Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2009 o 15:04, igor8472 napisał:

Mi się gra wywala co kilka minut więc to trochę wnerwiające...


Jeśli Ci wywal do windy to to na pewno nie wina komputera. Coś masz źle z modami. Może po dodaniu trzeba zacząć od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mody wedle instrukcji zainstalowałem ale może coś z s.w.o. jest, jak go odisntalowałem i został samo o.l. 2.2 + am to jest cacy, już nic się nie wiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoc tak raczej dość potrzebna...
Więc. Upaczowałem Stalkiera do wersji 1.005 i - chcąc zacząć bawić się z modami - dorzuciłem Priboy Story (1.1) No i fajnie, piknie, gra się uruchamia, gram sobie i wychodzę. Wracam, usiłuję wczytać... a tutaj zonk - kiedy mam wkraczać do Zony, gra mięciutko wywala się do pulpitu.
Dla wszelkich niosących pomoc - jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę jeśli o modowanie chodzi, więc proszę o porady podane w dość łopatologiczny sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 18:53, Tajemnic napisał:

Edytowałem, edytowałem. Na początku, bo bez tego to by w ogóle mod chyba nie ruszył,
nie?


Skoro wiesz, że trzeba to zrobić to aż takim szczypiorkiem nie jesteś.. A więc tak. Jak to określiłeś łopatologicznie. Instalujemy grę, patchujemy ją do łatki 1.0004 albo 1.0005, edytujemy plik fsgame.ltx tak jak jest to napisane w poradniku, ściągamy moda, olewamy jego własny instalator, kopiujemy cały folder gamedata i wklejamy go do folderu z grą i finito.
Jeśli wszystko zrobiłeś tak jak trzeba to wszystko teoretycznie powinno być w porządku. Jeśli nie to spróbuj tego http://stalker.filefront.com/file/STALKER_Priboi_Story_11;93629.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 19:12, Duddits napisał:

[Hej tnijcie, tnijcie, nożyce Gadżeta!]


Jestem, bo zrobić wszystko krok po kroku z instrukcją każdy potrafi ;)
Co do tego co podałeś - cóż, kolejność jednego czy dwóch punktów mogła się nie zgadzać, fixa też nie mam. Więc dzięki, zrobię tak jak mi radzisz.
EDIT: Myślę jedno, piszę drugie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 15:04, igor8472 napisał:

Mi się gra wywala co kilka minut więc to trochę wnerwiające...


Hmmm to dziwne, bo mi sie wywala naprawde rzadko, moze z raz na godzine lub dwie. Moze nie instaluj shaderow albo float moda z swo 3.0, a tylko samo core i nowe textury, moze to cos pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagrać w moda PRIBOY STORY ale widzę że najnowsza wersja to 1.1. Czy w przygotowaniu jest kolejna wersja/poprawka? Nie wiem czy czekać czy już grać?

Edit: I na jakim patchu grać w tego moda najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im więcej gram w Cień Czarnobyla tym coraz mniej mi się podoba... Te bugi i ogólne niedopracowanie jest straszliwie denerwujące. Znikające przedmioty, ciała, a nawet żywi ludzie, to mnie już nie raz wyprowadziło z równowagi. A do tego ten brak automatycznego zapisu w co ważniejszych i niebezpieczniejszych miejscach, przez to trzeba powtarzać niektóre fragmenty poziomów po kilka razy...
No ale cóż, na razie (jeszcze) się nie zrażam i gram dalej, zobaczę jak to będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Znikające przedmioty,
To znaczy? Co znika? Gdzie? Jakiś przykład? Cały stuff można zostawiać albo w skrytkach, które namierzamy z PDA zabitych przeciwników albo w niebieskawych skrzyniach rozsianych dość często tu i ówdzie [ np: w kryjówce Sidorowicza ]. To co wywalimy na ziemie czy gdzieś indziej szybko zniknie.
>ciała,
Z ciałami bywa różnie, przez pewien czas zostają na ziemi ale po dłuższym czasie znikają i moim zdaniem nic w tym dziwnego.
>a nawet żywi ludzie, to mnie

Dnia 22.04.2009 o 15:43, Dark_Sebat napisał:

już nie raz wyprowadziło z równowagi.

Takiego przypadku to ja sobie chyba nie przypominam.
>A do tego ten brak automatycznego zapisu w co ważniejszych

Dnia 22.04.2009 o 15:43, Dark_Sebat napisał:

i niebezpieczniejszych miejscach, przez to trzeba powtarzać niektóre fragmenty poziomów
po kilka razy...

Trzeba sobie wyrobić nawyk quicksave''owania. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie się przyzwyczaić, ja już Stalka 3 raz przechodzę i za ten wspaniały ponury klimat jestem w stanie trochę pocierpieć, zresztą od czego jest quick save a autosave też jest, po instalacji moda oblivion lost 2.2 raz go uświadczyłem na początku gry w Kordonie, przy odbijaniu gospodarstwa z rąk bandytów, później już nie zwracałem uwagi czy jest czy go nie ma bo i tak quick save robię często i co minuta-dwie. Gra jest w dużej mierze losowa i autosave by tu raczej nie zdało rezultatu, za dużo ''zmiennych środowiskowych'' :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2009 o 15:48, Tyler_D napisał:

To znaczy? Co znika? Gdzie? Jakiś przykład? Cały stuff można zostawiać albo w skrytkach,
które namierzamy z PDA zabitych przeciwników albo w niebieskawych skrzyniach rozsianych
dość często tu i ówdzie [ np: w kryjówce Sidorowicza ]. To co wywalimy na ziemie czy
gdzieś indziej szybko zniknie.

Przykład ? A proszę bardzo, w walce z tym mutantem http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/4e19221ddcb927b48a68040c2afa69757967b66c.png gdzieś niedaleko leżała jakaś wyrzutnia rakiet (nie pamiętam, może inaczej się ta broń nazywa), mi ta broń przepadła bez śladu. Po prostu za pierwszym razem normalnie podniosłem tą broń leżącą na ziemi, natomiast kiedy zginałem i wczytałem poprzedniego sejwa, tej broni już nigdzie tam nie było. No chyba, że bronie są losowo rozrzucone po mapie, ale coś mi się wierzyć w to nie chce.

Dnia 22.04.2009 o 15:48, Tyler_D napisał:

Z ciałami bywa różnie, przez pewien czas zostają na ziemi ale po dłuższym czasie znikają
i moim zdaniem nic w tym dziwnego.

No dziwne to może i nie jest, ale niektóre ciała znikają szybciej od innych, a niektóre robią się niewidzialne, że później znaleźć ich nie można. Przynajmniej ja tak parę razy miałem. ;P

Dnia 22.04.2009 o 15:48, Tyler_D napisał:

Takiego przypadku to ja sobie chyba nie przypominam.

A ja sobie przypominam. W jednej z misji trzeba było jakiegoś profesorka gdzieś tam zaprowadzić i bronić go przed wrogami robiącymi zasadzki. Ten profesorek też mi gdzieś przepadł bez śladu, a żadnego komunikatu, czy misje zakończyłem sukcesem czy porażką nie dostałem.

Dnia 22.04.2009 o 15:48, Tyler_D napisał:

Trzeba sobie wyrobić nawyk quicksave''owania. ;-P

Taki nawyk był potrzebny w grach 10 lat temu... ;/
;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

Przykład ? A proszę bardzo, w walce z tym mutantem http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/4e19221ddcb927b48a68040c2afa69757967b66c.png
gdzieś niedaleko leżała jakaś wyrzutnia rakiet (nie pamiętam, może inaczej się ta broń
nazywa), mi ta broń przepadła bez śladu. Po prostu za pierwszym razem normalnie podniosłem
tą broń leżącą na ziemi, natomiast kiedy zginałem i wczytałem poprzedniego sejwa, tej
broni już nigdzie tam nie było.

Heh ... ano zdarza się coś takiego. Ale że broń bardzo łatwo zdobyć to bardzo rzadko mnie to wpieniało [ jeśli już się zdarzyło ].
>No chyba, że bronie są losowo rozrzucone po mapie, ale

Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

coś mi się wierzyć w to nie chce.

Wydaje mi się, że tak nie jest. Losowe co najwyżej są pozycje stalkerów [ przynajmniej części z nich oraz ich ekwipunek ].

Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

No dziwne to może i nie jest, ale niektóre ciała znikają szybciej od innych, a niektóre
robią się niewidzialne, że później znaleźć ich nie można. Przynajmniej ja tak parę razy
miałem. ;P

W takim przypadku są dwa możliwe rozwiązania - albo ciało znika / zapada się pod powierzchnię i nie da rady się do niego dostać albo trzeba poczekać parę sekund a samo z powrotem się pojawi na ziemi. Ew. można wrócić za czas jakiś i ponownie poszukać zwłok ;-D.

Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

A ja sobie przypominam. W jednej z misji trzeba było jakiegoś profesorka gdzieś tam zaprowadzić
i bronić go przed wrogami robiącymi zasadzki. Ten profesorek też mi gdzieś przepadł bez
śladu, a żadnego komunikatu, czy misje zakończyłem sukcesem czy porażką nie dostałem.

No to najpewniej był bug. Albo powinien być gdzieś albo zginąć po drodze [ ale wtedy byłby komunikat o nieudanej misji ] ... cóż ... po to robi się quicksavy ;-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

Przykład ? A proszę bardzo, w walce z tym mutantem http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/4e19221ddcb927b48a68040c2afa69757967b66c.png
gdzieś niedaleko leżała jakaś wyrzutnia rakiet (nie pamiętam, może inaczej się ta broń

W X18 był jakiś RPG?

Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

nazywa), mi ta broń przepadła bez śladu. Po prostu za pierwszym razem normalnie podniosłem
tą broń leżącą na ziemi, natomiast kiedy zginałem i wczytałem poprzedniego sejwa, tej
broni już nigdzie tam nie było. No chyba, że bronie są losowo rozrzucone po mapie, ale
coś mi się wierzyć w to nie chce.

Jest szansa, że nie tylke zniknęła co zmieniła miejsce pobytu. Po wczytaniu mapy wszelkie przedmioty są swoiście "układane" przez grę: ammo układa się w stosiki, giwery są porozwalane w około itp
I najwyraźnie czasem broń przemieszcza się poza zasięg gracza (bo ja wiem, pod ziemię albo coś). Dobrze chociaż, że dzieje się tak tylko ze sprzetem, który upuścil sam gracz -sprzęt NPC zawsze zostaje na miejscu.

Dnia 22.04.2009 o 16:14, Dark_Sebat napisał:

> Z ciałami bywa różnie, przez pewien czas zostają na ziemi ale po dłuższym czasie
znikają i moim zdaniem nic w tym dziwnego.
No dziwne to może i nie jest, ale niektóre ciała znikają szybciej od innych, a niektóre
robią się niewidzialne, że później znaleźć ich nie można. Przynajmniej ja tak parę razy
miałem. ;P

W CSie to nawet znikają na naszych oczach. W S.t.a.l.k.e.r.-ze mapa czyści się podczas jej opuszczenia, ale nie wykluczam, że po osiągnięciu jakiegoś limitu zwłok zaczną one znikać. No i są zwierzątka, one też porządkują mapę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować