Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

no to teraz mozesz sie wyrbac na wycieczke do Doliny Mroku ;) nic tak dobrze nie robi jak groza + celownik optyczny :P (na tym etapie gry rzecz jasna ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie pograć w Stalker, ale chciałbym by było "inaczej" niż normalnie... :P

Dlatego chcę sobie jakieś mody ściagnąć... i nie wiem za bardzo które, pomożecie?

Na podstawie tego co mi wiadomo o modach wybrałem już:

1. Oblivion Lost
2. Weather O... (coś tam dalej)
3. Jakiś dodający samochody w stanie używalności...


I jakoś nie mam pojęcia co jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 13:56, hunter22 napisał:

....


oblivion lost sam w sobie dodaje auta, weather overhauled instalujesz na niego po prostu nadpisujac i bedzie hulac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:05, Noirr napisał:

oblivion lost sam w sobie dodaje auta, weather overhauled instalujesz na niego po prostu
nadpisujac i bedzie hulac


A są jeszcze jakieś inne mody warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:28, hunter22 napisał:

A są jeszcze jakieś inne mody warte uwagi?


Przede wszystkim chyba repair mod ale pamiętaj żeby instalować go na wersję gry 1.004, na 05 prawie zawsze nie działa i powoduję wywalanie gry do windowsa przy robieniu load game/quick load.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:18, oOreVenOo napisał:

na 05 prawie zawsze nie działa i powoduję wywalanie gry do windowsa przy robieniu load
game/quick load.

A mnie w ogóle przestało pokazywać zapisane stany gry... Pomogła tylko reinstalacja Stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:18, oOreVenOo napisał:

Przede wszystkim chyba repair mod ale pamiętaj żeby instalować go na wersję gry 1.004, na 05 prawie zawsze nie działa i powoduję wywalanie gry do windowsa przy robieniu load game/quick load.

Oblivion lost sam w sobie zawiera możliwość reperowania broni a jako całość działa pod wersję 1.0004 jak i 1.0005.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściagnąłem OL, rozpakowałem, folder "gamedata" jest gdzie ma być. Tylko problem mam, nie mogę odpalić Stalkera :(

P.S. czy do poprawnej instalacji OL jest koniecznie potrzebny ten SMM (Smart Mod Manager)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:32, hunter22 napisał:

Ściagnąłem OL, rozpakowałem, folder "gamedata" jest gdzie ma być. Tylko problem mam, nie mogę odpalić Stalkera :(

Wyedytowałeś plik fsgame.ltx?

Dnia 11.03.2008 o 20:32, hunter22 napisał:

P.S. czy do poprawnej instalacji OL jest koniecznie potrzebny ten SMM (Smart Mod Manager)?

Twórcy zalecają więc lepiej ich posłuchać.

Wyskakuje jakiś błąd, bugtrap czy po prostu nie uruchamia się program? Instalowałeś patcha (1.3.1 lub 1.3.2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 20:54, Vormulac napisał:

> Ściagnąłem OL, rozpakowałem, folder "gamedata" jest gdzie ma być. Tylko problem
mam, nie mogę odpalić Stalkera :(
Wyedytowałeś plik fsgame.ltx?


Tak.

Dnia 11.03.2008 o 20:54, Vormulac napisał:

> P.S. czy do poprawnej instalacji OL jest koniecznie potrzebny ten SMM (Smart
Mod Manager)?
Twórcy zalecają więc lepiej ich posłuchać.


I posłucham :)

Dnia 11.03.2008 o 20:54, Vormulac napisał:

Wyskakuje jakiś błąd, bugtrap czy po prostu nie uruchamia się program? Instalowałeś patcha
(1.3.1 lub 1.3.2)?


Tak po prostu sie nie uruchamia, ale to już nie ważne. Odinstalowałem Stalkera, by tak "na czysto" zainstalować mody... I mam do wersji 1.0005 spatchować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już ostateczna wersja patcha 1.0006. Działa z wersją PL. Lista zmian:

Saved games.
Saved games from 1.0005 version will work with 1.0006 version.

Connectivity.
Connecting to the server will be possible only if the host''s version of the game is the same as yours.

The patch 1.0006 addresses the following changes:

Multiplayer game changes:
1. Fixed crashes connected with memory allocation.
2. Fixed crashes upon disconnecting of the client, who didn''t have the map used on the server (when using a game MOD).
3. Added uptime parameter to the dedicated server info, indicating the time of uninterrupted server functioning in days, minutes and seconds.
4. Fixed crash connected with the shooting from the grenade launcher.
5. Fixed crash connected with dropped/eaten item.
6. Fixed crash connected with starting new game (for example, upon map changing).
7. Fixed crash connected with joining to the server upon map changing (the client respawned on the old map, while the other players already switched to the new).
8. Fixed bug with killing the players when too many players appeared on the base when the round started.
9. Fixed bug with killing the player when throwing a grenade.
10. Fixed bug with player''s invisibility when putting armor on.
11. Fixed bug with entering invalid commands in console.

Multiplayer game additions:
Added BattleEye option (Anti-Cheat system: http://www.battleye.com)
1) Protects network packages and the server;
2) Used only with the Internet server;
3) Added servers filter to the "Network game; Server" and "Network options" menus;
4) Uses automatic Internet updates.

Download:
http://stalkerhispano.com/descargas/parches/parche-1.0006-ver si-n-mundial/download-2.html

20080311221004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 22:13, Virus 500 napisał:

O tak , ale do Singla nie ma nic poprawek :/

To już było wiadome jak wyszedł patch 1.0004. Każdy następny miał mieć poprawki tylko do multi. Co do single to zostawili sobie wszystko na tzw. mega-patcha 1.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię , według mnie walną beznadziejnie ten tryb Free play i to wszystko i w późniejszych Poprawkach będą naprawiać to co wydali w patchu 1.1 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 22:44, Virus 500 napisał:

Wątpię , według mnie walną beznadziejnie ten tryb Free play i to wszystko i w późniejszych Poprawkach będą naprawiać to co wydali w patchu 1.1 :/

Na pewno coś dodadzą. W sumie sam free play jest w becie a ta była tworzona przed patchem 1.0004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Kolejny paczyk i znowu raczej rozczarowanie. Już nie chodzi o singla, ale ten biedny multi jak był ciężkostrawny tak dalej jest. Taka fajna gra, a taki kiepski multi. Z nowym paczykiem doszło Battleye, co to jednak daje - nie wiem, bo serwerów i ludzi tak mało, że chyba nikomu nie przyjdzie do głowy czitować toteż żadnych komunikatów na ekranie nie uświadczyłem jak to jest w przypadku Punkbustera, że kogoś tam za coś wyrzucił. Najlepszym "czitem" są straszne lagi, które nie do końca zależą chyba od pingu, a które powodują, że koleś pojawia się i znika - jak kameleon. Walka przypomina czasem animację poklatkową. Niby wszystko płynnie, komp ciągnie gierkę, a tu facet z którym się mierzymy skacze sobie tu i tam, bo coś jest nie tak z aktualizacją pozycji postaci. Ręce opadają. Obok Call of Duty 4, Stalker to moja ulubiona gierka, i tak słaby multi praktycznie mnie dobija. Do tego upływający czas zaczyna zakopywać tę grę pod względem rozrywki sieciowej (a nigdy w tym temacie na topie nie była).

Ale z masochistyczną przyjemnością przystępuję do badania kolejnych patchy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Stalker, zainstalowałem SMM i z jego pomocą zainstalowałem OL razem z patchem... i nic, nie da znów uruchomić gry :(

Zapewne robię coś źle tylko nie wiem co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:09, hunter22 napisał:

Zainstalowałem Stalker, zainstalowałem SMM i z jego pomocą zainstalowałem OL razem z
patchem... i nic, nie da znów uruchomić gry :(

Ja wczoraj ściągnąłem Oblivion Lost razem z SMM, a dzisiaj ściągam patcha 1.0004. Czy przed instalacją tego patcha muszę zainstalować jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 12:45, Radykał napisał:

Ja wczoraj ściągnąłem Oblivion Lost razem z SMM, a dzisiaj ściągam patcha 1.0004. Czy
przed instalacją tego patcha muszę zainstalować jakiś inny?


Szczerze mówiąc to za bardzo nie wiem, pierwszy raz bawię się z modami do Stalker i mam niemałe problemy...


Wczoraj instalowałem OL na Stalkera spatchowanego do wersji 1.0005 i nie działa gra (pewnie przez to że troche nakaszaniłem z moda i Stalker miał prawi nie odpalić :P). Dziś zainstalowałem OL i patcha (na czystą, niepatchowana wersje stakera, bodaj 1.0) do niego za pomoca SMM i znów nie działa :(

Jak wróce z pracy trochę jeszcze pogrzebie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować