Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Jak na złość nie mogę dodać obrazka :/ No nic, muszę wytłumaczyć.
Podejdź do rozbitego helikoptera. Gdy już tam będziesz przejdź pod jego ogonem. Twoim oczom powinna się ukazać przejście, w którym jest trochę anomalii elektro i złomu. Wejdź tam. Żeby nie wejść prosto w anomalię, musisz skakać po starym sprzęcie. Są też tam dwa kontenery (po prawej stronie). W jednym z nich jest ten obrzyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak, znalazłeś? Tutaj nadal nie mogę dodawać obrazków. Jeżeli jeszcze nie znalazłeś, odezwij się do mnie na GG i wtedy prześlę Ci screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Znalazłem. Tzn trochę dziwnie mi to wytłumaczyłeś i sądziłem w pierwszym momencie że o czymś innym mówimy, ale koniec końców znalazłem. :) Trochę się trzeba było naskakać. Swoją drogą jak już piszę posta. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć ani podczas grania na "czystym" stalkerze ani na modzie [ OL + AMod - do tej pory ] nie zauważyłem żeby można było gdzieś zdobyć granatnik. Wie ktoś kto może go mieć ? Lub gdzie kupić ? Bo ani u Sidorowicza ani i Barmana ich nie widziałem [ tylko tłumiki ]. A chciałbym się pobawić tym ustrojstwem. Mam już celownik optyczny i tłumik przy AK74 to i granatnik by się przydał. Wtedy to by dopiero była kosa :D. Uprzedzając pytania ... byłem u handlarzy już co najmniej kilka razy i nigdy ich nie mieli na stanie :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały (no wcale nie taki mały) problem. Zainstalowałem ABC Inferno PL plus ABC Inferno 1.1. Nowe Text. Wszystko ładnie, tylko za każdym razem podczas dialogu z Sidorowiczem w momencie wybrania opcji daj mi misję i już (lub tej drugiej, wszystko jedno) wywala mnie do pulpitu. Non stop, za każdym razem. Zrobiłem reinstalke i to samo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie podobny problem miałem w dziczy (pisał tutaj o nim) teraz pojawił się znowu w magazynach wojskowych, chodzi o to, że mam zadanie - ochroń granicę przed potworami, które nadchodzą od strony zwęglacza... czekam jeden dzień i nikt nie przychodzi od tej strony w między czasie co jakiś czas pojawiają się mutanty ale z drugiej strony tj tak jakby iść od strony bazy wolności - zabijam je wszystkie. W momencie gdy czas wykonania zadania dochodzi do końca dostaję komunikat zadanie nie powiodło się i zaraz kolejne nowe zadanie - ochroń granicę przed potowrami ( zadanie to samo) i teraz nie wiem czy w momencie kiedy kończy się czas wykonania zadania mam stać w miejscu zaznaczonym na mapie ( niemalże w środku tego punktu)??? Podobnie miałem w dziczy - zadanie obroń przejscie przed najemnikami i bandytami z rostowa i też w miejscu gdzie na mapie jest zaznaczone nie ma żadnego najemnika ani bandyty - dostaję komunikat zadanie nie wykonane, a zaraz po nim zniszcz siedlisko mutantów, poczym gdy to zrobię wyjdę z dziczy i wrócę do niej znowu mam zadanie - obrona przejścia ........ mam rozumieć, że to jest błąd gry czy coś źle robię ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój problem jest zwykłym pospolitym dla tej gry bugiem. Szczególnie jeśli chodzi właśnie o o przejście z Magazynów Wojskowych do Czerwonego Lasu przy posterunku Wolności. Tak samo mi się zdarzało w tym miejscu z ochroną przed Monolitem. Czekałem, czekałem i się nie doczekałem. Stalker ma to do siebie, że jest nie obliczalny. Raz nie masz żadnych problemów a czasami tak jak Ty teraz co lokacje. Ta gra potrafi mieć różne błędy u różnych osób. Quest dotyczący potworów jest uruchamiany przez grę automatycznie. Tak samo jak ochrona Stalkerów w Agropromie czy zabicie legowiska snorków w Jantarze itp. Polecam Ci wrzucić moda na brak limitów czasowych wykonywanych zadań i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 13:42, Bishoop napisał:

Twój problem jest zwykłym pospolitym dla tej gry bugiem. Szczególnie jeśli chodzi właśnie
o o przejście z Magazynów Wojskowych do Czerwonego Lasu przy posterunku Wolności. Tak
samo mi się zdarzało w tym miejscu z ochroną przed Monolitem. Czekałem, czekałem i się
nie doczekałem. Stalker ma to do siebie, że jest nie obliczalny. Raz nie masz żadnych
problemów a czasami tak jak Ty teraz co lokacje. Ta gra potrafi mieć różne błędy u różnych
osób. Quest dotyczący potworów jest uruchamiany przez grę automatycznie. Tak samo jak
ochrona Stalkerów w Agropromie czy zabicie legowiska snorków w Jantarze itp. Polecam
Ci wrzucić moda na brak limitów czasowych wykonywanych zadań i problem z głowy.


Dzięki za odpowiedź, powiem szczerz, że rozważma wgranie modów tych samych, które polecałeś kłejkowi .... bo ta gra czasami mnie irytuje ale z tego co tutaj wcześniej wycyztałem, że grę trzeba będzie rozpocząć od nowa. Jeżeli tak no to trudno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 14:04, bart31 napisał:

Dzięki za odpowiedź, powiem szczerz, że rozważma wgranie modów tych samych, które polecałeś
kłejkowi .... bo ta gra czasami mnie irytuje ale z tego co tutaj wcześniej wycyztałem,


Polecam, poleca. Lecz jeśli grasz po raz pierwszy to odradzam duże mody z total konwersją. Wgraj sobie tylko prawdziwe nazwy broni i brak limitu czasowego plus ewentualnie mod typu bieganie w egzoszkielecie czyli takie mody które tylko lekko usprawniają rozgrywkę a nie zmieniają jej.

Dnia 21.01.2009 o 14:04, bart31 napisał:

że grę trzeba będzie rozpocząć od nowa. Jeżeli tak no to trudno ...


No niestety, wszystkie duże mody, które zmieniają coś więcej w configu wymagają nowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 14:58, Bishoop napisał:

Polecam, poleca. Lecz jeśli grasz po raz pierwszy to odradzam duże mody z total konwersją.
Wgraj sobie tylko prawdziwe nazwy broni i brak limitu czasowego plus ewentualnie mod
typu bieganie w egzoszkielecie czyli takie mody które tylko lekko usprawniają rozgrywkę
a nie zmieniają jej.

> że grę trzeba będzie rozpocząć od nowa. Jeżeli tak no to trudno ...

No niestety, wszystkie duże mody, które zmieniają coś więcej w configu wymagają nowej
gry.


Pierwszy raz nie gram w Stalkera ... licząc Clear Sky to już gram poraz 4 ..także nie powinno być problemu ( chociarz pierwszy raz na modzie bedę dopiero grał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny quest z Baru i kolejny problem. >.<

Mianowicie - mam zabić zdrajcę. Zlecenie przyjąłem, udałem się do Magazynów Wojskowych gdzie owego zdrajcę znalazłem i zabiłem [ ukatrupiłem paru świadków przy okazji ;p ]. Wróciłem do Baru - zlecenie zaliczone. Tyle tylko że zleceniodawca wspominał coś o skrytce zabitego w której jest coś ciekawego. Pytanie - która to skrytka ? I gdzie ona jest ? Bo dookoła tego "obozu" gdzie siedział zabity nic szczególnego nie ma. Przeszukanie ciał także nie dało wymiernych rezultatów. Tam jest tylko niebieskawa skrzynia, ale jest ona pusta. Wie ktoś ;-) ?

Kuboo PL - tak, dzięki. Znalazłem granatnik w X18 ;]. Teraz mam szybkostrzelnego AK74 + optyka + tłumik + granatnik. Chyba na tym etapie gry nie ma nic lepszego :P.

Teraz muszę udać się do Jantaru i pogadać z naukowcami nt tamtejszego laboratorium :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 14:58, Bishoop napisał:

> Dzięki za odpowiedź, powiem szczerz, że rozważma wgranie modów tych samych, które
polecałeś
> kłejkowi .... bo ta gra czasami mnie irytuje ale z tego co tutaj wcześniej wycyztałem,


Polecam, poleca. Lecz jeśli grasz po raz pierwszy to odradzam duże mody z total konwersją.
Wgraj sobie tylko prawdziwe nazwy broni i brak limitu czasowego plus ewentualnie mod
typu bieganie w egzoszkielecie czyli takie mody które tylko lekko usprawniają rozgrywkę
a nie zmieniają jej.

> że grę trzeba będzie rozpocząć od nowa. Jeżeli tak no to trudno ...

No niestety, wszystkie duże mody, które zmieniają coś więcej w configu wymagają nowej
gry.


Wgrałem tego moda, tak jak opisywałeś dla kłejka ....ale wywala mnie do pulpitu i pokazuje błąd e-ray ... czy zrobiłem coś nie tak ???? po wgraniu tego moda są save mogę je uruchomić ale mnie z nich wywala podobnie jest jak zaznaczę - nowa gra ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... wiem że za bardzo ci tym nie pomogę ale:
- jesteś pewien że zrobiłeś wszystko dokładnie tak jak trzeba - sprawdź jeszcze raz, może coś przypadkowo ominąłeś ? Np: wyedytowanie pliku tekstowego, wszystkie nowe mody trzeba wypakowywać do "gamedata" ale i tak często trzeba ich zawartość przenosić i zastępować do głównego folderu gamedata [ mam nadzieję że zrozumiałeś o czym mówię :]
- na pewno usunąłeś save''y przed modowaniem ?
- masz spatchowaną grę do wersji 1.05 ?

Niestety nic innego mi do głowy nie przychodzi. Ja też miałem podobne problemy ale w końcu mi się udało :]. Ostatnio źle doczytałem że trzeba wykasować plik lokalizacyjny [ a usunąłem wszystkie i gra zaczęła się kaszanić ]. Popróbuj ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak napisałem KLEJK''owi a powinno wszystko grać. Z edytowałeś plik "fsgame"? Jeśli nie to masz tu mały poradnik jak to zrobić http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=625.
Jeśli chodzi o save''y to usuń cały folder C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC albo zrób jego kopię zapasowaą. Grając na tych dwóch modach lepiej grać od nowa. Nie wiem jeszcze na jakiej łatce grasz. Najlepiej grać pod 1.0005. A i jeszcze jedno. Foldery "gamedata" poszczególnych modów wrzucamy do głównego katalogu z grą. Mówię Ci to bo znajduje się tam folder "mods", do którego owych modów się nie wrzuca i może on Cię zmylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:21, KŁEJK napisał:

Hm ... wiem że za bardzo ci tym nie pomogę ale:
- jesteś pewien że zrobiłeś wszystko dokładnie tak jak trzeba - sprawdź jeszcze raz,
może coś przypadkowo ominąłeś ? Np: wyedytowanie pliku tekstowego, wszystkie nowe mody
trzeba wypakowywać do "gamedata" ale i tak często trzeba ich zawartość przenosić i zastępować
do głównego folderu gamedata [ mam nadzieję że zrozumiałeś o czym mówię :]
- na pewno usunąłeś save''y przed modowaniem ?
- masz spatchowaną grę do wersji 1.05 ?

Niestety nic innego mi do głowy nie przychodzi. Ja też miałem podobne problemy ale w
końcu mi się udało :]. Ostatnio źle doczytałem że trzeba wykasować plik lokalizacyjny
[ a usunąłem wszystkie i gra zaczęła się kaszanić ]. Popróbuj ;]


przed modowaniem nie wywaliłem z gry savów ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 18:46, Bishoop napisał:

Zrób tak jak napisałem KLEJK''owi a powinno wszystko grać. Z edytowałeś plik "fsgame"?
Jeśli nie to masz tu mały poradnik jak to zrobić http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=625.
Jeśli chodzi o save''y to usuń cały folder C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC
albo zrób jego kopię zapasowaą. Grając na tych dwóch modach lepiej grać od nowa. Nie
wiem jeszcze na jakiej łatce grasz. Najlepiej grać pod 1.0005. A i jeszcze jedno. Foldery
"gamedata" poszczególnych modów wrzucamy do głównego katalogu z grą. Mówię Ci to bo znajduje
się tam folder "mods", do którego owych modów się nie wrzuca i może on Cię zmylił.


wywala mi taki błąd jest to zaraz na początku gdy zaznaczam tekst dla sidorowicza (traktuj mnie jak kota itp) i jak on mi chce odpowiedzieć to się wywala :
XR_3DA.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "C:\Program Files\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\xrGame.dll" at 001B:036F24C3

Zrobiłem tak jak mi mówiliście ..nie wiem czy to miało wpływ ale: mody wrzucałem poprzez Total Comandera - czyli na zasadzie zaznacz i kopiuj. Save wyrzuciłem dopiero po wgraniu moda ....hmmm chyba trzeba będzie grę od początku instalować i wgrywać mody tak jak mówiliście. Chyba, że macie jakąś radę ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób reinstalacje, spatchuj do 1.0005 i resztę tak jak napisałem w http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=12904. Foldery "gamedata "wrzucasz do folderu S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl , kolejno je podmieniając. Przedtem zmieniasz plik "fgsame" a na końcu usuwasz plik notatnika z rozszerzeniem LTX "localization" z folderu S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\gamedata\config.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc mod mam nadzieję, że będzie działał ( grałem tylko na samym początku) wcześniejsze problemy wynikneły z mojej nie uwagi - ściągnołem zły plik. Także jeszcze raz dzięki ale już na samym początku widać, że łatwo nie będzie ale to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować