Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2007 o 16:42, wszyscytg napisał:

> Może pomożecie?Bo właśnie mam ten sam problem co Lex i rozwiązał problem bo miał źle ustawiony

> plik stronnicowania i właśnie jak to się robi?Ja się nie znam na takich rzeczach heh.


klikasz na start w windzie, tam masz panel sterowania, klikasz stsyem i zaawansowane plik gdzies
tam jest ustawiasz z kontrolowanego przez system na minimalny 2048. maksymalny : tyle samo,
zapisujesz zmiany i restart kompa

Dzięki gra już działa:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc. Otóż kiedy odpalam STALKERA napęd zdaje się nie czytać płyty. W efekcie nic się nie pokazuje. Przeinstalowałem grę, ale nic nie pomogło. Próbowałem dowiedzieć się tego w pomocy technicznej, lecz nikt nie odpowiada. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 17:09, wszyscytg napisał:

> > ale jak nie mozesz? klikasz na skrót na pulpicie PPM i Właściwości. Tam skrót i element

> docelowy,
> > tam tylko po ........exe dajesz spacje -noprefetch
> >
>
> Wyskakuje mi komunikat że określona nazwa jest nieprawidlowa.
>


Dzięki, spoko już zrobiłem po prostu ten prefetch dodawałem jeszcze przed " a nie po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ładują sie ciagle textury do ramu, zapobiega "freezom" (nie mylic z lagami) co zatrzymują gre na 2 -5 sekund jak zwiedzasz, wiekszosci pomaga bardzo, nielicznym wrecz odwrotnie, wypróbuj, jak masz freezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 17:18, darkwind21 napisał:

> > > ale jak nie mozesz? klikasz na skrót na pulpicie PPM i Właściwości. Tam skrót
i element
>
> > docelowy,
> > > tam tylko po ........exe dajesz spacje -noprefetch
> > >
> >
> > Wyskakuje mi komunikat że określona nazwa jest nieprawidlowa.
> >

Dzięki, spoko już zrobiłem po prostu ten prefetch dodawałem jeszcze przed " a nie po.


na screenie sie pomyliłem, ma by -noprefetch !!!!
jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro już tu jestem, jestem nieszczęśliwym posiadaczem geforca 7300gs, jednej z dwóch kart graficznych(cholerny fart) przy których w stalkerze robi się kwasowo żółte niebo jeśli jest włączony w trybie full screen.Bez full screena niebo wygląda normalnie ale widać wtedy cześć paska pulpitu. Ma ktoś podobny problem albo wie jak sobie z nim poradzić,bo z tego co się doczytałem nowych sterowników do tej karty nie wypuszczono od pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gory sory jezeli bylo to pytanie zadawane ale nie zabardzo mi nie usmiecha przegladac 131 strony tego topicu.

Jak wyglada tryb multiplayer w tej grze? Chodzi mi tu o ilosc graczy na serwerze i losc trybow rezgrywki.

Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 17:28, enerkom napisał:

Z gory sory jezeli bylo to pytanie zadawane ale nie zabardzo mi nie usmiecha przegladac 131
strony tego topicu.

Jak wyglada tryb multiplayer w tej grze? Chodzi mi tu o ilosc graczy na serwerze i losc trybow
rezgrywki.

Z gory dzieki



Z tego co widzialem to jest spro serverow duzo pustych ale i pelnych,sa 3 tryby gry TDM DM i polowanie na artefakty w ktorym chodzi o znalezienie i przyniesienie artefaktu do swojej bazy,pograłem chwile i powiem ze jest całkiem w pyte xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyście czytali tweak guide to wiedzielibyście że należy ustawić:
*gęstość trawy na 50%
*dystans oświetlenia na totalny minimum (ponoć nie widać w ogole różnicy w jakosci a w wydajnosci jest)
*lekkie obniżenie jakości cieni
*odległość widzenia na 50% (ze 100% ponoc nie ma w ogole roznicy w jakosci a w wydajnosci jest spora)

a reszta na max i no może z wyjatkiem ustawienia jakości textur bo to zalezy od posiadanego vramu i smigac powinno na sprzecie klasy a64 3k 1,5GB ram 7600GT
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 17:16, Virus 500 napisał:

a co daje ta komenda -noprefetch ?

gra nie jest tak agresywna we wgrywaniu niepotrzebnego contentu do pamięci RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 16:12, Lex napisał:

> ciesze sie ze CI juz dziala
>
> powiedz mi prosze (bo masz ek) w jaki sposob "dostajemy" sie do bonusow czyli do dodatkowych

> mapek i skinow dla multi? sciagamy je automatycznie jak podlaczamy sie do multi?
>
> czy gra ma autoaktualizacje?

Grałem w multi bez pacza (po reinstalu) i nie miałem żadnego autoupdate''a. Może wprowadzą
go w następnych patchach? Co do bonusów to w folderze z grą, w menu start, jest ikonka KOD
ODBLOKOWUJĄCY (screen). Podejrzewam, że to przez to coś, gdy siewklepie kody, odblokują się
nowe mapki i skiny. Nie jestem jednak pewien, bo tych kodów nie mogę znaleźć w puszce z grą.
:) Możliwe, że kody zostaną przesłane mailem.

Tylko w EK czy w standardowej edycji też znajduje się bonus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować