Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Pytanko mam. Jestem już w Prypeci.

Spoiler

Dotarłem z innymi stalkerami do podziemnego przejścia / parkingu. Dalej w drodze do elektrowni zostaję sam. Ponoć z pobliskiego hotelu można zabrać jakiś dekoder ( pytanie brzmi, czy trzeba go koniecznie zabrać by ukończyć grę / czy coś stracę nie robiąc tego ? ). I druga sprawa - jak rozprawić się z Monolitem czającym się dookoła ? Bo ubijanie tych patałachów jest strasznie upierdliwe. Szczególnie w tamtej lokacji i tamtych warunkach. Próbowałem przebiec aż do Elektrowni na chama i jakoś się udało. Tyle że jak trzeba będzie się ruszyć po ten dekoder nie będzie miło. :/

Więc pomożecie ? Wszelkie informacje nader mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. Stracisz jedno. Prawdę.

Spoiler

Dekoder otworzy Ci drzwi do tajnego labolatorium Monolitu a tam dowiesz się po co to wszystko i dlaczego, więc warto (a poza tym dłużej pograsz).

A że Monolit jest upierdliwy. Cóż. Im bliżej prawdy tym droga bardziej wyboista.

Kuboo PL ---> mody dobra rzecz. Jeśli chodzi o SoC to dają nam to czego twórcy nam nie dali bo wycieli. Ja osobiście ograniczam się w SoC do prawdziwych nazw broni i modzie umożliwiającym naprawę broni i pancerzy.
Chociaż nie powiem na Obivionie grałem i mi się podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeżeli zależy ci na prawdziwym (tj. pozytywnym) zakończeniu - będziesz go potrzebował.
Na Monolit z kolei nie ma rady. Najlepiej po prostu ich omijać i oszczędzać amunicję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 15:51, zamber1 napisał:

Potwierdzam.
Stalker z wgranym Oblivion Lost, to całkiem nowa można powiedzieć gra. :)

Sporo fajnych patentów, sporo irytujących bugów, ale i tak gra się znacznie milej niż
w zwykłego Stalkera.


A czy w tym modzie - Obvilon Lost można naprawiać broń i pancerze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bart31 >>> Można, choć sporo gotówki trzeba na to mieć, ale po dodarciu do Baru nie jest to już zbytnim problemem, bo sporo broni sypie się z ubitych przeciwników, jak i sporo drogocennych artefaktów znajdujemy.
Co więcej mod oferuje kilka nowych broni, w tym ciężkie CKMy przykładowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedzi. Tylko kurczę znowu mam problem. Dotarłem do hotelu, po drodze utłukłem paru wrogów. Znalazłem w końcu te drzwi z numerkiem 26 ale nie wiem dlaczego ale nie mogę ich otworzyć. Żadne "opcje działania" się nie wyświetlają a żadnego zamka z kluczem na kod nie ma. Więc ? W czym tkwi problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakie artefakty są najlepsze dla Stalkera? Co mam zrobić jeśli założę artefakt podnoszący promieniowanie, a leki przeciwpromienne ani wódka nie działają?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 22:11, Pioter525 napisał:

Mam pytanie. Jakie artefakty są najlepsze dla Stalkera? Co mam zrobić jeśli założę artefakt

Stalker, Powinnościowiec, Wolnościowiec, Bandyta, wsio ryba, jak mawiaja miejscowi. Uzywaj artefaktów jakie ci pasują, frakcja nie ma nic do rzeczy. Ja osobiscie polecam artefakt odpromieniowujący i regenerujacy zdrowie oraz (incydentalnie potrzebny) jakiś artefakt tamujący krwawienie. Ale ty miożesz woleć jakiś zwiększający udźwig lub regenerujący wytrzymałość. Opcji jest wiele, jedno jest pewne: bez artefaktów odpromeniowujących reszta jest ci zbędna.

Dnia 31.12.2008 o 22:11, Pioter525 napisał:

podnoszący promieniowanie, a leki przeciwpromienne ani wódka nie działają?!

Ależ zawsze działają. Oczywiście działają chwilowo, a artefakt promieniuje zawsze, więc sam rozumiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 22:20, zadymek napisał:

> Mam pytanie. Jakie artefakty są najlepsze dla Stalkera? Co mam zrobić jeśli założę
artefakt
Stalker, Powinnościowiec, Wolnościowiec, Bandyta, wsio ryba, jak mawiaja miejscowi. Uzywaj
artefaktów jakie ci pasują, frakcja nie ma nic do rzeczy. Ja osobiscie polecam artefakt
odpromieniowujący i regenerujacy zdrowie oraz (incydentalnie potrzebny) jakiś artefakt
tamujący krwawienie. Ale ty miożesz woleć jakiś zwiększający udźwig lub regenerujący
wytrzymałość. Opcji jest wiele, jedno jest pewne: bez artefaktów odpromeniowujących reszta
jest ci zbędna.
> podnoszący promieniowanie, a leki przeciwpromienne ani wódka nie działają?!
Ależ zawsze działają. Oczywiście działają chwilowo, a artefakt promieniuje zawsze, więc
sam rozumiesz...


a jeat w SoC artefakt, który zwiększa udźwig??? Pytam bo nie wiem jak się nazywa i gdzie można znaleźć jego oczywiscie jeżeli jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 15:40, bart31 napisał:

a jeat w SoC artefakt, który zwiększa udźwig??? Pytam bo nie wiem jak się nazywa i gdzie
można znaleźć jego oczywiscie jeżeli jest


Z tego co pamiętam to w SoC bez żadncyh modów nie ma takich artefaktów, za to pojawiają się w Clear Sky.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Jantarze. Pochodziłem po pobliskich obszarach i złapałem coś dziwnego. Słyszę jakieś głosy, nie widzę kolorów. Czym to jest spowodowane? Czy muszę wczytywać wcześniejszy zapis, czy da się do jakoś odwrócić? To jest ten mózgozwęglacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:13, Kuboo PL napisał:

Jestem w Jantarze. Pochodziłem po pobliskich obszarach i złapałem coś dziwnego. Słyszę
jakieś głosy, nie widzę kolorów. Czym to jest spowodowane? Czy muszę wczytywać wcześniejszy
zapis, czy da się do jakoś odwrócić? To jest ten mózgozwęglacz?

masz takie zolte tlo lub cos podobnego?? wystepuja jakies duchy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:17, misiakpitra napisał:

masz takie zolte tlo lub cos podobnego?? wystepuja jakies duchy??

Tak, ekran jest taki żółtawy, ale duchów nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest normalne w tamtej okolicy. Taka jest po prostu specyfika tamtego terenu. Swoją drogą to bardzo klimatyczna i zapadająca w pamięć miejscówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:20, Kuboo PL napisał:

> masz takie zolte tlo lub cos podobnego?? wystepuja jakies duchy??
Tak, ekran jest taki żółtawy, ale duchów nie widziałem.

czyli tak wlasnie jest to zasluga mozgozweglacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:13, Kuboo PL napisał:

Jestem w Jantarze. Pochodziłem po pobliskich obszarach i złapałem coś dziwnego. Słyszę
jakieś głosy, nie widzę kolorów. Czym to jest spowodowane? Czy muszę wczytywać wcześniejszy
zapis, czy da się do jakoś odwrócić? To jest ten mózgozwęglacz?

Z żóltym kolorem nic mi sięnie kojarzy, ale czy to może wygląda tak?
bo jeśli tak, to to efekt ataku Kontrolera.

20090101212715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:27, zadymek napisał:

> Jestem w Jantarze. Pochodziłem po pobliskich obszarach i złapałem coś dziwnego.
Słyszę
> jakieś głosy, nie widzę kolorów. Czym to jest spowodowane? Czy muszę wczytywać wcześniejszy

> zapis, czy da się do jakoś odwrócić? To jest ten mózgozwęglacz?
Z żóltym kolorem nic mi sięnie kojarzy, ale czy to może wygląda tak?
bo jeśli tak, to to efekt ataku Kontrolera.

takie pytanie a co to Kontroler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:34, misiakpitra napisał:

> > zapis, czy da się do jakoś odwrócić? To jest ten mózgozwęglacz?
> Z żóltym kolorem nic mi sięnie kojarzy, ale czy to może wygląda tak?
> bo jeśli tak, to to efekt ataku Kontrolera.
takie pytanie a co to Kontroler

Zajrzyj do encyklopedii w PDA to się dowiesz(o ile byłes już podziemiach Agropromu, powinieneś mieć jego opis), ja napisze tylko, że toto co widać na drugim planie.
Atak tego czegoś powoduje, że obraz sierozmywa i słyszymy jakby zawodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować