Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2009 o 00:40, Noirr napisał:

Ech na pewno dobrze, przecież artefakt nie wejdzie do innej anomalii niż ta w recepturze.
Normalnie pojawił się biały ekran, po przespaniu pisało, że transformacja skończona,
ale otrzymywałem cały czas to samo.


Jeśli wrzucasz do galarety ogniste łzy i dostajesz ciągle ogniste zły, to albo coś nie tak wychodzi, albo masz pecha. Mi się za pierwszym razem udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne rzeczy się dzieją. Na przejściu między barem a magazynami zostałem lekko poturbowany przez burera do spółki z pijawką. Gdy tal sobie leżałem martwy pijawka pobiegła w stronę nadchodzących z baru stalkerów. W jej ślady wybrał się burer tyle, że używając telekinezy przerzucił mnie do następnej mapki. Tak wiec martwy wylądowałem chyba w niebie.

20090603144622

20090603144630

20090603144639

20090603144648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że parę postów z rzędu ale muszę się pochwalić udanymi transmutacjami artefaktu "Kropelki" do "Łzy Chimery".

Na pierwszy ogień: transmutacja "Kropelki" na "Łzy Elektry".

20090603184145

20090603184155

20090603184209

20090603184220

20090603184230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oraz ostatni trzeci etap: transmutacja "Łzy Ognia" na "Łzy Chimery".

Edit. Czasami zamiast "Łzy Chimery" z galarety powstaje "Koci Łeb" (5 screen).

20090603184002

20090603184016

20090603184028

20090603184040

20090603184052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 01:48, Duddits napisał:


Jest ABC PL, bez zabawy ze spolszczeniem:

http://rapidshare.com/files/85479352/ABC_INFERNO_PL.rar

Sam se stamtąd ściągnąłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2009 o 17:11, Kakarotto napisał:

Jest ABC PL, bez zabawy ze spolszczeniem:


Wiem. Znalazłem polskie ABC na forum stalker.pl. Zastanawiałem się , który dodać ale wolałem dać z filefront plus spolszczenie niż z rapideshare (choć spolszczenie jest na rapidzie). Choć link na rapida pochodzi ze stycznia 2008 i dalej jest na chodzie to jakoś pewniej się czuję dając filefront. Poza tym widzę, że Tyler coraz bardziej źle patrzy na kolejny update ;) Reasumując chciałem aby jak najwięcej linków prowadziło do stalker filefront a kto wie co i jak to od razu sobie pociągnie z rapida :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 19:41, Duddits napisał:

Bawił się ktoś tym? Ja właśnie zbieram kasiorę.


Ogólnie to "wow minigun!" :o
(to nie jest ironia)

Mam pytanie do tego obrazka. Mało tam widzę. Gdzie to jest i dlaczego ten handlarz który jest wrogo nastawiony pozwala Ci na handel z nim? To OL+Arsenal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 19:55, UMC_Hugo napisał:

Mam pytanie do tego obrazka. Mało tam widzę. Gdzie to jest i dlaczego ten handlarz który
jest wrogo nastawiony pozwala Ci na handel z nim? To OL+Arsenal?


Tak, gram na OL + AM a ten koleś handluje złomem w hotelu w Prypeci. Dlaczego handluje? Pewnie dla kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w OL zbyt długo dopiero wyszedłem z kryjówki Strieloka. Znalazłem już parę artefaktów jednak niepotrzebnych(np. skrętak) i sprzedałem. Jak to w końcu jest z tymi artefaktami? Czy one się odnawiają w losowych miejscach(kiedy)? Bo wiem że w OL są te recepty dzięki którym można stworzyć bardzo dobre artefakty. Boję się, że w końcu sprzedam wszystkie i nie będę miał artefaktów potrzebnych do transmutacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugh ... ta gra bywa naprawdę irytująca. -.-

Zainstalowałem, wgrałem patche, standardowo OL + AM, dodałem Nature Moda i gram ... gram tak paręnaście godzin i co? I zonk. Wracam sobie z kryjówki Striełoka i Agropromu zbierając i gromadząc co lepsze fanty, jestem już na Wysypisku przy "bazie" Powinności i co? Nagle mi skacze radiacja. O_O NIE wpadłem w żadną anomalię, NIE miałem żadnych radiacyjnych artefaktów na sobie a żeby było śmieszniej miałem dwa obniżające ją teoretycznie o 50 jednostek. Nie wiem skąd to się wzięło. Bug? Wczytywanie gry, zapisywanie, restart. Nic ... zero rozwiązania - skopiowałem save''y może kiedyś coś się uda z tego "wygrzebać". Nic to ... wgrywam jeszcze raz OL+AM, Nature Moda i coś mnie skusiło żeby wgrać coś co sobie jakiś czas temu ściągnąłem a mianowicie Trader Mod. Dodałem i ... jest świetnie. Jestem już prawie w Barze po tych paru godzinkach grania. Początki są bardzo fajne bo od razu mamy dostęp do wszystkich broni [ no nie wszystkich ale jakichś hm ... 80 % ? ] i tylu pancerzy. Porozbijałem się trochę od Kordonu do Wysypiska, pozbierałem fanty, posprzedawałem zebrałem parędziesiąt tysiaków i sru ... wziąłem sobie Szybkostrzelnego AK74u za bodaj 11k, do tego granatnik i celownik za parę stówek, do tego ammo ... no i Wintara. :-D I jest ... bardzo fajnie jest ^^.

UMC_Hugo ===>

pewności nie mam, ale artefakty imo może nie tyle co się odnawiają w tych samych m-cach [ co się zdarza, rzadko bo rzadko ale tak, np: ja tak miałem w podziemiach Agropromu ] co pojawiają losowo tu i tam. Więc nie powinno być wielkiego problemu. Kto szuka ten znajdzie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zadania poboczne dla Sidorowicza(sklepikarz w Kordonie) i musiałem zabić paru stalkerów. Zabiłem ich chyba dwóch(+2 towarzyszy jednego z nich). W trakcie rozmowy z ciekawości zapytałem się Sidorowicza o reputację z innymi frakcjami i pojawiła się opcja "Musiałem zabić znanego stalkera. Oni wyznaczyli za mną list gończy." a Sidorowicz odpowiada "Jesteś biedny i spłukany." (czy jakoś tak). I teraz nie wiem co mam o tym myśleć. Czy w pewnym momencie okaże się że stalkerzy zaczną się na mnie rzucać albo będę miał potem problemy? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 00:25, UMC_Hugo napisał:

/.../


Jeśli były to zadania questowe to nie ma co się bać o życie. Przynajmniej u mnie nie było z tym problemów. Nawet jak wbijałem w całe towarzystwo i wykonałem zlecenie nożem to nie było problemów. Może czasem jeden ktoś się zbulwersował ale dostał kulkę i spokój. Jeśli będziesz miał jednak problemy to po to masz ta opcję aby się wykupić z problemów. Tak samo jak należysz do jakiejś frakcji to masz opcję dialogową do zmiany nastawienia wrogów. Płacisz hajs i masz spokój. Jeśli hajsu nie masz to masz problemy.

@ Tyler_D - Spotkałem się parę razy w tym temacie z takimi skokami promieniowania. Jest to bug i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, skończyłem po raz enty SoC. Cóż, niekiedy na nowo odkrywałem zalety kombinacji OL + AM. Grając wcześniej z tymi modami wiele rzeczy pominąłem choćby te receptur. Mam pytanko. Udało się komuś coś wrzucić do "trampoliny" albo "wiru"? Dla mnie kończyło się to albo zgonem albo niczym. Tak samo gdy chciałem zamienić cztery artefakty na raz (nie pamiętam co z tego miało być, artefakty jako produkty to: kolec, kropelka, kamienny kwiat i chyba meduza). Grając wcześniej nie natknąłem się także na handlarza bandytę w hotelu w Prypeci. Znalazłem go nie chcący. Zdziwiłem się, że po nafaszerowaniu jego głowy magazynkiem ołowiu kolo nawet nie zajęczał więc do niego podszedłem, zagaiłem i... mini-guny, snajperki, egzoszkielety, ammo do PKM''u i wszystko co bogata dusza zapragnie. Wtf... teraz pykam na freeplayu i nie spocznę dopóty dopóki ten mini-gun nie będzie mój. Co do aspektów czysto wrażeniowych jak zwykle nie zawiódł mnie Czerwony Las. Ten klimat przed wyłączeniem mózgozwęglacza jest niesamowity. Cóż, wogóle dużo ohów i ahów mi się ciśnie na usta. Najlepsze jest to, że nie gram w to przecież pierwszy ani nawet nie siódmy raz. To najlepiej świadczy o jakość rozgrywki. Wiem, że są bugi, niektóre tekstury straszą (szczególnie zrobiona na odpierdziel elektrownia z zewnątrz). Rozwala na pewno wrzucenie przez twórców OL podczas pielgrzymki w korytarzach elektrowni angielskich krzyków paniki z momentu wykrycia, że coś z tym rdzeniem reaktora jest nie tak. Wokół Monolit, wysoka radiacja, burery, pijawy, kotrolerzy, snorki a ty jeszcze jęki. Brakowało mi głosu samego Monolitu (ida ka mnie). Jeśli chodzi o część z Arsenal Moda to jakoś nie eksperymentowałem zbytnio. Zadowoliłem się sprawdzonym w CS kompletem SGI z granatnikiem i lunetą oraz WBC. Trochę poszalałem w PKM''em ale tez jakoś mnie nie zajął. Za duży odrzut. Reasumując jeśli chodzi o SoC to postawię go chyba na równi z HL2 (zanim znowu nie zagram w HL2) a jeśli chodzi o mody to oczywiście nie będąc zbytnio oryginalnym stawiam na Oblivion Lost 2.2. & Arsenal Mod RC1. Bardzo mi się też spodobał Nature Mod choć nie hasałem po szyję w chwastach jak to widziałem na jednym ze screenów. Ergo, trzeba zbierać łozom i arty na mini-guna a potem..hm, nie grałem jeszcze z AMK.

20090606004459

20090606004506

20090606004514

20090606004521

20090606004527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając wcześniej nie natknąłem się także na handlarza bandytę w hotelu w Prypeci.

Dnia 06.06.2009 o 00:45, Duddits napisał:

Znalazłem go nie chcący. Zdziwiłem się, że po nafaszerowaniu jego głowy magazynkiem ołowiu
kolo nawet nie zajęczał więc do niego podszedłem, zagaiłem i... mini-guny, snajperki,
egzoszkielety, ammo do PKM''u i wszystko co bogata dusza zapragnie

O_O

Handlarz w Prypeci?! Gdzie? Jak? Opisałbyś gdzie ten dziad siedzi? Niby jest na screenie ale szczerze mówiąc niespecjalnie chce mi się go szukać "na ślepo". ;-P

Teraz gram na OL+AM, Trader i Nature Modzie to może go znajdę. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 00:53, Tyler_D napisał:

/../


Zrobił screeny, żeby było prościej. Jak dojdziesz do schodów to idź na samą górę. Heh, teraz na freeplayu handlarz jest neutralny.

20090606011350

20090606011355

20090606011401

20090606011408

20090606011413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do karabinu SG 550 da się przymocować celownik optyczny i tłumik? Bo granatnik dołączyłem [ swoją drogą rzadka jest do niego amunicja :/ ]. Tyle że, handlarze jakoś nie mają tłumika na stanie. Próbowałem dołączyć celownik SUSAT bo taki widziałem na "ulepszonym SG 550" więc pomyślałem że taki sam będzie pasował do wersji podstawowej ale niestety nie. Więc jak? Da się dołączyć optykę do tej broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować