Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2009 o 11:57, zadymek napisał:

> Wolność mnie nie lubi, bo szturmowałem ich bazę razem z powinnością :P
> GP25 to grantnik, o ile dobrze pamiętam.
> Mimo wszystko ten SUSAT jest jak kolimator, nie ma przybliżenia, chyba że mi się
tylko
> wydaje.
To proste, w tej grze nie ma kolimatorów. Co innego tutaj...
http://www.xfire.com/video/99a7f/
Masz tu idalny przykład wyglądu kolimatora i sposobu jego działania.


Wiem jak wygląda kolimator i jak działa, ale nie ważne już ;)

Mam problem ze zwiększeniem udźwigu, Noirr wysłał mi zmodyfikowane pliczki, ale brak zmian, sam znów próbowałem poprawić i nic, co mogę jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 16:02, Adamo55 napisał:

Mam problem ze zwiększeniem udźwigu, Noirr wysłał mi zmodyfikowane pliczki, ale brak
zmian, sam znów próbowałem poprawić i nic, co mogę jeszcze zrobić?


Spróbuj tego http://stalker.filefront.com/file/Endurance_Mod;77353
Modyfikacja ta zwiększa maksymalny udźwig z 50 kg do 150. Przy 200 stajemy.

Btw. FileFront dostępny :)

"FileFront has been acquired by the original founders of the site and will NOT be suspended as previously announced. This is NOT an April Fool''s Joke."

Edit. W takim razie przypięty jest skopany bo linki do poszczególnych modów z www.strategyinformer.com kluczą do strony głównej i trzeba przeszukiwać cały portal. W weekend dam posta ponownie z linkami do FileFront.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wgrałem sobie moda Oblivion Lost 2.2 + patch 1.005(PL)+spolszcenie do OL2.2 i mam kilka pytań:
1. Jak przeżyć emisę( niebo robi się czerwone i ziemia drga)?
2.Dlaczego jak jestem ranny i dam"Śpij do wyzdrowienia" to umieram?
3.Dlaczego po śnie za kilka(naście) sekund poijawia się emisja?


Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 13:28, Przemek298 napisał:

wgrałem sobie moda Oblivion Lost 2.2 + patch 1.005(PL)+spolszcenie do OL2.2 i mam kilka
pytań:
1. Jak przeżyć emisę( niebo robi się czerwone i ziemia drga)?
2.Dlaczego jak jestem ranny i dam"Śpij do wyzdrowienia" to umieram?
3.Dlaczego po śnie za kilka(naście) sekund poijawia się emisja?


Z góry dziękuje i pozdrawiam


1. Gdy następuje emisja, masz sporo czasu by się ukryć. Biegnij tam gdzie chowa się reszta stalkerów, zazwyczaj są to wszelakie budynki, w wiosce stalkerów jest to piwnica, potem farma za mostem itd. najlepiej w czasie emisji włącz na chwilkę PDA i zobacz gdzie uciekają "kropki" tylko bądź ostrożny gdyż bandyci też będą się za wszelką cenę próbowali schronić więc bitwa o bezpieczny punkt może być zażarta...
2. Z powodu zagłodzenia najprawdopodobniej, zjedz coś przed położeniem się spać, druga sprawa, że ciężkie krwawienie samo nie znika jak w podstawce, więc możesz się wykrwawić podczas snu.
3. rzadko się zdarza, ale się zdarza, chyba po śnie (nowy dzień) jest jakiś trigger emisji (procentowa szansa na emisję) no i tak dość często wychodzi, że zaraz po pobudce następuje emisja...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj poważnie biorę się za przechodzenie Cienia Czarnobyla i w związku z tym mógłby ktoś odpowiedzieć mi na kilka pytań:

1. Ile zajmuje przejście singla ? Interesuje mnie zarówno czas potrzebny na przejście grę ''''na szybko'''', jak i zrobienie wszystkiego co jest do zrobienia.
2. Jakiego rodzaju w grze napotyka się uzbrojenie ? Czy oprócz przeróżnych rodzajów karabinów, jest coś bardziej ''''egzotycznego'''' ?
3. Ile w grze jest zakończeń i czy można odkryć je wszystkie bez konieczności kilkukrotnego jej przechodzenia ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 13:28, Przemek298 napisał:

1. Jak przeżyć emisę( niebo robi się czerwone i ziemia drga)?

Jak już ci pisano wyżej - uzbroić się w karabin, apteczki, leki popromienne / wódkę [ pomagają na wzmożone promieniowanie w czasie blowoutu ] i zmykać tam gdzie inni stalkerzy - piwnice, budynki, hangary ... cokolwiek co jest w pobliżu.

Dnia 04.04.2009 o 13:28, Przemek298 napisał:

2.Dlaczego jak jestem ranny i dam"Śpij do wyzdrowienia" to umieram?

jw. Wykrwawiłeś się albo za mało jadłeś.

Dnia 04.04.2009 o 13:28, Przemek298 napisał:

3.Dlaczego po śnie za kilka(naście) sekund poijawia się emisja?

To już jest chyba czysty przypadek. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

Od dzisiaj poważnie biorę się za przechodzenie Cienia Czarnobyla i w związku z tym mógłby
ktoś odpowiedzieć mi na kilka pytań:

1. Ile zajmuje przejście singla ? Interesuje mnie zarówno czas potrzebny na przejście
grę ''''na szybko'''', jak i zrobienie wszystkiego co jest do zrobienia.

Jeśli idzie o na szybko to podobno można zmieścić się w połowie godziny:)
A żeby zrobić wszystko trzeba by grać conajmniej miesiąc. O ile w ogóle jakiś mechanizm zaskoczy bo np gdy chcesz przystąpić do Wolności, może ci się nie udać.

Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

2. Jakiego rodzaju w grze napotyka się uzbrojenie ? Czy oprócz przeróżnych rodzajów karabinów,
jest coś bardziej ''''egzotycznego'''' ?

Nie

Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

3. Ile w grze jest zakończeń i czy można odkryć je wszystkie bez konieczności kilkukrotnego
jej przechodzenia ?

jest 7 zakończeń i w większości wymagają konkretnego stylu gry (np gromadzenia kasy lub zyskania wysokiej pozycji w rankingu Sidorovicza). 2 zakończenia prawdziwe wymagają podjęcia konkretnej decyzji zarówno wśrodku kampanii jak i na końcu. 5 fałszywych zalezy od stylu gry i stosunku do fabuły(generalnie wartą ją olać od pewnego momentu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

1. Ile zajmuje przejście singla ?

Zależy jak się gra - dokładnie biorąc każde możliwe zlecenie i przeczesując Zonę czy "na chybcika" biorąc tylko główne questy i "byle do przodu". Może i starczyć i na 30 h i na 15 h choć te 15 to imo absolutne minimum, bo klimat Zony jest taki, że chce się tam wracać. A że gra ma kilka zakończeń + od groma modów to wiele godzin można nad nią spędzić, oj wiele.

Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

2. Jakiego rodzaju w grze napotyka się uzbrojenie ?

Mniej lub bardziej futurystyczne pistolety, pistolety maszynowe, obrzyny, strzelby, karabiny, karabinki snajperskie + możliwość "upgrade''u tychże - dołączanie celowników, tłumików, granatników ... oprócz tego hm ... nóż, granaty, wyrzutnia rakiet [ bardzo rzadka ] i hm ... to chyba tyle.
>Czy oprócz przeróżnych rodzajów karabinów,

Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

jest coś bardziej ''''egzotycznego'''' ?

W "surowym" stalkerze raczej nie, jeśli już to szukać tego powinieneś w modach.

Dnia 04.04.2009 o 17:36, Sebat1 napisał:

3. Ile w grze jest zakończeń i czy można odkryć je wszystkie bez konieczności kilkukrotnego
jej przechodzenia ?

Zakończeń jest razem 7. 5 z nich zależy od twoich poczynań w czasie gry a 2 to hm ... sam zobaczysz ... i wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

> 2. Jakiego rodzaju w grze napotyka się uzbrojenie ?
Mniej lub bardziej futurystyczne pistolety...

Że co? Jakie futurystyczne bronie? Każdy gnat to odpowienik realnej broni.

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

>Czy oprócz przeróżnych rodzajów karabinów,
> jest coś bardziej ''''egzotycznego'''' ?
W "surowym" stalkerze raczej nie, jeśli już to szukać tego powinieneś w modach.

Egzotycznego? Jeśli masz na myśli mrożący promień zagłady od ufoków, to nie, nie ma czegoś takiego. Ale jest ruska broń, której w innych grach nie znajdziesz, np karabin snajperski Vintorez czy karabin AS Val. Fajne zabawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 19:16, Outlander-pro napisał:

Że co? Jakie futurystyczne bronie? Każdy gnat to odpowienik realnej broni.

Głównie chodziło mi o pukawki pokroju FN2000 [ choć z tego co znalazłem na szybko, to taka broń istnieje naprawdę ], Tundera i działko Gaussa ;-P.

Dnia 04.04.2009 o 19:16, Outlander-pro napisał:

Egzotycznego? Jeśli masz na myśli mrożący promień zagłady od ufoków, to nie, nie ma czegoś
takiego. Ale jest ruska broń, której w innych grach nie znajdziesz, np karabin snajperski
Vintorez czy karabin AS Val. Fajne zabawki :)

A tego to już nie powinieneś pisać mnie tylko koledze Sebatowi :-P. Ja nic takiego nie napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 19:25, Przemek298 napisał:

dzieki ale ja za nimi biegne oni sie przywieszaja z bronią wycelowaną w ten sam punkt
i ... guzik
czemu??

Eee ... bronią się przed atakiem innych stalkerów / zwierzyny / mutantów? Przeczekaj spięcie [ góra 2-3 minuty ] a wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 19:25, Przemek298 napisał:

dzieki ale ja za nimi biegne oni sie przywieszaja z bronią wycelowaną w ten sam punkt
i ... guzik
czemu??


kolega powyżej już Ci odpowiedział. Cóż mogę dodać? Czekaj z nimi do końca emisji, gdy oni wyjdą, to wiesz że już bezpiecznie i też możesz wrócić do eksploracji Zony
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2009 o 17:44, zadymek napisał:

Jeśli idzie o na szybko to podobno można zmieścić się w połowie godziny:)
A żeby zrobić wszystko trzeba by grać conajmniej miesiąc. O ile w ogóle jakiś mechanizm
zaskoczy bo np gdy chcesz przystąpić do Wolności, może ci się nie udać.

W tak ekstremalnie krótki i długi sposób gry raczej nie zamierzam przechodzić, ale dzięki, że tak ładnie to oszacowałeś (a może wiesz to z własnego doświadczenia ?). ;)

Dnia 04.04.2009 o 17:44, zadymek napisał:

Nie

Coś skromniutka ta informacja. ;P

Dnia 04.04.2009 o 17:44, zadymek napisał:

jest 7 zakończeń i w większości wymagają konkretnego stylu gry (np gromadzenia kasy lub
zyskania wysokiej pozycji w rankingu Sidorovicza). 2 zakończenia prawdziwe wymagają podjęcia
konkretnej decyzji zarówno wśrodku kampanii jak i na końcu. 5 fałszywych zalezy od stylu
gry i stosunku do fabuły(generalnie wartą ją olać od pewnego momentu).

Kurde, nawet za ruski rok nie przejdę tej gry siedem razy... ;/
Trzeba będzie się sprężyć i odkryć co najmniej te dwa prawdziwe zakończenia. :)

Dzięki za odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

Zależy jak się gra - dokładnie biorąc każde możliwe zlecenie i przeczesując Zonę czy
"na chybcika" biorąc tylko główne questy i "byle do przodu". Może i starczyć i na 30
h i na 15 h choć te 15 to imo absolutne minimum, bo klimat Zony jest taki, że chce się
tam wracać. A że gra ma kilka zakończeń + od groma modów to wiele godzin można nad nią
spędzić, oj wiele.

No zobaczę jak to z tym jest. :)

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

Mniej lub bardziej futurystyczne pistolety, pistolety maszynowe, obrzyny, strzelby, karabiny,
karabinki snajperskie + możliwość "upgrade''u tychże - dołączanie celowników, tłumików,
granatników ... oprócz tego hm ... nóż, granaty, wyrzutnia rakiet [ bardzo rzadka ] i
hm ... to chyba tyle.

Takim przebogatym i jednocześnie dość standardowym arsenałem, czuje się naprawdę bardzo zachęcony do gry. ;]

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

W "surowym" stalkerze raczej nie, jeśli już to szukać tego powinieneś w modach.

A znasz jakiś konkretny przykład ?

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

Zakończeń jest razem 7. 5 z nich zależy od twoich poczynań w czasie gry a 2 to hm ...
sam zobaczysz ... i wybierzesz.

;)

Dzięki za odpowiedzi. :)

PS.

Dnia 04.04.2009 o 17:50, Tyler_D napisał:

A tego to już nie powinieneś pisać mnie tylko koledze Sebatowi :-P.

Dark_Sebatowi jak już. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 21:09, Dark_Sebat napisał:


> Jeśli idzie o na szybko to podobno można zmieścić się w połowie godziny:)
> zaskoczy bo np gdy chcesz przystąpić do Wolności, może ci się nie udać.
W tak ekstremalnie krótki i długi sposób gry raczej nie zamierzam przechodzić, ale dzięki,
że tak ładnie to oszacowałeś (a może wiesz to z własnego doświadczenia ?). ;)

Nie, ale widziałem taki jeden filmik z bicia rekordu...

Dnia 04.04.2009 o 21:09, Dark_Sebat napisał:

> Nie
Coś skromniutka ta informacja. ;P \

Ale treściwa:)

Dnia 04.04.2009 o 21:09, Dark_Sebat napisał:

> jest 7 zakończeń i w większości wymagają konkretnego stylu gry (np gromadzenia kasy
lub zyskania wysokiej pozycji w rankingu Sidorovicza). 2 zakończenia prawdziwe wymagają
podjęcia konkretnej decyzji zarówno wśrodku kampanii jak i na końcu. 5 fałszywych zalezy
od stylu gry i stosunku do fabuły(generalnie wartą ją olać od pewnego momentu).
Kurde, nawet za ruski rok nie przejdę tej gry siedem razy... ;/
Trzeba będzie się sprężyć i odkryć co najmniej te dwa prawdziwe zakończenia. :)

Nie musisz zaraz tak szaleć wystarczy obczaić pewien węzłowy dla wszystkich zakończeń punkt fabuły, zrobić save i od tego momentu np nie zacząć się bogacić, albo wydać caląkasę a wykonwyać wiecej zleceń. A te dwa zakończenia wymagają jednorazowego podejścia, wystarczy zrobić save przed podjęciem jednej takiej decyzji na końcu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 21:16, zadymek napisał:

>


W pół godziny to ja widziałem jak koleś HL''a przechodzi,oczywiście jedynke,ale stalkera za Chiny się tak szybko nie da,nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 17:49, Ajinur napisał:

> >

W pół godziny to ja widziałem jak koleś HL''a przechodzi,oczywiście jedynke,ale stalkera
za Chiny się tak szybko nie da,nie ma takiej opcji.


http://www.youtube.com/watch?v=5rADP5plS54
http://www.youtube.com/watch?v=18Ib35qd1fs&feature=channel

Speedrun ze STALKERA w 17 minut. Koleś biegnie na chama przez cały świat, omijając wrogów i korzystając z bugów (wychodzenie poza planszę itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować