Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Mam pytanie :
Czy STALKER poszedł by mi na moim kompie ? :
Athlon 64 bit 1,8 ghz 512 ram i GF 6100 ( z opcją wymiany na 7300 lub 7900 właśnie się zastanawiam ) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szedłem sobie do Agropromu, i zobaczyłem najprawdziwszego grilla w Czarnobylu ;p Sieryj chyba był głodny ;p
Nie wiem skąd ten stalker wziął się w ognisku (screen1). I przy okazji, screeny z godziny 5.00 z modem S.W.O ;p Kozacki jest ten mod, niebo teraz wygląda dużo lepiej, deszcz, noc wygląda teraz bardziej realistycznie... W dzień, gdy jest dobra pogoda, słońce czasami potrafi naprawdę oślepić ^^

20080714164046

20080714164212

20080714164239

20080714164322

20080714164337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 16:45, Crew 900 napisał:

Tia , to jest najlepszy mod jaki kiedykolwiek wyszedł , normalnie prawie Realny świat
w grze :D

No i silnik optymalizuje ^^ Podobno na niektórych kompach, Stalker z tym modem chodzi o 20% szybciej ^^ "Podobno", bo u mnie chodzi tak jak chodził, ale i tak nie narzekam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 16:44, NuGGet napisał:

/CIACH/

TAk się dzieje jak się loadinguje gre w pobliżu ludzików. Ja tak często miałem w bazie wolności. Tuż przy ognisku zawzyczja save robiłem. Jak załadowałem to koleś w ognisku leżał, czasem tak zabalowali że dwóch :D

BTW.
Jestem po upgradzie kompa. Chce po raz kolejny (po raz trzeci :P) przejść STALKER''a. Oczywiście na full detalach (Crysis działał na full) Jakie mody polecacie ale te polepszające niebo i takie tam. Nie chce modów w stylu inferno czy coś, wiadomo repair mod ale co jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 17:44, Kerigun napisał:

Jestem po upgradzie kompa. Chce po raz kolejny (po raz trzeci :P) przejść STALKER''a.
Oczywiście na full detalach (Crysis działał na full) Jakie mody polecacie ale te polepszające
niebo i takie tam. Nie chce modów w stylu inferno czy coś, wiadomo repair mod ale co
jeszcze ??



Zassaj sobie Moda S.W.O:
http://www.stalker.funday.pl/downloads.php?cat_id=16&download_id=42

Popa trz na screeny które ja dawałem, i poczytaj co tam pisałem, to właśnie gra z tym modem ;] Zmienia całkowicie tekstury nieba, dodaje realistyczne efekty pogodowe, ciemniejsze noce, motion blur (Taki jak w Crysis ^^), Depth of Field (Rozmycie dalej położonych elementów).

Tutaj masz napisane co i jak, mod zajmuje 150 MB, ale naprawde warto. Warto dodać że to Polski mod ;]

GŁÓWNE CECHY:

- trzy odrębne, dedykowane edycje: FULL DYNAMIC LIGHTING, FDL - FLOAT32 i STATIC LIGHTING
- mod zmienia całkowicie cykl pogodowy w Stalkerze - z 24 1h faz, ma ponad 52 - pogoda jest bardziej dynamiczna i różnorodna
- dynamiczne i realistyczne wschody i zachody słońca
- całkowicie "nowy" rodzaj oświetlenia sceny w Stalkerze - oparty na słońcu - w ciągu dnia to ono jest jedynym "prawdziwym" źródłem światła - oczywiście barwa tego światła, natężenie etc. - są zależne od pory dnia, zachmurzenia itp.
- całkowicie od zera napisane pozycjonowanie źródła światła - cienie rzucane są w odpowiednim kierunku i mają odpowiednią długość - całość zsynchronizowana ze "słońcem" widocznym na niebie
-"podróż" słońca po niebie "emulowana" prawidłowymi teksturami i przejściami między teksturami. Słońce wschodzi na wschodzie azachodzi na południu :D
- mod ujednolica cykl pogodowy dla wszystkich map w Stalkerze - jest zatem taka sama pogoda w Cordonie i Garbage, ale tez w Dark Valley (ta lokacja nabrała w końcu barw), Yantarze, Pripyacie, Red Forrest, Stancji (NPP) etc.
- cykl dobowy (wschód, zachód, południe) zsynchronizowany z olbiczeniami dla: Kijów, Ukraina; 01-05-2012 (dokładne timingi wykomnetowane wewnątrz weather_deafult.ltx) - oryginalny pomysł autorstwa MrKlorox i Badmagic - Darker Nights Evolved)

... (więcej w readme)

Tutaj masz jeszcze filmik:
http://pl.youtube.com/watch?v=eLD47GlTp9Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 13:48, marekl1975 napisał:

> mam problem z x19 gdy wylaczylem ten mozgo cos tam to nie moge wyjsc bo dzwi sa
zamkniete...

Tobie pewnie chodzi o Mózgozwęglacz w Czerwonym Lesie koło anten? Gdy wyłączysz Mózgozwęglacz
w podziemiach, to w bunkrze pojawią się wojaki. Tam łatwo zabłądzic i pewnie nie do tych
drzwi doszedłeś, pomimo, że strzałka pokazuje że dobrze idziesz. Tam musisz nieźle zapamiętywać
drogę. Strzałka często wyprowadza cię w pole.

taa zdazylem sie zorientowac :P ale troche pobladzilem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne, po obejrzeniu tego filmiku:

part 1:
http://pl.youtube.com/watch?v=5FB9Z5UbMYI

Part 2:
http://pl.youtube.com/watch?v=tx3aHfpFDeM

zastanawiam się co on tak naprawdę rozwalił i czy to strielok czy naznaczony jest na filmikach o_O.
I o co on mówi o tym czy dobrze zrobił niszcząc zone? Przecież chcieli zniszczyć zone tak?
I skoro zniszczył zone to jak może być kolejna część gry bez zony? I jest też fałszywe zakończenie (razem jest 8 zakończeń i piszą że 7 jest falszywych a jedno prawdziwe o_O) że ten koleś wypowiada życzenie że, chciał by aby nie było zony, a kiedy wstaję jest tak jak na tym filmiku (linki) tylko że, jesgo oczy były całe białe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 17:53, DarkMessiah123 napisał:


Zastanawiasz się czy to strielok czy naznaczony jest na tych filmikach? Przejdź grę do końca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 20:48, Kerigun napisał:

Czy to oznacza że jeśli w kijowie jest 12 to i w stalkerze będzie i jeśli będę grał za
dnia to nigdy nocy nie będzie ??

Nie, nie, czas leci tak jak w normalnej grze. Nie wiem właśnie o co tam chodzi z tym Kijowem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem właśnie o co tam chodzi z tym

Dnia 14.07.2008 o 20:49, NuGGet napisał:

Kijowem ;p


Chodzi o to że gdy w Kijowie powiedzmy słońce zachodzi o 22.00 to gdy w grze mamy 22.00 to też słońce w tym czasie zachodzi itp. W grze nie mamy czasu real tylko 1 min to 1 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 17:49, NuGGet napisał:

> Jestem po upgradzie kompa. Chce po raz kolejny (po raz trzeci :P) przejść STALKER''a.

> Oczywiście na full detalach (Crysis działał na full) Jakie mody polecacie ale te
polepszające
> niebo i takie tam. Nie chce modów w stylu inferno czy coś, wiadomo repair mod ale
co
> jeszcze ??


Zassaj sobie Moda S.W.O:
http://www.stalker.funday.pl/downloads.php?cat_id=16&download_id=42

Popa trz na screeny które ja dawałem, i poczytaj co tam pisałem, to właśnie gra z tym
modem ;] Zmienia całkowicie tekstury nieba, dodaje realistyczne efekty pogodowe, ciemniejsze
noce, motion blur (Taki jak w Crysis ^^), Depth of Field (Rozmycie dalej położonych elementów).


Tutaj masz napisane co i jak, mod zajmuje 150 MB, ale naprawde warto. Warto dodać że
to Polski mod ;]

GŁÓWNE CECHY:

- trzy odrębne, dedykowane edycje: FULL DYNAMIC LIGHTING, FDL - FLOAT32 i STATIC LIGHTING
- mod zmienia całkowicie cykl pogodowy w Stalkerze - z 24 1h faz, ma ponad 52 - pogoda
jest bardziej dynamiczna i różnorodna
- dynamiczne i realistyczne wschody i zachody słońca
- całkowicie "nowy" rodzaj oświetlenia sceny w Stalkerze - oparty na słońcu - w ciągu
dnia to ono jest jedynym "prawdziwym" źródłem światła - oczywiście barwa tego światła,
natężenie etc. - są zależne od pory dnia, zachmurzenia itp.
- całkowicie od zera napisane pozycjonowanie źródła światła - cienie rzucane są w odpowiednim
kierunku i mają odpowiednią długość - całość zsynchronizowana ze "słońcem" widocznym
na niebie
-"podróż" słońca po niebie "emulowana" prawidłowymi teksturami i przejściami między teksturami.
Słońce wschodzi na wschodzie azachodzi na południu :D
- mod ujednolica cykl pogodowy dla wszystkich map w Stalkerze - jest zatem taka sama
pogoda w Cordonie i Garbage, ale tez w Dark Valley (ta lokacja nabrała w końcu barw),
Yantarze, Pripyacie, Red Forrest, Stancji (NPP) etc.
- cykl dobowy (wschód, zachód, południe) zsynchronizowany z olbiczeniami dla: Kijów,
Ukraina; 01-05-2012 (dokładne timingi wykomnetowane wewnątrz weather_deafult.ltx) - oryginalny
pomysł autorstwa MrKlorox i Badmagic - Darker Nights Evolved)

... (więcej w readme)

Tutaj masz jeszcze filmik:
http://pl.youtube.com/watch?v=eLD47GlTp9Y



no to zrobiłeś mi kolego smakę na STALKERa. No to zara muszę ściągnąć moda i zainstalować stalka. Tym razem będę się starał już znaleźć lokację Tajne Laboratorium.

PS
A do której wersji jest ten mod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2008 o 11:09, marekl1975 napisał:

A do której wersji jest ten mod?

Wiem tylko tyle że na 1.0005 działa bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz misję aby wyłączyć jakieś anteny, a jak byłem na miejscu to muszę przyznać że, klimacik niesamowity :) najpierw idę i się zrobił jakby pomarańczowy obraz następnie, naznaczony miał jakieś zwidy i widział mutanty itp, no to był jeden z najciekawszych etapów w grze który mi się najbardziej spodobał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować