Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2009 o 13:39, Bishoop napisał:

> fajnie z mnie uswiadomiles ze jest Czyste niebo dziekim az taki durny nie jestem
no wlasnie

Nic takiego nie napisałem. Nie określiłeś czy chodzi Ci o kontynuacje SoC czy CS. Zresztą
napisałem, że zakładam, że wiesz...
Jeśli chodzi o Stalkera 3 to jest troche tego w necie. Pierwszy portal, który podał to
oficjalnie to stalker-planet.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://stalker-planet.ru/news/2008-11-29-170&sa=X&oi=translate&resnum=5&ct=result&prev=/search%3Fq%3DS.T.A.L.K.E.R.%2B3:%2BApocalyptic%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

Jak można wyczytać. Staker 3 będzie kontynuacją SoC.


Przeczytaklemi zapowiada sie dosc ciekawie fajnie by bylo jakby bylo wiecej elementow RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 13:49, misiakpitra napisał:

Przeczytaklemi zapowiada sie dosc ciekawie fajnie by bylo jakby bylo wiecej elementow RPG


Według mnie połączenie RPG z FPS''em w Stalkerze wypadło na tyle dobrze i jest tak dobrze wywarzone, że w tej kwesti nic bym nie zmienił. Dodałbym tylko bardziej rozbudowany rowój postaci (w sumie to go nie ma wogóle). Co do Stalkera 3, nazwa Apokalipsa wskazuje na Zone w bardzo hardcorowym wydaniu. Tak jak było napisane: nowe anomalie, mutanty i frakcje. Zastanawia mnie tylko co to oznacza "strefa dziewcząt". Zresztą. Tak naprawdę nie wiemy czy part. 3 wogóle powstanie. Jeśli tak to zapowiedzi a efekt końcowy w wydaniu GSC, THQ czy Deep Silver to dwie różne rzeczy.W sensie negatywnym oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:20, Bishoop napisał:

>

CS jak dla mnie był sporym rozczarowaniem.A SoC co najmniej fantastyczny.
Na trzecią część jestem nastawiony pesymistycznie.Szczególnie przez liczne bugi w obu Stalkerach,chociaż te z CS przebiły samych siebie.Klimat podupadł w CS drastycznie,zbędna jak dla mnie dynamiczna muzyka,na grafice się strasznie zawiodłem no i questach.Jedyne czym chcieli nas podjarać to tymi frakcjami,brońmi,podróżami szybkimi i nowymi lokacjam,nie powiem gra miejscami bardzo mi się podobała,ale na wielu rzeczach się zawiodłem.
Lokacji nowych to było jak na lekarstwo,gdzie te klimatyczne misje jakie były w SoC,gdzie ta fabuła,która tak wciągała i była co najmniej zaskakująca jak w SoC ? Ja jej nie widziałem,a była prosta i skazana na nie powodzenie,poszli na łatwiznę i zamiast stalkera mieliśmy coś jakby wojnę w Czarnobylu.Zakończenia też jakiegoś mega ultra zaskakującego się nie spodziewałem,za bardzo polecieli na woje frakcji,bronie itd. niż sam klimat i fabułę.

Nie powiem bo SoC tez mozna się czepiać,szczególnie za bugi,bez patchów gra też irytuję,no i jak dla mnie poszczególne zakończenia,jedynie dwa mi się podobały.Co prawda miały być rzeczy które były w zapowiedziach,a potem je usunięto,ale to nic.
Do SoC wracam właśnie 6 raz,a Cs od razu odłożyłem na półkę i jakoś mnie specjalnie do niej nie ciągnie,sporadycznie włączę poszczególny save,żeby się pobawić,no bo to jednak Stalker,zawsze wciąga :)
Chcą zrobić stalkera 3,no ok,ale musiałby spełnić wszystkie oczekiwane wymogi jakie miały być i oczywiście wiele udoskonaleń i rozbudowań,ale szczerze mówiąc to powinno już być załatwione w pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:56, Ajinur napisał:

Do SoC wracam właśnie 6 raz,a Cs od razu odłożyłem na półkę i jakoś mnie specjalnie do
niej nie ciągnie,sporadycznie włączę poszczególny save,żeby się pobawić,no bo to jednak
Stalker,zawsze wciąga :)

a ja z kolei jeśli ju wrócę to do CS właśnie. Dlaczego? Powód jest prozaiczny, jak sama gra: w SoC gdy tylko zacznę biegać, gra zaczyna robić przystanki co kilka metrów, w CS tego nie mam ...i to mi wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:04, zadymek napisał:

> Rajca,tutaj się zgodzę,ale wspominałem właśnie o tym,że już w SoC miały być pojazdy itd. no ale nie było.Może to jednak trochę przeszkadza,ale to nie będzie powód dla którego miałbym nie wracać do SoC. Ja jestem za SoC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 17:56, Ajinur napisał:

> >
CS jak dla mnie był sporym rozczarowaniem.A SoC co najmniej fantastyczny.


Z tym się akurat zgodze. Mimo iż same SoC jest mocno nie dopracowane to bije CS na głowe. Klimat bez porównania większy. Klaustrofobiczne penetrowanie laboratoriów (x16, x18, x10), dużo cutscenek, bardziej mroczna muzyka i zdecydowanie ciekawsze questy poboczne. Tego właśnie w CS brakuje. Wzamian dostaliśmy kulejącą nawet po patchu 1.5.07 wojnę frakcji, praktycznie zero poboczny questów. Te które mamy kończą się głównie tak:
- w czym mogę pomóc?
- nie możesz... :(

Dnia 04.01.2009 o 17:56, Ajinur napisał:

Lokacji nowych to było jak na lekarstwo,gdzie te klimatyczne misje jakie były w SoC,gdzie
ta fabuła,która tak wciągała i była co najmniej zaskakująca jak w SoC ? Ja jej nie widziałem,a
była prosta i skazana na nie powodzenie,poszli na łatwiznę i zamiast stalkera mieliśmy
coś jakby wojnę w Czarnobylu.


Chciałbym się kiedyś dowiedzieć czemu w CS zabrakło Dziczy i Baru. Baru szczególnie. Przez większość graczy (stalkerów) był traktowany jak dom. Przyczółek pomiędzy różnego rodzaju misjami. Dodanie Bagien (nudne), Limańska (nudne z powodu braku WF w tej mapce; okrojony), Szpiatala (fajny, ale jako osobny level za mały) i Czerwonego Lasu (kozak) nie rekompensuje mi mapek z SoC. Już Prypeć była lepsza od Limańska.

Dnia 04.01.2009 o 17:56, Ajinur napisał:

Zakończenia też jakiegoś mega ultra zaskakującego się nie
spodziewałem,za bardzo polecieli na woje frakcji,bronie itd. niż sam klimat i fabułę.


Zakończenie to tragedia. Myślę, że temat elektrowni i zkończenia w CS lepiej zostawić bez komentarza. Nie trzeba być jakoś zbytnio inteligentnym, żeby stwierdzić, że robione zostało w pośpiechu.
A w SoC mamy siedem zkończeń. To, że CS jest prequelem nie oznacza, że zakończenie powinno być tylko jedne pasujące do wątku z SoC.

Dnia 04.01.2009 o 17:56, Ajinur napisał:

Do SoC wracam właśnie 6 raz,a Cs od razu odłożyłem na półkę i jakoś mnie specjalnie do
niej nie ciągnie,sporadycznie włączę poszczególny save,żeby się pobawić,no bo to jednak
Stalker,zawsze wciąga :)


W SoC grałem właśnie 6 razy i na bank będe jeszcze wracał. W CS gram drugi raz i znów mi ręce opadają. Sciągnąłem Faction Commander, może ten modzik uratuje skopaną wojnę frakcji. Szczerze mówiąc gdyba nawet nie ta WF to sam główny wątek jest strasznie krótki i nie wciąga.

Dnia 04.01.2009 o 17:56, Ajinur napisał:

Chcą zrobić stalkera 3,no ok,ale musiałby spełnić wszystkie oczekiwane wymogi jakie miały
być i oczywiście wiele udoskonaleń i rozbudowań,ale szczerze mówiąc to powinno już być
załatwione w pierwszej części.


Dokładnie. Lepiej już czekać rok, półtora dłużej i mieć dopracowany w każdym calu produkt. Póki co czekam na pewne Metro 2033..Pewne, że będzie.

zadymek---> dlatego przydałby się jakiś modzik z przewodnikami z CS do SoC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 18:50, Bishoop napisał:

zadymek---> dlatego przydałby się jakiś modzik z porzewodnikami z CS do SoC

A co? Poprawiłby zacinki w grze?
To już wolę powrót pojazdów.
Wiesz, ja lubię sobie pobiegać i żaden przewodnik mi nie zamaskuje przycinania gry. Na prawdę irytują mnie zacięcia gry, to że bedę je widywał żadziej nie zmieni faktu, że są:(
A CS pomyka płynnie i to się dla mnie liczy -a przewodników używałem sporadycznie.
Z kolei sam SoC wymusza ciągłe bieganie tam i z powrotem, więc irytujących momentów nie da się uniknąć...i koło się zamyka, czara goryczy przelewa etc
Chyba wypróbuję jakiś mod, podobno niektóre coś z tym robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:00, zadymek napisał:

A co? Poprawiłby zacinki w grze?


Nie. Źle Cię zrozumiałem...

Dnia 04.01.2009 o 19:00, zadymek napisał:

To już wolę powrót pojazdów.
Wiesz, ja lubię sobie pobiegać i żaden przewodnik mi nie zamaskuje przycinania gry.


Pewnie że przydałby się powrót pojazdów. Pod warunkiem, że można nimi przejeżdżać z mapki na mapkę. Najlepiej bez ich ładowania.

Dnia 04.01.2009 o 19:00, zadymek napisał:

Na prawdę irytują mnie zacięcia gry, to że bedę je widywał żadziej nie zmieni faktu, że
są:(
A CS pomyka płynnie i to się dla mnie liczy -a przewodników używałem sporadycznie.


Z tą płynością to różnie. U jednego jest płynnie u drugiego nie. U mnie bez względu na konfigurację ustawień mam memory leaki na Wysypisku. Co do przewodników. Fajnie jest sobie pobiegać. Ale za każdym razem raczej się nie chce. Głównie przez dość długie wczytywanie leveli. Z tego co wyczytałem, właśnie dlatego Stalker 3 "ma być" na CryEngine2 bo X-Ray dużych mapek nie ogarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma powstać Stalker 3 to mogli by wreszcie zrobić jedną dużą mape tak jak w Oblivionie czy żeby daleko nie szukać w Far Cry 2 lub w Fallout 3. Nie żeby mnie wnerwiało ładowanie się mapek bo u mnie trwa to tylko kilka sekund ale jakoś lepiej by było gdyby była jedna wielka otwarta mapa. Zamiast niewidzialnych ścian dali by dużą radiacje na końcach mapy i sprawa załatwiona. W nowym stalkerze chciałbym wreszcie zobaczyc jak inni stalkerzy chodzą i szukają artefaktów żeby o nie walczyli. Powinno być wiecej walki z wojskiem, które powinno tropić stalkerów, frakcje powinny się same zwalczać. W CS najbardziej brakowało mi rozwinięcia wątku z polowaniem na Striłoka. Co to miało być ? Przecież to jakaś kpina była w CS, a zakończenie jak zakończenie nie chciało im się nawet cut-scenki zrobić porządnej. Słaby był CS choć nie powiem kilka innowacji wprowadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:16, Bishoop napisał:

leveli. Z tego co wyczytałem, właśnie dlatego Stalker 3 "ma być" na CryEngine2 bo X-Ray
dużych mapek nie ogarnia.

a jak, tak to ja jestem za. Chętnie zrównam Bar z ziemią i porzucam nibypsami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2009 o 19:25, Sylwassss napisał:

Skoro ma powstać Stalker 3 to mogli by wreszcie zrobić jedną dużą mape tak jak w Oblivionie
czy żeby daleko nie szukać w Far Cry 2 lub w Fallout 3. Nie żeby mnie wnerwiało ładowanie
się mapek bo u mnie trwa to tylko kilka sekund ale jakoś lepiej by było gdyby była jedna
wielka otwarta mapa.

Ale spójrz na inne aspekty map w Oblivione czy Fallout 3. Tam mapy nie żyją i nie dotyczy ich symulacja życia tak jak w S.T.A.L.K.E.R.ze. Widoczki to jeszcze nie wszytko. Wyobraź sobie kompa na jakim poszła by Zona bez przycinania, z całą symulą cjazachowań stworzeń, ruchami frakcji itp

Dnia 04.01.2009 o 19:25, Sylwassss napisał:

i sprawa załatwiona. W nowym stalkerze chciałbym wreszcie zobaczyc jak inni stalkerzy
chodzą i szukają artefaktów żeby o nie walczyli. Powinno być wiecej walki z wojskiem,
które powinno tropić stalkerów, frakcje powinny się same zwalczać.

No wiesz, po cześci masz to w CS''ie. jedyna różnica to ta, że my to wszytko rozkręcamy, ale później wojna o terytorium toczy się już sama. Ba, spotkałem nawet kilku stalkerów szukających artefaktów, fakt, w moim przypadku niespecjalnie się do tego garnęli, więc efektów nie mieli, ale czytałem tu o przypadkach, że komuś tam, jakiś stalker zwinął artefakt sprzed nosa:)

Dnia 04.01.2009 o 19:25, Sylwassss napisał:

mi rozwinięcia wątku z polowaniem na Striłoka. Co to miało być ? Przecież to jakaś kpina
była w CS, a zakończenie jak zakończenie nie chciało im się nawet cut-scenki zrobić porządnej.
Słaby był CS choć nie powiem kilka innowacji wprowadzał.

Zgadzam się, cała ta "gra" od początku wyglądała na robioną w pośpiechu, więc nic dziwnego, że w kategorii Oscarowej: "Błędy w sztuce" pobiła Cień Czarnobyla na głowę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja i znowu potrzebuję pomocy ;-). Mianowicie chciałbym pobawić się modami. Ściągnąłem Arsenal mod oraz Oblivion Lost 2.2. Odinstalowałem grę, skopiowałem save''y w inne miejsce na hdd, zainstalowałem ponownie. Mam "czystą" wersję spatchowaną 1.5. Więc co, gdzie i jak należy zrobić ( najpierw chciałbym zainstalować tego Arsenal moda ) ? Próbowałem coś z rosyjskiego manuala wyczytać ale chyba stosownego info co i jak zrobić tam nie było. Robiłem coś na własną rękę ale chyba nie wyszło. Pomoże ktoś ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem w kanalach, w ktorych poraz pierwszy spotykamy tego niewidzialnego mutanta. Chodzi o to, ze strasznie duzo tam zolnierzy. Ma ktos jakis sposob na pozbycie sie tych nadgorliwcow ? Jest ich tak duzo, ze zwykly kalach nie wystarcza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję rację, że SoC jest lepszy od CS .. w SoC jakby dodali możliwość naprawy broni i kombinezonu, a także przemieszczanie się pomiędzy levelami byłoby prawie idealnie .... w SoC i w CS też denerwujące jest to, że na wysypisku, kordonie, agropromie i na bagnach w późniejszym etapie gry (już działa się w dziczy i dostaje się zadanie w jantarze SoC, a w CS czerwony las i magazyny wojskowe) nic się nie dzieje to jest nie ma przeciwników - bandyci są słabi albo ich nie ma wojsko też zabardzo się nie kwapi do działania.. także w moim odczuciu gra jakby zmusza nas iść dalej i kontynuować główny wątek ... przynajmniej ja tak miałem ( w SoC gram na poziomie Stalker, a w CS poziom weteran), a powinna być możliwość większej eksploracji terenu - moze być nawet ładowanie leveli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:47, Izrafel92 napisał:

Mam maly problem w kanalach, w ktorych poraz pierwszy spotykamy tego niewidzialnego mutanta.
Chodzi o to, ze strasznie duzo tam zolnierzy. Ma ktos jakis sposob na pozbycie sie tych
nadgorliwcow ? Jest ich tak duzo, ze zwykly kalach nie wystarcza :P


Jedyny sposób to przejście po ich trupach. Skradaj się powoli i zaliczaj heady. Przy większej liczbie przeciwników strzelaj do nich zza winkla lub zza innej osłony. Każdemu trupowi zabieraj ammo i apteczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:39, Bishoop napisał:

Tu masz tu w miare dobrze opisane: http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=625


Dzięki ci dobry człowieku. Już mam i działa :). Thx. Poczytałem wcześniej w manualu co ten modzik dodaje i nie mogę się doczekać aż zagram :D.

Izrafel92 ---> jak już Bishoop wspomniał ... skradaj się, rozglądaj, używaj mapki / noktowizora, kombinuj. Stalker jest na tyle nietypową grą że metoda "na Rambo" nic nie da. Krótkie serie ew. headshoty - tylko lub aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 14:47, Izrafel92 napisał:

Mam maly problem w kanalach, w ktorych poraz pierwszy spotykamy tego niewidzialnego mutanta.
Chodzi o to, ze strasznie duzo tam zolnierzy. Ma ktos jakis sposob na pozbycie sie tych
nadgorliwcow ? Jest ich tak duzo, ze zwykly kalach nie wystarcza :P


Po prostu pozabijaj ich ...oczywiście skradając się itp ... metoda na Rambo nie jest efektywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:44, Izrafel92 napisał:


Problem może też tkwić w tym,że np możesz mieć słaby kombinezon albo broń bądź też w złym stanie owe przedmioty,które są nie zbędne do walki.Osobiście polecam metodę skradania się i ostrożnego podejścia,a za każdym zakrętem nie wybiegać jak szalony tylko się wychylić.Oczywiście noktowizor bardziej wskazany bo latarka zdradza i jeśli masz granaty to użyj ich jak ilość wroga to minimum 2 :D Polecam strzelać seryjkami i w głowę bo najszybciej się zabija,zbieraj z ciał zabitych ammo i dużo pateczek,to tyle.
Wydaję się być prostą taktyką,ale tak się tylko mówi,bo ja np. gram na mistrzu i nie ma się opracowanje taktyki na sytuacje,trzeba być gotowym i czujnym :p
Właściwie to powiedziałem to co poprzednicy radzili,lecz na każdą sytuacje trzeba mieć inna taktykę,to zależy od twojego ekwipunku i od wroga i przede wszystkim miejsca,czy to otwarta przestrzeń czy zamknięta :)
A na jakim poziomie grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować