Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Zagadki

2618 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2007 o 21:34, rob006 napisał:

> Tak. Według tego psychologa tę zagadkę mogą odgadnąc jedynie seryjni mordercy.
:)

Heh, spodziewałem sie takiej błyskotliwej diagnozy. :) Ja do tych seryjnych morderców dorzuciłbym
jeszcze ludzi, którzy potrafią rozgryźć myśl takiego prymitywnego psychologa <szaleńczy
śmiech>.
BTW: Masz może adres tego psychologa? Od kiedy "skończyli się" nauczyciele w mojej szkole strasznie
się nudzę...
;P

A ta druga zagadka jest w formie gry na tej stronie=> http://pavel.piasta.pl/trash/gra.php
Nie jest trudna, wystarczy próbować do skutku :). Rozwiązania nie podam na forum (zresztą pewnie
zagadka i tak była już zadana w tym temacie), ale na dowód mego geniuszu - screen ;)



Ile Ci to zajęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:56, dannik napisał:

Ile Ci to zajęło?


Hmm, nie wiem. :) Tak z 5-10 minut, ale kiedyś już ta zagadkę rozwiązywałem... i zajęło mi to niewiele więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tę zagadkę lepiej się mówi niż pisze. Był dziadek, ojciec i syn. Były dwa jabłka. Każdy dostał po całym jabłku. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 22:53, dannik napisał:

Tę zagadkę lepiej się mówi niż pisze. Był dziadek, ojciec i syn. Były dwa jabłka. Każdy dostał
po całym jabłku. Jak to jest?


Chodzi o to, ze osoby są dwie, (dziadek i ojciec) bo ojciec jest jednocześnie synem i ojcem, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 20:53, dannik napisał:

Poprzednia zagadka juz była więc przepraszam. Teraz inna. Tę zagadkę zadaje się informatykom
w Chinach czy Japonii. Zajmuje im to do 15 minut (normalnie zagadka jest w wersji obrazka i
jest możliwośc przemieszczania postaci). Na jednym brzegu są: mama, tata. 2 synów, 2 córki,
policjant i więzień. Muszą przedostac się na do domu po drugiej stronie rzeki. Na rzece jest
tratwa. Tratwą mogą sterowac tylko mama, tata i policjant. Na tratwie jednocześnie mogą płynąc
tylko dwie osoby.
Zasady:
1. Mama nie może zostac sama z synami (z jednym też nie).
2. Tata nie może zostac z córkami (z jedną też nie).
3. Więzień nie może zostac sam bez policjanta.

Rozwiązanie jest chyba następujące:
Matka najpierw przewozi obie córki, po czym wraca na pierwszy brzeg i zostaje. Następnie ojciec przewozi obu synów (matka nie zostaje sama z jednym z synów, bo jest jeszcze policjant i więzień), matkę, po czym wraca. Policjant przewozi więźnia i zostaje. Matka wraca się po ojca i robi z nim ostatni kurs na drugi brzeg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze można przewieźć dwie osoby naraz, a po drugie nie pisz rozwiązania na forum bo może niektórzy wolą sami pomyśleć ??? żeby nie było to już to kiedyś w "kwasach" ktoś zamieścił :P myślałem nad tym jakieś 10 min :P (teraz automatycznie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drugiego posta, ale wcześniej nie doczytałem :P matka nie może zostać z synami/synem nawet jeśli jest jeszcze policjant :P to samo tyczy się ojca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:33, Bambadil napisał:

Po pierwsze można przewieźć dwie osoby naraz

Chodziło Ci, że nie można przewieźć dwóch osób naraz? Po prostu skróciłem opis.

Dnia 04.07.2007 o 23:33, Bambadil napisał:

a po drugie nie pisz rozwiązania na forum bo może niektórzy wolą sami pomyśleć ??? żeby nie było to już to
kiedyś w "kwasach" ktoś zamieścił :P myślałem nad tym jakieś 10 min :P (teraz automatycznie :D)

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież taki jest sens tego tematu, że kto pierwszy odgadnie rozwiązanie, zamieszcza je w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:01, Bufeo napisał:

> Tę zagadkę lepiej się mówi niż pisze. Był dziadek, ojciec i syn. Były dwa jabłka. Każdy
dostał
> po całym jabłku. Jak to jest?

Chodzi o to, ze osoby są dwie, (dziadek i ojciec) bo ojciec jest jednocześnie synem i ojcem,
tak?


Zgadza się .:) Bufeo + 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 23:40, Xanax napisał:

Przecież taki jest sens tego tematu, że kto pierwszy odgadnie rozwiązanie, zamieszcza je w tym wątku.


Najwyraźniej już śpię :P sorry masz rację :) ale, żeby spamu nie robić to napiszę rozwiązanie :)
Najpierw przewozimy policjanta i złodzieja, wracamy policjantem. Następnie policjant bierze np. chłopca i wraca do złodzieja :) bierze złodzieja i wraca z nim do mamy, taty itd. :) następnie tata i drugi syn jadą na drugi brzeg :) wracamy tatą :) i z powrotem do synów mamą i tatą :) następnie wracamy mamą do córek i policjanta :) następnie jedziemy policjantem i złodziejem do synów i taty, a później tatą do mamy i córek :) bierzemy mamę i tatę do synów i wracamy do córek mamą :) i z powrotem do taty mamą i córką :) do ostatniej córki jedziemy policjantem i złodziejem :) później policjant bierze córkę do mamy i taty i wraca po złodzieja i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą zagadkę też lepiej sie mówi niż pisze :)
"Gdy wypowiesz moje imię, przestanę istnieć...Kim jestem?"
To zagadka która mogła się już tu pojawić, ale może nie wszyscy ją znają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 10:22, Treant napisał:

- Mianowniku, odłóż ten dopełniacz, bo nie chcę być biernikiem.

Kim jest mówiący te słowa?


podmiotem?

hmm, jesli ta odpowiedz jest poprawna to dziwne, ze wczesniej na to nie wpadlismy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 13:39, Treant napisał:

To już było.

wiem, ale chciałem podnieśc wątek, aby sięrozkręcił
Matizk12 +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować