruli - 12pkt,
6.HumanGhost - 11 pkt
7.Arkadiusz - 9 pkt,
8.Egan Wolf- 5 pkt,
9.Uther_Lightbringer - 4 pkt,
10.Vel Grozny - 4pkt,
11.Zgodny - 3pkt,
12.michaldegrejt - 3 pkt,
13.Thrinity - 3pkt,
14.Abi Dalizim - 3 pkt,
15.Łowca Gier - 2pkt,
16.Hubi Koshi - 2pkt,
17.DEViANCE - 2pkt,
18.luzak1 - 2pkt
19.Hegemon - 2pkt,
20.Wredniak - 2pkt,
21.Mr. Hahn - 2pkt,
22.Todryk - 2pkt,
23.Wojtas94 - 2pkt,
24. lukassssssss 2 pkt,
25. Slave- 2 pkt,
26. SimFury - 1 pkt,
27. iro1979 - 1 pkt,
28.Thrinity - 1pkt,
29.Seqiu - 1 pkt,
30.Sarafan_Knight - 1 pkt,
31.Chery69 - 1pkt,
32.Piger - 1pkt,
33.lajt - 1pkt,
34.paweusz - 1pkt,
35. skyler - 1 pkt,
36. myniekka 1 pkt,
37. windows00 1 pkt,
38. Marqsek 1 pkt,
39. cinus'' 1 pkt.

Trochę się namęczyłem, ale aktualizowałem tą listę... Macie krótką zagadkę:

Zosia i Marcelina biegły po schodach, Marcelina weszła na górę pierwsza. Która dziewczynka wykonała większą pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 08:17, Kukowsky napisał:

Która dziewczynka wykonała większą pracę?


Obie taką samą, bo musiały obie wejśc po schodach. No chyba, że piwerwsza weszła szybciej i się przez to bardziej zmęczyła, bo wchodziła szybciej. Z drugiej strony ta wolniejsza mogła się bardziej zmęczyć, bo była gruba i wchodzenie po schodach było dla niej trudniejsze. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować