Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Hm ... po raz kolejny zacząłem grać i znowu znalazłem coś czego wcześniej nie zauważyłem. A o co chodzi? Już piszę ... dostaję od Barmana questa -

Spoiler

Zabij żołnierza

. OK - cel jest nieco za Agropromem pośrodku jakiegoś ... hm ... radioaktywnego jeziorka-śmietniska. Idę tam i znajduję
Spoiler

jęczącego żołnierza - po rozmowie okazuje się, że to dezerter. Opowiada coś o podziemnych katakumbach i o tym, że potrzebuje samochodu do ucieczki.

Powinienem go teoretycznie zabić, ale tak myślę czy by mu nie pomóc i znaleźć / dowiedzieć czegoś ciekawego. Po rozmowie innej opcji dialogowej nie ma, żaden quest się nie pojawia. To tylko taki "bajer" czy da mu się jakoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:16, Tyler_D napisał:

To tylko taki "bajer" czy da mu się jakoś pomóc?


Hehe, ja znalazłem go już za pierwszym razem ;)
To tylko taki bajer, jak go znajdziesz wcześniej to opowie Ci o katakumbach i będziesz miał w PDA zaznaczone wszystkie wejścia tam, a nie tylko te które Kret Ci pokazał oraz w zadaniu z Agropromem mapkę z zaznaczonymi posterunkami i godzinami zmiany warty. Potem na nic się nie przydaje, tylko do zadania z barmanem, więc spokojnie możesz wykonać na nim egzekucję :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 18:03, piecia997 napisał:

> > >
>

Heh przyznam się,że nie sądziłem,że da się tak szybko przebiedz tyleleveli omijając spytnie wrogów i promieniowanie,ale jak widać da się.
Co prawda nie jest to takie efektowne przejście jak w przypadku HL''a no,ale jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od Barmana zlecenie "Znajdź stalkera zwanego Wróblem" [ zabij go i pomścij innego stalkera ]. Problem w tym, że nie mam na mapie go zaznaczonego jak to zazwyczaj jest w innych questach. Gdy klikam na PDA to wychodzi na to, że ten stalker jest gdzieś [ ale gdzie? ] na terenie Powinności i Baru. I jak ja mam go znaleźć? Gdzie on jest? Poza tym ... jeśli go zabiję to chyba reszta kompanii z Powinności zapewne będzie chciała mnie utłuc ... jak to rozwiązać? Ew. czy opłaca się robić tego questa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Co do tego Wróbla to nie powinieneś mieć problemów z jego znalezieniem. Powinien być zaznaczony na PDA jak każdy inny żywy cel. Jeśli masz z tym kłopot to znaczy, że to kolejny babol gry. Co do Powinności? Cóż, zaatakują Cię na pewno tak jak i inni przybywający w Barze Stalkerzy. Masz wybór. Albo iść do Barmana i odrzucić questa albo napytać sobie wrogów za marny grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni gram sobie w Cień Czarnobyla. W tej grze rzeczywiście nie ma czegoś takiego jak auto-save ? Czy coś przegapiłem ? Bo częste klikanie na przemian na F6 i F7 oraz zdecydowanie zbyt częste oglądnie ekranu ładowania, niestety trochę niszczy przyjemność z gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:17, Dark_Sebat napisał:

Od paru dni gram sobie w Cień Czarnobyla. W tej grze rzeczywiście nie ma czegoś takiego
jak auto-save ? Czy coś przegapiłem ? Bo częste klikanie na przemian na F6 i F7 oraz
zdecydowanie zbyt częste oglądnie ekranu ładowania, niestety trochę niszczy przyjemność
z gry...

Jest:
Robi sięprzy każdej zmianie mapy, a także po dłuższym przebywaniu na danym terenie.
Ale tobie pewnie chodzi o checkpointy, tego w grze nie ma.
Zresztą przy mądrej grze można wyżyć na samych autosave''ach tak jak ja to robię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:38, Bishoop napisał:

Taki auotsave przy dłuższym przebywaniu na danej mapce to ja widziałem z dwa razy w życiu.

Ale widziałeś a to już coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2009 o 12:31, zadymek napisał:

Jest:
Robi sięprzy każdej zmianie mapy,

Chodzi o ''''przejście na następny poziom'''' ? Jeśli tak, to nic takiego u mnie nie zauważyłem. Raz przeszedłem na następną mapę i od razu rzuciły się na mnie zmutowane psy i zginąłem, a ostatni sejw jaki posiadałem, to ten zrobiony przeze mnie 10 minut wcześniej.

Dnia 09.04.2009 o 12:31, zadymek napisał:

a także po dłuższym przebywaniu na danym terenie.

To samo co wyżej, nic takiego nie zauważyłem.

Dnia 09.04.2009 o 12:31, zadymek napisał:

Ale tobie pewnie chodzi o checkpointy, tego w grze nie ma.

Szkoda. :(

Dnia 09.04.2009 o 12:31, zadymek napisał:

Zresztą przy mądrej grze można wyżyć na samych autosave''ach tak jak ja to robię:)

Jeszcze poćwiczę parę godzin i też nabiorę wprawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:46, Dark_Sebat napisał:

Chodzi o ''''przejście na następny poziom'''' ? Jeśli tak, to nic takiego u mnie nie
zauważyłem. Raz przeszedłem na następną mapę i od razu rzuciły się na mnie zmutowane
psy i zginąłem, a ostatni sejw jaki posiadałem, to ten zrobiony przeze mnie 10 minut
wcześniej.

Dnia 09.04.2009 o 12:46, Dark_Sebat napisał:

To samo co wyżej, nic takiego nie zauważyłem.


Nie jesteś wybrańcem :)

Dnia 09.04.2009 o 12:46, Dark_Sebat napisał:

Jeszcze poćwiczę parę godzin i też nabiorę wprawy. :)


Ja jetem zwolennikiem robieni quicksave''a co góra 5 minut. Wkurzysz się jak będziesz powtarzać godzinę gry np z x10. Jeśli masz dodatkowe klawisze na myszce to sobie przypisz. U mnie quicksave to jeden ruch kciukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:46, Dark_Sebat napisał:

> Jest:
> Robi sięprzy każdej zmianie mapy,
Chodzi o ''''przejście na następny poziom'''' ? Jeśli tak, to nic takiego u mnie nie
zauważyłem. Raz przeszedłem na następną mapę i od razu rzuciły się na mnie zmutowane
psy i zginąłem, a ostatni sejw jaki posiadałem, to ten zrobiony przeze mnie 10 minut
wcześniej.

I nie masz żadnego save''a pt " nazwa konta pod Windows"_autosave? Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

(Cholera jasna zżarło mi pół posta)... Przy przejściu z mapki na mapkę autosave jest robiony automatycznie i można go wczytać tylko z pozycji menu. Po Twojej śmierci wczytywany jest ostatni zrobiony quicksave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2009 o 12:56, Bishoop napisał:

Ja jetem zwolennikiem robieni quicksave''a co góra 5 minut. Wkurzysz się jak będziesz
powtarzać godzinę gry np z x10. Jeśli masz dodatkowe klawisze na myszce to sobie przypisz.
U mnie quicksave to jeden ruch kciukiem.

Mam jeden dodatkowy przycisk przy myszce, to chyba właśnie przypisze sobie do niego quicksave''a. Dzięki za radę. :)

@zadymek & Bishoop
Przed chwilą sprawdziłem i autosave przy zmianie mapy się normalnie zrobił, a na początku nie chciało to coś działać. No ale mniejsza z tym ważne, że teraz działa. :)

BTW. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą mrugającą dyskietką w prawym dolnym rogu ekranu ? I dlaczego czasem przy przeszukiwaniu ciał pojawia się taki dziwny dźwięk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2009 o 13:31, Crew_900 napisał:

Ta dyskietka oznacza , że doczytują się elementy mapy .

A to takie buty. Bo już myślałem, że to coś w rodzaju przypomnienia o sejwowaniu, ot taki ''''miły'''' gest ze strony twórców. ;]

Dnia 09.04.2009 o 13:31, Crew_900 napisał:

A dźwięk to nie wiem o jaki ci chodzi

Może dzisiaj albo jutro nagram filmik, w którym ten dźwięk będzie słychać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 13:23, Dark_Sebat napisał:

BTW. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tą mrugającą dyskietką w prawym dolnym rogu
ekranu ? I dlaczego czasem przy przeszukiwaniu ciał pojawia się taki dziwny dźwięk ?

Bliip? To aktualizacja PDA, zwykle oznacza, że wykonałeś/dostałeś zadanie, albo że odkryłeś lokalizacjęnowego schowka(przy obszukwaniu zwłok)
PO każdym takim bliip powinien na ekranie migać niebieski symbol PDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2009 o 13:53, zadymek napisał:

Bliip? To aktualizacja PDA, zwykle oznacza, że wykonałeś/dostałeś zadanie, albo że odkryłeś
lokalizacjęnowego schowka(przy obszukwaniu zwłok)
PO każdym takim bliip powinien na ekranie migać niebieski symbol PDA.

Tak, dokładnie o ten dźwięk chodziło. Dzięki za wyjaśnienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 13:05, Mafioso_PL napisał:

http://screeny.pl/124345

S.T.A.L.K.E.R.2.

:P


Heh fajne i klimatyczne.Pasowałoby do Stalkera.U mnie kiedyś jak mieszkałem koło Huty,to były tam opuszczone,stare magazyny i trakcje kolejowe z których już dawno nie korzystano.Góry śmieci,typowe wysypisko + do tego stare chatki drewniane :) Można by kręcić Stalkera :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować