Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Gdzie się podziały wszystkie przedmioty ? Tzn. po walce na Arenie jestem kompletnie "goły" ;-D. Na szczęście zrobiłem save''a przed walkami tamże więc jakby co to wiele nie straciłem. Można je jakoś odzyskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:19, KŁEJK napisał:

Gdzie się podziały wszystkie przedmioty ? Tzn. po walce na Arenie jestem kompletnie "goły"
;-D. Na szczęście zrobiłem save''a przed walkami tamże więc jakby co to wiele nie straciłem.
Można je jakoś odzyskać ?

Są w szafce obok organizatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:27, Asthariel napisał:

> Gdzie się podziały wszystkie przedmioty ? Tzn. po walce na Arenie jestem kompletnie
"goły"
> ;-D. Na szczęście zrobiłem save''a przed walkami tamże więc jakby co to wiele nie
straciłem.
> Można je jakoś odzyskać ?
Są w szafce obok organizatora.

raczej są w połyskującej skrzynce obok Arnie''go.
http://ja.gram.pl/upl/blogi/326519/img_wpisy/2008_32/ssgraczlbar(6).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bożę... byłem w X16, już po tym takim śnie... wstaje... KONIEC GRY
GRRRRRRRRRR... tak się wkur...zyłem, ech... mówi się trudno tak xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Pewna sprawa zaczyna mnie w tej grze naprawdę irytować. Mianowicie ... to jak mało rzeczy można ze sobą mieć. To jest istna tragedia. Te bodaj 50 czy 60 kg to zapełnia się w tempie iście błyskawicznym. Zabijam może z 5-6 osób, trochę poszperam tu czy tam i znowu full. Chowanie sprzętu w tych skrzyniach niewiele pomaga bo są albo rzadko umiejscowione albo do najbliższego handlarza są kilometry drogi. A co ja ze sobą wezmę ? Może z 5 czy 6 ( maksimum ) peemów i pistoletów, trochę mniejszych rzeczy i znowu full. W kilku skrzyniach mam po kilkanaście sztuk broni. Co ja mam z nimi robić ? Sprzedać byłoby najlepiej ale i to biegania by było ... A tak mam tylko na razie 2 handlarzy dostępnych. Sidorowicz i Barman. Da się coś na to poradzić ? Do tej pory zgromadziłem jakieś 35.000. A nic do tej pory nie kupowałem ... chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kiłejk może znacie jakieś moda, albo inne pliki (nie wiem czy coś takiego jest legalne), które zwiększają objętość plecaka do 100 kg ? Możecie również zamieścić jakąś stronę z modami, najlepiej po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się po co Ci tak naprawdę cały ten złom, który możesz zabrać zabitym. W rzeczywistości jesteś też w stanie dźwigać na garbie 150 i więcej kilosów? Wątpię.

W Stalkerze jak w rzeczywistości, myślisz co zabrać na drogę i ruszasz, a nie ciągniesz ze sobą wózka z całym dostępnym w zonie majdanem. A na drogę wystarczy na ogół ze 2-3 giwery (krótki, średni i długi dystans), trochę żarcia, apteczki, może coś na promieniowanie, amunicja w nieprzesadnej ilości bo na ogół od zabitych się zbiera i wystarcza w nadmiarze.
Na co Ci 5 czy 6 pistoletów? Sam się pytasz co masz z tym zrobić, bo nie wiesz. Wyrzucić, ot co.
Kasa w grze też nie jest za bardzo potrzebna w ilościach tysięcy. Chcesz kupować pancerze? Po co? Mnóstwo znajduje się to tu, to tam.

Są mody pozwalające zwiększyć ilość ciężaru. Bez problemu można znaleźć, ale jaki jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 16:53, Melchah napisał:

Zastanów się po co Ci tak naprawdę cały ten złom, który możesz zabrać zabitym. W rzeczywistości
jesteś też w stanie dźwigać na garbie 150 i więcej kilosów? Wątpię.

Oczywiście że to rozumiem. Nie zamierzam robić ze stalkera Bezimiennego z Gothica III ( zapewne wiesz o co chodzi ).

Dnia 30.11.2008 o 16:53, Melchah napisał:

W Stalkerze jak w rzeczywistości, myślisz co zabrać na drogę i ruszasz, a nie ciągniesz
ze sobą wózka z całym dostępnym w zonie majdanem. A na drogę wystarczy na ogół ze 2-3
giwery (krótki, średni i długi dystans),

Zazwyczaj do tej pory miałem jakiś pm lub karabin i pistolet + ammo. Nic więcej. No może ze 2 czy 3 granaty zabrane zabitym.
>trochę żarcia, apteczki, może coś na promieniowanie,
To także mam i wcale niedużo.

Dnia 30.11.2008 o 16:53, Melchah napisał:

amunicja w nieprzesadnej ilości bo na ogół od zabitych się zbiera i wystarcza w nadmiarze.

jw.

Dnia 30.11.2008 o 16:53, Melchah napisał:

Na co Ci 5 czy 6 pistoletów? Sam się pytasz co masz z tym zrobić, bo nie wiesz. Wyrzucić,
ot co.

Zabierałem zabitym z danej lokacji a potem pakowałem w skrzynię. Myślałem że na początku trudno o ammo i broń więc chomikowałem. Poza tym myślałem że kasa jest właśnie potrzebna więc to co zbędne starałem się sprzedawać. A od handlarzy nic chyba nie kupowałem ( może jakieś skromne ilości ammo lub leków ale o drogich pancerzach nie ma mowy, wszystko do tej pory znajdowałem / dostawałem ).

Dnia 30.11.2008 o 16:53, Melchah napisał:

Kasa w grze też nie jest za bardzo potrzebna w ilościach tysięcy.

A co z lepszą bronią ? Co jakąś dobrą znajdę to za niedługo znowu muszę zmieniać bo nowa jest o niebo lepsza :/.
>Chcesz kupować pancerze?
Raczej nie ;-)

Dnia 30.11.2008 o 16:53, Melchah napisał:

Po co? Mnóstwo znajduje się to tu, to tam.

Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 17:00, KŁEJK napisał:

> Zastanów się po co Ci tak naprawdę cały ten złom, który możesz zabrać zabitym. W
rzeczywistości
> jesteś też w stanie dźwigać na garbie 150 i więcej kilosów? Wątpię.
Oczywiście że to rozumiem. Nie zamierzam robić ze stalkera Bezimiennego z Gothica III
( zapewne wiesz o co chodzi ).

;)

Dnia 30.11.2008 o 17:00, KŁEJK napisał:

> Kasa w grze też nie jest za bardzo potrzebna w ilościach tysięcy.
A co z lepszą bronią ? Co jakąś dobrą znajdę to za niedługo znowu muszę zmieniać bo nowa
jest o niebo lepsza :/.

Do broni najlepiej się przyzwyczaić jednej i tej samej. Sam przez całą grę używałem Vintara i Tundera z podczepionym granatnikiem (granatów do niego jest sporo, więc ma to sens, a granatnik czasem może się przydać). Do tego pistolet, choć mało używany, ale jakoś tak człowiek ma dziwne przyzwyczajenia, że musi mieć i już. Gdzieś po drodze, a magazynach, jeszcze strzelbę skołowałem na bliskie spotkania oko w oko.
I z takim zestawem z powodzeniem dawałem radę każdemu, aż do końca gry. Naprawdę nie trzeba brać co chwilę innej broni, bo potem jest taki problem, że nosisz tego żelastwa za dużo + amunicja. A amunicji za wiele też nie możesz do wszystkiego mieć, bo limit wagi, więc masz po trochu do każdej giwery. Amunicja się kończy, zapasów nie nabierzesz, bo nie ma miejsca w plecaku zawalonym przez masę gratów.

Przeszedłem Stalkera jak na razie dwa razy (a na pewno się na tym nie skończy :)). Za pierwszym razem przez kilka pierwszych seansów z grą postępowałem jak Ty: chomikowałem co się dało i gdzie tylko można było. Potem się okazało, że wszystko to niepotrzebne, bo kasy aż nadto, sprzętu też. Szkoda zachodu. I dlatego za drugim razem już brałem tylko to co faktycznie było niezbędne.

Nie psuj sobie zabawy i kombinowania zbędnymi ułatwieniami ;). To ograniczenie wagi naprawdę ma sens i trochę urozmaica grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ Heh ... ;p

Właśnie zabieram się za sprzedawanie zbędnego żelastwa. To co mogę sprzedać i mam do skrytek w miarę blisko to opylam. Na razie jestem na etapie znalezienia dokumentów w podziemnym laboratorium więc jeszcze sporo przede mną. Do tej pory używałem głownie jakiegoś Vipera i AKM74/2u, teraz przerzuciłem się na Obokana i przypadkowo znalazłem też IL 86 ( choć dziwnie się nim strzela Oo ). Z pancerzy mam Kombinezon Stalkera i ten od Monolitu.

EDIT: w podziemnym laboratorium cholernie irytują mnie te latające beczki ( jak się przed nimi uchronić ? )..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:11, KŁEJK napisał:

EDIT: w podziemnym laboratorium cholernie irytują mnie te latające beczki ( jak się przed
nimi uchronić ? )..

Nie da rady inaczej jak tylko unikami. Biorąc pod uwagę, że nastrój panujący w labo jest daleki od sielanki i trzeba się rozglądać na boki, to pośpiech - choć nie wskazany - jest konieczny przy tych unikach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:11, KŁEJK napisał:

Właśnie zabieram się za sprzedawanie zbędnego żelastwa. To co mogę sprzedać i mam do
skrytek w miarę blisko to opylam. Na razie jestem na etapie znalezienia dokumentów w
podziemnym laboratorium więc jeszcze sporo przede mną. Do tej pory używałem głownie jakiegoś

ee tam, odpuść sobie te śmiecie, podstawą ekonomii w grze są trofea i artefakty, nie ma sensu marnować czas na handel bronią. Lepiej byś jakieś zlecenie wziął czy coś. Bo ci na Beryla nie starczy:)
A ten Obokan, rozumiem, ze założyłeś mu lunetę?

Dnia 30.11.2008 o 19:11, KŁEJK napisał:

Vipera i AKM74/2u, teraz przerzuciłem się na Obokana i przypadkowo znalazłem też IL 86
( choć dziwnie się nim strzela Oo ).

za to jest bardzo celny przy strzelaniu ogniem pojedynczym i ma zamontowaną lunetę(no i swoje waży)

Dnia 30.11.2008 o 19:11, KŁEJK napisał:

EDIT: w podziemnym laboratorium cholernie irytują mnie te latające beczki ( jak się przed
nimi uchronić ? )..

rozwal duchy, które krążą po okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:23, zadymek napisał:

ee tam, odpuść sobie te śmiecie, podstawą ekonomii w grze są trofea i artefakty,

O_o Jakie niby ? Jak coś zauważę to staram się zbierać ale żeby było toto bardzo opłacalne to nie wiem. Sprzedać to to dostanę mniej więcej kasy tyle co za broń a w questach ... no może i będzie za to 1k czy 2k + bajery.Chyba że mówimy o czymś innym ;-D / lub ja czegoś jeszcze nie odkryłem. Mam na myśli np: ogony nibypsa, rogi, kopyta, kolce, kamienne kwiaty, grawle, kotlety i tym podobne paskudztwa.
>nie

Dnia 30.11.2008 o 19:23, zadymek napisał:

ma sensu marnować czas na handel bronią. Lepiej byś jakieś zlecenie wziął czy coś. Bo
ci na Beryla nie starczy:)

A ile to to kosztuje ;p. Poza tym jakoś nie zauważyłem u handlarzy ciekawych rzeczy do kupna ...

Dnia 30.11.2008 o 19:23, zadymek napisał:

A ten Obokan, rozumiem, ze założyłeś mu lunetę?

Jakbym miał to bym założył :D.

Dnia 30.11.2008 o 19:23, zadymek napisał:

> Vipera i AKM74/2u, teraz przerzuciłem się na Obokana i przypadkowo znalazłem też
IL 86
> ( choć dziwnie się nim strzela Oo ).
za to jest bardzo celny przy strzelaniu ogniem pojedynczym i ma zamontowaną lunetę(no
i swoje waży)

No, to prawda. :)

Dnia 30.11.2008 o 19:23, zadymek napisał:

> EDIT: w podziemnym laboratorium cholernie irytują mnie te latające beczki ( jak
się przed
> nimi uchronić ? )..
rozwal duchy, które krążą po okolicy

Yhym. OK, spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:29, KŁEJK napisał:

A ile to to kosztuje ;p. Poza tym jakoś nie zauważyłem u handlarzy ciekawych rzeczy do
kupna ...

to taki ciężki kombinezon wojskowy(żołnierze takie noszą) dobrze chroni przed kulami a braki w innych parametrach dobrze rekompensują artefakty, do nabycia u Barmana za 48K. Do czasu zdobycia SEVA''y, jak znalazł.

Dnia 30.11.2008 o 19:29, KŁEJK napisał:

> A ten Obokan, rozumiem, ze założyłeś mu lunetę?
Jakbym miał to bym założył :D.

Jesli odwiedziłeś Mroczną Dolinę(to tam jest to Twoje laboratorium) to musiałeś wpaść na Naboja. Za pomoc w odbiciu jego kumpla dostaje się lunetę PSO-1 właśnie.

20081130194049

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal... dzisiaj dwa razy to samo... Tym razem byłem tam gdzieś w czerwonym lesie pod tymi kablami... Już byłem w podziemiach... zabiłem te wszystkie głupie pijawy, wyłączyłem tam coś... juz wracam i mnie zabili ;/.

PS. Czy ja od razu stamdą musze iść do tego "Spełniacza marzeń" czy mam wrócić do 100 radów itd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 21:31, peryfraz napisał:

PS. Czy ja od razu stamdą musze iść do tego "Spełniacza marzeń" czy mam wrócić do 100
radów itd???


Spokojnie możesz się wrócić do Baru. Choć droga powrotana nie będzie miła. Uzupełnij zapasy, podlecz rany, zapopatrz się w GP37 i Wintara i uzbieraj trochę pestek do nich. Wtedy możesz ruszyć. Jedna rada. Weź dużo leków popromiennych. Bez dobrego pancerza nigdzie sie nie ruszaj. Polecam Seve jak jeszcze go nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 19:29, KŁEJK napisał:

> .


Ja osobiście polecam TRS-301 z dodatkami.Pestki przeciwpancerne i daleko zajedziesz.Nie ciężki,szybkostrzelny,z wystarczającymi obrażeniami.Na średni dystans świetny,na daleki to zależy jakiego kto ma skilla :p

A z tymi duchami,to ponoć legenda stalkerów,którzy zostali tam kiedyś uwięzieni po wielkiej emisji i teraz krążą tam ich zabłąkane duchy,których NIE DA SIĘ ZABIĆ.To tak jakbyś strzelał w powietrze,nie strzelaj do nich bo ammo zmarnujesz.Unikaj tych rzucających przedmiotów albo jak widzisz,że coś się unosi,strzel w to raz i duch upuści.Ogólnie ten quest i ta lokacja bardzo mi się podobała ;)

A jeśli chcesz ciekawego kombinezony,to nie szukaj daleko,przyłącz się do frakcji Powinność w barze i zrób zadanie dla generała Voronina,dasz mu głupiego Bulldoga,a on w nagrodę da Kombinezon PSZ-9Md Universal protection.

A jeśli nie masz takiego kombinezonu to tam polecam z Sevą chodzić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 14:26, jarekao napisał:

mam pytanie czy pogram sobie w Stalkera na athlon 2500xp fx 5200 i 768ram, bo nie wiem
czy kupic,

podobno na gorszych konfigach już ludzie grali, oczywiście w trybie DirectX 8, na 9 zapewne wybuchnie:)
Jak dla mnie to ramek masz w sam raz, procek teżm karta moze i rachityczna, ale jak ustawisz efekty DX8 to powinno działać...ale jak bedzie wyglądać-no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak kupie ja z seri platynowe kolekcja to bedzie grywalna na 100% czy bede musiał ściągać do niej jakieś patche.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować