Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Witam,

Dzisiaj (najpóźniej jutro) zacznę grać w STALKERa. I tu pytanie. Czy warto przy pierwszym przejściu instalować mody dodające sny i pojazdy? Czy te mody będą działać z wersją 1.005?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 11:12, jakubcjusz napisał:

Witam,

Dzisiaj (najpóźniej jutro) zacznę grać w STALKERa. I tu pytanie. Czy warto przy pierwszym
przejściu instalować mody dodające sny i pojazdy? Czy te mody będą działać z wersją 1.005?

Jak pierwszy raz grasz to IMHO bez modów itp. Będzie tak jakby, sensowniej. :P
Wersja 1.005 to bodaj najbardziej kompatybilna wersja i wszystko powinno "chólać"./
BTW, znalazłem sobie utwory gitarowe z ShoC i jak przesłuchałem, to znowu mam ochotę zagrać. Ta gra ma moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 14:39, Firefly94 napisał:

Jak pierwszy raz grasz to IMHO bez modów itp. Będzie tak jakby, sensowniej. :P
Wersja 1.005 to bodaj najbardziej kompatybilna wersja i wszystko powinno "chólać"./


Ok. Dzięki za sugestię. Czyli najpewniej skończy się na spatchowaniu :) Jeżeli STALKER wciągnie mnie na tyle, żeby zagrać jeszcze raz (niewielu grom się to udało), to może wtedy sprawdzę te mody. Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,


kupilem sobie za 25zl w Media Markt''u S.T.A.L.K.E.R i atmosferajest naprawde super, tez jak sama gra jest ciezka. Jest jednak jeden problem: Zauwazylem ze celowanie jest dosc ciezkie, czyli jak ruszam myszka to zanim moja postacz zrobi ruch potwa.

Mozna powiedziecz, ze celowanie jest dosc "gabczasty".

Jest jakas pomoc do tego?

Pozdrawiam,

Legio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 16:34, SegaPL napisał:

kupilem sobie za 25zl w Media Markt''u S.T.A.L.K.E.R i atmosferajest naprawde super,
tez jak sama gra jest ciezka. Jest jednak jeden problem: Zauwazylem ze celowanie jest
dosc ciezkie, czyli jak ruszam myszka to zanim moja postacz zrobi ruch potwa.

Też dopiero co kupiłem Stalkera Cień Czarnobla, i powiem tak, już z tego dodatku Czyste Niebo, który miałem wcześniej bylem zadowolony, ale 1 część jeszcze lepsza :)

Co do celowania, to mi się podoba. Jest takie bardziej realistyczne niż w niektórych shooterach ;P a co z szybkością reakcji (bo o to ci chyba chodzi) to może zmień ustawienia myszki w opcjach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat jeśli w coś gram to jest to tylko CoD4 mp. Dzisiaj postanowiłem sobie wrócić do Zony i zobaczyć co mnie tam tak ciągnęło. Wracam do starego dobrego SoC + OL 2.2 + AM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadałem już to pytanie w drugi temacie nt Stalker''a ale spotkałem się z zerowym odzewem tak więc zadam je i tutaj.

Próbowałem zainstalować Stalker Complete 1.4.4 na polskim Stalker Shadow of Chernobyl (wersja 1.005 oraz 1.006) ale cokolwiek bym nie zrobił gra wywala błąd Xray Engine a konkretnie pliku "core.dll".
Jak już napisałem przetestowałem (chyba) wszystkie opisy instalacji tegoż moda jakie znalazłem na necie, modyfikacja plików fsgame.ltx oraz user.ltx ale gra dalej robi to co robiła, czyli wywala bląd.
Ktoś kto instalował Stalker Complete może mi poradzić jak to uruchomić na polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2011 o 11:00, Crew_900 napisał:

O ile pamiętam to na stronie tego modu powinna być łatka do wersji innej niż angielska


Faktycznie jest jeszcze jedna strona tego moda i tam jest patch umozliwiajacy gre na polskiej wersji.
Dzięki wielkie za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie właśnie w ten mod Stalker Complete 1.4.4 z łatką dla wersji polskiej. Przeszedłem większość gry i byłoby fajnie gdyby nie to, że Wolność ma mnie za wroga.

Spoiler

W Magazynach byłem dotychczas tylko raz (wziąłem misję na pijawki) i właśnie ostrzegłem Wolność przed atakiem grupy Powinności. Po walce Łukasz mi podziękował i zapłacił, oraz wziąłem na szybo jedną misję - śledzić zdrajcę. Wykonałem ją (i mam tylko tego jednego Wolnościowca na koncie) i znowu dostałem zapłatę, po czym poleciałem do Yantaru i laboratorium. Teraz nabrałem misji na Magazyny, mam iść do kucharza, ba po drodze obroniłem stalkerów przed najemnikami i mam odebrać nagrodę u Łukasza, a tu cały k... obóz Wolności do mnie strzela.

!$%^!!@#!

Próbowałem się wykupić u Barmana i u Sidorowicza i nic. Nie żebym miał wielkie nadzieje - próbowałem się wcześniej wykupić po misjach z zabiciem stalkerów, a w Barze jak było kilku wrogich stalkerów, tak i są.

W związku z powyższym pytanie - zna ktoś moda / kody którymi można to załatwić?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie czy jest możliwość dodania skrótów klawiszowych dla np.leków przeciwpromiennych?
Wiem że jest dla bandaży i apteczki [ ].
Jest taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2011 o 11:58, czesiu100 napisał:

Witam,mam pytanie czy jest możliwość dodania skrótów klawiszowych dla np.leków przeciwpromiennych?
Wiem że jest dla bandaży i apteczki [ ].
Jest taka możliwość?

Apteczki i bandaże można przypisać poprzez ustawienia, leki popromienne chyba również. W opcjach sterowanie powinno to być. Co do innych rzeczy, musiałbyś się rozglądać za jakimś modem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dot. modów.

Otóż to nie jest problem ,że bugtrapy ,czy coś. A mianowicie ,ze niektóre mody mają tak ->gamedata->configs. I mam 2x takie mody które powtarzają słowo "configs". Oba mody nie sprawiają ze sobą problemów, gdyż sprawdziłem WinMerge i innymi programami. Lecz jak odsuwam pliki od configs to nie działają,lecz nie mogę 2x configs dać.
Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
kiedyś zacząłem grę w mod Priboy story - niedawno zacząłem kontynuację i jestem w elektrowni czarnobyl
- niestety w momencie przejścia przez portal który jest oznaczony na mapie niebieskim kółeczkiem , pokazuje sie znany błąd crash i wywala na pulpit - zapewne jest to już końcówka gry ale szkoda by jej nie dokończyć całkiem:(
całą grę nie było błędów - wszystko pięknie ładnie działał do tego momentu .
Miał ktos już takie cos? jak tak to bardzo proszę o rade jak to naprawić , dodam ze to mod wersja 1.0003 lub 1.3 , nie pamietam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć,czemu ta gra ma takie beznadziejne i dziwaczne zakończenie?

Spoiler

Czemu naznaczony w tej maszynie do spełniania życzeń zażądał bogactwa,a nie np. zabicie Striełoka?. I w ogóle skąd ta maszyna się wzięła?

. Moglibyście mi skrócić zakończenie,bo zrobiłęm sobie przerwę w graniu,nie mogłem przejść końcówki,i dzisiaj przeszedłem znowu końcówkę. I po prostu nei wiele pamiętam Ostatnią misją jaką pamiętam,to
Spoiler

chodzienie z żołnierzami i odnajdywanie snajperów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobię ci tu przeklejkę bo wielu rzeczy nie zrozumiałeś.

Gracz może ukończyć grę na siedem sposobów:

Spoiler

Zakończenia z Monolitem (tzw. złe zakończenia): [ fałszywe -> dopisek mój ]

Jeśli Gracz zabije przywódców Wolności i Powinności, Striełok wypowiada życzenie Chcę rządzić światem. Wtedy Monolit wchłonie jego świadomość, która stanie się jego częścią.

Jeśli Gracz zdobędzie minimum 50 tys. rubli, Striełok wypowiada życzenie Chcę być bogaty. Wtedy Striełok zobaczy spadający deszcz złotych monet, który jest iluzją stworzoną przez Monolit. W rzeczywistości jest to walący się dach, który grzebie Striełoka pod zwałami gruzu.

Jeśli Gracz ma straszną reputację, Striełok wypowiada życzenie Ludzkość jest zepsuta i musi zostać poddana kontroli. Striełok ma wizję końca świata, po czym budzi się w ciemnym miejscu, gdzie nie ma nic oprócz niego.

Jeśli Gracz ma świetną reputację, Striełok wypowiada życzenie Chcę żeby Zona zniknęła. Striełok ma wizję Czarnobyla przed katastrofą po czym okazuje się, że został oślepiony.

Jeśli Gracz nie ukończył żadnego z powyższych warunków, Striełok wypowiada życzenie Chcę być nieśmiertelny. Wtedy Monolit zamienia go w metalową statuę.

Zakończenia z projektem Świadomość-Z (tzw. dobre zakończenia): [ prawdziwe -> dopisek mój ]

Striełok przyłącza się do projektu Świadomość-Z. Zostaje umieszczony w kapsule i zasypia.

Striełok nie chce przyłączyć się do projektu Świadomość-Z. Zostaje teleportowany na obrzeża elektrowni po czym po walce z oddziałami Monolitu dociera do głównego pomieszczenia, w którym niszczy kapsuły, niwecząc cały projekt i powodując zniknięcie Zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 19:06, bobobo napisał:

Możecie mi powiedzieć,czemu ta gra ma takie beznadziejne i dziwaczne zakończenie?

Spoiler

Czemu
naznaczony w tej maszynie do spełniania życzeń zażądał bogactwa,a nie np. zabicie Striełoka?.
I w ogóle skąd ta maszyna się wzięła?

. Moglibyście mi skrócić zakończenie,bo zrobiłęm
sobie przerwę w graniu,nie mogłem przejść końcówki,i dzisiaj przeszedłem znowu końcówkę.
I po prostu nei wiele pamiętam Ostatnią misją jaką pamiętam,to
Spoiler

chodzienie z żołnierzami
i odnajdywanie snajperów


Ty tak serio serio to napisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,po prostu dawno nie grałem,i nie pamiętam wielu rzeczy,dzięki,że mi przypomniałeś. Wychodzi na to,że

Spoiler

miałem życzenie o byciu bogatym

. Kurde,musze zagrać jeszcze raz,świetna gra a nic nie pamiętam :\

Stalker69 - Eee,o co ci chodzi? Nie grałem w grę 3 miesiące i przeszedłem do końca i wielu rzeczy nie pamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2011 o 19:17, bobobo napisał:

Stalker69 - Eee,o co ci chodzi? Nie grałem w grę 3 miesiące i przeszedłem do końca i
wielu rzeczy nie pamiętałem.

To okej, po prostu zdziwiłem się, czytając

Spoiler

o zabiciu Stierłoka przez Naznaczonego skoro to jedna i ta sama osoba

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popsułeś mi ponowne przechodzenie gry :P Już grę przeszedłem,świetna,chcę ją jeszcze raz przejść,chociaż jak sobie przypomnę

Spoiler

miejscówkę z zombie

to aż mi się grać odechciewa ;P.Jak mówiłem,świetna gra,a teraz zabieram się do kupna Czystego Nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować