Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

To znowu ja :) z kolejnym pytaniem. Mogę spokojnie zabić wojaków przy nasypie kolejowym w Kordonie? Strasznie mnie denerwują. Przejść z powrotem spokojnie nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 23:44, Kuboo PL napisał:

To znowu ja :) z kolejnym pytaniem. Mogę spokojnie zabić wojaków przy nasypie kolejowym
w Kordonie? Strasznie mnie denerwują. Przejść z powrotem spokojnie nie można.

Ależ można przejść spokojnie, tyle, że nie pod mostem a przez wyrwę w płocie. Jeśli idzie o wojaków to tak jak ze wszystkimi w Zonie, rób co chcesz o ile dasz radę, w końcu to sandbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja przechodzę przez taką przerwę w strukturze płotu, blisko lokomotywy. Tylko, że mi się skradać nie chce. O jakiej wyrwie mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 23:50, Kuboo PL napisał:

No ja przechodzę przez taką przerwę w strukturze płotu, blisko lokomotywy. Tylko, że
mi się skradać nie chce. O jakiej wyrwie mówisz?

O takiej chen daleko w stronę tunelu kolejowego, nieco dalej kończy siepłot ale tam masz spore promieniowanie, a ta wyrwa jest i czysta i odpowiednio daleko od żołnierzy.
http://img185.imageshack.us/img185/3041/wyrwago2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, o to chodzi. Byłem tam kiedyś, ale promieniowanie swoje robi. Jak pójdziesz w lewo, to znajdziesz przejście, którym przechodzę (blisko żołnierzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:04, Kuboo PL napisał:

Aaa, o to chodzi. Byłem tam kiedyś, ale promieniowanie swoje robi. Jak pójdziesz w lewo,
to znajdziesz przejście, którym przechodzę (blisko żołnierzy).

Nie ma już nic bliżej żołnierzy, tylko płot, a przejście napromieniowane jest o wiele dalej w stronę tunelu, tam gdzie ostatecznie kończy się płot. Zresztą czy widzisz na screenie jakieś oznaki promieniowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojakom wystarczy przecież zapłacić 500 Rubli i po sprawie. :)

Na początku gry może to i faktycznie problem, bo kasy mało, ale później...

Fajny za to patent, gdy ich się zabije.
Zdecydowanie wtedy więcej jest bandytów na okolicznym terenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc płot jest przedziurawiony jeszcze w środku. Moje niedopatrzenie. Ja byłem tam dalej. Jest jeszcze jedno przejście. Idź w stronę wojska i trzymaj się cały czas płotu. Przed mostem będzie taka mała przerwa. Tuż za drugim wagonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 00:27, Kuboo PL napisał:

A więc płot jest przedziurawiony jeszcze w środku. Moje niedopatrzenie. Ja byłem tam
dalej. Jest jeszcze jedno przejście. Idź w stronę wojska i trzymaj się cały czas płotu.
Przed mostem będzie taka mała przerwa. Tuż za drugim wagonem.

Akurat to nie przerwa tylko tam po prostu się płot zaczyna:)
Nigdy tam nie łaziłem bo za blisko wojaków, pewnie dlatego o niej nie pamiętałem.
W każdym razie za drugim podejściem już się z nimi nie pi******łem, wysłałem wszytkich do piachu(za 3 podejściem:) i miałem spokój. To nawet nie takie trudne z kombinezonem najemnika i AKM 74/2U.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu kłopot :/ Czytałem w poradniku, że po wejściu do Doliny Mroku przy ognisku będzie siedział/stał członek Powinności z zadaniem. Miałbym uratować jakiegoś więźnia. Ale nie u mnie. Gdy wszedłem do Doliny, znalazłem tylko zabitych bandytów. A jak pobiegłem dalej, to to Zonie latał jakiś facet z Powinności. Zagadałem. Powiedział mi, że nie interesuję się losami innych, czy coś w tym stylu i pobiegł dalej. Jak wykonać to zadanie?
I jeszcze jedno. Dla przykładu mam zabić grupę bandytów. Na wykonanie misji mam 1 dzień. Ok, zabiłem ich, wyskoczyło mi, bym odebrał nagrodę. Na to też mam ten 1 dzień, czy mogę wrócić tam w wolnej chwili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:37, Kuboo PL napisał:

No i znowu kłopot :/ Czytałem w poradniku, że po wejściu do Doliny Mroku przy ognisku
będzie siedział/stał członek Powinności z zadaniem. Miałbym uratować jakiegoś więźnia.
Ale nie u mnie. Gdy wszedłem do Doliny, znalazłem tylko zabitych bandytów. A jak pobiegłem
dalej, to to Zonie latał jakiś facet z Powinności. Zagadałem. Powiedział mi, że nie interesuję
się losami innych, czy coś w tym stylu i pobiegł dalej. Jak wykonać to zadanie?

jak gościu biega i nie nazywa się Nabój ...to najwyraźniej gra sama załatwiła sprawę za ciebie. Oczywiście to by było bardzo dziwne, bo z tego pomysłu (samorozgrywającej się fabuły, NPC wykonujących zadania na wyścigi z graczem) GSC zrezygnowało już na etapie bety. No, ale tak to wygląda. Może trafił ci się bug "korzystający" z pozostałości tamtego pomysłu (znaczy kodu).

Dnia 30.12.2008 o 01:37, Kuboo PL napisał:

I jeszcze jedno. Dla przykładu mam zabić grupę bandytów. Na wykonanie misji mam 1 dzień.
Ok, zabiłem ich, wyskoczyło mi, bym odebrał nagrodę. Na to też mam ten 1 dzień, czy mogę
wrócić tam w wolnej chwili?

Kiedykolwiek byleś się zmieścił w 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę szkoda tego zadania, ale już się z tym pogodziłem. Trudno.
A te limity czasu na wykonanie zadania trochę denerwujące są. A szczególnie te bieganie po obszarach. No ale cóż zrobić. Tylko się pogodzić.
I ostatnie mam nadzieję pytanie. Czy w normalnej (tj. z patchami) wersji gry można dołączyć do jakiejś frakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 02:04, Kuboo PL napisał:

No trochę szkoda tego zadania, ale już się z tym pogodziłem. Trudno.
A te limity czasu na wykonanie zadania trochę denerwujące są. A szczególnie te bieganie
po obszarach. No ale cóż zrobić. Tylko się pogodzić.
I ostatnie mam nadzieję pytanie. Czy w normalnej (tj. z patchami) wersji gry można dołączyć
do jakiejś frakcji?

Już w wersji 1.0 siedało, a przynajmniej takie rzeczy słyszałem Ludzi pisali, że można przystąpić do Wolności i Powinności ( sam tego nigdy nie sprawdzałem bo i po co). Z tego co wiem, żeby przystąpić do danej frakcji wystarczy wykonać dla nie konkretną liczbę zadań, a gdy już siedojdzie do eksterminacji drużyny przeciwnej, wystarczy rozwalić jej siedzibę w drobny mak(i ewentualne posiłki spoza bazy).

Spoiler

Gdy spotykamy Czachę pojawia się pierwsza taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystko. O te przyłączenie się do kogoś pytałem nie dlatego, że chcę do nich dołączyć, tylko z czystej ciekawości. Jeszcze raz za wszystko dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam a pamiętam dobrze w SoC nie ma takiej opcji jak przyłączenie się do którejś z farkcji. Możesz dla nich pracować, wybić wrogą im frakcję i być ich przyjacielem ale nigdy nie otrzymasz od nich zaproszenia typu "czy chcesz dołączyć do frakcji" albo "czy mogę dołączyć do waszej frakcji". Oczywiście mody to co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 08:51, Bishoop napisał:


Hm,a mi się wydaję,że chyba da się przystąpić do Wolności albo Powinności,wystarczy wykonać parę zadań,nie zabijać ich członków,mieć odpowiedni poziom i chyba się da.Ja teraz gram w SoC i zamierzam przyłączyć się do Powinności,generał Woronin na pewno mną nie pogardzi :D

A tak btw: na tematyce clear sky,fajne mody dałeś,tylko ciekawi mnie czy one dużo zmieniają bo jak nie to nie opłaca się ich instalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:05, Ajinur napisał:

>
Hm,a mi się wydaję,że chyba da się przystąpić do Wolności albo Powinności,wystarczy wykonać
parę zadań,nie zabijać ich członków,mieć odpowiedni poziom i chyba się da.Ja teraz gram
w SoC i zamierzam przyłączyć się do Powinności,generał Woronin na pewno mną nie pogardzi


Bez kitu. Grałem nie raz i nie dwa i sobie nie przypominam, żeby można było się do nich przyłączyć. Jak grasz bez modów i Ci się uda to daj screena.

Dnia 31.12.2008 o 15:05, Ajinur napisał:

A tak btw: na tematyce clear sky,fajne mody dałeś,tylko ciekawi mnie czy one dużo zmieniają
bo jak nie to nie opłaca się ich instalować.


G Mod 3 aż tak dużo nie zmienia. Masz nowe tekstury i prawdziwe nazwy broni. Jak widziałeś nowe celowniki optyczne (nowe czyli chyba prawdziwe). Lepiej zarabiasz na handlu bronią. Nie kokosy ale też nie taki ochłap jak w wersji gołej, etc. Ergo.. zainstalowanie to pikuś. W razie czego zachowaj sobie save''y bo z tego co wiem po usunięciu niektórych modów na gołej wersji nie pójdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło. Nie preferuję grania z modami, więc i tym razem nie będę tego robił. Wolę grać w taką wersję gry, jaką dali nam twórcy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:32, Kuboo PL napisał:

No właśnie o to mi chodziło. Nie preferuję grania z modami, więc i tym razem nie będę
tego robił. Wolę grać w taką wersję gry, jaką dali nam twórcy. Dzięki za pomoc.


Nie, żebym próbował ingerować w Twoje zasady. Ale w wypadku Stalkera SoC twórcy dali nam to, czego oczekiwał rynek i masa casualowych graczy. Wycieli ponad 50% "ficzersów" które powinny być w grze bo okazała by się zbyt hardcorowa i stracili by klientów. Większość tego jest w modzie OBLIVION LOST 2.2 który gorąco polecam. (waży koło 160Mb i polecam readme, które zrzuca z krzesła opcjami jakie na powrót znalazły się w ukochanym stalkerze)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.
Stalker z wgranym Oblivion Lost, to całkiem nowa można powiedzieć gra. :)

Sporo fajnych patentów, sporo irytujących bugów, ale i tak gra się znacznie milej niż w zwykłego Stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować