Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Zagadki

2618 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2007 o 15:02, Brudny Jack napisał:

3 ruchy - otworzyć lodówkę, wsadzić żyrafę, zamknąć lodówkę
4 ruchy - otworzyć lodówkę, wyjąć żyrafę, wsadzić słonia, zamknąć lodówkę
Spóźniła się żyrafa, nie przyszedł słoń (chyba wiadomo dlaczego).


dobra odpowiedź( tylko ty odpowiedziałeś na trzy pytania poprawnie) Brudny Jack+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:02, Brudny Jack napisał:

3 ruchy - otworzyć lodówkę, wsadzić żyrafę, zamknąć lodówkę
4 ruchy - otworzyć lodówkę, wyjąć żyrafę, wsadzić słonia, zamknąć lodówkę
Spóźniła się żyrafa, nie przyszedł słoń (chyba wiadomo dlaczego).

dawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:11, Skarmory napisał:

> 3 ruchy - otworzyć lodówkę, wsadzić żyrafę, zamknąć lodówkę
> 4 ruchy - otworzyć lodówkę, wyjąć żyrafę, wsadzić słonia, zamknąć lodówkę
> Spóźniła się żyrafa, nie przyszedł słoń (chyba wiadomo dlaczego).
>
dawaj

Nie ma go :/ Co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:20, Skarmory napisał:

nie wiem moze niech zada ten 1 co odp ??


w regulaminie pisze że kto coś ma ten daje (3 punkt regulaminu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:23, Matizk12 napisał:

ej no sorry ale chyba jednak ja pierwszy odpowiedziałem na to pytanie


To prawda odpowiedziałeś, ale źle(w trzeciej odpowiedzi zaprzeczyłeś sam sobie-jak żyrafa mogła się zaklinować w lodówce skoro już ją z tamtąd wyjąłeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echm... Zagadkę zadaje dowolna osoba, która akurat jakąś ma :) I przypomnę że z założenia są to zagadki logiczne, a nie przedszkolne wyliczanki z żyrafą... A punkty przyznaje osoba, która zadała zagadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 15:26, spam to ja napisał:

> ej no sorry ale chyba jednak ja pierwszy odpowiedziałem na to pytanie

To prawda odpowiedziałeś, ale źle(w trzeciej odpowiedzi zaprzeczyłeś sam sobie-jak żyrafa mogła
się zaklinować w lodówce skoro już ją z tamtąd wyjąłeś).



no tak ale ja napisałem jakie kolwiek uzasadnienie, bo tak to se mogłem napisać: "No przecież sam wiesz jak" i też bym dobrze odpowiedziałbo przecież wiesz jak. No ale dobra mi to lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Dolar??

Trzech gości w hotelu zadzwoniło po room servis i zamówiło dwie duże Pizze. Delivery boy wkrótce je dostarczył razem z rachunkiem na $30,00. Każdy z gości dał mu banknot $10,00 i chłopak wyszedł. Na razie wszystko jasne. Kiedy delivery boy daje kasjerowi te $30,00 ten mówi mu, że zaszła pomyłka. Rachunek powinien być tylko na $25,00, a nie na $30,00. Kasjer daje chłopakowi pięć banknotów $1,00 i mówi mu żeby zaniósł je z powrotem trzem gościom, którzy zamówili pizze. Na razie wszystko OK. W drodze do ich pokoju chłopak wpada na pewną myśl. Przecież oni nie dali mu napiwku, więc kalkulując iż i tak nie da się podzielić tych $5,00 na trzy równe części, on zatrzyma sobie $2,00 jako napiwek, a im zwróci $3,00 . Jak dotąd wszystko all right. Chłopak puka w drzwi i jeden z gości otwiera. Chłopak wytłumaczył jaka zaszła pomyłka i daje mu $3,00 po czym odchodzi ze swoimi $2,00 napiwku w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 16:57, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

Gdzie jest Dolar??

Trzech gości w hotelu zadzwoniło po room servis i zamówiło dwie duże Pizze. Delivery boy wkrótce
je dostarczył razem z rachunkiem na $30,00. Każdy z gości dał mu banknot $10,00 i chłopak wyszedł.
Na razie wszystko jasne. Kiedy delivery boy daje kasjerowi te $30,00 ten mówi mu, że zaszła
pomyłka. Rachunek powinien być tylko na $25,00, a nie na $30,00. Kasjer daje chłopakowi pięć
banknotów $1,00 i mówi mu żeby zaniósł je z powrotem trzem gościom, którzy zamówili pizze.
Na razie wszystko OK. W drodze do ich pokoju chłopak wpada na pewną myśl. Przecież oni nie
dali mu napiwku, więc kalkulując iż i tak nie da się podzielić tych $5,00 na trzy równe części,
on zatrzyma sobie $2,00 jako napiwek, a im zwróci $3,00 . Jak dotąd wszystko all right. Chłopak
puka w drzwi i jeden z gości otwiera. Chłopak wytłumaczył jaka zaszła pomyłka i daje mu $3,00
po czym odchodzi ze swoimi $2,00 napiwku w kieszeni.


Ta zagadka już była, a w dodatku nie zadałeś pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:29, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

nieznalazlem a tak przy okazji "Gdzie jest Dolar??" to niby nie pytanie


No ale nie napisałeś o co chodzi. W czym problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:43, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

no dobra powiem to inaczej

Gdzie do jasnej jest ten dolar


O jakiego dolara ci chodzi? (jeśli ktoś tej zagadki nie zna to nie wie o co chodzi) pozatym odpowiedzią jest błędne liczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:43, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

no dobra powiem to inaczej

Gdzie do jasnej jest ten dolar


Chyba coś pokręciłeś z tą zagadką , albo nie napisałeś jej tak jak powinna brzmieć.
A poza tym odpowiedź już dał spam to ja. Przy okazji jest to uniwersalna odpowiedź na wiele podobnych zagadek, gdzie w pewnym momencie zamiast dać się odejmuje, albo dodaje lub odejmuje wartości których nie wolno dodawać lub odejmować itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 17:43, IPI-Tiiba-Kyra napisał:

Gdzie do jasnej jest ten dolar

Nigdzie, nie istnieje. Każdy z nich dał po dysze, po czym otrzymał jednego dolca i część jego reszty powędrowało na napiwek. Tak więc nie dali po dziewiątaku, bo od każdego z nich wziął jeszcze 2/3 dolca, czyli razem 2 dolce. 2$ napiwku + 3 $ reszty + 25$ jakie zapłacili, to razem 30$. W podsumowaniu nie wliczono napiwku. Zagadka stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie zadaje to ja zadam.

Sam i Mery leżą na podłodze nieżywi - dywan jest cały mokry i leży na nim potłuczone szkło.
Kim są Sam i Mery ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 10:21, Ari Zmc napisał:

Sam i Mery leżą na podłodze nieżywi - dywan jest cały mokry i leży na nim potłuczone szkło.
Kim są Sam i Mery ?????

W pokoju pękło akwarium, wypłynęły z niego dwie rybki i zdechły na dywanie - Sami i Mery to ryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować