Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2009 o 15:24, Asthariel napisał:

> Wiem że noob pytanie ale gram w S.t.al.k.e.r.a pierwszy raz i dostałem jakiegoś
prostego
> gnata od Wilka i pytanie : Czy nie ma tutaj celowników ? Muszę strzelać na oślep
? Gram
> na 2 poziomie trudości nie początkujący tylko ten następny.
Ja miałem celownik. Instalowałeś mody?


Nie tylko normalną grę bez modów i innych wzbogaceń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 15:30, sevrond napisał:

Nie tylko normalną grę bez modów i innych wzbogaceń


Ale patche mam nadzieję instalowałeś przynajmiej do poziomu łatki 10005?

Dnia 12.01.2009 o 15:30, sevrond napisał:

A quicksave'y są może ? bo szukalem w instrukcji i nic o tymi nie ma, a inne sposoby savu są niewygodne


Masz opcje sterowania i tam wszystko dokładnie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w "zamierzchłej przeszłości związanej z początkami tej gry" pamiętam buga w którym znikał właśnie celownik. Niestety nie pamiętam rozwiązania. Poszukaj w opcjach gry, zainstaluj patche do 1.05 ( jeśli nie zainstalowałeś), ew 1.06 jeśli grasz na multi celownik powinien być, niewielki bo niewielki ale powinien...
Pozdrawiam

Edit : options > game > show crosshair ( w mojej wersji eng oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW: Nie przejmuj się śmiercią :P Chyba każdy zginął za pierwszym razem w parku maszyn... To takie swoiste powitanie "STALKEROWEJ AI": oo strzelają i trafiają, ooo kryją się, ooo headshot? jak to?... ^_^ Szybko się przyzwyczaisz i opanujesz odpowiednie reakcję na ruchy przeciwnika...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 15:38, sevrond napisał:

Ok, dzięki zainstaluję patche i zobaczę co i jak teraz gra.


A dokładniej: Opcje > Rozgrywka > pokaż (lub ukryj) celownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję gry ? Bo jeśli z Platynowej Kolekcji to patche znajdziesz na dodatkowej płytce. Poza tym ściąganie czegokolwiek z działu download [ czy jak to się tu nazywa ;p ] na gramie to straszna męczarnia. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 20:15, KŁEJK napisał:

A jaką masz wersję gry ? Bo jeśli z Platynowej Kolekcji to patche znajdziesz na dodatkowej
płytce. Poza tym ściąganie czegokolwiek z działu download [ czy jak to się tu nazywa
;p ] na gramie to straszna męczarnia. Nie polecam.


Mam niestety wersje premierową, właśnie dlatego pytam czy nie ma patcha gdzie indziej bo ściąganie 12 mb przez 2,5 h to nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi o co chodzi idę normalnie questa robić, wracam a w wiosce z 10 jakiś gości, każdy z maszynówą i wszyscy z moich kumpli martwi ... nie wiem kurde gram raptem z 2 godzinki a tu już takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki quest i gdzie to jest ? W jakiej lokacji ? Poza tym Stalker to gra dość ... nazwijmy to "otwarta" i nieprzewidywalna, pewne rzeczy wydarzą się na pewno [ jakaś liniowość musi być skoro jest fabuła ] ale w tej grze wiele rzeczy jest możliwych. Rzadko kiedy jest tak, że w miejscu gdzie wypleniłeś wrogów już ich nigdy nie będzie [ albo spotkasz tam neutralnych ci stalkerów albo bandytów]. To jest Zona - nieprzewidywalne miejsce. Tu trzeba mieć oczy z tyłu głowy a głowę na karku ;-D. Choć przyznam, sytuacja dość nietypowa O_o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:13, sevrond napisał:

Powiedzcie mi o co chodzi idę normalnie questa robić, wracam a w wiosce z 10 jakiś gości,
każdy z maszynówą i wszyscy z moich kumpli martwi ... nie wiem kurde gram raptem z 2
godzinki a tu już takie problemy


Miałem podobnie ( a na OL 2.2 mam tak cały czas) Najprawdopodobniej, Ty lub któryś ze stalkerów wpadł w oko wojskowym. Może zabiłeś ten trzyosobowy patrol, lub wykonując misje dla wilka z zabiciem dzików byli w pobliżu i skradali się za Tobą do wioski. Stalkerzy ich pewnie zabili a po takiej akcji kolejny oddział który wychodzi z posterunku to specnaz który kieruje się do punktu w którym zginęli wojskowi i zrobili tam czystkę... To na prawdę uroki tej gry, która jest nieprzewidywalna momentami. Do kupca możesz jakoś bokiem się dostać. Ogólnie "wioska jest miejscem spawnu stlakerów , więc jeśli jakoś zabijesz lub wywabisz z stamtąd wojsko, to po pewnym czasie znów się tam zaludni...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:17, KŁEJK napisał:

Jaki quest i gdzie to jest ? W jakiej lokacji ? Poza tym Stalker to gra dość ... nazwijmy
to "otwarta" i nieprzewidywalna, pewne rzeczy wydarzą się na pewno [ jakaś liniowość
musi być skoro jest fabuła ] ale w tej grze wiele rzeczy jest możliwych. Rzadko kiedy
jest tak, że w miejscu gdzie wypleniłeś wrogów już ich nigdy nie będzie [ albo spotkasz
tam neutralnych ci stalkerów albo bandytów]. To jest Zona - nieprzewidywalne miejsce.
Tu trzeba mieć oczy z tyłu głowy a głowę na karku ;-D. Choć przyznam, sytuacja dość nietypowa
O_o.


Normalnie zrobiłem questa od Wilka w którym musiałem zabić Dziki poszedłem trochę w nie tą stronę, trochę za daleko w lewo i jakiś 3 gości spotkałem, ubiłem 1 i wracam do osady w której zaczynamy grę. Biorę questa od Wilka o mutantach, ale najpierw idę po jakąś kurtkę wracam a tam ta krwawa łaźnia. wszyscy martwi oprócz handlarza.

Są quick savy czy nie ?

edit :Ok, ale czy akurat Wilk się zrespi ? no i tak nieciekawie bo nawet jak się stalkerzy odrodzą to i tak znów baty od wojska dostaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2009 o 19:25, sevrond napisał:

edit :Ok, ale czy akurat Wilk się zrespi ? no i tak nieciekawie bo nawet jak się stalkerzy
odrodzą to i tak znów baty od wojska dostaną


heh, trafiłem z tymi dzikami ^_^. Co do wilka nie jestem pewien, co do stalkerów, to masz rację wojsko będzie ich tłuc, bo spawnują się pojedynczo, więc jak mówiłem, zabij specnaz, lub jeśli nie czujesz się na siłach, to wywab ich poza osadę gdzieś w kierunku parku maszyn lub nawet ich posterunku, tylko nie za daleko bo Cię złapią w dwa ognie i wtedy...zginiesz najmniej bolesną i straszną śmiercią w Zonie, czyli od kulki ;P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:30, RavenSoul napisał:


> edit :Ok, ale czy akurat Wilk się zrespi ? no i tak nieciekawie bo nawet jak się
stalkerzy
> odrodzą to i tak znów baty od wojska dostaną

heh, trafiłem z tymi dzikami ^_^. Co do wilka nie jestem pewien, co do stalkerów, to
masz rację wojsko będzie ich tłuc, bo spawnują się pojedynczo, więc jak mówiłem, zabij
specnaz, lub jeśli nie czujesz się na siłach, to wywab ich poza osadę gdzieś w kierunku
parku maszyn lub nawet ich posterunku, tylko nie za daleko bo Cię złapią w dwa ognie
i wtedy...zginiesz najmniej bolesną i straszną śmiercią w Zonie, czyli od kulki ;P
Pozdrawiam


oho mam szansę jak ich najmniej 10 a ja sam i to z 1 pistoletem. No cuż zagram sobie jutro od nowa i będzie datowany save co 10 -15 min. i jeszcze raz pytam są quick save ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:34, sevrond napisał:

oho mam szansę jak ich najmniej 10 a ja sam i to z 1 pistoletem. No cuż zagram sobie
jutro od nowa i będzie datowany save co 10 -15 min. i jeszcze raz pytam są quick
save ?


racja, z pistoletem to im możesz... ;)
F6 save
F7 load
(lub F5 i F6) nie pamiętam dokładnie, mam to wpojone jako odruch bezwarunkowy i nie patrzę co naciskam :)

Pozdrawiam

EDIT: z drugiej strony, jeśli grasz bez modów to możesz spróbować podkraść się do ciała żołnierza najbliższego i już masz kałacha z ammo i...wiadomo, zagrać z nimi w : "who's the better killer?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:34, sevrond napisał:

jutro od nowa i będzie datowany save co 10 -15 min.


No ja bym proponował quicksave''a góra co 5 min. W Zonie byle gówno może Cię zabić. Jak nie wpadniesz w Trampolinę albo Karuzelę to zjedzą Cię nibypsy. Anomalia, mutanty, radiacja, wojsko i bandyci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:34, sevrond napisał:

oho mam szansę jak ich najmniej 10 a ja sam i to z 1 pistoletem. No cuż zagram sobie
jutro od nowa i będzie datowany save co 10 -15 min. i jeszcze raz pytam są quick
save ?


W Stalkerze SoC quick save robisz poprzez F6, a quick load F7. Co do broni możesz kałachem ale powiem szczerze, że nie zły jest też Viper na początku bardziej celny i naboi jest więcej. Choć faktem jest, że wybór i użytkowanie broni to sprawa idywidualna i zależy od danego gracza... Ja naprzykład na początku chodziłem z Viperem potem AK47, w Agropromie zamieniłem na Obokana, a po wejściu do dziczy na TRS na przemian z SGI. Przy wyborze brni musisz też uwzględnić ilość pieniędzy i dostępność do amunicji w danej lokacji, chodzi o to, że naprzykład idziesz do Agropromu, a tam jest tylko (przynajmniej nie pamiętam żeby było inaczej) amunicja do kałacha i obokana podobnie jest z dolina mroku, kordonem i wysypiskiem, a więc jeśli używasz innej amunicji to musisz kupić więcej (jak masz kasę). Także moim zdaniem jak nie masz za dużo kasy (musisz brać pod uwagę wymianę uszkodzonej broń i kombinezonu - nie można naprawiać), musisz mieć broń na taką amunicję, którą możesz znaleźć lub kupić w danej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować