Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 01.01.2009 o 21:34, misiakpitra napisał:

takie pytanie a co to Kontroler


Nie co tylko kto a raczej czym? :)

Bardzo rzadki mutant widywany niedaleko centrum Strefy. Jest on w pewnym stopniu podobny do humanoida z nieproporcjonalnie dużą głową. Posiada zdolność kontrolowanie słabszych od niego stworzeń. Dorosłe osobniki są w stanie przejąć kontrolę nad umysłem człowieka. Spotkanie z Kontrolerem to prawdziwe wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych stalkerów. Atakuje bardzo specyficznie tj znajduje się zazwyczaj w sporej odległości od gracza i gdy tylko go dostrzeże zaczyna wpływać na jego umysł. Jeżeli szybko Kontrolera się nie unicestwi to skutki spotkania z nim mogą być opłakane.

Dnia 01.01.2009 o 21:34, misiakpitra napisał:


KŁEJK ---> dziwne. Drzwi te powinny bezproblemowo się otworzyć a na kredensie leży sobie spokojnie dekoder. Albo masz jakiegoś złośliwego buga albo to nie te drzwi. Popróbuj inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:37, zadymek napisał:

> > > zapis, czy da się do jakoś odwrócić? To jest ten mózgozwęglacz?
> > Z żóltym kolorem nic mi sięnie kojarzy, ale czy to może wygląda tak?
> > bo jeśli tak, to to efekt ataku Kontrolera.
> takie pytanie a co to Kontroler
Zajrzyj do encyklopedii w PDA to się dowiesz(o ile byłes już podziemiach Agropromu, powinieneś
mieć jego opis), ja napisze tylko, że toto co widać na drugim planie.
Atak tego czegoś powoduje, że obraz sierozmywa i słyszymy jakby zawodzenie.

bylem w Agrropomie juz dawno skonczylem ta gre mosialem to przeoczyc
teraz gram w Czyste Niebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie ma czego wyjaśniać. Patch 1.0006 wprowadził niebezpieczne luki do gry sieciowej Stalkera, a wiadome jest to już od kilku miesięcy. Co ciekawe większość serwerów chodzi właśnie na tej wersji patcha co jest wyjątkowo absurdalną sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:44, Melchah napisał:

Zasadniczo nie ma czego wyjaśniać. Patch 1.0006 wprowadził niebezpieczne luki do gry
sieciowej Stalkera, a wiadome jest to już od kilku miesięcy. Co ciekawe większość serwerów
chodzi właśnie na tej wersji patcha co jest wyjątkowo absurdalną sytuacją.

Do gry sieciowej? Myślałem, że do grania w single. Zastanawiam się nad kupnem tej gry i ten news mnie przestraszył. btw. jaki teraz Stalker ma patch? Ten z serii wydawniczej "Platynowa Kolekcja" ?
Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:44, Bishoop napisał:

> takie pytanie a co to Kontroler

Nie co tylko kto a raczej czym? :)

Bardzo rzadki mutant widywany niedaleko centrum Strefy. Jest on w pewnym stopniu podobny
do humanoida z nieproporcjonalnie dużą głową. Posiada zdolność kontrolowanie słabszych
od niego stworzeń. Dorosłe osobniki są w stanie przejąć kontrolę nad umysłem człowieka.
Spotkanie z Kontrolerem to prawdziwe wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych stalkerów.
Atakuje bardzo specyficznie tj znajduje się zazwyczaj w sporej odległości od gracza i
gdy tylko go dostrzeże zaczyna wpływać na jego umysł. Jeżeli szybko Kontrolera się nie
unicestwi to skutki spotkania z nim mogą być opłakane.


juz wiem poprostu nie pamietalem nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:44, Bishoop napisał:

KŁEJK ---> dziwne. Drzwi te powinny bezproblemowo się otworzyć a na kredensie
leży sobie spokojnie dekoder. Albo masz jakiegoś złośliwego buga albo to nie te drzwi.
Popróbuj inne.


Więc tak, sprawdzałem inne drzwi. Na próżno, to są właśnie te z nr 26. Za Chiny Ludowe nie można ich otworzyć. W poradniku jest następujący fragment "Hotel - po rozmowie z zaprzyjaźnionym Doktorem, wewnątrz kryjówki Striełoka uzyskasz dostęp do [ ... ] pokoju 26." Tyle że ja jeszcze nie znalazłem / nie zabiłem Striełoka. Nawet nie wiem gdzie go szukać ? Coś opuściłem ? Co jest grane ? :/

Jeśli czegoś nie zrobiłem i jeśli potrzebne są przy opisie spoilery mógłbyś je stosownie zaznaczyć ;-) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale którego ? Teraz powróciłem po paru tygodniach do gry i nie wszystko chyba pamiętam :/. W jakiej lokacji ? Gdzie konkretnie ? Z jakim questem jest to powiązane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:46, Kalejdoskop86 napisał:

Do gry sieciowej? Myślałem, że do grania w single. Zastanawiam się nad kupnem tej gry
i ten news mnie przestraszył. btw. jaki teraz Stalker ma patch? Ten z serii wydawniczej
"Platynowa Kolekcja" ?
Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Nie, błędy są tylko w multi.

Ponieważ nie posiadam wersji z Platyny a premierówkę, nie odpowiem na Twoje pytanie, ale doradzę, że jeśli nie interesuje Cię gra w sieci (a akurat Stalker jest o tyle specyficzną grą, że nie warto się tym trybem zajmować w ogóle z racji kiepskiego wykonania) to spatchuj grę maksymalnie do wersji 1.0004. Ostatnia wersja wprowadzająca poprawki do singla i jednocześnie większość modów jest z nią kompatybilna najbardziej. A po mody warto sięgnąć.

Mam nadzieję, że CDP nie wykonało roboty z patchowaniem za Ciebie i nie nałożyło żadnych poprawek w Platynie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:55, Melchah napisał:

Ponieważ nie posiadam wersji z Platyny a premierówkę, nie odpowiem na Twoje pytanie,
ale doradzę, że jeśli nie interesuje Cię gra w sieci (a akurat Stalker jest o tyle specyficzną
grą, że nie warto się tym trybem zajmować w ogóle z racji kiepskiego wykonania) to spatchuj
grę maksymalnie do wersji 1.0004. Ostatnia wersja wprowadzająca poprawki do singla i
jednocześnie większość modów jest z nią kompatybilna najbardziej. A po mody warto sięgnąć.

Mam nadzieję, że CDP nie wykonało roboty z patchowaniem za Ciebie i nie nałożyło żadnych
poprawek w Platynie :).

Dobrze, dzięki za radę. Ja tam wolałbym wgrać grę i nie martwić się o patchowanie albo o to, że trzeba inny patch dać niż jest itp.

Co do samej gry to trochę czytałem o niej. Wszak jestem człowiekiem, który boi się tematyki Czarnobyla, czytałem sporo o efektach napromieniowania, i tutaj pytanie: czy ta gra jest zrobiona bardziej fantanstycznie, czy rzeczywiście jest straszny, ponury klimat opustoszałego miasta? Czy np. mutanty są takie bardziej, że wiesz, że są to tylko mutanty, czy twórcy tworząc ich modele wprowadzili tam możliwe mutacje, które następowały u niektórych płodów, jeżeli były zakażone po wybuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:54, KŁEJK napisał:

Ale którego ? Teraz powróciłem po paru tygodniach do gry i nie wszystko chyba pamiętam
:/. W jakiej lokacji ? Gdzie konkretnie ? Z jakim questem jest to powiązane ?


Spoiler

Po misji w Jantarze dla Saharowa tzn, po wyłączeniu emisji psionicznych podczas ucieczki tunelem dostajesz namiar na Podróżnika (lub Przewodnika) w Kordonie (sprawdź w PDA). Wyśle Cię on do katakumb Agropromu, ponownie do kryjówki Strieloka. Tam spotkasz doktorka, który da Ci namiary na dekoder w Hotelu w Prypecii. Sprawdź wogóle czy masz zadanie z dekoderem w PDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie kontroler. Obraz jest mniej więcej taki, tylko że zamiast różowego jest żółty. Później zrobię screena. A te głosy, to takie jakby rozmowy które słyszysz jakby we śnie. Nie słychać nic wyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:03, Kuboo PL napisał:

Nie, to nie kontroler. Obraz jest mniej więcej taki, tylko że zamiast różowego jest żółty.
Później zrobię screena.


To efekt emisji psionicznej. Im bliżej fabryki Rostok tym ekran jest bardziej mdły i żółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za pomoc. A ja kurde olałem tego questa sądząc że to jakiś mniej ważny :/. Ehh to teraz czeka mnie sporo biegania w te i nazad. Jakoś sobie chyba poradzę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:05, Bishoop napisał:

To efekt emisji psionicznej. Im bliżej fabryki Rostok tym ekran jest bardziej mdły i
żółty.

A już się bałem, że zostałem jakimś zombie :) KŁEJK, zadymek, misiakpitra, Bishoop dzięki za pomoc. Czyli screen już nie jest potrzebny? A czasem na te emisje hełm antypsioniczny nie powinien pomagać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:06, KŁEJK napisał:

OK, dzięki za pomoc. A ja kurde olałem tego questa sądząc że to jakiś mniej ważny :/.
Ehh to teraz czeka mnie sporo biegania w te i nazad. Jakoś sobie chyba poradzę. ;-)


No ja za pierwszym razem przegapiłem tego questa i też się cofałem. A z Prypecii do Kordonu kawał drogi. Po wyłączeniu mózgozwęglacza możesz mieć od groma mutantów na karku w Magazynach Wojskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Wszędzie pisze w ciekawostkach o grze

Spoiler

, że można znaleźć w jakimś hangarze ciało głównego bohatera Half Life. Znalazłem ten hangar i nic. A szukałem według wskazówek.I nic :/. Sam nie wiem czy to bug, czy źle szukam.

Mógłby ktoś pomóc mi w poszukiwaniach? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Dziczy przy zestrzelonym helikopterze masz nie hangar tylko jakby podziemny tunel i tam znajdziesz Gordona, który pogonił łom za kilka "Rozkoszy Turysty" Cóż Kombinat przy Zonie to pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 22:01, Kalejdoskop86 napisał:

Dobrze, dzięki za radę. Ja tam wolałbym wgrać grę i nie martwić się o patchowanie albo
o to, że trzeba inny patch dać niż jest itp.

Uwierz mi, że lepiej w przypadku tej gry mieć wybór jaki patch chcesz nałożyć. Być może na starcie nie będziesz korzystał z modów, ale później dzięki modom będziesz mógł wprowadzić wiele urozmaiceń do gry. Ale to być może zainteresuje Cię później, kiedy już spróbujesz jak smakuje gra i co ewentualnie chciałbyś poprawić (albo nic, zależy).

Dnia 01.01.2009 o 22:01, Kalejdoskop86 napisał:

Co do samej gry to trochę czytałem o niej. Wszak jestem człowiekiem, który boi się tematyki
Czarnobyla, czytałem sporo o efektach napromieniowania, i tutaj pytanie: czy ta gra jest
zrobiona bardziej fantanstycznie, czy rzeczywiście jest straszny, ponury klimat opustoszałego
miasta? Czy np. mutanty są takie bardziej, że wiesz, że są to tylko mutanty, czy twórcy
tworząc ich modele wprowadzili tam możliwe mutacje, które następowały u niektórych płodów,
jeżeli były zakażone po wybuchu?

Podczas gry jest odczuwalny "gęsty" klimat, szczególnie zwiedzając podziemia laboratoriów. Gęsia skórka występuje, wchodząc pod ziemię osobiście czuję się nieciekawie, nie ważne ile razy bym to robił i jak dobrze był wyposażony. Na zewnątrz, szczególnie w nocy, jest co najmniej równie "dziarsko". Klimat jest naprawdę mocno wyczuwalny i raczej kładzie się ciężarem na barkach. Ale o to tu chodzi.
A same niemilusy na ogół są wariacjami istniejących gatunków z człowiekiem na czele: psy, świnie, dziki. Niekiedy rozpoznajesz na pierwszy rzut oka od jakiego gatunku pochodzi dany mutant, ale jest jeden przypadek, że chyba w zaświatach trzeba by szukać źródła :). Szczerze mówiąc wydaje mi się, że twórcy pozwolili się ponieść fantazji w jakichś tam granicach, niekoniecznie korzystając z faktycznych, znanych z historii medycyny faktycznych popromiennych mutacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować