Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Zagadki

2618 postów w tym temacie

Postanowiłem umieścić temat związany z zagadkami, ponieważ nic tu takiego nie widze. Każdy może umieścić swoją zagadkę, każdy możę ją rozwiązać. Kto pierwszy rozwiążę daną łamigłówkę otrzymuje punkt.

Ale tu nie tylko o to chodzi aby zdobywać punkty, chodzi także o to aby rozwijać swoją "główkę". Wieć proszę abyście nie szukali rozwiązań zagadek w internecie.


Piersza zagadka jest taka aby przenieść dwie zapałki tak aby powstały z pięciu, cztery kwadraty, przyczym muszą one być połączone i tworzyć kwadrat. Poniżej zamieszczam rysunek.
(te czarne linie do zapałki, te który przeniesiecie zaznacznie czerwonym kolorem, a tamcie usuncie najlepiej do bdzie zrobić na Paint)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 10:48, Latniak napisał:

O coś takiego chodzi ??


Nie, ponieważ kwadraty muszą się łączyć. Podpowiedź będą się łączyć narożnikami. Muszą to być zamknięte kwadraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 11:00, Złooty napisał:

> O coś takiego chodzi ??

Nie, ponieważ kwadraty muszą się łączyć. Podpowiedź będą się łączyć narożnikami. Muszą to
być zamknięte kwadraty


No przecież są 4 zamknięte kwadraty :P Tyle miało powstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 11:02, Latniak napisał:

> > O coś takiego chodzi ??
>
> Nie, ponieważ kwadraty muszą się łączyć. Podpowiedź będą się łączyć narożnikami.
Muszą to
> być zamknięte kwadraty

No przecież są 4 zamknięte kwadraty :P Tyle miało powstać


Wszystkie cztery muszą być zamknięte i wszystkie zapałki muszą być wykorzystane. Kombinuj, kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak odpowiedziec na twoja, ale podaje swoje zagadki :P

Jak graliście w pewną grę to będzicie wiedziec jakie są odpowiedzi:)

1.Kobieta ma pięcioro dzieci, a połowa z nich to synowie. Czy jest to możliwe ?

a)TAK
b)NIE


2. Więźniowi który na zostać powieszony, egzekutor każe wypowiedzieć jedno zdanie. Jeżeli okaże się ono prawdziwe, zostanie utopiony. Jeżeli zaś będzie to nieprawda, zostanie powieszony. Co może powiedzieć skazany, żeby zwieść egzekutora i uniknąć wyroku ?
a) Zostanę utopiony
b) Zostanę powieszony
c) Jestem winny
d) Jestem niewinny


3. Jest sobie bezludna wyspa. Na wyspie rosną cztery drzewa owocowe, każde inne. Na wyspę co roku przybywa grupa czarodziejów, która bardzo lubi to miejsce. Każdy czarodziej jada dwa rodzaje owoców, ale każda para drzew może być przydzielona tylko jednemu czarodziejowi, co oznacza, że tylko jeden czarodziej może jeść jabłka i gruszki. Ile było czarodziejów ?

a)4
b)6
c)8
d)16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 11:11, Złooty napisał:

Tak będzie łatwiej.


Też kombinuje z prawdziwymi zapałkami, ale Ty miałeś chyba przenieść dwie zapałki a nie dołożyć pół paczki :P (z tego co rozumiem to ilość zapałek ma się nie zmienić = ma ich być 9).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 19.11.2005 o 11:14, SimFury napisał:

2. Więźniowi
który na zostać powieszony, egzekutor każe wypowiedzieć jedno zdanie. Jeżeli okaże się ono prawdziwe, zostanie utopiony.
Jeżeli zaś będzie to nieprawda, zostanie powieszony. Co może powiedzieć skazany, żeby zwieść egzekutora i uniknąć wyroku
?
a) Zostanę utopiony
b) Zostanę powieszony
c) Jestem winny
d) Jestem niewinny

...

B. Bo jeśli tak powie to jeśli kat tak zrobi to będzie to prawda a miał być utopiony jeśli powie prawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 11:16, Bartuc napisał:

> Tak będzie łatwiej.

Też kombinuje z prawdziwymi zapałkami, ale Ty miałeś chyba przenieść dwie zapałki a nie
dołożyć pół paczki :P (z tego co rozumiem to ilość zapałek ma się nie zmienić = ma ich być 9).


Te zapałki dałem zamiast rysunku, bo rysunek był niewyraźny, no ale już jeden ją rzowiązał próbuj w następnych. Punkty czekają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 11:19, iro1979 napisał:

B.
Bo jeśli tak powie to jeśli kat tak zrobi to będzie to prawda a miał być utopiony jeśli powie prawde :)


Masz punkt :P a bardziej jasna odp to:

Zad.2
Wtedy egzekutor nie mógłby powiesić skazańca, bo mówił prawdę tylko musiał by go utopić. Jeżeli by go utopił, znaczyło by, że skłamał i powinien był zostać powieszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2005 o 11:14, SimFury napisał:

1.Kobieta ma pięcioro dzieci, a połowa z nich to synowie. Czy jest to możliwe ?

a)TAK
b)NIE


Tak. Może mieć trzech synów. Będzie to więcej niż połowa, ale nie jest powiedziane, że córek musi też być połowa.

Dnia 19.11.2005 o 11:14, SimFury napisał:

3. Jest sobie bezludna wyspa. Na wyspie rosną cztery drzewa owocowe, każde inne. Na wyspę co roku przybywa grupa czarodziejów, która bardzo lubi to miejsce. Każdy czarodziej jada dwa rodzaje owoców, ale każda para drzew może być przydzielona tylko jednemu czarodziejowi, co oznacza, że tylko jeden czarodziej może jeść jabłka i gruszki. Ile było czarodziejów ?

Dnia 19.11.2005 o 11:14, SimFury napisał:

a)4
b)6
c)8
d)16


B. 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajdź błąd w poniższym rozumowaniu:
1 zł = 1 zł
1 zł = 100 gr
10 gr = 0.1 zł
100 gr = 10 gr * 10 gr
1 zł = 0.1 zł* 0.1 zł
1 zł = 0.01 zł
1 zł = 1 gr

Jestem ciekaw kto to zrobi dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować